Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Norbert.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 0, článků celkem: 17333, komentáře < 7 dní: 162, komentářů celkem: 461321, adminů: 60, uživatelů: 5346  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 920 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
154063096
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Kdo odpouští hříchy?
Vloženo Úterý, 05. květen 2026 @ 01:41:45 CEST Vložil: Tomas

Grano Salis poslal oko


Jak to tedy je doopravdy?


Je jaro, a to je pro mne vždycky velmi hektická doba. 
Práce ve vinohradu, štěpování stromů, rozšiřování prostoru včelstev. Do toho svážení a zpracovávání hromad dřeva vytěženého v zimě předtím, než se mi úplně ztratí v trávě, která je přeroste....
Není času na nějaké dlouhé povídání. 
Přesto mi není jedno, jakým omylům zde někteří věříte. Jak vám schází úplné základy křesťanské víry.

Moje následující slova tu nejsou míněna jako snad nějaké poučování - ani je nikomu nenutím násilím. Je to jen můj osobní pohled na svět, na víru. Nejsem žádným učitelem církve, mohu se klidně v něčem třeba i splést....

Jelikož je jak naše víra, tak i prostor, ve kterém žijeme, v zásadě trojiční - nikoho neudiví, že i hřích má trojí následek. Protože ďábel je taková "Boží opice" - všechno napodobuje po Bohu, ale pokřivuje to do zla.


1.) hříchem zarmucujeme a urážíme Boha - křivíme Boží obraz v člověku. Tuto urážku může odpustit jedině Bůh.

2.) hříchem ubližujeme sobě a někdy i lidem kolem sebe, na které dopadne zlo z našeho hříchu. Sami sobě hřích odpustit nemůžeme, avšak lidé, na které dopadlo zlo z cizího hříchu mohou tuto křivdu na nich spáchanou odpouštět. Všechny výzvy v Písmu k lidem, aby odpouštěli křivdy na nich spáchané, se týkají jen této roviny lidského odpuštění. 
Protože však hřích působí ve třech rovinách, tímto lidským odpuštěním se ještě hřích plně nezahlazuje - a neodpouští. 

3.) hříchem poškozujeme církev (Kristovo tělo) - když trpí jeden úd, trpí s ním i všechny ostatní údy (1 Kor 12,26). Zde odpouští církev jménem Krista (J 20,21-23).


Z tohoto je tedy patrné, že moc odpouštět hříchy způsobem, jakoby se nikdy nestaly, má jedině sám Bůh
Člověk neodpouští hříchy - nesmazává hříchy - odpouští jenom nespravedlivou křivdu, která na něho dopadla. A odpouští ji proto, aby se zlo z cizího hříchu dále nešířilo, nerostlo a nebobtnalo třeba nenávistí, mstou a pod.



Jak to tedy bylo s hříchy lidí od Adama po Krista?
Od hříchu prvních lidí se nebe pro všechny lidi zavřelo. Nikdo z lidí se nemohl dostat do nebe. Pokud však někteří lidé žili spravedlivě, nebo pokud i závažně zhřešili jako třeba král David a potom litovali a odvrátili se od hříchu, Boží láska pro ně našla východisko - nebyli zavrženi, ale jejich duše čekaly na místě mrtvých (ve "vězení" - 1 Pt 3,19 - 20) na příchod Vykupitele Krista. Ten musel zaplatit ze jejich hříchy. 
 Tak to bylo i s některými dušemi hříšných lidí zemřelých při potopě - oni nedbali Noemova varování aby se změnili, ale když se přiblížily vody potopy, litovali, že se zavčas neobrátili. Zemřeli sice také ve vodách potopy, ale už pro tuto jejich nedokonalou lítost je milující Bůh zachránil od věčné smrti.

A podobným způsobem nyní lidi po Kristu zachraňuje křest - křest na odpuštění hříchů a křest na odpuštění dědičné viny (po Adamovi).



Toník (Cizinec) o sobě prohlašuje, že mu ve křtu bylo odpuštěno přesně nula hříchů
S tímto  já také souhlasím - protože on tím "křtem" myslí onu událost v jezeře u Poděbrad. Ovšem když jej jeho rodiče přinesli jako novorozence do kostela pokřtít, už tehdy z něj byla sňata dědičná vina po Adamovi. Už tehdy byl pokřtěn.
O této dědičné vině, smyté ve křtu, píše apoštol Petr: 

(1 Pt 1,18)
Víte, že ze svého marného způsobu života, zděděného po otcích, jste byli vykoupeni ne pomíjejícími věcmi, stříbrem nebo zlatem, nýbrž drahou krví Krista jako beránka bez vady a bez poskvrny


V tomto křtu každého z nás Bůh přenesl v čase do okamžiku Kristovy oběti - tam jsme byli obmyti Kristovou krví na odpuštění hříchů - spojil nás s osudem Krista - Božího Syna -  a tím jsme se také my stali Bohem přijatými dětmi - spolu s Kristem jsme ve křtu zemřeli tomuto světu (Ř 6,8) a získali nebeské občanství, spolu s Kristem byl pohřbem náš "starý člověk" a byl vzkříšen nový člověk - dítě Boží.


Že se ve křtu odpouštějí hříchy je učením apoštolů: např. Sk 2,38; Sk 22,16.

Celý úsek Ř 6,3-8 hovoří o účincích křtu. 
Stejně tak celý úsek kol 2,8-14 hovoří také o účincích křtu. Ve křtu je odpuštěna dědičná vina i všechny hříchy, které křtěnec aktuálně zrovna má.



Velmi nebezpečnou herezí je tvrdit, že Bůh odpustil hříchy všem lidem bezpodmínečně. Toto není pravda

Kristus sice zemřel za hříchy celého světa, ale to neznamená že tím jsou hříchy celého světa snad už odpuštěny. 
 Kristova oběť je však otevřením dveří k odpuštění - je milostí od Boha, že každý hřích lidí může být po učinění pokání hříšníkem  odpuštěn Bohem. Protože Bůh nepřestává milovat ani hříšníka.


Takový příklad ze života:
Vaše právě dospělá dcera se vzbouří a podle hesla: "Moje tělo - moje volba!" odejde do velkoměsta se živit jako prostitutka nebo někde ve striptýzovém baru tančit u tyče. Jste naprosto bezmocní a trpíte. Nepřestanete ji ale milovat a doufáte a modlíte se za to, aby se vzpamatovala a vrátila se podobně, jako se vrátil onen marnotratný syn v Ježíšově podobenství. Pokud ale její hřích trvá - trvá i vaše bolest a žádná Ježíšova oběť jej nesmaže. 
Pokud však ona změní smýšlení a sama přijde na to, že "V domě mého otce je dostatek chleba" - pak ji rádi přijmete s otevřenou náručí zpátky. 

Taková hereze o "bezpodmínečném odpuštění" je nebezpečná v tom, že člověka ukolébává ve zdání vlastní bezhříšnosti. Jako by už nebylo z čeho činit pokání ...... 
Tak se raduji z "vysvobození Kristem",  že zavírám oči před svými novými selháními a bagatelizuji si je. To je ale jistá cesta do pekel....


(Mk 11,25)
A kdykoliv stojíte a modlíte se, odpouštějte, máte-li proti někomu něco, aby vám i váš Otec, který je v nebesích, odpustil vaše přestoupení

Třeba tomuto rozumět v tomto smyslu: "Odpustíte-li lidem jejich prohřešky, i vám odpustí váš nebeský Otec; ale neodpustíte-li lidem, ani váš nebeský Otec neodpustí vaše prohřešky vám.  " (Mt 6,15).






"Kdo odpouští hříchy?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 653 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Úterý, 05. květen 2026 @ 09:03:24 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
... už tehdy z něj byla sňata dědičná vina po Adamovi. Už tehdy byl pokřtěn.
O této dědičné vině, smyté ve křtu, píše apoštol Petr: 

(1 Pt 1,18)
Víte, že ze svého marného způsobu života, zděděného po otcích, jste byli vykoupeni ne pomíjejícími věcmi, stříbrem nebo zlatem, nýbrž drahou krví Krista jako beránka bez vady a bez poskvrny


Oko, apoštol tam nic nepíše o dědiční vině. Píše o marném způsobu života zděděném o otcích. Zděděný marný život znamená BEZBOŽNÝ ŽIVOT!

Dědičný hřích a nauka o něm je nebezpečná hereze římského katolicismu! 

Nedědí se žádný hřích, nedědí se žádná vina, dědí se NÁSLEDKY hříchu prvních lidí.

A ty dědičné následky jsou smrtelnost, odloučení od Boha potažmo bezbožný život.

Zkus se nad tím zamyslet jinak Oko, když se tedy prý dědí vina a hřích, který se prý při řk svátosti křtu maže, tak proč stále trvají následky hříchu, smrtelnost, odloučení od Boha. Dědičná vina je smazaná tak pojďme zpátky do ráje, proč znovu člověka nechat upadnout do hříchu a ponechat ho ve světě hříchu?

Oko, když ti kdysi jako miminu byla odpuštěná dědičná vina, tak tím že jsi později zhřešil jsi tu první vinu spáchal znovu, a to jsi nebyl v ráji jako první lidé. Byl jsi ve světě ve kterém jsi zhřešit nutně musel. 
Pořád nechápeš tu nelogičnost přenosu a odpouštění dědičného hříchu?
Bůh z tebe smyje vinu prvních lidí pro kterou je vyhnal z ráje, a pak tě znovu nechá upadnout do hříchu? Jaký by to mělo smysl? Jaký by byl charakter takového boha, který by svého tvora očistil do původního rajského stavu a nadále ho ponechal v hříšném světě znovu upadnout do hříchu?
Pořád nechápeš ten strašný podvod?






Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Úterý, 05. květen 2026 @ 11:48:04 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
čoveče, ty už seš hloupej jak rosománo:
nejprv popřeš dědičnej hřích, abys ho pak potvrdil.
hlavně že máš kamizolku zelenú... :-)))




]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: monsek v Úterý, 05. květen 2026 @ 14:44:24 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Být hloupý, není vina tho, komu ty - bez jakéhokoli oprávnění - povýšeně tuto vlastnost připisuješ.
To samo je svědectvím když ne hlouposti, ztak alespoň povýšenosti.
Být povýšený je ale vinou povýšeného, pokud není důsledkem hlouposti která by tvou aroganci omlouvala.


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Úterý, 05. květen 2026 @ 15:48:06 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
no hezky ses do toho zamotal !! :-DDD
ale odvahu na to říct, o kom konkrétně to píšeš, to už nemáš !!! :-)))

hloupost se nepřispisuje, ta buď je, nebo není.
a je měřitelná testy iq :-)))
opakem je inteligence... :-)))


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: monsek v Úterý, 05. květen 2026 @ 18:31:14 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nejde tu o odvahu, ale o slušnot - najdi si, co to slovo znamená a  jestli by mělo charakterizo vatkřesťana.
Když chceš, patří má výtka Tobě za nadutost, povýšenost, za které zodpovědný jsi.
Kdybys byl hloupý, Tvá nadutost by byůa omluvena Tvými možnostmi.
Protože nepředpokládám, že hloupý jsi, jsi nadute.
Potvrzuješ to skoro v každém příspěvku.


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Úterý, 05. květen 2026 @ 19:23:39 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
a v čem jsem neslušnej???
a v čem jsem povýšenej a nadutej???
nedopouštíš se náhodou právě ty toho, co mi přisuzuješ, a co mi přisuzuješ možná neprávem???
zkus se nad tím zamyslet....


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Akuzativ v Pátek, 08. květen 2026 @ 14:13:27 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Monseku
Diskuzi byste měli táhnout v pravdě evangelia a slušně Zásobování obyvatelstva


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: martino v Pondělí, 11. květen 2026 @ 17:23:49 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
monsek






]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: monsek v Čtvrtek, 14. květen 2026 @ 15:31:09 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Martino, zdravím Tě.
navštěvuji tento server už dlouho. Jsou tu lidé různého chápání jedné e téže věci a diskutují.Diskuse slouží k poučení druhých i sebe sama, nejsmevševědoucí a ani ti druzí.
nemusíme se pochopit, porozumět si, ale pokud bychomse měli urážet, je škoda všech setkání nás, kteří jsme jen lidé, ale přece jen bratři a sestry.
Jsou tu lidé, u kterých jsem se naučil rozeznat tvrdá slova od urážek, protoževím, že nejsou vedena zlobou, ale upřímnou snahou zdůraznit pravdu jejich autora. To je v pořádku.
Ironie a podobný arzenál slov ale mezi ně nepatří a je důvodem toho, že uýž nenalézám mpc radosti z návštěvy tohoto společenství ikdyž musím přiznat, že i já - a tomu se chci vyhnout - někdy řeknu to, co se neptří.


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Úterý, 05. květen 2026 @ 17:25:17 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."Oko, apoštol tam nic nepíše o dědiční vině. Píše o marném způsobu života zděděném o otcích."...

Co po Adamovi dědíme naprosto konkrétně? 

1.)  smrtelnost těla, 
2.)  náklonnost ke hříchu
3.)  vyhnanství z ráje, které je spojeno s Boží kletbou na člověku: 


(Gn 3,16 ...)
Ženě řekl: Velice rozmnožím tvé strádání a tvou úzkost, v bolestech budeš rodit děti; budeš dychtit po svém muži, ale on bude nad tebou vládnout. 
A Adamovi řekl: Protože jsi uposlechl svou ženu a jedl jsi ze stromu, o kterém jsem ti přikázal: Z toho nejez, budiž kvůli tobě prokleta země: S námahou z ní budeš jíst po všechny dny svého života. Bude ti vydávat trní a bodláčí a budeš jíst polní rostliny. V potu své tváře budeš jíst chléb, dokud se nenavrátíš do země, neboť jsi z ní vzat. Prach jsi a do prachu se navrátíš.  


O této dědičné vině (zděděné po Adamovi) apoštol Petr píše. A o vysvobození z tohoto Božího prokletí  skrze křest.. Pro zásluhy Krista. A píše to nikoli jen na jednom místě!


(1 Pt 2,9 ...)
Vy však jste ‚rod vyvolený, královské kněžstvo, národ svatý, lid určený k Božímu vlastnictví, abyste rozhlásili mocné skutky ‘ toho, jenž vás povolal ze tmy do svého podivuhodného světla
Vy, kdysi ‚Ne-lid‘, jste nyní lid Boží; vy, kdysi ‚ Ne-slitovaní‘, jste však nyní došli slitování.  

Každý nově narozený člověk tedy po Adamovi patří do "Ne-lidu" (po Adamovi může zdědit jen vyhnanství z ráje) - je ve "tmě"   - ve křtu je však Bohem zachráněn a přiřazen k Božímu lidu. Stává se tímto Božím spasením dědicem věčného života..


To, co ty nazýváš "dědičné následky" - to je právě ona "dědičná vina" dopadající na každého nově počatého člověka  - tedy "přirozeného člověka" - člověka podle těla (člověka podle Adama i s jeho vyhnanstvím z ráje). J eto pořád ta samá Adamova vina, která na další generace lidí  dopadá.Člověk prostě nemá co jiného po Adamovi zdědit, než jenom jeho život v Božím prokletí. Jsme přirození pokračovatelé vyhnaného Adama! 

Proto se člověk musí narodit znovu z vody a z Ducha svatého - ve křtu tento "starý člověk" zaniká a je vzkříšen (nadpřirozeně) spolu s Kristem člověk do nového života (Ř 6,3.4) - Bůh jej přijímá za své dítě.


..."Bůh z tebe smyje vinu prvních lidí pro kterou je vyhnal z ráje, a pak tě znovu nechá upadnout do hříchu? Jaký by to mělo smysl? "...

Hřích není to, co Bohu na člověku vadí nejvíc.
Bohu záleží na každém člověku - chce, aby člověk opětoval Boží lásku. Aby žil podle řádu, který Bůh ustanovil. Člověk ve svém vztahu roste a učí se milovat Boha. Postupně.  I chybami se člověk učí, i hřích - správně v pokání "uchopený" - se může stát prostředkem k výchově a poučení. Člověk zlem ze hříchu  "zmoudří" a hřích už neopakuje.





]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: mikim v Pátek, 08. květen 2026 @ 08:22:34 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Žádný člověk nedědí Adamův hřích, pouze se lidé rodí s hříšnými sklony, ale nikdo s katolíky vymýšleným dědičným Adamovým hřichem!


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pátek, 08. květen 2026 @ 09:22:38 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Každý člověk, Mikime, dědí po Adamovi zemi, kterou Bůh v důsledku Adamova hříchu proklel. A dědí všechny tyto důsledky tohoto Adamova hříchu - Adam ztratil hříchem důvěrné společenství s Bohem, které měl v ráji a kterého si nevážil. 
Nechal si poradit od satana.

Po Adamovi tedy dědíme zemi prokletou Bohem, zemi, kde je vládcem ovzduší satan - "kníže tohoto světa". 
Z tohoto stavu vyhnanců z ráje  - ze stavu "zvráceného pokolení (srov. Sk 2,40)  nás lidi vysvobodila až oběť Krista - křest nás zachraňuje pro další život s Bohem podobně, jako byli zachráněni lidé při potopě (1 Pt 3,21).





]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: mikim v Pátek, 08. květen 2026 @ 21:37:57 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Žádný člověk po Adamovi nic nedědí o tom se v Bibli nikde nic nepíše. A už vůbec ne jeho hřích.

Rodí se děti s hříchem?

MOISES PINEDO
KATOLICISMUS
DOKTRINÁLNÍ ZÁLEŽITOSTI
Už jste někdy viděli tvář novorozeného dítěte, dotkli se jemné kůže jeho růžových tváří a při pohledu do jeho krásných očí cítili jeho nevinnost? V ostrém kontrastu katolické učení tvrdí, že „malá nemluvňata jsou hříšná!“ Katechismus katolické církve prohlašuje:

Děti, narozené s padlou lidskou přirozeností a poskvrněné prvotním hříchem, také potřebují znovuzrození ve křtu, aby byly osvobozeny z moci temnoty a přivedeny do říše svobody dětí Božích, ke které jsou povoláni všichni lidé. (1994, 1250, emp. přidáno).

Bible učí, že děti nenesou hřích svých rodičů (Exodus 32:32–33; Deuteronomium 24:16; 2. Královská 14:6; 2. Paralipomenon 25:4; Jeremiáš 31:30; Ezechiel 18:20). Katolíci však rychle poukazují na to, že David prohlásil: „Hle, zrodil jsem se v nepravosti a v hříchu mě počala matka“ (Žalm 51:5). Abychom porozuměli této pasáži, musíme mít na paměti, že předmětem žalmu 51 je Davidův hřích, nikoli prvotní hřích. Uvažujme o podstatných jménech a přivlastňovacích jménech, kterými David naznačoval, že hřích, o kterém mluvil, byl hřích, kterého se dopustil: „Smaz můj přestupek“ (vs. 1); „Důkladně mě omyj od mé nepravosti a očisť mě od mého hříchu“ (v. 2); „Uznávám svá přestoupení a můj hřích je stále přede mnou“ (vs. 3); „Proti tobě, jen ty, jsem zhřešil“ (vs. 4); atd. V žalmistově prosbě není ani nejmenší 

narážka na nějaký druh prvotního hříchu. Žalmista si ve skutečnosti přál být osvobozen od svého vlastního hříchu a přestoupení.

Ale proč se odvolával na okamžik, kdy se zformoval v lůně své matky? Žalmista mohl používat nadsázku (srov. Žalm 58:3; Colley, 2004) nebo zdůrazňovat stav, ve kterém ho jeho matka počala. V druhém případě, ačkoli se narodil bez hříchu, narodil se do světa, který byl zakrytý, sužovaný a ovlivněný hříchem.

Uvědomte si také, že žalmista tyto prosby o odpuštění prosil jako dospělý. K prosbě o odpuštění používal slovesa v přítomném čase: „Smiluj se nade mnou… zahlaď mé přestoupení“ (vs. 1); „Důkladně mě omyj...očisti mě od mého hříchu (vs. 2); „Uznávám své provinění“ (vs. 3); „Očisti mě 

yzopem...umyj mě“ (vs. 7); „Dej mi slyšet radost a jásot“ (vs. 8); "Skryj svou tvář před mými hříchy...smaz všechny mé nepravosti" (vs. 9); „Vytvoř ve mně čisté srdce… obnov ve mně pevného ducha“ (vs. 10).

Davidovy prosby o odpuštění byly způsobeny hříchem (nebo hříchy), kterého se dopustil dlouho po svém narození. Sám žalmista tuto skutečnost objasnil v paralelní pasáži, kde se modlil: „Nepamatujte na hříchy mého mládí ani na moje přestoupení“ (Žalm 25:7, emp. add). Jestliže je Žalm 51 prosbou o osvobození od prvotního hříchu, jak katolíci vysvětlují, že Bůh pomazal, požehnal a použil Davida, když nesl hřích prvního člověka?

Žalmista navíc prohlásil, že byl „vytvarován“ a „počat“ v nepravosti (51:5, 

KJV). To není odkaz na narození (jak tvrdí katolicismus), ale na početí. Abychom byli v souladu s katolickou myšlenkou, že žalm 51 podporuje dogma o prvotním hříchu, musíme dojít k závěru, že prvotní hřích se přenáší v okamžiku početí. Pokud je tomu tak, katolická církev bude muset přepracovat svou teologii týkající se křtu tak, aby zahrnovala způsob „křtít“ děti před narozením, aby je zachránila před „mocí temnoty“ (Cathecism…, 1994, 1250).

Ale co Římanům 5:12, kde apoštol Pavel napsal, že „skrze jednoho člověka vešel do světa hřích a skrze hřích smrt, a tak se smrt rozšířila na všechny lidi, protože všichni zhřešili“? Učí tento verš, že neseme Adamův hřích? Ne. Jak jsme viděli v jiném článku (srov. Pinedo, 2009), tento verš učí, že smrt – důsledek hříchu – se rozšířila na všechny lidi, ne proto, že 

Adam zhřešil, ale „protože všichni zhřešili“ (5:12; srov. Římanům 3:23). Toto „vše“ se samozřejmě nemůže vztahovat pouze na Adama. Nic v Bibli neučí, nenaznačuje ani nenaznačuje, že se děti rodí s hříchem.

Pavel naznačil, že kde není zákon, tam není hřích (Římanům 3:20; srov. Jan 15:22). A apoštol Jan prohlásil, že „hřích je nezákonnost“ (1 Jan 3:4). Pokud nemluvňata nemohou znát Boží zákon nebo mu rozumět, nemohou se dopustit nezákonnosti.

Sám Ježíš řekl: „Nechte děti přicházet ke mně a nebraňte jim; neboť takových je království Boží“ (Marek 10:14, emp. přidáno). Pavel prohlásil, že nikdo nečistý nemůže vejít do království nebeského (Efezským 5:5). Ježíš dodal: „Pokud se neobrátíte a nestanete se jako malé 

děti, v žádném případě nevejdete do království nebeského“ (Matouš 18:3, emp. přidáno). Jestliže děti přicházejí na svět s „padlou lidskou přirozeností a poskvrněné prvotním hříchem“ (abych použil slova katechismu), proč by se muži museli stát malými dětmi, které jsou také „znečištěné“ hříchem? Bible je jasná: hřích se nedědí. Nikdy se nenarodilo žádné dítě, které by neslo vinu za Adamův hřích. Nikdo nenese odpovědnost za Adamův hřích než Adam sám.

https://apologeticspress.org/are-children-born-with-sin-2697/#mce_temp_url#




]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Pátek, 08. květen 2026 @ 21:42:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
na tobě a podobnecjh typech je strašně srandovní, jak vyvracíš něco, o čem si předem vůbec nezjistší, vo co go. ale hlavně že to vyracíš, i když nevíš co :-DDD
prostě mikča yntelygend numero uno !!! :-)))))


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Sobota, 09. květen 2026 @ 08:49:01 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Mikime, v tomto jediném máš pravdu - děti skutečně nejsou vinny za hříchy rodičů - ale stejně i tak nesou následky hříchů rodičů (předků). Dědí tedy zlo, způsobené hříchem rodičů.
Představ si třeba notorického alkoholika a jeho často mentálně postižené dítě.

Také toto Bible učí:
(Ex 20,5 ...)
Nebudeš se jim klanět a nebudeš jim otročit, neboť já Hospodin, tvůj Bůh, jsem Bůh žárlivý, který s trestem navštěvuji vinu otců na synech i na třetí a na čtvrté generaci těch, kdo mě nenávidí, ale prokazuji milosrdenství tisícům těch, kdo mne milují a zachovávají mé příkazy

Takže vina ze hříchu se skutečně a prokazatelně dědí z předků na potomky. 
A stejně tak se dědí i vina Adamova - tedy trest vyhnanství z ráje, trest vyhnanství od Boha. Potomci mohou po předcích zdědit logicky pouze to, co jejich předkové měli ve vlastnictví. Nemohou už zdědit život v ráji, protože Adam byl z ráje vyhnán. V okamžiku početí se tedy nedědí žádný osobní hřích na dítě, ale dědí se po rodičích všechno to, co oni vlastní. Jsou li zatíženi vinou a důsledky hříchu, snáší dítě tyto důsledky  ze hříchu spolu s rodiči.

Takto je třeba rozumět pojmu "dědičná vina" ("dědičný hřích")..

Katolická církev tedy neučí, že novorozené dítě je hříšné - to jsou žvásty lidí, kteří o tomto nemají ani páru!
Ale učí, že každé novorozené dítě je po Adamovi vyhnanec - "nedědic" - nemá co zdědit (Adam byl vyhnán z ráje s "prázdnýma rukama"). Nepokřtění lidé jsou "Ne - lid", jsou "zvrácené pokolení".

Z tohoto stavu obyvatel tohoto světa (vyhnanců z ráje)  nás vysvobozuje Kristova oběť ve křtu.
 Od tohoto okamžiku jsme Bohem přijatými dětmi, dědici věčného života. 

Apoštol Petr říká:
Učiňte pokání a každý z vás ať se dá pokřtít na základě jména Ježíše Mesiáše na odpuštění svých hříchů, a přijmete dar Ducha Svatého. Neboť to zaslíbení platí vám a vašim dětem i všem, kteří jsou daleko a které si povolá Pán, náš Bůh.“ A ještě mnoha jinými slovy to dosvědčil a vyzýval je: „Zachraňte se z tohoto zvráceného pokolení!“  (Sk 2,38-40).


(1 Pt 2,9 ...)
Vy však jste ‚rod vyvolený, královské kněžstvo, národ svatý, lid určený k Božímu vlastnictví, abyste rozhlásili mocné skutky ‘ toho, jenž vás povolal ze tmy do svého podivuhodného světla. Vy, kdysi ‚Ne-lid‘, jste nyní lid Boží; vy, kdysi ‚ Ne-slitovaní‘, jste však nyní došli slitování.  


..."To není odkaz na narození (jak tvrdí katolicismus), ale na početí."...
Kde podle tebe tuto očividnou blbost by měl "katolicismus" tvrdit konkrétně? To bych rád viděl!

Typický příklad, kdy si dotyčný vykonstruuje nějakou blbost o druhých a pak proti této blbosti statečně oponuje.







]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Danny42 v Sobota, 09. květen 2026 @ 09:50:43 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Oko napsal i toto :


,,Nepokřtění lidé jsou "Ne-lid" , jsou "zvrácené pokolení". Jo ,jsou tam sice uvozovky nahoře ,ale palba děsná ( nábožná ...,pro- římsko-katolická) . Tedy zkrze toto učení ,je i na tzv "nepokřtěná" mimina ,nahlíženo ,v náboženství řk ,jako na "zvrácené pokolení" , a jaksi jiné mimina ,než ty tzv "pokřtěné". S Tondou - Cizincem ( chlapík post-řk) ,se v mnohém ,i velmi silně ,nemohu shodnout na jeho názorech a diskuzních příspěvcích ,ale tehdy dříve ,toto ohodnotil  ,velmi příhodně . Viz kastování ( dělení) mimin v ŘKC . Hinduismus ,to zná také ,i jiní ,ve falešných kultech . Od takového učení ,a náboženství ,utíkat ostošest. Kdo to dlouhodobě toleruje ( ať už vědomě nebo nevědomě ) ,ukáže se to později na jeho úvazku .


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Sobota, 09. květen 2026 @ 12:29:52 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
ty ve svým "náboženství" taky kastuješ lidi na spasený a nespasený, vykoupený a nevykoupený, "kristovce" a "nekristovce", tak co se tady zase pokrytecky kroutíš, jenom aby sis zase mohl zaplivat na katolíky, žížalo ??? :-)))


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Sobota, 09. květen 2026 @ 14:15:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)


Oko to nevymyslel - Oko jen cituje Boží slovo.

(Sk 2,38 - 40)
Petr jim řekl: „ Učiňte pokání a každý z vás ať se dá pokřtít na základě jména Ježíše Mesiáše na odpuštění svých hříchů, a přijmete dar Ducha Svatého. Neboť to zaslíbení platí vám a vašim dětem i všem, kteří jsou daleko a které si povolá Pán, náš Bůh.“ A ještě mnoha jinými slovy to dosvědčil a vyzýval je: „Zachraňte se z tohoto zvráceného pokolení!“ 

(1 Pt 2,9 ...)
Vy však jste ‚rod vyvolený, královské kněžstvo, národ svatý, lid určený k Božímu vlastnictví, abyste rozhlásili mocné skutky ‘ toho, jenž vás povolal ze tmy do svého podivuhodného světla. Vy, kdysi ‚Ne-lid‘, jste nyní lid Boží; vy, kdysi ‚ Ne-slitovaní‘, jste však nyní došli slitování.   


Takže ano - i novorozené miminko potřebuje být skrze křest zachráněno ze svého stavu "zvráceného pokolení" (po Adamovi), zachráněno ze stavu "Ne - lidu" do stavu Božího lidu. 
Křest je onou záchranou - 1 Pt 3,21.


Ano, tohle je skutečně palba děsná . katolická!   :-)

Pro to vaše fajnové náboženství, převoňavkované do nepodoby skutečné víry, je to možná tvrdá řeč - ale pravdivá, skutečná. 


]


Re: Kdo odpouští hříchy? / křest miminek nebo dospělých? (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Neděle, 10. květen 2026 @ 07:12:14 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Ahoj OKO,

křest je určitě záchranou - navázání vztahu člověk - Ježíš.  Nicméně zda křtít mimina, nebo až lidi ve věku, kdy jsou schopni ten vztah navázat, tj. i vědomě toužit po křtu, je právě otázkou.

Vím, že ŘKC má iniciační svátosti od "miminek" "rozložené" - křest, biřmování, eucharistie. Bohužel křest zde neznamená vždy navázání přátelství s Ježíšem (což víme), ale je tam v budoucnu spíš pak ta možnost, částečná pravděpodobnost (nevím, na kolik procent a o kolik procent  větší, než u miminek nepokřtěných).


Brusle7


]


Re: Kdo odpouští hříchy? / křest miminek nebo dospělých? (Skóre: 1)
Vložil: JirkaB v Neděle, 10. květen 2026 @ 08:48:38 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Statistiku neznám, mm jen svědectví lidí, kterým miminkovský křest slouží jako obrana proti pokání. Oni nepotřebují nic měnit ve svém životě, nepotřebují nic řešit, protože mají miminkovský křest.
Přitom je evidentní,  že Boha neznají.

Takže mininkovský křest v některých případech není neutrální, je od nepřítele, protože jeho duch blokuje pomocí miminkovského křtu Ducha Božího ke spasení.

Ale statistiku nemám, mám jen osobní zkušenost, ne ojedinělou, jak lidé bez Boha s miminkovským křtem reagují na Boží slovo. Křest mají jako pláštěnku a Slovo po ní sklouzne, aby nemohlo vydat užitek.


]


Re: Kdo odpouští hříchy? / křest miminek nebo dospělých? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Neděle, 10. květen 2026 @ 10:29:46 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)


To je tedy (logicky) podle tebe  ten  "duch miminkovského křtu"  zjevně silnější, než samotný Duch Boží?

Jsou to, Jirko, docela nesmyslné úvahy a nesmyslné závěry.



Křest je přece vždycky od Boha - Boží slovo platí vždycky a pro každého. 

Čiňte mi učedníky, křtěte je a učte ... (Mt 28,19). 

Nikoli náhodou je zde křest na prvním místě - to učení trvá prakticky až po zbytek pozemského života. 

Jistěže je spousta lidí, kteří byli pokřtění jako miminka a dneska žijí bez víry, bez Boha. Protože Bůh nikoho křtem k sobě nepřiváže za nohu!  Křest není žádná magie! 
Tam bys mohl dělat statistiku úspěšnosti! 

V případě volby lidského srdce žádné statistiky dělat nelze. Je pro nás tajemstvím, proč se jeden člověk rozhodne pro život s Bohem a jiný pro život bez Boha.




]


Re: Kdo odpouští hříchy? / křest miminek nebo dospělých? (Skóre: 1)
Vložil: JirkaB v Neděle, 10. květen 2026 @ 10:56:15 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Oko, 
já pouze svědčím o tom co jsem zažil v životě. Potkal jsem lidi žijících si podle světa a pokud jsem s nimi chtěl mluvit o víře, Bohu, Kristu. tak měli vše vyřešené, jelikož byli pokřtěni miminkovským křtem. No podle jejich způsobu životě evidentně neměli. 
Tedy je to svědectví, svědectví o lidech, kterým se miminkovský křest stal kamenem úrazu. 



]


Re: Kdo odpouští hříchy? / křest miminek nebo dospělých? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Neděle, 10. květen 2026 @ 11:32:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
takže když sou jedinci, kerý používaj bibli ke spiritismu nebo k dokazování ufo, tak bibli označiš jako od nepřítele ???
ty vado... očekával jsem od tebe větší intelektuální výkon.... tohle je dost bída.....


]


Re: Kdo odpouští hříchy? / křest miminek nebo dospělých? (Skóre: 1)
Vložil: JirkaB v Neděle, 10. květen 2026 @ 12:30:53 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Já někde označil Bibli za knihu nepřítele?  Nějak si nejsem jist. 
Já psal cituji:
já pouze svědčím o tom co jsem zažil v životě. Potkal jsem lidi žijících si podle světa a pokud jsem s nimi chtěl mluvit o víře, Bohu, Kristu. tak měli vše vyřešené, jelikož byli pokřtěni miminkovským křtem. No podle jejich způsobu životě evidentně neměli. 
Tedy je to svědectví, svědectví o lidech, kterým se miminkovský křest stal kamenem úrazu. 
 



]


Re: Kdo odpouští hříchy? / křest miminek nebo dospělých? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Neděle, 10. květen 2026 @ 12:32:28 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
napsals tohle:


]


Re: Kdo odpouští hříchy? / křest miminek nebo dospělých? (Skóre: 1)
Vložil: Akuzativ v Neděle, 10. květen 2026 @ 14:31:41 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
JirkaB
Nevím, jestli jsem to nepřehlédl a už jsi o tom mluvil
Jak se díváš na to, že Bible nikde nevyřazuje děti ze křtu
Slovo Boží říká, že se lidé křtili s celým domem neboť toto zaslíbeni platí pro vás a pro vaše 

Já, jako římskokatolík, křtím miminka  - podle slova Pisma



]


Re: Kdo odpouští hříchy? / křest miminek nebo dospělých? (Skóre: 1)
Vložil: JirkaB v Neděle, 10. květen 2026 @ 15:06:19 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Já osobně čtu Písmo jinak. Nikde tam nečtu, že se má křtít na víru někoho jiného. Čtu: „kdo uvěří a pokřtí se“. Tedy křtí se ti, kteří uvěřili. Nikde v Písmu jsem nečetl, že by někdo křtil nemluvně.

Je tam verš, že byl pokřtěn „celý dům“. To ano, ale nevykládám to tak, že byla pokřtěna celá domácnost včetně nemluvňat. Čtu to tak, že byli pokřtěni všichni, kteří byli schopni uvěřit. Určitě nebyli křtěni ti, kteří neuvěřili.

Příklad: Představte si větu: „Celý dům se radoval z oslavy a uctil oslavence speciálně vyrobenou archivní pálenkou.“ V tom domě určitě byly i malé děti. Přesto nikdo nebude volat OSPOD, aby šetřil alkoholismus kojenců. Každý normální čtenář chápe, že „celý dům pil“ znamená „všichni, kteří pít mohou“. Proč bychom tedy u křtu měli najednou vypínat logiku a domýšlet si, že se křtili i ti, co uvěřit nemohou?

Křest na víru někoho jiného v Písmu není, není tam ani zaznamenán křest nevěřících ani nemluvňat. Tato praxe přišla až později, minimálně 100let po Kristu a nebyla rozhodně přijímána všeobecně, křest nemluvňat se ve velkém rozjel až při zestátnění Církve, kdy církev byla podpořena pozitivní státní diskriminací.

Věřím v Boha, který nepošle nemluvně ani retardovaného člověka do pekla jen proto, že někdo nestihl nebo neudělal rituál s vodou. Bůh není úředník, který by byl vázán papírem nebo formálním úkonem, ale Otec, který vidí do srdce a stojí mimo náš čas. Já věřím, že nemluvně nebude automaticky spaseno ani zatraceno. I kdyby zemřelo jako nemluvně, tak i tak Bůh pozná, jak by nemluvně reagovalo ve svém životě na Boží zavolání. Je to Bůh, proč by to nevěděl. Ty které předzvěděl, ty vyvolil. A proč by Bůh nedokázal předzvědět i lidé co se nedožili? Nebo obecněji nedospěli? 


]


Re: Kdo odpouští hříchy? / křest miminek nebo dospělých? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Neděle, 10. květen 2026 @ 18:15:09 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
musíš to číst v kontextu, a nejlíp se znalostí originálního textu, páč překlad může zavádět.

niikde není, že se má křtít na něčí víru, ale jasně tam je, že kdo se nenarodí z vody a z ducha, nemůže vejít do božío království, a že křest dělá ze smrtelníků boží děti a vtlačuje do duše pečeť tohoto synovství, a že dává účast na božích zaslíbeních a srovnává se to u pavla s obřízkou, kerá se ale ve starým zákoně udělovala malejm dětem, aby i ty měly účast na zaslíbeních božího lidu. to je důvod, proč udělovat nejprve obřízku v sz a pak křest v nz i dětem, páč ježíš přišel spasit všechny, ne jen dospěláky, a křest je toho nezbytnou podmínku, páč u křtu se dějou věci, kerý nejsou závislý na konání člověka, ale na konání boha a jeho milosti. proto se křtěj děti, páč se tím zahrnujou pod dobra nový úmluvy, pod dobra udělený celýmu božímu lidu. ten křest miminka zbavuje dědičný viny a činí je dědictvím boha a jeho syny a dcerami, napojuje je na boží milost a boží život a na boha samýho, tak jako u dospěláků. u dospěláků je ale potřeba litovat svrjch osobních hříchů, u dětí ale osobní hříchy nejsou, jen ten dědičnej, kerej smývá právě ten křest. proč by jim teda měl někdo odpírat milost křtu božího, kerej nařídil sám bůh a řekl sám bůh, jak se má dělat a proč a co ten křest dává člověku? zachraňuje před potopou božího odsouzení, jak píše petr.
tak tohle všechno se určitě píše v písmu. ale i kdyby ne, víra křesťanů nemá zdroj v písmu, ale v učení apoštolů, to je ještě před písmem. a z tý tradice je známý, že apoštolové křtili i nemluvňátka. sami dali příklad a příkaz.

a pokud věříš, že ke spáse není potřeba křest, pak tím pádem není potřeba ani u dospělejch když by se bez něho obešly i děti. ale on je potřeba, páč kdo se pokřtí, vstoupí do archy noemovy, v kerý je spása před potopou soudu božího. křest totiž smývá dědičnou vinou., ne lidským úsilím, ale boží milostí. to je vlastnost křtu, kerej nařídil sám pán, nařídil i jeho formu a zaslíbil jeho účinek. křest není z člověka, ale z boha a bůh ho učinil podmínkou spásy: "nenarodí-li se kdo z vody a z ducha" - "zachránil nás obmytím, jímž jsme se znovu zrodili k novému životu skrze Ducha svatého." - "To je předobraz křtu, který nyní zachraňuje vás"





]


Re: Kdo odpouští hříchy? / křest miminek nebo dospělých? (Skóre: 1)
Vložil: Akuzativ v Neděle, 10. květen 2026 @ 18:16:15 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
JirkaB
Ano, Bůh ví o všech lidech, o retardovaných i o dětech
V Bibli -  NZ - nám Bůh říká, že před ním poklekne každé koleno
Určitě tedy každý člověk bude řešit svůj vztah k Bohu - řešit nebe a peklo

Nevím o tom, že by v Bibli bylo napsané, že děti nemáme křtít
Máme pokřtít všechny, kdo jsou v domě
Díky



]


Re: Kdo odpouští hříchy? / křest miminek nebo dospělých? (Skóre: 1)
Vložil: Akuzativ v Neděle, 10. květen 2026 @ 18:30:02 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
JirkaB
Určitě taky platí
Žalm 8,3
Ústa nemluvňat provolávají Bohu provolávají slávu
Takže já nevyřazuji miminka ze křtu



]


Re: Kdo odpouští hříchy? / křest miminek nebo dospělých? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pondělí, 11. květen 2026 @ 09:47:30 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Jirko.
Musím jít pracovat, tak jenom stručně:

Noe byl v jeho době jediný spravedlivý - tvrdí to Boží slovo a není důvod tomu nevěřit. Přesto byli kvůli Noemu zachráněni i další lidé (logicky) nespravedliví - totiž ti lidé, kteří tvořili s Noemem "tělo jeho rodiny".  Kvůli jednomu spravedlivému Noemovi bylo skrze vody potopy zachráněno i dalších sedm lidí nespravedlivých!

Chápeš, co ti tím naznačuji?
Proč křesťanští rodiče právem křtí svoje miminka? Protože s nimi tvoří také "jedno tělo" - jak vysvětluje i apoštol Pavel.
Miminko je tak skrze svého rodiče - křesťana posvěcováno zvnějšku. 

Biskup Polykarp, žák apoštola Jana, před svou mučednickou smrtí v 86 letech prohlásil: 86 let sloužím Kristu a nikdy mě nezklamal ... Můžeš si to vygoodlit i sám. 

Jak by mohl sloužit Kristu po celý, pokud by nebyl pokřtěný jako nemluvně a ke Kristu ve křtu přičleněn jako jeho úd?

Staňa.

Pokud 


]


Re: Kdo odpouští hříchy? / křest miminek nebo dospělých? (Skóre: 1)
Vložil: JirkaB v Pondělí, 11. květen 2026 @ 10:38:48 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ano Oko, i tak se dá. Na druhou stranu v Písmu nikde není psáno, že rodina Noeho byla zkažená. 
Podle chování po potopě se dá naopak usuzovat, že synové byli méně zkažení než Noe. 

Písmo nevylučuje, že byla spravedlivá Noeho rodina. Podle chování po potopě je to dokonce pravděpodobné. 
Dalo by se spekulovat, jestli by byl Noe zván spravedlivým, kdyby vychovat rodinu, která by byla zkažená, například kvalita rodiny je podmínkou pro presbytera. Presbyter je bezúhonný, pouze tehdy, když je i rodina OK. Pak může mít službu záchrany. Že by to u Noeho bylo jinak, vychovat zkaženou rodinu?

Nezdá se  mi, ale pokud tomu tak věříš, tak nebudu se přít, za mne Noe neměl zkaženou rodinu. 


]


Re: Kdo odpouští hříchy? / křest miminek nebo dospělých? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pondělí, 11. květen 2026 @ 19:18:01 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."Písmo nevylučuje, že byla spravedlivá Noeho rodina. "...


Právě že vylučuje:

(Gn 7,1)
Jahve řekl Noemovi: „Vejdi s celou svou rodinou do archy, neboť jsem shledal, že ty jsi v mých očích jediný spravedlivý v tomto pokolení.. 



..."Že by to u Noeho bylo jinak, vychovat zkaženou rodinu?"...

Když jsou děti dospělé, už neovlivníš, kterým směrem se ony vydají. Mají svobodnou vůli. A o člověku jako o spravedlivém lze hovořit  pro jednu konkrétní chvíli - má totiž možnost se jak zkazit ke zlu - tak se také obrátit a najít u Boha milost.


Noe měl tři syny - jenom Šém a Jefet se drželi Hospodina.

(Gn 9,20)
Noe byl rolník a první vysázel vinici. Jednou pil víno, opil se a obnažil se uprostřed svého stanu. Chám, otec Kenaana, viděl nahotu svého otce a oznámil to venku svým dvěma bratrům. 
Ale Šém a Jefet vzali plášť, položili si ho na ramena, šli pozpátku a zakryli nahotu svého otce. Jejich tváře byly odvrácené, takže nahotu svého otce neviděli. Když se Noe probral ze svého vína a dozvěděl se, co mu jeho nejmladší syn provedl, řekl: Buď proklet Kenaan! Ať je svým bratrům posledním z otroků. Dále řekl: Požehnán buď Hospodin, Bůh Šémův. Ať je Kenaan jejich otrokem. Ať Bůh rozšíří Jefeta, ať přebývá ve stanech Šémových a ať je Kenaan jejich otrokem


Mně  šlo ale  o to ukázat, že příslušnost k "tělu rodiny" je velmi důležitá - člověk je část společenství - není určen k životu o samotě.

(1 Kor 7,14)
Neboť nevěřící muž je posvěcen ve své ženě a nevěřící žena je posvěcena ve svém muži. Vždyť jinak by vaše děti byly nečisté, avšak nyní jsou svaté





]


Re: Kdo odpouští hříchy? / křest miminek nebo dospělých? (Skóre: 1)
Vložil: JirkaB v Pondělí, 11. květen 2026 @ 20:14:51 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
To slovo jediný nemá nutný výklad ve smyslu jen Noe.  Ale nechme to být. 


]


Re: Kdo odpouští hříchy? / křest miminek nebo dospělých? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Úterý, 12. květen 2026 @ 09:58:56 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)



Nerozumím, tohle  je přece zcela přesné a nemůže to mít jiný výklad.

Ale jestli je ti to , Jirko, nějak nepříjemné, netrvám na odpovědi.


]


Re: Kdo odpouští hříchy? / křest miminek nebo dospělých? (Skóre: 1)
Vložil: JirkaB v Úterý, 12. květen 2026 @ 11:43:42 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
„Není to nepříjemné, ale někdy se v debatě točíme v kruhu, protože každý čteme stejná slova jinou optikou a  "ostnů" je kolem již tak dost.

K Noemu jsme se dostali kvůli křtu nemluvňat a já se snažil ukázat i jiné možné čtení.
Ty vnímáš Noeho jako jediného spravedlivého, díky kterému byla zachráněna vírou Noeho (cizí vírou) jeho rodina (čímž si ukazoval paralelu křtu miminka na víru rodičů). 

Já tam ale vidím jiný obraz: V tehdejší době hlava rodiny reprezentovala celek. Když se řeklo 'Noe je spravedlivý', znamenalo to, že celý jeho dům je v pořádku a stojí za ním.
Důkaz vidím v tom, co následovalo:
  1.  Synové nebyli do archy naloženi jako pasivní zavazadla. Desítky let ji pravděpodobně s otcem stavěli. To nebyla víra 'v zastoupení', to byla jejich vlastní práce a poslušnost Bohu. (spekulace, můžeš odmítnout, není přesně psáno)
  2. Když Noe po potopě selhal a opil se, jeho synové (Šém a Jafet) se zachovali spravedlivěji než on. Věděli co je Boží a realizovali to, oni byli v tu chvíli nositeli světla. Kde by tu spravedlnost vzali, kdyby se předtím jen 'vezli' na otcově víře?
Z toho mi vyplývá, že i synové byli spravedliví svou vlastní vírou. A proto v tom nevidím paralelu pro křest nemluvňat. V arše nebyl nikdo, kdo by nevěděl, proč tam je a co Bůh žádá.
Chápu, že pokud křtím miminka tak to tam mohu vidět, i jiná podporující místa, ale je otázka zda by někdo v těch místech našel křest miminek, kdyby je sám nekřtil. církevní tradice si v Písmu zpětně našla oporu pro křest miminek (třeba právě v Noemovi), ale otázka zůstává: Našel by tam křest někdo, kdo miminka zatím nekřtil?

Jinak "nevhodnost tebou uvedené paralely" zjevuje i jiný SZ příběh. Záchrana Lota, povolána byla celá rodina, ale Lotova žena "se utopila", byť "byla v arše" spolu s Lotem.  Jendání Boha s člověkem je vždy individuální.

V mém pochopení neplatí, že nepokřtené nemluvně = peklo, (ani = automaticky nebe) takže nemusím vymýšlet divné věci o nekřtěňátcích, pohřbech mimo hbitovy,... proto jsem nemusel nikdy hledat důkazy pro křest nemluvňat, aby nešla do pekla, pokud by nebyla pokřtěna.





]


Re: Kdo odpouští hříchy? / křest miminek nebo dospělých? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Středa, 13. květen 2026 @ 09:54:13 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Podle mého mínění Noe po potopě neselhal - jen zatím neznal opojné účinky vína.



..."Záchrana Lota, povolána byla celá rodina, ale Lotova žena "se utopila", byť "byla v arše" spolu s Lotem."...

Rozumím tomu odlišně: Lotova žena dostala také šanci na záchranu kvůli Lotovi - Bůh ale nikomu nebere ani na okamžik jeho svobodnou vůli.Ona se sama rozhodla ohlédnout, protože její srdce zůstalo v Sodomě....



Ani v mém pochopení neplatí, že nepokřtěné miminko se rovná automaticky peklo. Rozumím věci obráceně: křtem se člověk stává přijatým dítětem Božím - jako člen Boží rodiny dostává tu nejvyšší ochranu před působením zla. Člověk se křtem dostává na vyšší úroveň kvality i pozemského života s Bohem. Křest je nazván také obřízkou Kristovou (Kol 2,11-12) - obřízka se také dělala už i malým dětem osmého dne po narození.

Díky za odpověď , Jirko.


]


Re: Kdo odpouští hříchy? / křest miminek nebo dospělých? (Skóre: 1)
Vložil: JirkaB v Středa, 13. květen 2026 @ 10:42:48 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
„S tou neznalostí opojných vlastností jsi pobavil. 🙂
Pokud jde o tu analogii s obřízkou z Koloským 2, dává smysl, ale v mém chápání je tam zásadní předěl. Nová smlouva není jen update té Staré.
  • Starozákonní obřízka byla v podstatě nezrušitelná 'občanka' – platila pro celý národ (i koupené cizince), ať byl ten člověk hodný nebo zlý. Na těle mu zůstala navždy, prostě poslušný, neposlušný, věřící, nevěřící - součást vyvoleného národa. Nezrušitelná. 
  • Novozákonní obřízka srdce je neviditelné občanství nebeské. Pokud ale srdce v dospělosti ztuční, toto občanství zaniká. Není to trvalý stav, jak vždy správně ukazuješ.
Nejde o analogii ve smyslu, který by dokazoval podložení/doložení křtu miminek. Analogie není nikdy kopií, analogie má vždy kontextová omezení, proto je jen analogií.

Text v Koloským říká, že tato obřízka srdce je dána smrtí a pohřbením ve křtu. Člověk musí nejprve sám sobě (svému starému já) zemřít, aby mohl s Kristem ožít skrze víru. A to je proces, který miminko z logiky věci nedělá – ono nemá čemu umírat.
Proto v tom vidím rozdíl: Nová smlouva nestojí na kolektivní registraci, ale na individuální smrti a vzkříšení.
 I tobě díky za sdílení.


]


Re: Kdo odpouští hříchy? / křest miminek nebo dospělých? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Středa, 13. květen 2026 @ 12:59:25 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
No tak, co také čekat od bývalého vinaře, že?

Výkladů je opravdu víc.

Noe začíná znovu jako Adam: obdělává zemi, sází. (Ovšem Adam obdělává zemi až po hříchu - Noe obdělává už před svou opilostí. Takže zde to také úplně nesedí.

Bible postavy neidealizuje. Ukazuje, že lidská slabost pokračuje i po soudu potopou. Noe se opil, Abraham lhal ze strachu, Mojžíš selže pochybami, David zhřeší s Betšabou ...


]


Re: Kdo odpouští hříchy? / křest miminek nebo dospělých? (Skóre: 1)
Vložil: Akuzativ v Neděle, 10. květen 2026 @ 14:55:42 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
JirkaB
Oprava
—- vypadlo mi tam slovo děti


]


Re: Kdo odpouští hříchy? / křest miminek nebo dospělých? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Neděle, 10. květen 2026 @ 11:13:26 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
co to plácáš za antibožskou lež, že miminkovskej křest je od nepřítele ?????????
jakýkoliv křest ve jméno otce, syna a ducha svatého je od boha !!!
není ti stydno boží věc nazývat pravým opakem ??? neznáš varování, že hřích proti duchu je neodpustitelenej ???? tzn. jasný boží věci označovat za ďáblovy ??????






]


Re: Kdo odpouští hříchy? / křest miminek nebo dospělých? (Skóre: 1)
Vložil: martino v Pondělí, 11. květen 2026 @ 17:42:33 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
JirkaB






]


Re: Kdo odpouští hříchy? / křest miminek nebo dospělých? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Neděle, 10. květen 2026 @ 09:20:17 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

nevím, na kolik procent a o kolik procent  větší, než u miminek nepokřtěných

  Ahoj Brusle.

  Tuhle statistiku jsem si dělal a křest miminek ani svátost křtu miminek na navázání vztahu s Bohem nemá vůbec žádný vliv. Korelace mezi tím a vztahem s Bohem je nulová.

  U nás v ČR je například byla svátost křtu udělena asi 45% lidí ve společnosti. Český národ se udává jako jeden z nejateističtějších na světě. V Bulharsku miminka a malé děti rovnou křtí - na vztah s Bohem to nemá vliv žádný, Bulhaři jsou na tom co se týče vztahu s Bohem oměrově hodně podobně, jako Češi.

  Byla to jedn z věcí, která mi pomohla se zamyslet nad tématem do hloubky ještě ve starém životě.

  Když jsem pak pozoroval, kdo naváže vztah s Bohem, tak lidé, kterým byla jako miminkům udělena svátost křtu, navázali vztah s Bohem úplně stejně snadno, jako lidé, kteří likdy v životě žádnou svátost nepotkali. Udělená svátost křtu nedělala v navázání vztahu s Bohem žádný rozdíl.

  Toník


]


Re: Kdo odpouští hříchy? / křest miminek nebo dospělých? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Neděle, 10. květen 2026 @ 11:36:18 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
tak on se miminkám nedává křest primárně pro to, aby "snadněji navázali vztah s bohem", ale proto, aby byly zbavený dědičný viny, ty trdlo....
když si kolem toho vytvoříš vlastní intelechtuální konstrukce, aby byly účelově v neprospěch tohoto křtu a katolický církve, tak se pak není co divit, že z tebe lezou takový nesmysle úplně mimo rozum a fakta, ty tondo jedna.... :-)))


]


Re: Kdo odpouští hříchy? / křest miminek nebo dospělých? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Neděle, 10. květen 2026 @ 10:00:54 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Brusle.
Znovu opakuji, že je třeba si ujasnit pojmy. 

Křest je záchranou, ve které všechno potřebné pro záchranu člověka vykoná Bůh. 
Bůh člověka miluje, hovoříme o vztahu Bůh - člověk.

Se vztahem opačným člověk - Bůh toto souvisí jenom tehdy, když je křtěnec mentálně osobního vztahu k Bohu schopen. Tehdy je tento vztah víry nutnou podmínkou pro to, aby mohl být člověk pokřtěn. Jeho osobní víra přivádí ke křtu.

Pokud ale člověk mentálně není vůbec schopen osobní víry (novorozenci, lidé těžce mentálně postižení) - i prosté přežití  těchto lidí (jídlo a hygiena) je závislé na pomoci jiných lidí - zpravidla rodičů, pak se uplatňuje Boží zaslíbení ze Sk 2,39. Proto je v církvi praxe křtít už i malé děti - osobních hříchů ještě nemají a vztahu k Bohu, kterého nevidí, zatím nejsou schopny.
A bez víry nelze křtít. Malé děti se tedy křtí na víru církve, na víru rodičů, kteří při tomto křtu slibují , že děti budou vychovávat v křesťanské víře. 

Z pohledu křesťanské víry je křest milostí (Božím darem) - otevřením cesty pro život s Bohem. Zda po této cestě  křtěnec životem dál půjde, závisí na jeho osobním rozhodnutí. Křest není žádná magie,která by člověka k Bohu násilím  "přivázala" a učinila z něho světce. 

Dělat v tomto případě jakékoli statistiky je tedy dokonalý nesmysl. 
Každý člověk má svobodnou vůli a je pro nás tajemstvím o lidském srdci, proč se jeden člověk rozhodne pro život s Bohem a jiný se zase rozhodne pro život bez Boha.




]


Re: Kdo odpouští hříchy? / křest miminek nebo dospělých? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Neděle, 10. květen 2026 @ 11:42:01 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
vztah u pokřtěných miminek je tam s bohem navázanej tak, že sou zbavený dědičnýho hříchu, je jim dán už od křtu podíl na božích zaslíbeních, sou přenesený z království tmy do království světla, stávaj se vlastnictvím boha, stávaj se z nich děti boží a maj účast na věčným životě. jejich vztah s bohem se má ale postupně rozvíjet aktivně i z jejich trany úměrně jejich věku, a k tomu je maj víst rodiče. je to pak ale na jejich svobodě, tak jako u adama a evy v ráji. hřích je lákavej pro všehcny, i pro křesťany, a každej musí každej den bojovat proti němu.... a někdo to holt někdy vzdá, stej  ějako je ve hře nedůsledný vedení děti rodiči k bohu... nic z toho ale nezneplatňuje ani neznevažuje křest miminek. kdyby nebylo možný spasit i miminka, byl by to bezmocnej bůh. a kdyby ke spáse nebylo třeba křtu, nebyl by křest nezbytnej ani pro dospělý. tak jednoduchý to je....


]


Re: Kdo odpouští hříchy? / křest miminek nebo dospělých? (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Neděle, 10. květen 2026 @ 13:34:13 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

OKO, JIRKA, CIZINEC, SODOVKA


Děkuji všem  za odpovědi.

Brusle7


]


Re: Kdo odpouští hříchy? / křest miminek nebo dospělých? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pondělí, 11. květen 2026 @ 18:48:22 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Rádo se stalo.


]


Re: Kdo odpouští hříchy? / křest miminek nebo dospělých? (Skóre: 1)
Vložil: martino v Pondělí, 11. květen 2026 @ 17:37:27 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
brusle




Vím, že ŘKC má iniciační svátosti od "miminek" "rozložené" - křest, biřmování, eucharistie. Bohužel křest zde neznamená vždy navázání přátelství s Ježíšem (což víme), ale je tam v budoucnu spíš pak ta možnost, částečná pravděpodobnost (nevím, na kolik procent a o kolik procent  větší, než u miminek nepokřtěných).





martino




brusle ty jsi stále duchovně na úrovni batolete. Co to je za kravinu, od koho jsi to převzala když píšeš:
Bohužel křest zde neznamená vždy navázání přátelství s Ježíšem



Ty nevíš, že křest není o přátelství, ale o bratrství, kdy křtem je každý člověk od narození po smrt když je pokřtěn, že je touto Boží svátostí naroubován jako ratolest na Kmen, kterým je Kristus.? Toto opravdu neznáš? Přátelství má malé dítě ve školce, a le křesťan svátostí křtu je součástí Krista a to je více než přátelství a ty to nechápeš, že křtem se batole stává „živým údem“ Kristova  těla, kterým je církev.


]


Re: Kdo odpouští hříchy? / křest miminek nebo dospělých? (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Pondělí, 11. květen 2026 @ 19:38:46 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Pan Adolf Hitler také byl součástí Krista ?    Živým údem Kristova těla ?    Brrr, to je představa...



]


Re: Kdo odpouští hříchy? / křest miminek nebo dospělých? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Pondělí, 11. květen 2026 @ 19:55:20 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
jesli byl pokřtněnej jako miminko, tak byl...
proč se nad něho povyšuješ ?? si nadutě myslíš, že seš lepší než on, když i tvý hříchy zabili boha ježíše ???
nadutče jedna sebedojímavá... :-)))
a kdo seš, že si bereš soud boží do svejch rukou ???? permoník s lampičkou, kerýmu se rozsvítí, jenom když zapálíš knotek ... :-))) brrr, to je představa... :-))))



]


Re: Kdo odpouští hříchy? / křest miminek nebo dospělých? (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Úterý, 12. květen 2026 @ 23:02:28 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Boha nikdo nezabil.  Je nesmrtelný.



]


Re: Kdo odpouští hříchy? / křest miminek nebo dospělých? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Úterý, 12. květen 2026 @ 23:14:23 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
boha zabili všichni, i když je nesmrtelný.
nauč se evangelium, pantáto :-)))


]


Re: Kdo odpouští hříchy? / křest miminek nebo dospělých? (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Úterý, 12. květen 2026 @ 23:38:26 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Jo,  já vím.
To ty vaše absurdní hereze a heretické evangelium  ze 4. století tak učí..

A kdo v tu dobu,  co by bůh mrtvý, zabitý,  řídil svět ?

A kdo mrtvého boha vzkřísil z mrtvých ?      Pilát ?




]


Re: Kdo odpouští hříchy? / křest miminek nebo dospělých? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Úterý, 12. květen 2026 @ 23:48:18 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
on si ten rosmano nedá pokoj, a i když ze lži byl opakvaně usvědčenej, lže i přesto i potom, pořád dokola tu samou, už dávno vyvrácenou lež. tomu se říká chorobnej lhář. tady třeba o tom jeho čtvrtým století, vylhaným jeho chorou myslí a jehovistickejma plátkama. jaká je pravda, milý čtenáři? přesně taková:

https://www.granosalis.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2472569


NEJSTARŠÍ MIMOBIBLICKÁ SVĚDECTVÍ O SAMOZŘEJMÉ VÍŘE KŘESŤANŮ V TROJICI     


Bible samozřejmě není jediným dokladem učení o Trojici a víře v ni, i když ta je dokladem pramenným a kanonickým. Existují ale i další svědectví o víře křesťanů v Trojici, a to již od 1. století dále. Uveďme si některé:      


Didaché (1. stol.): 

- spis z doby tzv. apoštolských otců, tj. z doby navazující na apoštoly a čerpající z osobní znalosti apoštolů, tedy z 1. stol., ve kterém se dokládá víra v Trojici a vyznání Trojice:  


"Po výše uvedeném poučení křtěte ponořením do pramenité vody ve jménu Otce i Syna i Ducha Svatého"   

 - tím se jasně dokládá jak víra v Trojici, nastolená Ježíšem Krista, tak opět i rovnost a jednota osob Božích, stejně jako moc duchovního narození se z Boha při křtu mocí všech tří osob Boží Trojice      



Ignác Antiochijský (1. stol.): 

- další z tzv. apoštolských otců 1. století, učedník apoštola Jana, mučedník, biskup antiošské církve založené apoštolem Petrem:  

"Snažte se zdokonalovat se v učení Pána i apoštolů, aby vše, co učiníte, prospělo od počátku až do konce tělu i duši, víře i lásce v Synu i Otci i Duchu. Podřizujte se biskupu i sobě vespolek, jako se podle těla Kristus podřídil Otci a apoštolové Kristu i Otci i Duchu. Buďte jedním tělem a jednou duší."  

 - jasně vyznává Trojici Otce, Syna a Ducha, které tím klade na roveň a do jednoty; víru v Trojici dává do souvislosti s "učením Pána a apoštolů", které znal osobně, dosvědčuje vtělení Syna, který byl "podle těla" podřízen Otci, uvádí poslušnost apoštolů Trojici: "Kristu i Otci i Duchu"      



Polykarp (1.-2. stol.): 

- další z tzv. apoštolských otců, učedník apoštola Jana, mučedník, biskup ve Smyrně:  


"Pro toto a za všechno tebe, Otče, chválím, tobě blahořečím, tebe oslavuji skrze věčného nebeského Velekněze Ježíše Krista, tvého milovaného Syna, skrze nějž budiž tobě spolu s ním a Duchem Svatým sláva nyní i v budoucnu."   

- i Polykarp, učedník apoštolů, zcela samozřejmě zmiňuje a vyznává Trojici: zmiňuje všechny tři osoby a všem třem osobám stejnou měrou vzdává slávu, jaká patří jedině Bohu (jinak by to byla modloslužba), ve vyznání Polykarpa tudíž stejnou měrou všem třem osobám Boha: Otci, Synu i Duchu Svatému: „tobě spolu s ním a Duchem Svatým sláva nyní i v budoucnu“.      



Irenej z Lyonu (2. stol.): 

- jedná se o Polykarpova žáka, který jako stojící v posloupné linii apoštol Jan - Ignác Antiochijský - Polykarp - Irenej rozvíjí Janovskou teologii, tedy s důrazem na vtělení Boha, a to zejména v boji proti tehdejším gnostickým, zejména doketským herezím. I on tedy v tomto následovnictví na mnoha místech vyznává Trojici a dosvědčuje, hájí a rozvíjí víru v ni:  


"A toto je, čím nás obdarovává víra, ta, kterou nám předali starší, učedníci apoštolů: především nás učí, abychom měli na paměti, že ve křtu jsme obdrželi odpuštění hříchů ve jménu Boha Otce a ve jménu Ježíše Krista, Syna Božího, vtěleného, zemřelého a zmrtvýchvstalého, a v Božím Duchu Svatém; že křest je pečetí života věčného a znovuzrozením v Bohu, takže se stáváme dětmi ne lidí smrtelných, ale věčného a odevždy jsoucího Boha."   

- víru v Trojici popisuje jasně jako apoštolského původu, jsoucí od apoštolů, a dále jasně klade všechny tři osoby Trojice jako navzájem rovné a Ježíše jako vtěleného Boha. Ponořením do křtu ve jménu Trojice se člověk rodí z Boha, protože Otec i Syn i Duch jsou Bůh a z nich se křesťan v koupeli znovuzrození neboli ve křtu rodí      



Justin (2. stol.): 

- konvertita od filosofie ke křesťanství, jeden z prvních křesťanských teologů reagujících na nauky řeckých filosofů, apologeta, mučedník. A právě proto, že byl filosofem, hájí křesťanskou víru proti mylným nebo bludným tvrzením tehdejších filosofů nebo i židů. Tak hájí božství Syn, který je stejně Bůh jako Otec:  

"O Synu říkají, že je to Otec, a tím dokazují, že neznají ani Otce, ani nevědí, že Otec veškerenstva má SynaSyn je Boží Slovo, Boží prvorozený a proto také Bůh."   

- a podobně jasně hájí i Božství Ducha Svatého, který spolu s Otcem i Synem tvoří Boží Trojici, a proto jasně říká, že se stejnou měrou klaníme a stejnou měrou uctíváme jak Otce, tak i Syna i Ducha:  

"Říkají o nás, že nevěříme v Boha. Přiznáváme, že nevěříme v Boha, pokud jde o ta zvané bohy, ale nikoli pokud se jedná o opravdu skutečného Boha, který je spravedlivým, laskavým a ostatními ctnostmi obdařeným Otcem a v němž není ani trochu špatnosti. Toho uctíváme a tomu se klaníme. Spolu s ním ctíme a klaníme se i Synu, který od něho přišel a nás tomu naučil. Ctíme i sbory dobrých andělů, kteří ho doprovázejí a jemu se po­dobají. Uctíváme a klaníme se i prorockému Duchu. Ctíme tak, že se řídíme rozumem a pravdou. O to se rozdělujeme s každým, kdo se chce dát poučit tak, jako jsme se i my dali poučit, aniž bychom chovali k někomu nějakou nenávist."   

- klanění patří jedině Bohu, jinak by se jednalo o modloslužbu, a proto se křesťané klaní Otci, Synu i Duchu, protože tito tři jsou jeden jediný Bůh hodný klanění a úcty      



Klement Alexandrijský (2. stol.): 

- význačný křesťanský myslitel a apologeta, učitel v Alexandrii, podobně jako Justin reagující na tvrzení řeckých filosofů a tehdejších gnostiků a proti nim hájící křesťanskou víru, důsledně založenou na apoštolském podání, jak sám zdůrazňuje. Zanechal po sobě korpus děl, kde jasně vyznává křesťanskou víru, mající základ v apoštolském podání:  

"Je zde zmínka i o Nejsvětější Trojici. Tím třetím je jmenovitě Duch Svatý. Tím druhým je Syn Boží, skrze Něhož se vše stalo podle vůle Otce."  

- jasné vyznání Boha Trojice - tří osob jediného Boha, což potvrzuje i na jiném místě:  

"Jeden Otec všech, jeden Logos všech a jeden Duch Svatý, vždy týž."  

 A dále:  

"Oslavujme jednoho Otce a Syna, Syna a Otce, kteří spolu s Duchem Svatým jsou Vychovatelem a Mistrem. Vše je od Něho jediného, skrze kterého je všechno."   

- jasně vyznává Otce, Syna a Ducha Svatého, kterým stejnou měrou náleží božská úcta a kteří JSOU JEDEN JEDINÝ neboli JEDEN BŮH, ač ve třech osobách: Otci, Synu a Duchu Svatém      




Athenagoras Athénský (2. stol.): 

- jeden z raných křesťanských apologetů, kteří nastoupili po apoštolských otcích a kteří hájili křesťanskou víru nejen před židy a filosofickými naukami, ale i před tehdejšími vládci, kteří často křesťany pronásledovali:  

"Jsme ti, kdo učí, že je Bůh Otec, Bůh Syn a Duch Svatý, a kdo dokazují jejich moc v jednotě a jejich rozdílnost v působení."   

- Athenagoras zde jasně vyznává jednoho Boha ve třech osobách: Otce, Syna a Ducha Svatého, kteří JEDNO JSOU a v této jednotě se mezi sebou liší svými osobami a jejich jednotlivými "působeními" v rámci této jejich nerozdílné jednoty      



Aristides Athénský (2. stol.):

- další z řady křesťanských starověkých apologetů, který mj. píše:  

"Křesťané vyznávají Boha, Tvůrce a Stvořitele všeho skrze Jednorozeného Syna a Ducha Svatého, a kromě Něho neuctívají žádného jiného Boha."  

 - jasné vyznání, že Bůh, ve kterého křesťané věří, je Otec, Syn a Svatý Duch, a že ač tři osoby, je to jeden Bůh      



Fós hilaron (2. stol.):

- jeden z prvních křesťanských mimobiblických hymnů, výraz starokřesťanské víry a zbožnosti:

"Ke Tvé cti, Bože, Otče, Synu a Duch Svatosti, zpíváme, neboť jsi hoden, Pane, aby v každý čas byla hlásána Tvoje sláva zbožnými písněmi." 

- jasné vyznání tří osob Božích jako jednoho Boha a jednoho Pána, které sdílí tutéž jednu slávu a jsou hodni téže cti      



Origenes z Alexandrie (2.-3. stol.):

 - jeden z největších starověkých křesťanských myslitelů, člověk vroucí zbožnosti a bystrého intelektu, překladatel, vykladač, teologický systematizátor hledající řešení tehdejších teologických problémů, avšak do určité míry ovlivněný tehdejším platonismem, který si bral leckdy na pomoc při hledání řešení argumentací. V tom, čeho se držel apoštolské víry, však byl zcela pravověrný, a sem náležela i jeho nauka o Trojici, kterou předkládá jako apoštolskou, zcela ve shodě s dalšími tehdejšími křesťanskými učenci a učiteli:    

"Duch Svatý má s Otcem a Synem účast na téže slávě a důstojnosti"   

 - jasně vyznává rovnost osob Božích: Otce, Syna i Ducha, kteří jsou jeden Bůh, rovni v téže jediné slávě a důstojnosti, což vyvrací to, z čeho je neznalými věci obviňován, totiž subordinacianismus. A podobně i v dalším jeho citátu:  

Pro dosažení spásy člověk potřebuje pomoc Otce, Syna a Ducha Svatého, a nedojde spasení jinak než skrze celou TrojiciNení možné hovořit o něčem nižším nebo vyšším v podstatě Trojice.“   

 - v Trojici není nějaká z osob Trojice nižší nebo vyšší, ale všechny tři jsou si rovny. A pro spásu je nezbytná celá Trojice, protože celá Trojice je Bůh jeden a jediný, který zachraňuje člověka    

„Smysl těchto pravd, které nám byly jasně předány prostřednictvím hlásání apoštolů, je tento: Za prvé, že je jeden Bůh, který vše stvořil a uspořádal a který vše učinil z ničeho, Bůh, který od první stvořené věci a od založení světa je Bohem všech spravedlivých ... Dále pak, že Kristus Ježíš, týž, který přišel na zem, je zrozen z Otce před veškerým stvořením. To on, ačkoli pomáhal Otci při tvoření všech věcí – neboť „skrze Něho bylo učiněno vše“ (J 1,3) – v posledních časech „omezil samého sebe“ (srov. Flp 2,7) a stal se člověkem, tj. vtělil se, aniž přestal být Bohem, a stavše se člověkem zůstal tím, čím byl: Bohem. Přijal tělo podobné tělu našemu, pouze s tím rozdílem, že bylo zrozeno z Panny a z Ducha Svatého. ... Dále pak nám předali, že Duch Svatý má s Otcem a Synem účast na téže slávě a důstojnosti. ... nauka Církve jasně hlásá to, že onen Duch Svatý sesílal inspiraci všem svatým, jak prorokům, tak i apoštolům“  

- Origenes jasně vyznává jako od apoštolů přijatou a jako Církvi vlastní víru v Boží Trojici: Otce, Syna a Ducha, á že tyto tři osoby jsou stejně Bůh a proto mají „účast na téže slávě a důstojnosti“ – žádná nerovnost, žádné podřízení jedné osobě druhé ve smyslu umenšenosti nějaké osoby vůči jiné osobě Boží, jinak by neměly stejnou účast „na téže slávě a důstojnosti“, která je Boží. Není v tom žádná pochybnost, ale jistota a smělost, protože pravdivost.      



Tertulián (2.-3. stol.): 

- významný starověký křesťanský autor, apologeta, věnoval se právě otázce rozlišení tří osob v jednotě jediného Boha, bránil apoštolskou tradici proti heretikům:  

"Syn rovněž seslal dar obdržený od Otce, Ducha Svatého, třetí osobu Boha ... , učitele veškeré pravdy, která je v Otci i Synu i Duchu Svatém podle křesťanského učení."   

- jasné vyznání, že jsou tři osoby jediného Boha: Otec, Syn a Duch Svatý, a že tato víra je pevnou součástí křesťanského učení.   

A podobně i např. v následujícím citátu:  

"Taková víra v jednoho Boha, odmítající Syna, a po Synu i Ducha, je spíše vlastní židovské víře. V čem je odlišnost mezi námi a jimi, ne-li v tomto? Jaké je dílo evangelia, jaký je základ Nového zákona, potvrzující Zákon a Proroky až po Jana, jestliže Otec, Syn i Duch, Tři, ve které věříme, nejsou jeden Bůh? Tak Bůh chtěl obnovit tajemství víry, aby se novým způsobem – skrze Syna a Ducha – věřilo, že je jediný a aby Bůh byl již zjevně poznán ve svých vlastních osobách a jménech, ten samý Bůh, který byl i dříve hlásán prostřednictvím Syna a Ducha, což dříve nechápali."   

- Bůh je jeden jediný, ač ve třech osobách: Otci, Synu a Duchu Svatém. Je takový stále, ale takto zjevně a přímo („Jeho učedníci mu řekli: ‚Nyní mluvíš přímo a bez obrazů‘“, J 16) byl odhalen až v době Nového zákona, což židé nepřijali, protože odmítli Syna a tím pádem i Ducha.      



Hippolyt Římský (2.-3. stol.): 

- žák Ireneje z Lyonu, který pokračoval v janovské tradici a teologii, který stejně jako Irenej potíral dobové hereze a vehementně bránil apoštolskou nauku:  

"Je třeba vyznávat Boha Otce Všemohoucího, je třeba vyznávat rovněž Ježíše Krista, Syna Božího, který se stal člověkem a kterému Otec poddal vše kromě Sebe samého, a je třeba také vyznávat Ducha Svatého a že jsou to tři Osoby. Objevuje se jeden Bůh jako jedna moc Boží, ale co se týče plánu spásy, Bůh se zjevuje ve třech Osobách."   

- Hippolytova vyjádření jsou navýsost jasná: Bůh je Trojice osob: Otce, Syna a Ducha Svatého, kteří jsou JEDNO v moci, neboli navzájem rovní v moci, ale v „plánu spásy" odhalující, že tento jeden Bůh jsou tři osoby, kdy jedna z nich - SYN - se stala člověkem: Ježíš Kristus je tedy jeden ze tří Boží Trojice, který se vtělil pro naši spásu.    

"Tobě patří sláva, Otci i Synu s Duchem Svatým"    

- Hippolyt vzdává všem třem osobám Božím, osobám Trojice, stejnou, nerozdílnou slávu, čímž dosvědčuje jejich rovnost a potvrzuje jejich božský statut    



Cyprián (3. stol.):

- kartágijský biskup, mučedník:  

"Větší obětí je Bohu pokoj mezi námi a bratrská svornost a lid sjednocený z jednoty Otce i Syna i Ducha Svatého."  

- Bůh je jeden, a to jednotou tří osob: Otce, Syna a Ducha Svatého, a jeho jednota je základem jednoty věřících.  

"Nalézáme pak, že ve slavení modliteb zachovávali tři jinoši, ve víře silní a v zajetí vítězní, s Danielem hodinu třetí, šestou, devátou, totiž tajemství Trojice, jež se měla zjevit v nejposlednějších časech."   

- zde Cyprián jasně vysvětluje, proč se ve Starém zákoně nepsalo výslovně o Trojici, ale pouze v určitých náznacích: protože toto tajemství mělo být zjeveno až "v nejposlednějších časech", i když je od počátku, jakým je Bůh sám v sobě.      




Didymus Alexandrijský (4. stol.): 

- významný a již tehdy velmi ctěný starověký křesťanský učitel, pokračovatel slavné alexandrijské teologické školy (Klement, Origenes, Atanáš, Cyril ad.):  


- jasné vyznání Trojice osob Otce, Syna  Ducha, kteří jsou jedno a to včetně své činnosti, která je božská, společná: Bůh je Otec, Bůh je Syn a Bůh je i Duch Svatý – ne tři Bohové, ale jeden jediný Bůh ve třech osobách      



To jsou jen některá svědectví zejména z prvních tří staletí, dosvědčující, že křesťané kontinuálně a od počátku věřili v Boha Trojici: Otce, Syna a Ducha Svatého, kteří jsou jeden jediný Bůh, z nichž druhá osoba Trojice se stala člověkem pro spásu lidí, tak jak to zjevuje Ježíš Kristus, jak to předávají apoštolové a jak to pro naši spásu zaznamenává Písmo. Nejsou to svědectví jediná, je jich samozřejmě mnohem víc. A jak vidno, pocházejí ze všech tehdejších jazykových oblastí rozšíření křesťanství, z oblasti řeckojazyčné i latinské, ze severní Afriky, Gálie, Říma, Smyrny, Antiochie, Alexandrie, Kartága, Palestiny... Protože VŠICHNI KŘESŤANÉ jednoduše věřili v Trojici, v Boha Otce i Syna i Ducha Svatého, jak nám to zjevil vtělený Syn, který jim přikázal udílet křest ve jménu Otce a Syna a Ducha Svatého, a oni tak činili. Trojice je původní a podstatným vyznáním křesťanů od počátku. A pokud někdo tvrdí, že Trojice je výmyslem "katolické církve" nebo koncilů od 4. století, tváří v tvář prostým faktů je takový odhalen jako sprostý lhář, jako bludař, který si vymyslel víru, ať ariánskou, apollinářskou nebo unitářskou, kterou křesťané nepřijali od apoštolů, kterou nevyznávali ani nehlásali a kterou ani neznali, protože apoštolové jim předali víru v Trojici a ve vtěleného Boha Ježíše Krista. O tom svědčí všechny doklady už od 1. století.   





]


Re: Kdo odpouští hříchy? / křest miminek nebo dospělých? (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Středa, 13. květen 2026 @ 00:06:47 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Tapetovat už umíte,  pane sodofko.
   Ovšem samé blbiny a lži

Řeknu vám tajemství :

NIKDO Z PRVNÍCH KŘESŤANŮ      NEZNAL ŽÁDNÉHO BOHA TROJICI.
    ANI V BOHA TROJICI NEVĚŘIL.    ANI NIKDY O BOHU TROJICI NESLYŠEL.

ANI V BIBLI O BOHU TROJICI NENÍ ANI ČÁRKA.




BTW:


]


Re: Kdo odpouští hříchy? / křest miminek nebo dospělých? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Středa, 13. květen 2026 @ 00:12:52 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
a tady to vidíš jasně, milý čtenáři. i když se mu vyvrátí jeho jehovistická lež o čtvrtým století, tak on přímo pod to, přímo pod důkazama lže jako babiš s lavrovem dohromady. no není to k popukání ?? kdepak, je to k pláči, pro rosmana, ale ten si tak zamiloval lež, že i když je jasně prokázaná víra křesťanů v trojici už od počátku přesto pořád lže, i když ví, že je to lež. chudák chlapec zoufalá... :-)))

a že prý ani v bibli nic není o trojici.
no, tak i když mu to bylo tolikrát vyvrácený, poslušme si dalšmíma linkama, milý čtenář. ať víme, že rosmano plká naprázdno, páč každá lež je jenom prázdným plkáním holubím... :-)))


BŮH JE TROJICE:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
Manipulace heretiků [www.granosalis.cz]
 
 
 
Proč je heretik heretikem? [www.granosalis.cz]   


a tady vidíš, milý čtenáři, jak smutné jsou konce kdysi veselého křesťana, kerej se přimknul k herezi, až si zamiloval lež natolik, že je schopnej lhát i navzdory jasnejm a předloženejm důkazům... :-)))





]


Re: Kdo odpouští hříchy? / křest miminek nebo dospělých? (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Středa, 13. květen 2026 @ 00:46:40 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Na ty vaše hereze a lži bohatě stačí pane sodofko   jeden důkaz :

   J 17:1:   Když to Ježíš pověděl, zvedl oči k nebi a řekl: "Otče, ... aby poznali tTEBE, JEDINÉHO PRAVÉHO BOHA,.."

Nebo ještě druhý, abyste neřekl :

   1Tm 2:3:   To je dobré a milé před Bohem, naším Zachráncem, 4 který chce, aby byli všichni lidé zachráněni a přišli k  POZNÁNÍ PRAVDY. ->   ->  5 Je totiž JEDEN BŮH, jeden je také prostředník mezi Bohem a lidmi, ČLOVĚK KRISTUS JEŽÍŠ, 6 který  (ten člověk Kristus Ježíš)  dal sám sebe jako výkupné za všechny, jako svědectví ve svůj čas. 7 K tomu jsem byl ustanoven hlasatelem a apoštolem — mluvím pravdu v Kristu, nelžu —, učitelem národů ve víře a v pravdě.


A jsou jich tisíce.


Také je užitečné rozkliknout ty vaše tapetované odkazy,  tam v diskusích máte všechny ty vaše výmysly a fabulace vyvráceny.



]


Re: Kdo odpouští hříchy? / křest miminek nebo dospělých? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Středa, 13. květen 2026 @ 00:52:02 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
a mohl bych ty tisíce vidět ??? :-DDDDD
a nejsou jich náhodou desetitiséce jako neknížek v turkově neknihovně ??? :-DDD

ty seš komik

a přitom stačí kontrovat třeba ježíšovým příkazem křtení ve jméno otce i syna i ducha svatého, a seš namydlenej, lhoune lhounská... :-DDD

a jesli je ti to málo, tak tady mnáš další potravičku pro hlavičku:
enjoy, heretic !!! :-)))


JEŽÍŠ KRISTUS JE BŮH: 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Žil Ježíš podle Písma? [www.granosalis.cz]
 
 
 
Co je kázáním apoštolů? [www.granosalis.cz] 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Re: Vánoce [www.granosalis.cz] 
 
Atanáš prokoukl Ária dobře [www.granosalis.cz] 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tak je to v Písmu, nebo není? [www.granosalis.cz] 
 




BŮH JE TROJICE:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
Manipulace heretiků [www.granosalis.cz]
 
 
 
Proč je heretik heretikem? [www.granosalis.cz]   




DUCH SVATÝ JE BŮH: 
 
 
 
 













]


Re: Kdo odpouští hříchy? / křest miminek nebo dospělých? (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Středa, 13. květen 2026 @ 12:14:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

a mohl bych ty tisíce vidět ??? /

  Sotva.  Slepí stěží mohou něco vidět.
A těch tisíce důkazů je celá Bible.    Od začátku do konce.

Úplně stačí,  že chcete "kontrovat"  Ježíšovým  slovům o tom,  kdo je Jediný Pravý Bůh.  I Pavlovým slovům o tomtéž.      To o vás, vaší slepotě a zatvrzelosti vypovídá vše.

Klidně si kontrujte do bezvědomí ....

Pěkný den



]


Re: Kdo odpouští hříchy? / křest miminek nebo dospělých? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Středa, 13. květen 2026 @ 13:56:20 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
ach, jak velkolepě seš vidoucí, až všechny oslňuješ !!! .... :-DDD
samochvála s*****í, a u tebe je ještě k tomu směšná, až docela srandovní ... :-DDD

a pokud jsem já slepej, pak takový podle tvejch blábolů byli i apoštolové, páč ti jasně učili o trojici a o bohu ježíš.
každej se o tom může přesvědčit, pantáto velkohubá... :-DDD
stačí kouknout:


 

JEŽÍŠ KRISTUS JE BŮH: 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Žil Ježíš podle Písma? [www.granosalis.cz]
 
 
 
Co je kázáním apoštolů? [www.granosalis.cz] 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Re: Vánoce [www.granosalis.cz] 
 
Atanáš prokoukl Ária dobře [www.granosalis.cz] 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tak je to v Písmu, nebo není? [www.granosalis.cz] 
 




BŮH JE TROJICE:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
Manipulace heretiků [www.granosalis.cz]
 
 
 
Proč je heretik heretikem? [www.granosalis.cz]   




DUCH SVATÝ JE BŮH: 
 
 
 
 







]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Akuzativ v Neděle, 10. květen 2026 @ 18:47:58 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Danny42
Soud patří jenom Bohu


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: martino v Pondělí, 11. květen 2026 @ 17:29:03 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
D42 to neřeš, kdo je pokřtěný, kdo nepokřtěný, kdo odpadlý atd. Ty jsi římský katolík a tím nejšťastnější člověk. Mnozí si myslí, že jsou uvnitř a stojí venku. Ty jsi uvnitř a jsi z toho naštvaný. Je to normální? To je jako by ti někdo dal miliardu, 100 miliard a ještě více a ty bys byl naštvaný. Tak je to s tvou nevyzrálou vírou. Je zde žena, nekatolička a přesto přirozenou inteligencí, zdravím rozumem chápe a vnímá lépe než odpadlí katolíci co si zde čechrají své křesťanské peří. 


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: mikim v Sobota, 09. květen 2026 @ 14:57:24 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Komentář: Ex. 20:5
„trestá vinu otců na dětech.“ Hebrejské sloveso přeložené jako „trestá“ je paqad (#06485 פָּקַד) a často popisuje božský zásah v podobě požehnání či prokletí; příchod dobra či zla. Poznámka k textu NET k Genesis 21:1, kde Bůh „navštívil“ Sáru, poukazuje na to, že když Bůh „navštíví“, „znamená to Boží zvláštní pozornost věnovanou jednotlivci nebo záležitosti, vždy s ohledem na osud jeho lidu. Může navštívit (tj. zničit) Amalekity [1 Sam. 15:2]; může navštívit (tj. vysvobodit) svůj lid v Egyptě [srov. Ex 3,16]. …Osud člověka se změní, když Hospodin ‚navštíví‘.“ Zde v Exodu 20,5 (srov. Ex 34,7; Čís 14,18) Bůh „navštěvuje“ nepravost rodičů na dětech. 

V Bibli najdeme mnoho příkladů, kdy Bůh „navštívil“ lidi, ať už k jejich prospěchu, nebo k jejich neštěstí. Například v Genesis 21:1 Bůh navštívil Sáru a ona otěhotněla (srov. 1 Sam. 2:21). V Genesis 50:24–25 Josef řekl, že Bůh navštíví Izrael a vyvede jej z Egypta. V Exodu 3:16 Bůh řekl, že navštívil Izraelity v otroctví v Egyptě, což znamená, že viděl jejich situaci a zahájil proces jejich vysvobození. V Rút 1:6 Bůh „navštívil“ Izrael tím, že ukončil hladomor, aby bylo jídlo. V Žalmu 106:4 žalmista prosí, aby byl „navštíven“ vysvobozením. 

Lidé mohou být postiženi jak zlem, tak i dobrem. V Žalmu 59,5 prosí žalmista Boha, aby „navštívil“ (potrestal) národy, a v Žalmu 89,32 Bůh říká, že „navštíví“ lid metlou kvůli jeho přestupkům. Přísloví 19,23 uvádí, že ten, kdo se bojí Boha, nebude postižen zlem. Izaiáš 26:21 hovoří o tom, že Bůh přijde potrestat („navštívit“) obyvatele země za jejich nepravosti (srov. Jer. 50:27). Bůh často „navštěvuje“, aby potrestal, a proto je „potrestat“ jedním z významů slova paqad. 

„třetí a čtvrtá generace“. Dnes se nám to jeví jako nepřijatelné, ale částečně je to dáno tím, že pro většinu z nás jsou prarodiče starší padesáti let a praprarodiče jsou v době našeho narození již mrtví nebo se blíží ke konci života. V biblickém světě tomu tak nebylo. Bylo zcela běžné, že žena měla dítě v 15 letech, a tak se stala prarodičem kolem 30 let, praprarodičem kolem 45 let a prapraprarodičem kolem 60 let. Na rozdíl od dneška také v biblickém světě rodiny obvykle žily společně nebo v těsné blízkosti. Pokud tedy někdo skutečně nenáviděl Boha a byl hříšný, nenávistný a ďábelský, hřích, který spáchal, a jeho následky se dotkly všech členů jeho rodiny po celé generace. 

Rodiče mohou hřešit takovým způsobem, že jejich domovy postihnou démoni a jejich děti budou proklety. Navíc, i když lze tato prokletí zrušit, dokud trvají, mají na děti negativní vliv. Často se také stává, že děti přejímají zvyky svých rodičů a ostatních členů domácnosti, takže se nakonec podílejí na zlu svých rodičů a přivolávají tak na sebe následky vlastního hříchu.



]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: mikim v Sobota, 09. květen 2026 @ 15:05:08 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Komentář: Ex.20:5
„trestá vinu otců na dětech.“ Hebrejské sloveso přeložené jako „trestá“ je paqad 

(#06485 פָּקַד) a často popisuje božský zásah v podobě požehnání či prokletí; příchod dobra či zla. Poznámka k textu NET k Genesis 21:1, kde Bůh „navštívil“ Sáru, poukazuje na to, že když Bůh „navštíví“, „znamená to Boží zvláštní pozornost věnovanou jednotlivci nebo záležitosti, vždy s ohledem na osud jeho lidu. Může navštívit (tj. zničit) Amalekity [1 Sam. 15:2]; může navštívit (tj. vysvobodit) svůj lid v Egyptě [srov. Ex 3,16]. …Osud člověka se změní, když Hospodin ‚navštíví‘.“ Zde v Exodu 20,5 (srov. Ex 34,7; Čís 14,18) Bůh „navštěvuje“ nepravost rodičů na dětech.

V Bibli najdeme mnoho příkladů, kdy Bůh „navštívil“ lidi, ať už k jejich prospěchu, nebo k jejich neštěstí. Například v Genesis 21:1 Bůh navštívil Sáru a ona otěhotněla (srov. 1 Sam. 2:21). V Genesis 50:24–25 

Josef řekl, že Bůh navštíví Izrael a vyvede jej z Egypta. V Exodu 3:16 Bůh řekl, že navštívil Izraelity v otroctví v Egyptě, což znamená, že viděl jejich situaci a zahájil proces jejich vysvobození. V Rút 1:6 Bůh „navštívil“ Izrael tím, že ukončil hladomor, aby bylo jídlo. V Žalmu 106:4 žalmista prosí, aby byl „navštíven“ vysvobozením.

Lidé mohou být postiženi jak zlem, tak i dobrem. V Žalmu 59,5 prosí žalmista Boha, aby „navštívil“ (potrestal) národy, a v Žalmu 89,32 Bůh říká, že „navštíví“ lid metlou kvůli jeho přestupkům. Přísloví 19,23 uvádí, že ten, kdo se bojí Boha, nebude postižen zlem. Izaiáš 26:21 hovoří o tom, že Bůh přijde potrestat („navštívit“) obyvatele země za jejich nepravosti (srov. Jer. 50:27). Bůh často „navštěvuje“, aby potrestal, a proto je „potrestat“ jedním z významů slova paqad.

„třetí a čtvrtá generace“. Dnes se nám to jeví jako nepřijatelné, ale částečně je to dáno tím, že pro většinu z nás jsou prarodiče starší padesáti let a praprarodiče jsou v době našeho narození již mrtví nebo se blíží ke konci života. V biblickém světě tomu tak nebylo. Bylo zcela běžné, že žena měla dítě v 15 letech, a tak se stala prarodičem kolem 30 let, praprarodičem kolem 45 let a prapraprarodičem kolem 60 let. Na rozdíl od dneška také v biblickém světě rodiny obvykle žily společně nebo v těsné blízkosti. Pokud tedy někdo skutečně nenáviděl Boha a byl hříšný, nenávistný a ďábelský, hřích, který spáchal, a jeho následky se dotkly všech členů jeho rodiny po celé generace.

Rodiče mohou hřešit takovým způsobem, že jejich domovy postihnou démoni a jejich 
děti budou proklety. Navíc, i když lze tato prokletí zrušit, dokud trvají, mají na děti negativní vliv. Často se také stává, že děti přejímají zvyky svých rodičů a ostatních členů domácnosti, takže se nakonec podílejí na zlu svých rodičů a přivolávají tak na sebe následky vlastního hříchu.


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: mikim v Sobota, 09. květen 2026 @ 15:07:29 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vysvětlení k tomuto z roku 1989, Podvody nové teologie:

Současně církev přijetím rěchto pohanských myšlenek byla logickým postupem nucena vršit jeden blud na druhý, aby mohla dokázat pravdivost falešných předpokladů Augustinových. Brzy církev všeobecně přijala prohlášení, že dědičný hřich dělí člověka od věčného  života. Již samotným aktem početí byl člověk odsouzen k věčným mukám.
Tyto závěry však přece jen vyvolaly ještě jednu otázku. Jak může být odstraněna vina dědičného hříchu. Závěr, ke kterému dospěli církevní otcové, byl, že je to možné aktem křtu. Okamžitě vyvstala otázka týkající se osudu nekřtěňátek. Odpověď, která byla poskytnuta byla hrůzná. Nekřtěnci byli odsouzeni do věčně hořiciho pekla. Není těžké si představit dopad takovéto koncepce na rodiče, jejichž děti zemřely nepokřtěné. Dětská úmrtnost té doby byla vysoká. Trýzeň věrných křesťanských rodičů v těchto dobách, predstavujících si, jak se jejich děti pálí ve věčném ohni, se vymyká veškerému popisu.
Církevní otcové si rychle uvědomili, že tomuto strachu musí čelit nějakým řešením. Bylo vynalezeno předpeklí. 

Předpeklí samozřejmě nebylo nebem, ale zároveň již nebylo peklem. Bylo to něco mezi. Ale ani to neutišilo bolest rodičů. Oni už své maličké nikdy neuvidí. A tak se do katolického dogmatu zavedla svátost křtu nemluvňátek. I dnes máme mnoho kněží, kropícich vodu nad matkou zápasící při porodu se smrtí a pak důvěřivě prohlašujícich, že jak matka tak dítě mají nebesa zajištěna.


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Sobota, 09. květen 2026 @ 15:10:58 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
jenom 3 spamy ??? :-DDD
dnes máš nějakej malej výkon, mikčo !!! :-DDDD
se nějak loudáš s tím ctrlc a ctrlv !!! :-))))


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: mikim v Sobota, 09. květen 2026 @ 15:25:56 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Proč by děti měli dědit zlo způsobené hřichem jejich rodičů a pykat za něj?


Ez 18:14-22: "Zplodí-li však syna, který uvidí všechny hříchy svého otce, jichž se dopouští, a ulekne se, nebude se jich dopouštět, nebude jíst na horách a pozvedat oči k hnusným modlám izraelského domu, nebude poskvrňovat ženu svého bližního, nebude nikoho utiskovat, neponechá si zástavu a nikoho nebude odírat, bude dávat hladovému svůj chléb a nahého přikrývat rouchem, neodtáhne svou ruku od utištěného, nevezme lichvu ani úrok, nýbrž bude jednat podle mých řádů a řídit se mými nařízeními, ten pro nepravost svého otce nezemře, jistě bude žít. Jeho otec, protože se dopouštěl útisku, odíral bratra a nekonal dobro mezi svým lidem, zemře pro svou nepravost. Vy však říkáte:»Proč nepyká syn za otcovu nepravost?« Bude-li syn jednat podle práva a spravedlnosti, dbát na všechna má nařízení a plnit je, jistě bude žít. Duše, která hřeší, ta umře; syn nebude pykat za nepravost otcovu a otec nebude pykat za nepravost synovu; spravedlnost zůstane na spravedlivém a zvůle zůstane na svévolníkovi. Kdyby se svévolník odvrátil ode všech svých hříchů, jichž se dopouštěl, a dbal by na všechna má nařízení a jednal podle práva a spravedlnosti, jistě bude žít, nezemře. Žádná jeho nevěrnost, jíž se dopustil, mu nebude připomínána, bude žít pro svou spravedlnost, podle níž jednal."



]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: mikim v Sobota, 09. květen 2026 @ 15:30:09 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tady jsem si vygoogli co učí katolici o dědičném hřichu:

Zkoumání konceptu „prvotního hříchu“
Reverend Jim Fenstermaker, C.S.C. | The Enterprise
Dovolte mi začít s mylnou představou o učení církve o prvotním hříchu: že 
novorozené dítě není dobré, protože se rodí s hříchem „na sobě“.

Katechismus katolické církve učí: „Děti, narozené s padlou lidskou přirozeností a poskvrněné prvotním hříchem, také potřebují nové zrození ve křtu, aby byly osvobozeny od moci temnoty a uvedeny do říše svobody Božích dětí, ke které jsou povoláni všichni lidé.“

Nedávno jsem na internetu narazil na článek, který z tohoto citátu extrapoloval, že katolická církev věří, že „malé děti jsou hříšné!“ Katolická církev sice uznává padlou přirozenost lidstva v důsledku hříchu, ale věří, že lidé jsou od okamžiku svého narození dobří, stvořeni k obrazu a podobě Boží. Ve skutečnosti většina katolických zpěvníků preferuje verzi Amazing Grace, která nahrazuje slova „a 
osvobodil mě“ slovy „ubožáka jako já“.

Katolická církev nevěří, že jsme ubožáci. Jsme „poskvrněni“, ale nejsme přemoženi hříchem; naše lidská přirozenost je náchylná k hříchu, ale není přemožena jeho následky. Ve své nevinnosti dítě není hříšné; jeho lidská přirozenost je náchylná k hříchu, ale tento sklon se neprojeví po mnoho let.

Ve své nevinnosti je dítě dobré. Ani náš vlastní hřích v dospělosti nás nedělá špatnými nebo zlými – dělá z nás nedokonalé lidské bytosti, které potřebují Boží milost, abychom překonali své hříšné sklony. Zůstáváme však vnitřně dobrými, stvořenými k obrazu a podobě Boží.

Ohledně „prvotního hříchu“ lidstva, jak je vysvětlen v biblickém příběhu o Adamovi a 

Evě, Katechismus katolické církve vysvětluje: „Zpráva o pádu v Genesis 3 [Starého zákona] používá obrazný jazyk, ale potvrzuje prvotní událost, čin, který se odehrál na počátku dějin lidstva. Zjevení nám dává jistotu víry, že celé lidské dějiny jsou poznamenány prvotní vinou, kterou svobodně spáchali naši první rodiče.“

Vysvětluje, že Adam a Eva se dopustili osobního hříchu tím, že dali přednost Bohu, tím, že chtěli být jako Bůh – osobního hříchu, který nicméně ovlivnil lidskou přirozenost, kterou předali svým potomkům. „Prvotní hřích však nemá u žádného z Adamových potomků charakter osobní viny.“

Lidská přirozenost je oslabená a má sklon hřešit, odvracet se od Boha. Znamená to, že lidská osoba, zejména dítě, není dobrá? 

Podle katolické církve ne.

V reakci na některé směry protestantské reformace, které učily, že prvotní hřích radikálně zvrhl lidstvo („ubožák jako já“) a zničil jeho svobodu, katolická církev učila, že křest „vymaže“ prvotní hřích a obrátí lidskou osobu zpět k Bohu. Církev jasně vidí sklon, který všichni máme hřešit, ale nevěří, že tento sklon ničí dobrotu lidské přirozenosti stvořené k obrazu a podobě Božímu.

Reverend Jim Fenstermaker, C.S.C., je pastorem kostela Holy Cross v South Eastonu.

https://eu.enterprisenews.com/story/lifestyle/faith/2010/10/13/examining-concept-original-sin/40170502007/



]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Sobota, 09. květen 2026 @ 15:33:56 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
ještě přidej !!! :-DDD


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: mikim v Sobota, 09. květen 2026 @ 18:48:42 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
https://reformace.cz/index.php/zod/jak-mohu-nest-vinu-za-neco-co-jsem-neudelal-cislo-118#mce_temp_url#

https://reformace.cz/zod-cislo-70/stiha-buh-vinu-otcu#mce_temp_url#




]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Sobota, 09. květen 2026 @ 19:11:52 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
co to je za souchotiny ??? :-))) kde je pořádnej spam aspoň na několik stránek ??? :-DDD


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Středa, 20. květen 2026 @ 18:38:45 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."Reverend Jim Fenstermaker, C.S.C. | The Enterprise"...

Mikime, 

Bez ohledu na to, co vlastně říká - reverend není přece katolík. Nebo se snad pletu?


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Pátek, 08. květen 2026 @ 11:39:17 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
ty vado, další takovej myslitel, kerej říká, že adamův hřích se nedědí, aby pak potvrdil, že se dědí... :-DDD

mikime, ty seš prostě numero uno !!! :-DDD





]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 05. květen 2026 @ 09:21:03 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

Taková hereze o "bezpodmínečném odpuštění" je nebezpečná v tom, 
že člověka ukolébává ve zdání vlastní bezhříšnosti. Jako by už nebylo 
z čeho činit pokání ...... 
Tak se raduji z "vysvobození Kristem",  že zavírám oči 
před svými novými selháními a bagatelizuji si je. 
To je ale jistá cesta do pekel....

  Ahoj Stando.

  Tyhle vaše "hereze" to je fakt jistá cesta do pekel. Nebo spíše pochází odsud. 
Mají všechny ty vaše hereze asi hodně podobnou líheň, narážím tu na ně 
v diskuzi znovu a znovu. 


  Kdysi jsem se o tomhle vašem uvažování bavil s Honzou, 

"Ti kteří spásu nepřijali nebo ji neporozuměli mají stále šanci vše ještě napravit, 
ti kteří si myslí, že o spásu nemohou přijít, necítí již potřebu něco u sebe napravovat  . . ."

  a o kousek později:

"Je zde dost lidí kteří tvrdí, že jsou již spaseni a už svou spásu nemusí nic dělat. 
Z toho lze usoudit, že ani nemají potřebu u sebe něco napravovat. Taky proč, že ?  "
  
  Máte prostě takové divné, zvláštní "usuzování". 



"Mohu si dělat  co chci. Mohu vraždit, krást, cizoložit atd., protože mám hříchy odpuštěny."

  Ten už to to vaše usuzování napsal nestydatě a narovinu, jak je jeho zvykem.



   Podobně nestydatě vyjádřila totéž Jaela [granosalis.cz], kdy napsala:

"Už na mě nikdo nemá, jistotu spasení mám, tak co.
S jistotou se dobře žije nebo ne? S jistotou se musí
i dobře hřešit nebo ne? To bych ráno vystřelila z domu
a mohla bych si vesele hřešit 
"
  

  Zvláštně převrácené usuzování.

  Jen nevím, co takový člověk bude dělat v nebi?
Projde soudem, očistcem, dostane se do nebe, 
bude mít tu jistotu spasení, ... 

  no, nechtěl bych být v nebi sousedem Jaely ;-)




   Ten zase napsal [granosalis.cz]:

"pokud jsou vám vaše hříchy odpuštěni a jste znovuzrození
a vyvolení - spáchejte sebevraždu - sice je to hřích, ale ten
je vám odpuštěn automaticky, protože jste znovuzrození.
A budete rovnou v nebi - a to se vyplatí, ne? 
"


  Z podobného zdroje bude asi  i nestydatý nápad Akuzativ ve stylu [granosalis.cz]:

"Jste zachráněni, tak už nemusíte dělat dobré skutky 
a proto řádíte jako urváni ze řetězu. spasení držíš v hrsti ty 
a můžeš se křtít i desetkrát. Můžeš hřešit. Jakože ty jsi ten pán a král."


  
  Ke všem temhle vašim "herezím", "usuzováním", a podivným nestydatým 
a zvráceným uvažováním jsem psal článek Životní motivace [granosalis.cz].

  Byl napsaný jako zamyšlený nad tím, jestli v tom vašem uvažování
nemáte nějaký docela systematický, společný error, že docházíte 
všichni k takovým hodně podobným zvráceným a nestydatým závěrům.

  Toník



Duše v PC, oživlý obraz šelmy. (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Úterý, 05. květen 2026 @ 10:25:09 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Škatulky, šuplíčky které máš máš diskutující a jejich výroky máš výborně systematicky seřazené. 
Jsi jako stroj Cizinče. Potřebuješ hůl na bití psa, tak honem do šuplíčku něco na někoho vyštrachat.
Že to tak děláš je zřejmé z toho, jak rychle dokážeš seřadit staré citace od několika diskutujících. 
Jsi závislý na informacích uložených PC. Uvnitř PC je tvoje duše. A podle PC si vytváříš obraz o lidech, a tím obrazem se do nich projektuješ. 


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Úterý, 05. květen 2026 @ 17:49:13 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."Tyhle vaše "hereze"..."...

Ahoj Toníku. 
Nejsou to "naše hereze". 

Když si článek přečteš pozorněji, zjistíš, že já se právě proti těmto herezím ozývám a je kritizuji. Že jsou omyly ve víře. Třeba dobře míněné, ale pořád jen lidské omyly.

Napsal cizinec v článku: "Zákon hříchu a smrti ..."

"

Naše hříchy nešly totiž na kříž až když jsme jich litovali, ale dávno, dávno před tím
Mezi křesťany tak najdete bezpočet lidí, kteří odpustili svým nejbližším, lidem v práci 
a třeba i politickým bachařům z lágru, kteří jim zničili život či ještě někomu horšímu. 
Odpustili tak jako Ježíš: bezpodmínečně

Odpustili, třebaže nikdy v životě neviděli lítost těch, kteří jim ublížili a nejspíše 
ani neuvidí. Alespoň ne tady na zemi.    
"


Na základě tohoto tvého omylu jsem tedy napsal  vysvětlení, jak odpuštění hříchů rozumím já.. Že žádný z lidí svým odpuštěním křivdy onen hřích nezahladí. Protože mezilidské vztahy jsou jenom částí oblasti viny hříchu - a to nikoli ty nejpodstatnější.

Toníku, Nezahazuj zdravý selský rozum!

Naše hříchy totiž mohly jít na kříž logicky až potom, co vznikly!

Nikoli tedy za časů Krista, ale až za našeho času.


A způsobů, jak křesťané zahlazují hříchy, jak se jich zbavují skrze pokání, skrze vyznávání hříchů Bohu i církvi (J 20,21-23) je v Písmu bezpočet. Stačí číst s otevřeným srdcem.


To, co Pán Ježíš udělal bezpodmínečně, není odpuštění všech hříchů lidstva - je to otevření možnosti pro každého člověka  nechat se spasit Bohem - skrze křest, skrze pokání spojené s vyznáním hříchů a obrácením člověka k Bohu, Bůh pak konkrétnímu člověku odpouští jeho konkrétní hříchy. 

Ne hříchy všech lidí, ale jenom hříchy kajícníků, toužících po čistém vztahu s Bohem.

Staňa.


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 06. květen 2026 @ 07:42:03 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

Nejsou to "naše hereze". 


  Skutečně, Srando?

  A že ty nápady ve stylu 'Taková hereze o "bezpodmínečném odpuštění" 
je nebezpečná v tom, že člověka ukolébává ve zdání vlastní bezhříšnosti. 
Jako by už nebylo z čeho činit pokání ...... ' napadají zrovna vás a ne nikoho jiného? 

  Že nápady tohoto druhu vypadávají právě z lidí, kteří se prezentují jako římští katolíci?
Čí to jsou tedy hereze, když ne vaše? Zjevně mají stejnou líheň, stejný zdroj.


  Stando, jsem v křesťanském prostředí nějakých pětatřicet let. Za tu dobu jsem 
nepotkal snad jediného člověka, kterého by napadalo to co při Božím odpuštěni
napadá vás. 


  Ty, kdo přijali Boží odpuštění, vždy to odpuštění vedlo k pokání, změně života,
často velmi radikální změně života. Stejně, jako mě.


  Toník



]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Středa, 06. květen 2026 @ 10:53:26 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
a proč mu vykáš, když mu tykáš??
jo aha, ty chceš zase očerňovat katolíky:


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Čtvrtek, 07. květen 2026 @ 08:40:45 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Toníku.

Pokusil jsi se nad tím tvým výrokem, který jsem já pojmenoval jako Tvůj omyl ve víře (herezi) , alespoň trochu racionálně zamyslet?

Jako že Pán Ježíš prý odpustil všem lidem hříchy úplně bezpodmínečně?

Pokud odpustil - tak to pak asi zůstane peklo úplně prázdné - nemyslíš?

Hřích začne existovat až v okamžiku svého vzniku - tvoje i moje hříchy tedy spadají až do období našeho života. 

Jak by asi Pán Ježíš před dvěma tisíci roky mohl přibít na kříž tvoje hříchy, které tehdy ještě neexistovaly? Co na to říká tvůj rozum?

Tvoje hláška o tom, jak Pán Ježíš odpustil úplně všem lidem hříchy bezpodmínečně vypadá sice na první pohled náramně pobožně - ale ve skutečnosti je to jako s tím tvým líbáním poutní sochy Panny Matie přes igelit - jenom prázdné gesto bez vnitřního obsahu.



Ohledně toho, co prý napadá nás, římsko-katolíky - napočítáš nás tady na prstech jedné ruky - přesto si nijak nemyslím, že nás vždycky napadají úplně stejné věci.


"Přijat Boží odpuštění" 
- to je zas jen taková klička z dílny lidského rozumu, jak si vysvětlit onen rozumový rozpor mezi Ježíšovým "bezpodmínečným odpuštěním" a mezi skutečností, že hřích stále na hříšníkovi trvá a tíží ho jako balvan. Že je jen prý potřeba to Boží odpuštění  "přijat":  (Jak přijat?  Co to obnáší - to "přijat").


Ve skutečnosti je potřeba změnit smýšlení, padnout na kolena před Bohem a vyznat mu v pokoře slabého hříšníka  své hříchy. 
A prosit o odpuštění a o sílu změnit svůj život. 
Protože sám ze sebe bez této  Boží pomoci  to opravdu nikdo nedokáže. 

Zdravím:
Staňa.


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Čtvrtek, 07. květen 2026 @ 09:25:51 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

  No jasně, Stando. A to zamyšlení jsem ti napsal do diskuze [granosalis.cz]. 

  Je zvláštní, že VY vymýšlíte takové zvrácené hereze, a ještě 
se je tučně a podtrženě snažíte přehodit na druhé, jako by byly jejich. 
A přitom lezou jen z vašich hlav a klávesnic - z tvojí, Honzy, JMK, Martina, Jaely, Akuzativ, ....

  Normálního člověka nepopleteného těmi VAŠIMI herezemi 
by nenapadla hloupost ve stylu "Tak se raduji z "vysvobození Kristem",  
že zavírám oči před svými novými selháními a bagatelizuji si je. ", 
jako napadá VÁS.

  Zamyslel ses ty někdy nad tím, proč tě napadnou takové věci?
A jestli to, co vás takto stále znovu a znovu napadá, není 
tak trochu mimo, převrácené, postavené na hlavu?

  Toník


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Čtvrtek, 07. květen 2026 @ 11:30:21 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Toníku, 
ty si z toho snad děláš srandu?
Jak jinak tomu á rozumět, kydž na tvoje tvrzení:

Napsal cizinec v článku: "Zákon hříchu a smrti ..."

"

Naše hříchy nešly totiž na kříž až když jsme jich litovali, ale dávno, dávno před tím
Mezi křesťany tak najdete bezpočet lidí, kteří odpustili svým nejbližším, lidem v práci 
a třeba i politickým bachařům z lágru, kteří jim zničili život či ještě někomu horšímu. 
Odpustili tak jako Ježíš: bezpodmínečně

Odpustili, třebaže nikdy v životě neviděli lítost těch, kteří jim ublížili a nejspíše 
ani neuvidí. Alespoň ne tady na zemi.    



mi napíšeš:  "
Normálního člověka nepopleteného těmi VAŠIMI herezemi 
by nenapadla hloupost ve stylu "Tak se raduji z "vysvobození Kristem",  
že zavírám oči před svými novými selháními a bagatelizuji si je. ", 
jako napadá VÁS.
"

Jakými herezemi konkrétně máme být popletení? Já ti tvoji herezi přece pojmenoval a podrobně její podstatu popsal (v čem se mýlíš) - ty na mě přehodíš "hereze" jako obecný pojem, aniž bys vysvětlil jejich podstatu!

Člověk "pobožný" není to samé, co člověk zbožný! 

Já tě upozorňuji na rozměry toho prvního ve tvojí víře.

Stańa.



]


Reakce na milost (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 08. květen 2026 @ 09:52:51 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

ty si z toho snad děláš srandu?

  Ne, Stando. 

  Skutečně mě zajímá, jestli třeba rozumíš tomu, 
proč vás napadají ty vaše hereze ve stylu 

  "Tak se raduji z "vysvobození Kristem",  že zavírám oči před svými novými selháními a bagatelizuji si je.

  Jestli se zamyslíš nad tím, kde se tyhle vaše divné nápady berou 
a jestli je vaše reakce rozumná, nebo docela nesmyslná.
Jestli by na Boží milost a odpuštění nebyla namístě rozumnější reakce?


  Můj článek Zákon hříchu a smrti a zákon Ducha života [granosalis.cz] 
je právě o tom, že máme hodně jiné postoje, uvažování, než vy.
Že naší reakcí na Boží milost není vypočítavost, bezcitnost, bezuzdnost,
nestydatost, či co tak napadá římské katolíky v diskuzích.

  Píšu to tam v článku.


Křesťané dělají dobré skutky přesto, že jsou zachráněni od soudu a od smrti 
a nepotřebují pracovat za mzdu, kterou je vlastní život tak jako lidé pod vládou Smrti 
a jejích totalit. Křesťané dělají dobré skutky právě proto, že jsou zachráněni.    

Křesťané litují hříchů a odvrací se od nich přesto, že Ježíš už na sebe všechny hříchy vzal. 
Lépe řečeno právě proto.    

Není to dané tím, že by byli tak skvělí, ale je to dané tím, že přijali Ježíše, 
který místo aby vzal vše jako vítěz, tak vše rozdal. Daroval sám sebe a své vítězství.     

V Ježíši je zdroj nezištného, bezpodmínečného jednání, které přináší život 
a nejde napodobit. Proto ho lze snadno od napodobenin rozpoznat.



  Podobně jsem popisoval ten rozdíl  v článku Životní motivace [granosalis.cz], 
kde jsem reagoval na ty vaše podivnosti až nestydatosti.

  Skutečná záchrana od smrti a pekla funguje jinak i pokud jde 
o životní motivaci a pohled na ní. Ta záchrana proměňuje lidský život, 
není to jen nějaká "možnost", kterou když člověk špatně využije, 
tak jde do pekla. 

  Záchrana od smrti v Kristu Ježíši je reálná moc, která sama o sobě 
proměňuje lidský život a dává mnoho důvodů pro to prožít život dobře.

  Když je člověk zachráněn od smrti a pekla, získá mnohem větší životní motivaci, 
než je strach z pekla, který náboženské lidi drží v boji a který ani většina lidí nemá 
- A tou motivací je vděčnost Ježíši Kristu za záchranu od smrti a pekla. 
Mnozí lidé, kteří neměli žádný důvod žít, bojovat proti hříchu, litovat zlého co udělali, 
měnit svůj život, dokonce ani strach z pekla neměli, získají při spasení 
a té proměně srdce tenhle důvod: Vděčnost za záchranu života.

  Toník


]


Re: Reakce na milost (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Pátek, 08. květen 2026 @ 11:41:07 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
díky za svědectví tvýho života a tvýho myšlení !!!
taky by mě zajímalo, odkud se berou tvý hereze !!! (podle tvýho vzoru bych měl ale asi napsat "vaše hereze", ať sem demagog jako ty...) :-DDD




]


Re: Reakce na milost (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pátek, 08. květen 2026 @ 21:44:05 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."
Normálního člověka nepopleteného těmi VAŠIMI herezemi 
by nenapadla hloupost ve stylu "Tak se raduji z "vysvobození Kristem",  
že zavírám oči před svými novými selháními a bagatelizuji si je. ", 
jako napadá VÁS.
"...

Ahoj Toníku.
Vždycky jsem si myslel, že normálního člověka by nikdy nenapadlo, že nejdříve mu prý Bůh odpustil hříchy a až pak byl on schopen učinit pokání. Že by nikoho nemohlo napadnout, že už prošel Božím soudem a že už nehřeší.  Že už je jistojistě spasen, protože svoji spásu svěřil Ježíši a on je profesionál.



No, mýlil jsem se.



]


Re: Reakce na milost (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Sobota, 09. květen 2026 @ 09:41:49 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

  Chápu, Stando.

  Přitom tvůj nápad "Tak se raduji z "vysvobození Kristem",  
že zavírám oči před svými novými selháními a bagatelizuji si je.
ukazuje právě a jen absurditu vašeho myšlení. 

  Stejně jako všechny ty ostavní nápady, co jsem ti citoval.

  Mě by takové věc jako tebe nenapadla.

  Toník


]


Podivné nápady Cizince (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Sobota, 09. květen 2026 @ 12:45:22 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Tady máš Cizinče výpis tvých nápadů.


Lítost dle tebe není k odpuštění třeba, je potřebná jako mrtvému zimník.

Hříchy které jsi nyní spáchal ti byly bezpodmínečně odpuštěné před 2000 lety.

Schvaluješ páchání hříchu za své peníze.

Chlap žijící v mnohoženství je pro tebe hrdina a vzor.

Projektuješ své zlovolné  nápady do oponentů a otáčíš jejich slova o 180°.

To jsou ale podivné NÁPADY..



]


Re: Podivné nápady Cizince (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 12. květen 2026 @ 23:06:53 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  
  Některé jsou skutečně moje, Myslivče.

  Skutečně nepotřebuji lítost toho, kdo mi ublížil, 
abych mu byl schopen odpustit a odpustil mu. 
Lítost mi pomůže odpustit, ale potřebná není.

  Král David je pro mne skutečně hrdina a vzor. 

  Čtu si někdy jeho modlitby, žalmy. Oslovovaly mne 
ještě v době, kdy jsem ani nebyl křesťanem. 
V římskokatolických kostelech se čtou žalmy 
od toho člověka žijícího v mnohoženství asi tak 200x do roka.



David činil to, co bylo správné v Hospodinových očích, 
a po všechny dny svého života se neodvrátil od ničeho, 
co mu přikázal, kromě záležitosti Urijáše Chetejského.
  

  Páchání hříchu za své peníze neschvaluji, to jste si popletl, jak jst enapsal dobře: 
Projektujete vaše zlovolné  nápady do oponentů a otáčíte jejich slova o 180°.

  Hezký den
  Cizinec


]


Cizincova podivná představa svobody. (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Středa, 13. květen 2026 @ 00:28:00 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Všechny ty hloupé nápady jsou tvoje Cizinče a jenom tvoje. A tvoje křivé obracečky na tom vůbec nic nezmění. Předhazuješ jiným jejich nápady, tak se pokochej těmi tvými.

Lítost dle tebe není k odpuštění třeba, je potřebná jako mrtvému zimník.

Hříchy které jsi nyní spáchal ti byly bezpodmínečně odpuštěné před 2000 lety.

Schvaluješ páchání hříchu za své peníze.

Chlap žijící v mnohoženství je pro tebe hrdina a vzor.

Projektuješ své zlovolné  nápady do oponentů a otáčíš jejich slova o 180°.


V případě schvalování hrdinského mnohoženství jsi o žádném Davidovi nepsal, co jsi použil jako trapnou výmluvu o mnohem později! Prokazatelně.

Jelikož máš problém s chápáním psaného textu, tak je napsáno "schvalování hříchu za své peníze" ne za tvé peníze. Schvaloval jsi hříchy ve formě cizoložství, hedonismu a fetování slovy:








]


Re: Podivné nápady Cizince (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Středa, 13. květen 2026 @ 00:46:45 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Cizinec
 
Některé jsou skutečně moje, Myslivče.

  Skutečně nepotřebuji lítost toho, kdo mi ublížil, 
abych mu byl schopen odpustit a odpustil mu. 
Lítost mi pomůže odpustit, ale potřebná není.

Všechny ty nápady jsou tvoje Cizinče, a ten o "lítosti" je tvůj nejhorší. Nejhorší proto, že se o lítosti vyjadřuješ jako tvrdý a nelítostný člověk. Nelítostný proto, že se o lítosti a odpuštění vyjadřuješ šíleně necitlivě jakoby jsi to ani nikdy nezažil! Lítost při odpouštění je vzájemná! Není žádná moje potřebná a tvoje nepotřebná lítost!! Co jsi to za člověka když vyčleňuješ lítost z odpuštění, a o lítosti se vyjadřuješ jako o spotřebním zboží ve smyslu potřeba, nepotřeba! 
Cizinče, ty pořád nechápeš, že tím jak hrozně se vyjadřuješ k lítosti a odpuštění, tak tím přímo ukazuješ na to, že máš srdce z kamene!!
Máš cit tanku T 34!


]


Re: Reakce na milost (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pátek, 22. květen 2026 @ 11:42:46 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."
Přitom tvůj nápad "Tak se raduji z "vysvobození Kristem",  
že zavírám oči před svými novými selháními a bagatelizuji si je.
ukazuje právě a jen absurditu vašeho myšlení. 
"...

 Není - li to absurdita tvého myšlení, Toníku, proč se tak nápadně pozastavuješ na tím, když ti opakuji, že všichni jsme pořád jenom hříšníci? Proč říkáš, že ty hříšník nejsi?


]


Re: Reakce na milost (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 22. květen 2026 @ 13:21:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
 Není - li to absurdita tvého myšlení, Toníku, proč se tak nápadně pozastavuješ na tím, když ti opakuji, že všichni jsme pořád jenom hříšníci? 

  Stando, tvoje Myšlení a nápady určitě nejsou moje myšlení. Natož absurdita tvého fakt divného myšlení.

  Moje myšlení jsem ti popsal v příspěvku v této diskuzi [granosalis.cz], pokud by tě zajímalo. Napsal jsem ti moje myšlení tučně a podtrženě, aby sis všiml, ...

  A nad tím, že jste hříšníci, se nepozastavuju. To je přeci vaše věc, jak to máte? Ty o tom pořád dokola píšeš, ty to "taháš do diskuze", asi nejvíc ze všech diskutujících. Ani ti to neberu. Já jen reaguji na to, co píšeš.


  Proč říkáš, že ty hříšník nejsi?

  Protože mně Pán Ježíš z cesty hříšníků už před lety vysvobodil, Stando. Díky Bohu.

  Toník


]


Re: Reakce na milost (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pondělí, 25. květen 2026 @ 09:10:23 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..." Protože mně Pán Ježíš z cesty hříšníků už před lety vysvobodil, Stando. Díky Bohu."...

Vysvobodil?

Takže dneska už u tebe není co řešit (nejsi hříšník), dneska už nejsou u tebe žádné nové hříchy, ze kterých bys měl dneska  znovu učinit pokání ....


Vždyť jsem to právě tak říkal!



]


Re: Reakce na milost (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Pondělí, 25. květen 2026 @ 10:15:28 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zase tu ta falešná závistivá pobožná "nádhera" oko moralizuje. 


]


Re: Reakce na milost (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 26. květen 2026 @ 08:49:31 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

Vysvobodil?

  Ano, vysvobodil, Stando.

  A jsem za to rád. Vděčný. Jsem rád, že mi Bůh dal svobodu.




  Nic. 

  Rozčilování nad vaším "jevěním" a "spatřováním" není můj svět, Stando.
Ani to, jak se vám věci jeví a jak je spatřujete, není můj svět.
Chápu, že vás takové věci 𝓷𝓪𝓹𝓪𝓭𝓷𝓸𝓾 a vy je pak píšete do diskuze.
A jsem docela v klidu z toho, co vás tak 𝓷𝓪𝓹𝓪𝓭𝓷𝓮, není to moje věc.





  Toník


]


Rozčílení (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Středa, 27. květen 2026 @ 11:39:13 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Cizinec (ne)hříšný a (ne)hulvát 18.5.2026

A ty hulváte jeden drzý už bys mohl s těmi přidrzlými
urážkami druhých přestat. Kdo je zvědavý na ty vaše 
"hereze", co furt taháte do diskuzí? 

Oko
  Nic. 

  Rozčilování nad vaším "jevěním" a "spatřováním" není můj svět, Stando.

Cizinče, v rozčílení jsi hulvátsky odpověděl, takže ROZČILOVÁNÍ do toho tvého světa patří, a né že né..
No tak ses Cizinče rozčílil, a co má být. Na tom nic divného není, je to lidská reakce, která nemusí být vždy negativní.
Divné je spíše to, že své rozčílení dost trapně popíráš, že prý rozčílení z něčeho co tě před pár dny rozčílilo až k hulvátství nepatří do toho tvého světa. 
Bylo by už na čase Cizinče aby do toho světa patřilo i to, že si konečně sám sobě o sobě přiznáš pravdu, kterou stejně již všichni dávno o tobě vědí..




]


Vysvobozený z cesty hříšníků (ne)hříšný Cizinec. (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Pondělí, 25. květen 2026 @ 21:45:12 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

 Cizinec bezhříšný maximálně vysvobozený za svoje 22.5.2026

A nad tím, že jste hříšníci, se nepozastavuju. To je přeci vaše věc, jak to máte?
Protože mně Pán Ježíš z cesty hříšníků už před lety vysvobodil, Stando. Díky Bohu.

Cizinec (ne)hříšný, (ne)přehazovač, (ne)sebekritický 24.5.2026

Cizinec (ne)hříšný a (ne)hulvát 18.5.2026

A ty hulváte jeden drzý už bys mohl s těmi přidrzlými
urážkami druhých přestat. Kdo je zvědavý na ty vaše 
"hereze", co furt taháte do diskuzí? 

Vedle plísníš toho úchyla že pořád tahá své problémy 
do diskuze, a sám se chováš stejně... Pořád ty tvoje hereze.
Ty si nechtě tam u vás v té vaší "svobodě hřešit".

""Pokud jde o veřejný život, jsem pro maximální míru svobody - jestli chce někdo být nevěrný svojí ženě, ať si je. Jestli chce někdo fetovat, ať si fetuje. Jestli chce někdo ničit svůj život přežíráním, ať si ho ničí. Ale za svoje."
Cizinec (ne)hříšník (ne)lhář se vylhává z vlastních slov.



]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 08. květen 2026 @ 10:44:56 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

Ohledně toho, co prý napadá nás, římsko-katolíky - napočítáš nás tady na prstech jedné ruky - přesto si nijak nemyslím, že nás vždycky napadají úplně stejné věci.

  Stejné ne. Ale podobné ano.


  Když si porovnáš tvůj nápad:

Taková hereze o "bezpodmínečném odpuštění" je nebezpečná v tom, 
že člověka ukolébává ve zdání vlastní bezhříšnosti. Jako by už nebylo 
z čeho činit pokání ...... 
Tak se raduji z "vysvobození Kristem",  že zavírám oči 
před svými novými selháními a bagatelizuji si je. 
To je ale jistá cesta do pekel....

  Nebo jiný tvůj nápad:

  "Jestli však tento boj není pořád o tvůj život, tak o co vlastně bojuješ? To jsi zapomněl vysvětlit. Já žiji v přesvědčení, že tento boj je pořád bojem o náš věčný život, o naši věčnou spásu. Za nic jiného nestojí bojovat."


"Ti kteří spásu nepřijali nebo ji neporozuměli mají stále šanci vše ještě napravit, 
ti kteří si myslí, že o spásu nemohou přijít, necítí již potřebu něco u sebe napravovat  . . ."

  a o kousek později:

"Je zde dost lidí kteří tvrdí, že jsou již spaseni a už svou spásu nemusí nic dělat. 
Z toho lze usoudit, že ani nemají potřebu u sebe něco napravovat. Taky proč, že ?"
  

"Mohu si dělat  co chci. Mohu vraždit, krást, cizoložit atd., protože mám hříchy odpuštěny."

   Nápad Jaely [granosalis.cz]:

"Už na mě nikdo nemá, jistotu spasení mám, tak co.
S jistotou se dobře žije nebo ne? S jistotou se musí
i dobře hřešit nebo ne? To bych ráno vystřelila z domu
a mohla bych si vesele hřešit 
"
  
   JMK napadlo [granosalis.cz]:

"pokud jsou vám vaše hříchy odpuštěni a jste znovuzrození
a vyvolení - spáchejte sebevraždu - sice je to hřích, ale ten
je vám odpuštěn automaticky, protože jste znovuzrození.
A budete rovnou v nebi - a to se vyplatí, ne? 
"


  A nápad Akuzativ [granosalis.cz]:

"Jste zachráněni, tak už nemusíte dělat dobré skutky 
a proto řádíte jako urváni ze řetězu. spasení držíš v hrsti ty 
a můžeš se křtít i desetkrát. Můžeš hřešit. Jakože ty jsi ten pán a král."


  Nepřipadají ti ti nápady v něčem hodně podobné?

  Toník


]


Re: Kdo odpouští hříchy? / neetické porovnávání neporovnatelného (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Pátek, 08. květen 2026 @ 10:55:49 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Ahoj Toníku,


stále přijde mi velmi neetické i jen "porovnávání" v křesťanských diskusích o Bohu jako podobné

bez/podmínečné odpuštění / a to vše ostatní...

(to jsme řešili už v minulém článku)


Uvědomuješ si to?

Bratrské napomínání číslo 2. 


Brusle7


]


Re: Kdo odpouští hříchy? / neetické porovnávání neporovnatelného (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pondělí, 11. květen 2026 @ 06:57:43 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

  Nerozumím Brusle, co myslíš.

  Neporovnávám diskuze o Bohu. Porovnávám lidské postoje. 

  Porovnávám lidskou reakci na Boží odpuštění - zlou, sobeckou, převrácenou, nesmyslnou, hloupou reakci, u všech těch lidí hodně podobnou. 

  A zajímá mně, zda se oko zamyslí nad tím, proč je takové zlé postoje napadají a proč je k Božímu odpuštění nenapadne dobrý postoj. 

  Třeba: 'Když mi Bůh odpustil, tak to má smysl věřit mu, žít život co nejdéle, pomáhat druhým, nehřešit, dělat dobré skutky, ...' Že je nenapadne taková věc?

  Co konkrétně ti na tom přijde "neetické"?

  Toník

  


]


Re: Kdo odpouští hříchy? / neetické porovnávání neporovnatelného (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Pondělí, 11. květen 2026 @ 15:31:49 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

CIZINEC

Ahoj Toníku.Asi to nebudu umět správnými slovy či pojmy vyjádřit, to co jako neetické vnímám. Ber to prosím jako pokus.

Stále v tom hrají roli ta Tvá schémata, řazení a porovnávání lidí, postojů, neetické až účelové přiřazování někoho někam (i když jde o propojení třeba v 1% názorů). Například přiřazuješ a porovnáváš názory OKA (který za ŘKC zde píše relativně úměrně a vnitřně pravdivě) s diskusními trolly a s opravdovými zjevnými nesmysly apod.   A tento Tvůj diskusní trend se bohužel stále více stupňuje a ani mě v něm není dobře - vytváří v diskusích napětí a opakující se nedorozumění. 

Jak by se líbilo Tobě, kdybych Tě stále k někomu přiřazovala a porovnávala s Ním? Vybrala bych si třeba Syntetyzátora nebo Willyho jako se shodným znakem vysokého IQ a stále bych Ti tu v argumentacích "předhazovala" a porovnávala jejich hlášky, v čem jste si podobní?  (Každý z nás to udělá někdy z nějakého mimořádného diskusního důvodu k vysvětlení situace, ale Tvé velmi časté důvody neznám - a mne vždy velmi irritují - o sobě nebo o druhých - když je čtu - a nevidím v nich dobrý diskusní úmysl - PROČ, PROČ - zvláště, když je někdy vnímám jako nepravdivé)...

Nyní vedle v diskusi dal třeba Jirka B diskusní  "korunu" u tématu odpuštění a hned mu na "pomoc" přispěchala Milka. (Po "odpuštění" Bohem prý dál hříchy trvají - což opravdu naštěstí není "Můj Bůh, který skutečně odpouští.).  A vem to, že bych ti tyto opravdu převrácené a  chybné postoje (protože vím, že se třeba s Jirkou B zpravidla nějak shoduješ) předhazovala i Tobě dalších 10 let tehdy, kdy se mi to bude argumentačně "hodit" - či Tvůj názor "shodit" právě těmi přirovnáváními... (Takto mi to přijde, že to děláš OKU - a i já jsem se vůči tomu již několikrát vymezila - eticky to považuji hrubě manipulativně  nepřípustné - podsunutí slabin ostatních diskutujícímu člověku - který je k nim v porovnávání nějakým podílem nedůvodně též "přiřazen").

Téma odpuštění je od počátku od Tebe psané v přirovnáváních a v dělení názorů lidí (2 skupiny - bez uznání Tvého omylu),  proto náročné na diskuse (uzavřené 2 "škatulky" a lidi v nich - kde chybí jiné a pravdivé pohledy). Nejvíce nedorozumění a protikladných názorů co v diskusích pamatuji. Naštěstí už díky Rosmanovi došlo k prolnutí diskusí, z čehož mám velkou radost - "únik" z kruhu.

Na mnoha místech píšeš, že nechceš, abych psala nepravdy o Tobě - ale zde sis o můj upřímný pohled řekl. Je to na Tobě, jak s tím dále naložíš. Příklady podobných situací jako zde je v diskusích plno. Já bych to, co si v tomto  ohledu nechá od Tebe líbit OKO, dlouhodobě diskusně nevydržela (brání to klidným a věcným diskusím, kde jsme každý sám za sebe, nikoliv stále s druhými - což vyniklo i jako můj mega nesouhlas  právě v Tvém článku o odpuštění).  Proto, pokud zde máme diskutovat v klidu, v míru a v pravdě, tak toto vnímám jako "podsouvací"  manipulaci a "nefér", co brání kvalitnějším diskusím.


Brusle7


]


Re: Kdo odpouští hříchy? / neetické porovnávání neporovnatelného (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Pondělí, 11. květen 2026 @ 15:38:08 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
cizinec je manipulant.
a čím více je argumentačně v nouzi, tím víc manipuluje a převrací významy slov nebo je záměrně využívá dvojznačně, tzn. když mu někdo vyvrátí první význam danýho slova, začne ho hned vzápětí používat v druhým významu, aby se vyvlíknul jako had a zmátl svýho protivníka v diskuzi...
necítí se komfortně, když je z něčeho fakticky usvědčenej, nerad prohrává před oponentnem...
tak to prostě je....
dělá to tak pořád dokola. neumí bojovat čestně....


]


Re: Kdo odpouští hříchy? / neetické porovnávání neporovnatelného (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 12. květen 2026 @ 17:28:17 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

  Ahoj Brusle.

  Díky za pokus. 

  Co se týče srovnání, mám se Syntezátorem společného málo, 
stejně jako s Okem, Willym a dalšími lidmi. Většinou mám docela 
jiné postoje k životu, než oni. Ale i tak - kdybys mě srovnávala v tom, 
co máme stejné, stejné postoje, nebo názory, nevadilo by mi to. 

  Víc společného mám třeba s Jirkou a podobnými lidmi. 
Například i tu moc odpustit nezávisle na tom, kdo ublížil. 
O čemž si píšeme v diskuzích.

  Úmysl v mém příspěvku jsem napsal už na začátku - je to na zamyšlení, 
když lidi napadají tak divné věci, jako 'Tak se raduji z "vysvobození Kristem",  
že zavírám oči před svými novými selháními a bagatelizuji si je.'. 

  Vím, že to není tak agresivně hloupé, jako nápad Martina 
"Mohu si dělat  co chci. Mohu vraždit, krást, cizoložit atd., protože mám hříchy odpuštěny.
nebo divné "S jistotou se musí i dobře hřešit nebo ne?" od Jaely 
či "spáchejte sebevraždu " od JMK.

  Zdroj toho uvažování je zjevně stejný - vadné uvažování. 
Vadná reakce na milost a odpuštění. Někde tam je v tom uvažování chyba. 
A na to upozorňuju. A psal jsem to v tom článku dost jasně [granosalis.cz].


  A taky jsem vysvětloval, že máme dost radikálně jiné postoje 
jako odezvu na Boží milost a odpuštění. Že normální reakce na milost 
není vypočítavost, ale třeba radost, pokoj, smíření, vděčnost, a také to, že člověk
"posílá milost dál", dělá dobré skutky, odpouští, tak, jako jemu bylo odpuštěno.

  O nic více nešlo. Z mé strany žádné "podsouvání". Jen jsem reagoval na to, 
co Oko psal, co ho zase 𝓷𝓪𝓹𝓪𝓭𝓵𝓸.

  Toník




]


Re: Kdo odpouští hříchy? / neetické porovnávání neporovnatelného (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Úterý, 12. květen 2026 @ 20:59:27 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

CIZINEC

Ahoj Toníku,

zjevně jsme se nijak nepochopili... Tak budu reagovat alespoň k tomu ostatnímu:


Víc společného mám třeba s Jirkou a podobnými lidmi. Například i tu moc odpustit nezávisle na tom, kdo ublížil. O čemž si píšeme v diskuzích.

Odpuštění nezávisle na tom, KDO ublížil, je znakem křesťanů. 

Jinak s Jirkou si já nerozumím (i když jsme se hodně snažili se ohledně odpuštění pochopit) - protože  "Jirkův Bůh" odpouští tak, že hřích dále trvá (jsem se nakonec od něj dozvěděla - i když to asi napsal nechtěně, ale zcela jasně a přesvědčivě, jak vnímá proces odpuštění). Ty taky máš odpuštění od Boha tak, že Tvé hříchy stále trvají? Shodujete se i v tomto s Jirkou, nebo alespoň toto máš jinak?


Že normální reakce na milost není vypočítavost, atd.... 

Pokud je reakce na "milost" vypočítavost, tak nešlo přece o žádnou milost, ale lež,  klam.


Brusle7


]


Re: Kdo odpouští hříchy? / neetické porovnávání neporovnatelného (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 12. květen 2026 @ 22:17:25 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

Odpuštění nezávisle na tom, KDO ublížil, je znakem křesťanů. 

  Nejen křesťanů, ale i Boha. To mají křesťané od Boha. 

  Bůh je jim v tom vzorem.


Ty taky máš odpuštění od Boha tak, že Tvé hříchy stále trvají? Shodujete se i v tomto s Jirkou, nebo alespoň toto máš jinak?

  Ne, Brusle. Nemám odpuštění od Boha "tak, že mé hříchy stále trvají".

  (A mimochodem, myslím, že Jirka psal něco docela jiného ... 
Ale to si ujasni s ním. Myslím, že je lepší si číst, co lidi píší, abys jim rozuměla ;-)


  Bylo to tak, že Bůh mi odpustil, když můj hřích trval. 
Když trvala temná noc, beznaděj, bezbožnost, beznaděj, modlářství, ... 
Bůh mi odpustil. Psal jsem ti to mnohokrát, ptáš se znovu...

  To, že mi Bůh odpustil, jeho dobrota, milost, mne dovedly k pokání. 
Ne k pokání ve smyslu náboženském jako nějaké pocity a bití v prsa, 

  K tomu, že už hříchy netrvají. Že mne Bůh hříchu zbavil. 


  A tak i díky Božímu odpuštění, milosti, Božímu doteku, jeho moci tak hřích už dále netrval.

  Toník


]


Re: Kdo odpouští hříchy? / neetické porovnávání neporovnatelného (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Středa, 13. květen 2026 @ 01:24:26 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
  Ne, Brusle. Nemám odpuštění od Boha "tak, že mé hříchy stále trvají".


Často se Cizinče o odpuštění Božím vyjadřuješ jako o majetku. Mám, nemám odpuštění od Boha.. A také nikdy nepíšeš o odpuštění od lidí. Vzhledem k tomu jak se zde dlouhodobě vyjadřuješ je jasné proč. Pojal jsi mylně boží odpuštění jako generální pardon, a žádné hříchy již proto nemáš a mít nebudeš, a proto ti žádného odpuštění od lidí netřeba. Boží odpuštění není certifikátem bezhříšnosti a bez lidského odpuštění není Boží odpuštění možné. Odpouštění je mezi hříšníky vždy vzájemné. Nejenom že ty odpustíš lidem aby bylo Bohem odpuštěno tobě, ale musí ti odpustit i ti kterým jsi tvým hříchem ublížil.


]


Myslivcovy převracečky a projektování jeho zlovolných nápadů (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 13. květen 2026 @ 06:48:26 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

  Myslivče, psal jste, že projektujete své zlovolné  nápady do oponentů a otáčíte jejich slova o 180°. To je i tento případ, klasické vaše lhaní a přehazovačky.

  Nikdy se tu nevyjadřuji o Božím odpuštění jako o majetku, "mám nemám odpuštění od Boha", jak vy zlovolně přehazujete vaše uvažování na druhé. Co jsem tu psal, nikdy jsem za léta nenapsal "mám odpuštění od Boha".

  Jestli jsem to tentokrát jednou výjimečně takto vyjádřil, a to že nemám, tak proto, že se Brusle ptala "Ty taky máš odpuštění od Boha tak, že Tvé hříchy stále trvají? "

  Reagoval jsem na tu otázku a odpověděl přímo na ní. 

  Už jen uvažování té otázky od Brusle je mi zcela cizí, stejně, jako vaše, Myslivče.

  A už na tom byste si mohl uvědomit, proč s vámi nemá smysl komunikovat - jen lžete, kybicujete vašimi problémy, které jste si vymyslel z vašeho nitra.

  Tak zas až se proberete a omluvíte za vaše jenání.
  
  Hezký den
  Cizinec


]


Re: Myslivcovy převracečky a projektování jeho zlovolných nápadů (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Středa, 13. květen 2026 @ 07:08:35 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
"Myslivče, psal jste, že projektujete své zlovolné  nápady do oponentů a otáčíte jejich slova o 180°. To je i tento případ, klasické vaše lhaní a přehazovačky."

- ne, nic takovýho myslivec nepsal, cizinče. lžeš o bližním svým, lživče ulhaná, a ani se u toho nezardíš...
ale ty vlastně jako údajně znovuzrozenej nehřešíš, takže podle tebe je to asi cajk, že... :-)))


]


Cizinec lže v přímém přenosu (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Středa, 13. květen 2026 @ 18:29:32 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Cizinec
Myslivče, psal jste, že projektujete své zlovolné  nápady do oponentů a otáčíte jejich slova o 180°.
Myslivec
To jsi to zase popletl Cizinče, zase ten tvůj handicap s chápáním psaného textu. Psal jsem. že to TY projektuješ zlovolné nápady do oponentů a ne já ani nikdo jiný. A upozorňují tě na to i další.

Cizinec
Nikdy se tu nevyjadřuji o Božím odpuštění jako o majetku, "mám nemám odpuštění od Boha" jak vy zlovolně přehazujete vaše uvažování na druhé.

Myslivec
Že né?! Přečti si Cizinče co ty sám píšeš.

12.5.2026 
To je pro mě totéž, Brusle. Nemám jiné odpuštění, než to Boží.

To píšeš ty Cizinče. Píšeš že NEMÁŠ jiné odpuštění než ti Boží. Jedno nemáš a druhé máš. Nóóó logicky přece. 
Často se Cizinče o odpuštění Božím vyjadřuješ jako o majetku, jako tvém vlastnictví. Mám, nemám odpuštění od Boha.. 
Ty se tak prokazatelně vyjadřuješ a když tě na to upozorním tak mne osočuješ ze zlovolnosti a že to na tebe přehazuji. Když jsi v argumentační nouzi Cizinče, tak lžeš v přímém přenosu, a tvé lži jsou neuvěřitelně stupidní. Tohle dělá z lidmi duch zla, a nezáleží přitom na výšce jejich IQ. Při lhaní se lhářům sráží inteligence na úroveň debility, a to se ti Cizinče právě děje. Při běžném vyjadřování se máš velmi vysoké IQ, ale když lžeš o lidech, tak tvé lži jsou na IQ úrovni debility, a když začneš lhát proti vlastním slovům, tak to ještě zatupluješ.
Když něco napíšeš, jsou to tvoje a jenom tvoje slova Cizinče , ne moje!

Cizinec
Tak zas až se proberete a omluvíte za vaše jednání.

Myslivec
Tobě Cizinče se nemám za co omlouvat. A tvůj požadavek na omluvu opět zapadá do tvého narcistického profilu. 




]


Re: Prosím o hranice slušné diskuse bez podpásovek :-(( (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Středa, 13. květen 2026 @ 20:49:57 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

CIZINEC  :-((


13.5.   Jestli jsem to tentokrát jednou výjimečně takto vyjádřil, a to že nemám, tak proto, že se Brusle ptala "Ty taky máš odpuštění od Boha tak, že Tvé hříchy stále trvají? "


Ahoj Toníku, tak hlavně že ze mne máš "viníka" ("proč") a sám "čisté svědomí"(???)... - K tomu už nemám co dodat, jen například třeba i Tvůj další text již z 5.5.2026 (tj. nejde o výjimku a ani jen o ojedinělou reakci na můj stejný výraz). Takovéto přehazování "vlastních" věcí na druhé lidi (když jsou zrovna Tvá slova diskusně nepohodlná) je zase hodně a hodně cizí mně.

Co se to s Tebou v poslední době děje? To, že nesouhlasím s Tvým pojetím odpuštění (kde se prostě mýlíš a já se snažím upřímně sdělovat, co mám k tématu), znamená konec vzájemného respektu  a slušného diskusního chování? 




Prosím o hranice slušné diskuse bez podpásovek.

Brusle7


]


Začni u sebe, Brusle. (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Čtvrtek, 14. květen 2026 @ 18:10:52 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

  Pokud je ti skutečně hodně a hodně cizí přehazování na druhé, 
proč píšeš  'tak hlavně že ze mne máš "viníka"', což je klasické 
přehazování tvého přemýšlení na druhé? Z tohoto tvého výroku 
je zjevné, že zas tak cizí ti přehazování tvého uvažování 
na druhé není, Brusle. A to není první takový výrok, kdy 
se snažíš přehodit tvoje uvažování na mně.

  Brusle,  zcela jistě hlavně nemám viníka a to ani z tebe. 
Ani náznakem jsem nepsal nic o vinících. Kdes to vzala?


  Ale zase mám vysvětlení - v tomto případě, že odpovídám 
na otázku a psal jsem i formulaci otázky. 

  A ano, mám čisté svědomí. Nikdy jsem se nevyjadřoval 
o Božím odpuštění jako o majetku, jak si Myslivec naprojektoval 
své zlovolné nápady do druhých.


  Ani pokud jsem psal:

  Nemám jiné odpuštění, než to Boží.

  Jsem se o odpuštění nevyjadřoval jako o majetku. 

Zkus si představit, že bych napsal: 
'Nemám jinou lásku, než manželku'. 
'Nemám jinou ženu, než Cizinku'. 
'Nemám jinou práci, než tu v Praze'
 
  Že bych nepsal o majetku. 


  Neděje se se mnou nic. Jen jsem si tentokrát omylem přečetl
od zlovolného trolla více než hlavičku a zbytečně jsem 
mu na jeho převracení odpovídal. Dám si na to příště pozor.


  Že se mnou nesouhlasíš, neznamená konec vzájemného respektu.



Prosím o hranice slušné diskuse bez podpásovek.

  To's napsala moc hezky. 

  Toník


]


Re: Začni u sebe, Brusle. (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Čtvrtek, 14. květen 2026 @ 18:24:13 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
zas nepřekrucuj, překrucánku:







]


Re: Začni u sebe, Brusle. (Skóre: 1)
Vložil: Akuzativ v Pátek, 15. květen 2026 @ 08:56:11 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
To překrucování je vlastně lhaní


]


Re: Začni u sebe, Brusle. (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Pátek, 15. květen 2026 @ 10:52:32 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
už od ráje


]


Re: Proč nezačínáš, Toníku, u sebe, ale u mne? (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Čtvrtek, 14. květen 2026 @ 20:26:14 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

CIZINEC

Český jazyk - PROTO - příslovce příčiny nebo důsledku. Lze jej chápat jako „z toho důvodu“, „z této příčiny“ nebo „v důsledku toho“. Odpovídá na otázku „proč?“ ve smyslu „z jakého důvodu (následku)?“



Opakuji: "PROTO, že se Brusle ptala" (mimochodem dotaz ohledně Jirky)


Kdo je tedy příčina (viník situace) toho, že ses Ty nějak "nevhodně" vyjádřil?  

Ty sám Toník, nebo já Brusle7?  (Češtinářská hádanka.)


"Začni u sebe, Brusle". 

Proč opravdu nezačínáš, Toníku, u sebe, ale u mne?




Brusle7


]


Re: Proč nezačínáš, Toníku, u sebe, ale u mne? (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Čtvrtek, 14. květen 2026 @ 21:29:32 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Cizinec
 Ani pokud jsem psal:

  Nemám jiné odpuštění, než to Boží.

  Jsem se o odpuštění nevyjadřoval jako o majetku. 

Zkus si představit, že bych napsal: 
'Nemám jinou lásku, než manželku'. 
'Nemám jinou ženu, než Cizinku'. 
'Nemám jinou práci, než tu v Praze'
 
  Že bych nepsal o majetku. 

Myslivec

Na tom tvém výpisu Cizinče lze dobře vypozorovat do jaké kategorie řadíš Boží odpuštění. Píšeš o něm jako o jedinečném majetnictví. Vyjadřuješ se majetnicky k Boží odpuštění potažmo k Božímu milosrdenství a proto jsou tvoje další slova k práci a ženě majetnická. Význam toho slova znáš dobře, a pokud ne, poraď se s AI.


Můžeš mít Cizinče rozum, můžeš mít ženu, můžeš mít práci, ale nemůžeš mít Boží odpuštění. Něco takového nelze srovnávat! Můžeš mít to co náleží lidem, nemůžeš mít to co náleží pouze a jenom Bohu!

Boží odpuštění je milosrdným aktem Boha a závisí pouze na Jeho vůli. Boží odpuštění se vztahuje k nějaké konkrétní vině. Každé Boží odpuštění je osobní, originální, neopakovatelné, a je to něco co je plně v kompetenci Boha a nikoho jiného. Jenom Bůh má Své odpuštění, je u Něho, je Jeho a není tvoje, ani není u tebe Cizinče! Ještě jednou! To odpuštění je Jeho, a ne tvoje Cizinče. 

Když ti Cizinče odpustí nějaký člověk, tak to odpuštění má ten(je u toho) kdo ti odpustil, u tebe není, ty ho nemáš, odpuštění je u odpouštějícího.
Vyjadřuješ se divně Cizinče. Mám/nemám Boží odpuštění. Hříchů mne Bůh zbavuje/nezbavuje namísto odpouští/neodpouští. Je hrozné co píšeš..




]


Re: Proč nezačínáš, Toníku, u sebe, ale u mne? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Sobota, 16. květen 2026 @ 10:55:26 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

Kdo je tedy příčina (viník situace) toho, že ses Ty nějak "nevhodně" vyjádřil?  

  Ahoj Brusle.

  Ta otázka není na mně. A je nesmyslná.

  1. Já nemám žádného viníka, nepsal jsem o nějakém viníkovi. Já nevymyslel "viníka".

  2. Nevyjádřil jsem se nevhodně, vyjádřil jsem se vhodně.




Proč opravdu nezačínáš, Toníku, u sebe, ale u mne?

  V čem konkrétně bych měl tady v té věci začít u sebe? 

  Ty se tu ptáš, pokládáš otázky, které jsou pro mně hodně divné. 
Divné formulace. Snažím se porozumět tomu, co si pod těmi 
formulacemi mám představit, co tím asi tak myslíš, a odpovídat ti na to, co píšeš. 
A odpovídám "tvým jazykem", abych odpověděl na otázku.



  Přečetl jsem si znovu svojí odpověď [granosalis.cz] na tvou otázku. 

  Vyjádřil jsem se vhodně. Napsal jsem to tak, jak jsem chtěl a jak odpovídá realitě.

  Psal jsem o tom, že je nám Bůh vzorem, že po odpuštění moje hříchy netrvají, 
odkazoval jsem na příspěvek oku, kde téma velmi, velmi podrobně a pracně rozebírám...




  Pokud je na mém vyjádření konkrétně něco "nevhodného", můžeš prosím napsat 
co konkrétně ti připadá nevhodné 
  (a myslím skutečně vyjádření, ne zlovolné projekce diskuzních trollů)

  Toník


]


Tramtatadá (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Sobota, 16. květen 2026 @ 16:46:51 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
:-))) Tramtatadá
Ty nic Cizinče, ty muzikant. 


Nesmyslná otázka...nemáš, nevymyslel jsi viníka....nevyjádřil ses nevhodně...v čem konkrétně začínat u sebe....napsal jsem to tak, jak jsem chtěl...pokládáš divné otázky....divné formulace...co konkrétně ti připadá nevhodné...vyjádřil jsem se vhodně...mé vyjádření ne, zlovolné projekce trollů...

Hele Cizinče, tady máš takový výcuc tvých, opakuji tvých slov, které projektuješ do oponenta.

To, že podsouváš Brusli, že prý zaměňuje tvé vyjádření za vyjádření trollů je fakt hustá projekce i podpásovka.

(a myslím skutečně vyjádření, ne zlovolné projekce diskuzních trollů)

Slova "myslím" a zvýrazněné "mé", tě z tvých zlovolných projekcí přímo usvědčují.







]


Re: Odpuštění - téma otevřené dál (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Čtvrtek, 14. květen 2026 @ 23:28:41 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Ahoj Toníku,

ještě chci vyjádřit, že Ti věřím, jak jsi to s tím odpuštěním myslel (tj. nemajetnicky). Píšeme tu zpravidla ve spěchu a slova nemusí vždy odpovídat přesným myšlenkám... Ale mrzelo mne, že při "nepohodlných" Tvých výrazech jsem důvodem já "Brusle"  (proto, že se Brusle ptala - viz význam slova "proto")... Připadalo mi to, jako když si mnou zrovna někdo vytřel podlahu,  jako bych já tím byla já vinna, že Tys to napsal a někdo na to poukázal... tak důvod Brusle...  (I za mne bylo slovo "máš" položeno ve smyslu dotazu, tj. zda máte v odpuštění stejný pohled i s Jirkou v tom, co napsal Jirka odpuštění/neodpuštění).

Chtěla bych psát k tématu, opět zřejmě potřebuji zotavení a pauzu. Mám v souvislosti s nynějším diskusemi zde  hodně moc dalších "otevřených" myšlenek k tématu odpuštění, k předání dál (myšlenek i zkušeností). Téma je mimořádně "silné" a nevnímám jej dokončené, ale jako započaté. Nedá se takto uzavřít a ani ohraničit (jak ostatně píši od začátku).  Určitě se k tématu vrátím. 


Brusle7


]


Re: Odpuštění - téma otevřené dál (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 15. květen 2026 @ 08:58:47 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

  AHoj Brusle.

  Tak jsem to fakt nemyslel, že bys tím ty byla vina. Ani nevím, v čem by ta "vina" měla být?
Položila jsi otázku, ptáš se na něco. To není "vina".


  Když používáš nějaké pojmy, vazby, věty, které jsou mi hodně cizí, 
snažím se jim porozumět a odpovídat ti v těch pojmech, které ty používáš. 


  Když se zeptáš:

Ty taky máš odpuštění od Boha tak, že Tvé hříchy stále trvají?

  Odpovídám tvým jazykem Nemám odpuštění od Boha "tak, že mé hříchy stále trvají".

  A jasně že tím nemyslím "majetek", jak se to převrací trollům, 
co si svoje zlovolné nápady a svůj charater projektují do druhých.


  Když si použila pojem "škatulky", myslel jsem, že dorozumění pomůže tvůj  pojem. 
Jsem analytik, "škatulkuju" si věci (to tu můžeš vidět i na mém příspěvku
o tom, jak mne Pán Bůh zbavil hříchu). Taky jsme si neporozuměli, pochopila jsi mě jinak,
můj záměr se nepovedl. 

  Jde o to, že si můžeme věci vysvětlit, porozumět si.


  Kdybych psal sám za sebe, budu psát jinak, jiné pojmy, formulace. Jako jsem to psal oku,
jednuduše: Bůh nám dal milost, odpustil, s vděčností jsem to přijal, obrátil jsem se,
přestal sloužit modlám a temnotě, dal jsem svůj život Bohu, 
můj hřích a zlo, ve kterém jsem byl, už netrvá.


  Normálně čtu jen hlavičky příspěvků a když vidím "Vložil: Myslivec", "Vložil: sodofka", 
tak to ani nečtu, abych si nezasvinil nitro cizím zlem. Tentokrát jsem udělal chybu
že jsem si přečetl první větu a reagoval na ní snahou o vysvětlení, což je v případě
komunikace s trollem jasná diskuzní chyba. Moje chyba. Trollové se nemají krmit.


  S tebou si píšu, přestože si o mně myslíš, že tě dávám vinu za něco, 
v čem já vinu vůbec nevidím... Stále si myslím, že má smysl probrat téma. 

  I když vím, že se zcela jistě neshodneme, tak porozumět jeden druhému můžeme.

  Toník


]


Nemít žádné odpuštění než to boží je totiž protimluv! (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Pátek, 15. květen 2026 @ 09:34:25 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ujasníme si jasné pojmy Cizinče.

Když napíšeš, že něco máš, tak je to tvým  majetkem, tak to vlastníš, jsi vlastník. 
Když napíšeš, že nemáš jiné odpuštění než to Boži, tak je Boží odpuštění tvým majetkem, i když nikdo nic takového nemůže vlastnit. 
Když napíšeš, že vlastníš něco co vlastnit nemůžeš, chováš se majetnicky, a to je zlé.
Když tvé majetnické smýšlení o Božím odpuštění dáváš do souvislostí s tvou manželkou a prací, je to přímo hrozné.

A dále ke tvému výroku, že "nemáš jiné odpuštění než to Boží".
Když nemáš jiné krom jednoho, NEMÁŠ ODPUŠTĚNÍ LIDSKÉ! Tím sám sebe tím Cizinče usvědčuješ, že všechno co odpuštění píšeš není pravda. A tvé vyjadřování k odpuštění tomu odpovídá. 

Boží a lidské odpuštění je vzájemně provázané. 

A jsme zpátky u těch pojmů Cizinče.
Když nemáš jiné odpuštění než to boží, nemůžeš mít odpuštění žádné.

Nemít žádné odpuštění než to boží je totiž protimluv!

Toliko ke tvému soustavnému křivení obsahu pojmů Cizinče.


]


Re: Odpuštění - téma otevřené dál (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Pátek, 15. květen 2026 @ 11:10:32 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

CIZINEC

Ahoj Toníku.

Ptala jsem se takto a čekala jsem, že odpovíš k tématu:

Brusle7: Jinak s Jirkou si já nerozumím (i když jsme se hodně snažili se ohledně odpuštění pochopit) - protože  "Jirkův Bůh" odpouští tak, že hřích dále trvá (jsem se nakonec od něj dozvěděla - i když to asi napsal nechtěně, ale zcela jasně a přesvědčivě, jak vnímá proces odpuštění). Ty taky máš odpuštění od Boha tak, že Tvé hříchy stále trvají? Shodujete se i v tomto s Jirkou, nebo alespoň toto máš jinak?

Zajímala mne Tvá shoda/neshoda s Jirkou, zda ji tak máš či nemáš v tématu odpuštění. A tu jsem se téměř nedozvěděla. Místo toho se řeší, že proto, že se Brusle ptala, tak proto Ty jsi nějak odpověděl (i když k podstatě otázky odpověď´téměř nemám, jen řešení za mne "nesmyslů" kolem slova "máš"). 

Já taky nemám zájem být diskusním hadrem na podlahu (špatně to snáším, takže někteří to na GS po prohlédnutí této mé slabiny rádi využívají k mému odstavení z diskusí), ale baví mne se bavit k tématu. Mezi řádky vnímám, že vždy, když narazíme na něco důležitého, tak se diskuse překlene jiným směrem od jádra dotazu, jako v tomto případě (kdy se místo probrání dotazu řeší ty "hadry"). Je to pak pro mne únavné a neefektivní, nevedoucí ani k porozumění, ani ke shodě k tématu (kde já stále vnímám 1 společného Biblického Boha a omyl o Božích vlastnostech na jedné straně diskutujících)... Já stojím nejen o porozumění, ale i na shodě nad tématem - jen si uvědomuji, že to bude dlouhá a nelehká diskusní cesta... Na které se doufám "diskusně střetneme" více argumentačně přímo k tématu, než (ne)eticky...


Škatulky ohledně tématu ODPUŠTĚNÍ  byly a jsou strašné. A to i proto, že se do nich ani já v jejich těsnotě a uzavřenosti 2 divných skupin postojů nevejdu. A určitě se do nich především nevejde ani biblický  Bůh - vím jistě. A v důsledku toho PROTO VELKÝ NESOUHLAS, ODPOR k takovému dělení - ale nebudu se už opakovat. Bude ještě vyjasněno.

Jinak psal jsi, že tě baví vysvětlovat, porozumět si. V reakci na to jsem pod Tvým článkem s mnoha diskusními příspěvky odepsala v úmyslu "konfrontace" textů - ale chybí Tvá odpověď na mou poslední snahu o vysvětlení (konfrontace textů "nahrubo" - přesně je to přímo v diskusích). Psala jsem ji už zbytečně, i když jsi chtěl vysvětlování? Není důležité k tématu, jen ke stylu diskusí, které mi nesedí... Ale není důležité...


Brusle7



]


Re: Odpuštění - téma otevřené dál (Skóre: 1)
Vložil: Willy (stanislav.velicky@seznam.cz) v Pátek, 15. květen 2026 @ 12:09:35 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Já stojím nejen o porozumění, ale i na shodě nad tématem - jen si uvědomuji, že to bude dlouhá a nelehká diskusní cesta... Na které se doufám "diskusně střetneme" více argumentačně přímo k tématu, než (ne)eticky...


1Tm 6:3-5 Jestliže někdo učí jinak a nedrží se zdravých slov, těch, které jsou našeho Pána Ježíše Krista, a učení, které je v souladu se zbožností, je zaslepený, ničemu nerozumí, ale má chorobný zájem o sporné otázky a slovní potyčky. Z toho vzniká závist, svár, urážky, zlá podezření,  ustavičné třenice mezi lidmi, kteří mají porušenou mysl a jsou zbaveni pravdy a kteří se domnívají, že zbožnost je pramenem zisku. Takovým se vyhni.


]


Re: Odpuštění - téma otevřené dál (Skóre: 1)
Vložil: Willy (stanislav.velicky@seznam.cz) v Pátek, 15. květen 2026 @ 12:34:11 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
oprava: Neboli mají-li dva tři lidé mysl Kristovu, jsou tím pádem jednomyslní a shodnou se...


]


Re: Odpuštění - téma otevřené dál (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 15. květen 2026 @ 14:26:05 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

Zajímala mne Tvá shoda/neshoda s Jirkou, zda ji tak máš či nemáš v tématu odpuštění.


  Ahoj

  V tom, co píše Jirka o odpuštění [granosalis.cz], v jeho postojích, názorech je moje shoda 100%. Píše to hezky, snaží se vysvětlovat, reagovat na tvoje formulace, podobně, jako já. Psal jsem ti to i dříve, nenapsal jsem ti to přímo teď, Pardon. Ale odpovídala jsi na příspěvek, kde jsem psal, že mám shodu s Jirkou, tak mi to přišlo jasné.



  Moje chyba, pardon. Měl jsem trolly s jejich zlovolnými projekcemi ignorovat.


Já stojím nejen o porozumění, ale i na shodě nad tématem - jen si uvědomuji, že to bude dlouhá a nelehká diskusní cesta...

  Tomu rozumím, všiml jsem si. 

  Myslím si, že to nebude možné. Tedy ne bez docela radikální změny postojů.



  Snad se k tomu dostanu. Mám chvíli času ráno někdy 
ve vlaku, když jedu do práce, pak někdy chvilku po obědě, 
jako teď, pak až večer. Nestíhám ani číst, natož odpovídat. 
Pardon za zpoždění, není úmysl.

  Já vnímám nedorozumění ohledně soucitu, slitování nad lidmi,
které potkalo něco zlého, nebo zlé dělají. Reakce na to co jsem 
psal nevypadala na porozumění. Budu taky rád, když někdy probereme, 
ale to je vedlejší.

  Toník


]


Re: Odpuštění / kontraproduktivní lítost lidí ve zlu... (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Pátek, 15. květen 2026 @ 16:32:31 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

CIZINEC

1./

Brusle7: Já stojím nejen o porozumění, ale i na shodě nad tématem - jen si uvědomuji, že to bude dlouhá a nelehká diskusní cesta...

Cizinec: Tomu rozumím, všiml jsem si. 

Myslím si, že to nebude možné. Tedy ne bez docela radikální změny postojů.


Ahoj. Ano, bez radikální změny postojů jedné ze stran (nedorozumění) to nepůjde, s tím souhlasím. A záleží na naší otevřenosti, zda chceme či nechceme vnímat toho druhého diskusního "oponenta", nebo každý jen sebe. (Tj. vzájemná otevřenost k tématu bez hranic - nebo uzavřenost ve svých hranicích.)



2./

"Já vnímám nedorozumění ohledně soucitu, slitování nad lidmi,
které potkalo něco zlého, nebo zlé dělají. Reakce na to co jsem 
psal nevypadala na porozumění. Budu taky rád, když někdy probereme, 
ale to je vedlejší."

(aneb ..."Je mi líto lidí, kteří jsou ve zlu...")


Byla jsem v životě ve zlu mockrát. Nějakým zázrakem a rukou "Boží" jsem byla doslova zachráněna a vrácena zpět do života. Na druhé straně jsem byla mnohokrát svědkem situací lidí, kteří byli či jsou ve velkém zlu.

To, co bylo pro mne v situacích největšího zla nejhorší (a stejně tak to potvrzují lidé kolem mne), když mne někdo v mém zlu ještě litoval. Strašná situace další bolesti navíc.

Moje kolegyně z práce, které se nedávno vrátila rakovina ve formě mnohočetných metastáz a bojuje nyní o život, tak v době, kdy se diagnózu dozvěděla, ji ani nesdělila pracovnímu okolí (věděla jsem o tom jen já). Tušila, že by jí ostatní lidé kolem (zvláště třeba ještě poslední dny v práci, které si ještě v klidu vychutnala a před odchodem uzavřela), že by ji ostatní už jen litovali, poukazovali si na ni a mluvili o ní, litovali by ji - a ona by psychicky tu zátěž navíc dobrovolně nevydržela a nemohla by dokončit ani to, co chtěla ještě v klidu a bez pozornosti okolí dokončit před svým definitivním odchodem.

Lítost a soucit jsou velmi citlivá témata a myslím, že ani nejdou moc diskutovat. Ježíš, když ho lidi litovali v jeho utrpení při cestě na Golgotu, odkázal ty lidi na pláč nad sebou "nade mnou neplačte! Plačte nad sebou")...

Závěr:

Situace velkého zla prolínají s velkou milostí přímo od Boha. Nepotřebují lidských duchovních zásahů. Bůh se stará o své věrné, kteří k Němu volají. Bůh je s nimi v jejich trápení. Netřeba lidské lítosti nad druhými či nad cizím zlem (velmi kontraproduktivní).


Brusle7


]


Re: Odpuštění / kontraproduktivní lítost lidí ve zlu... (Skóre: 1)
Vložil: JirkaB v Pátek, 15. květen 2026 @ 17:15:43 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
V porozumění často pomáhá číst odpovědi, doptávat se a pokud jsem upozorněn na nesprávné pochopení, reagovat. Toník ti radil dobře.



]


Re: Odpuštění / kontraproduktivní.../ Jirka (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Pátek, 15. květen 2026 @ 17:23:56 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Ahoj Jirko,

bavili jsme se k tématu dlouze a obsáhle, vše jsem četla a rozumím, co jsi napsal. A vážím si upřímnosti více než nějakých diskusních taktik apod. Záchvat smíchu po přečteném byl ode mne taky zcela upřímný (dodnes ta myšlenka na Tebou sdělené u mne vyvolává upřímný smích, ale už ne tak silný a bezprostřední, jako poprvé). Já jsem Tě už konečně  pochopila, jak to Ty myslíš - a znovu děkuji za Tvou upřímnost.

Brusle7


]


Re: Odpuštění / verze Jirky zblízka (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Pátek, 15. květen 2026 @ 17:49:11 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

JIRKA

Jasně jsi na praktickém příkladu popsal, že při odpuštění je ta jedna podmínka, jinak bez té podmínky hřích dál trvá... Tj., že  odpuštění bez podmínky není odpuštění. Teoreticky mluvíš o odpuštění bez podmínky, ale na praktickém příkladu mluvíš o  nutné podmínce k odpuštění , jinak hřích dále trvá... Takže je mi to u Tebe takto jasné. A vděčím příkladu, upřímnosti, díky. 

U Toníka mne zajímalo, jak to má on (kdy bez podmínky hřích dle příkladu dále trvá, a s podmínkou tudíž už netrvá). Dvě možnosti.


Brusle7


]


Re: Odpuštění / verze Jirky zblízka (Skóre: 1)
Vložil: JirkaB v Pátek, 15. květen 2026 @ 18:27:26 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
cituji Brusli:
Ty taky máš odpuštění od Boha tak, že Tvé hříchy stále trvají?

Nevím čemu si se smála, jestli myšlence, na kterou se ptáš Toníka, tak jsi se smála nějaké tvojí představě. Toník ti radil dobře když psal, že si není jistý a že se máš raději zeptat. 
To byla dobá rada. 



]


Re: Odpuštění / verze Jirky zblízka (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Pátek, 15. květen 2026 @ 19:04:23 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

JIRKA B

Ještě jednou Jirko,

já jsem Tě pochopila, čtu všechny Tvé komentáře k tématu. Chápu téma především na příkladech než na teorii, proto ještě jednou opravdu děkuji za Tvé konkrétní  sdílení. Proto jsem ani nežádala Toníka o rady směrem k Tobě, spíš jsem se utvrzovala v tom, v čem s Tebou opravdu souhlasí či nesouhlasí, aby nedošlo k omylu.

Smích není vždy zcela svobodná reakce, jde o sílu podnětu. Verze či příklad "odpouštění", v jehož závěru nejsou odpuštěny hříchy, ten silný podnět pro můj organismus byl (bez možnosti ovlivnění vůlí).


Brusle7


]


Re: Odpuštění / verze Jirky zblízka (Skóre: 1)
Vložil: JirkaB v Pátek, 15. květen 2026 @ 21:31:19 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Brusle, píšeš, že jsi mě pochopila. Ale pokud tedy víš jak věřím, tak mi ta tvoje otázka na Toníka („Ty taky máš odpuštění od Boha tak, že Tvé hříchy stále trvají?“) pak nedává moc smysl.

Bůh mi odpustil, já jeho odpuštění přijal a hříchy nepokračují, tedy když jsem v Kristu. Jsou ještě chvíle, kterých lituji, kdy tomu tak není. Slova z tvé citace, Ty taky - to bylo tedy o mně, tvé, tedy moje hříchy, tak jsem to četl.
Ukazoval i Toník, že si nemyslím, že jde o můj postoj. Čemu jsi se tedy smála? Čí myšlence?


]


Re: Odpuštění / verze Jirky zblízka/ dokola vysvětlení (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Pátek, 15. květen 2026 @ 23:02:52 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Jirka B napsal:

"nebo se dá napsat i jinak
Ty jsi odpustil - kvůli sobě, jinak by tě zlo cizího hříchu zbytečně dál žralo a trápilo -  Bůh jim ten hřích také odpustil - ale až když oni učiní pokání a změní své smýšlení. Když přestanou okrádat zákazníky dojde teprve k jejich smíření s Bohem (na místě Kristově vás žádám, smiřte se s Bohem).
Do té doby jejich hřích stále trvá. K žádnému smíření (spasení) nedošlo."

Píšeš nejdřív, že dotyčný odpustil, Bůh ten hřích také odpustil - ale až když... (po podmínce)... A do té doby (do splnění podmínky) hřích stále trvá...

Dle tvého výkladu o ODPUŠTĚNÍ výše tedy sice dotyčný odpustil, Bůh odpustil, ale hřích stále trvá... A na takovémto vysvětlujícím výkladu "odpuštění" (tj. neodpuštění) jsem spontánně vyprskla smíchy  - s tím, že toto nevnímám jako opravdové odpuštění, když hřích stejně dále trvá... (Respektive odpuštění dle Tvého výkladu na příkladu nelze realizovat či neexistuje až do splnění podmínky - ale podmínky Ty  v teoretickém výkladu popíráš,  jak se tady opakovaně řešilo). 


Brusle7





]


Re: Odpuštění / verze Jirky zblízka/ dokola vysvětlení (Skóre: 1)
Vložil: JirkaB v Sobota, 16. květen 2026 @ 09:08:16 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tomu se samozřejmě smát můžeš, je to opravdu hodně neobvyklé, odpustit někomu, kdo pokračuje v hříchu.  Je neobvyklá představa, že by hřích po odpuštění mohl trvat.  Až absurdní, ale to jsem ti již vysvětloval a ne pouze já. Odpuštění je jednostranný tlak primárně pro odpouštějícího, smíření, tedy přijetí odpuštěním, tedy nepokračování v hříchu... je něco jiného.

Někteří z nás prostě věří, že Bůh měl odpuštěno dávno před tím, než jsme se s Ním potkali. To co jsme potřebovali pro přerušení kruhu zla, našeho hříchu bylo to odpuštění přijmout. A přijetí odpuštění hřích zastaví. Písmo jasně říká, že Pán zemřel za nás, kdy jsme ještě byli v hříších kdy naše zlo pokračovalo. Tak to dělal Bůh a máme to tak dělat i my.
Tento přístup mimochodem pomohl zastavil i zvrácenosti v římském Koloseu. Dokonce si toho byli vědomi i nepřátelé Božího lidu a tak při popravách znemožňovali bratřím a sestrám mluvit, protože v odpuštění vrahům činícím zlo je Božská moc, Ona ne vždy zasáhne toho vraha, ale často zasahovala svědky, třeba i Pavla.

Na toto téma jsem již asi vyčerpal moje schopnosti to dál přiblížit, tak pravděpodobně již moci reagovat,

Pak je tu druhá věc, tu jsi zatím vždy přeskočila. 
Vyžaduješ velmi silnou etiku, vyžaduješ vysokou toleranci k víře, poklidnou diskuzi. Pokud někdo použije vzhledem k tvé víře bůh místo Bůh, jsi dotčená, dokonce vnímáš snad i nějakou urážku Boha, slovní spojení máme jiného Boha bylo diskuzně nepřijatelné... citovat myšlenky lidí, kteří v jistotě smíření viděli možnost hřešit jsi viděla jako neetické...dokonce jsi použila termíny bratrské napomenutí...  pokud tyto věci považuješ za diskuzně nepřijatelné, ohrazuješ se vůči nim, tak je sama nečiň.  Činíš stejné a přes několik upozornění si jich ani nevšimneš a přejdeš je jako širé lány. Pokud použiji tvoji terminologii, tak vzhledem ke mně jsi zaútočila na moji víru, že pravý Bůh takový není, sama jsi použila, že termíny Bůh a bůh,  moje chápání odpuštění jsi převrátila v otázce na Toníka ve zlé smýšlení o mně. Že jsem přijal Boží odpuštění tak, že moje hříchy trvají. 

Poslední odstavec není proti tobě, je pro tebe. Jakou měrou měříme, takovou nám bude naměřeno, pokud po druhých vyžadujeme pravidla, musíme je na prvním místě sami dodržovat. 
Není to tím, že bych proti tobě něco držel, něco ti neodpustil, je to pro tvé použití, Jak naložíš už je tvoje věc. Dokonce mám dojem, že je pravda, co jsi psala, tedy že "naši" Bohové nejsou stejní. Jeden totiž odpustil v době trvajícího zla, druhý až po pokání.  Co je nesprávné, pohoršovat se nad tímto výrokem, pokud jej použil někdo jiný a pak činit dál stejné.  Neetické také není citovat výroky různých lidí, nesprávné je druhým přisuzovat myšlenky, které nemají a ani po upozornění je nezměnit.  Každý z nás někdy něco pochopí nesprávně, udělá závěr, to je normální, chybí informace - nesprávný závěr, informace se doplní - pak přichází změna názoru, případně omluva... to je Boží cesta. 

A to je poslední příklad k tématu, napsala (připsala jsi mi) nepravdivé smýšlení, byla jsi upozorněna Toníkem, mnou.. ale já proti tobě nic nedržím, odpustil jsem a přitom zlo nebylo ukončeno. 







]


Re: Odpuštění / verze Jirky zblízka/ dokola vysvětlení (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Sobota, 16. květen 2026 @ 09:36:44 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Ahoj Jirko,

přisuzuješ mi myšlenky a vlastnosti, které nemám a hlavně mít nechci. Nezačala jsem tu s více Bohy já, diskuse je reakce na smýšlení druhých (když předpokládám, že jste s Toníkem v názorech a víře na 100% stejně, jak tu zaznělo). Já stále toužím si psát o 1 biblickém Bohu (nebo diskusi vzdát, pokud to není nemožné). Nechci si psát o "bozích".

Tvé příklady k tématu jasně a opakovaně ukazují, jak smýšlíš o odpuštění a co pro Tebe ten význam znamená (v teorii a v praxi). A v tom se velmi lišíme (zejména v té teorii). Včetně chápání významu modlitby u Štěpána apod. (ad vraždy, o kterých opět  píšeš)...

Kde jsem Ti já připsala nepravdivé smýšlení??? Můžeš citovat? (Pokud tomu tak je, omluvím se, ale nejsem si toho vědoma.)


Brusle7




]


Re: Odpuštění / verze Jirky zblízka/ dokola vysvětlení (Skóre: 1)
Vložil: JirkaB v Sobota, 16. květen 2026 @ 10:11:06 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Souhlasím... více Bohů jsi ty nepřinesla, ohradila jsi se, ale pak v jiných diskuzích, vzhledem k jinak věřícím, jsi však použila stejné... 
Jak jsem již psal může to být pravda, ale není možné jednou být dotčený touto formulací a proti jiným ji použít.

Jinak tvoje nechtěné/nevědomé vyjádření jsem citoval již několikrát, ale  ptáš se odpovím. 

Tak to jsem si snad nikdy nemyslel a psal jsem úplně něco jiného. Pokud i křesťana trvají hříchy, tak není křesťan, Písmo jasně říká po ovoci poznáte. Kdo hřeší Boha nikdy nepoznal, říká Jan. 

Tak jsem psal, jak člověk reaguje, když něco napíše a jeho vyjádření je nepřesné, jak se pak v diskuzi pokračuje.  A to vše právě zjevuje ne co člověk chce či nechce, ale zjevuje, jaký ve skutečnosti je.  
Nebo myslíš, že někteří hulváti kolem dělají ty věci, aby ublížili? nemyslím, všichni bojují "božími" prostředky za "boha".  Vynášejí skutečný poklad svého srdce, ale ve zdůvodnění a sebehodnocení jsou to křesťané v pravdě. 

Pokud se mi ani nyní nepodaří zjevit co jsem chtěl říci, tedy pokud to nedokážeš z mých slov uvidět, tak možná bude vhodnější moje pokusy přerušit. Pokud diskuze neotevírá a hrozí spíše prohloubení nedorozumění, tak je možná lepší nepokračovat,. Sám nevím,


]


Re: Odpuštění / verze Jirky zblízka/ dokola vysvětlení (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Sobota, 16. květen 2026 @ 10:21:38 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Viz otázka níže 10 minut před Tvým textem.....


]


Re: Odpuštění / verze Jirky zblízka/ doplňující otázka (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Sobota, 16. květen 2026 @ 10:01:07 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

JIRKa a CIZINEC


Toníku a Jirko, zeptám se tedy ještě jednou a přesněji:


Vnímáte tedy Boží odpuštění tak, že hříchy dále trvají nebo netrvají?

Pokud trvají - tak proč?


Já vnímám Boží odpuštění tak, že hříchy netrvají.


Děkuji, Brusle7




]


Re: Odpuštění / verze Jirky zblízka/ doplňující otázka (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Sobota, 16. květen 2026 @ 11:46:12 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

Vnímáte tedy Boží odpuštění tak, že hříchy dále trvají nebo netrvají?

  Vnímám, že ta otázka je  pro mne nesmyslná a divná formulace, 
které je pro mně těžké rozumět. Navíc víceznačná.


  Zkusím ti tedy tentokrát odpovědět mým jazykem.

  Pán Bůh odpoustil v době, "kdy hříchy trvaly". Když byl Pán Ježíš na kříži, 
trvalo zlo, zrovna ho vraždili za náš hřích, na našem místě. 
Bůh odpustil. To odpuštění  se dotklo (minimálně) dvou lidí, 
o kterých máme osobní svědectví: Setníka pod křížem a zločince na kříži. 

  Zločinec na kříži toho nemohl s trvajícím zlem už moc udělat, 
ale o setníkovi tradice říká, že jeho hřích dále netrval. 
To, co se stalo na kříži se ho dotklo tak, že činil pokání.
Stejně, jako my. Bůh ho zbavil hříchu.



  O tom, co se stalo na kříži a pod ním, vydává Písmo svědectví:

  "Všechny ty zástupy, které se sešly na tuto podívanou, 
když uviděly, co se stalo, odcházely bijíce se do prsou."

  To vnímám tak, že to co se stalo na kříži byla největší událost 
v lidských dějinách. Těch, co tam byli, se to neuvěřitelně dotklo, 
byť ještě chvíli před tím je psáno "vůdci se mu vysmívali", 
"posmívali se mu i vojáci", "kolemjdoucí ho uráželi", 
"ti, kteří byli ukřižováni spolu s ním, ho haněli" ...

  Tedy i když zlo trvalo, tak to, co se stalo na kříži, zlo přemohlo.


  A zlo dál netrvalo.


  To "všechny zástupy odcházely bijíce se v prsa" chápu tak, 
že jejich zlo přestalo. Je to obrazné vyjádření pokání, 
změny postojů, změny života.

  Je to pro tebe nějak srozumitelné?

  Toník




]


Re: Odpuštění / verze Jirky zblízka/ doplňující otázka k závěru porozumění (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Sobota, 16. květen 2026 @ 12:35:05 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

CIZINEC, JIRKA


Znovu prosím k příkladu ze života:

Jirka B :  
"nebo se dá napsat i jinak
Ty jsi odpustil - kvůli sobě, jinak by tě zlo cizího hříchu zbytečně dál žralo a trápilo -  Bůh jim ten hřích také odpustil - ale až když oni učiní pokání a změní své smýšlení. Když přestanou okrádat zákazníky dojde teprve k jejich smíření s Bohem (na místě Kristově vás žádám, smiřte se s Bohem).
Do té doby jejich hřích stále trvá. K žádnému smíření (spasení) nedošlo."



Brusle se znovu ptá: Vnímáte tedy Boží odpuštění tak, že hříchy dále trvají nebo netrvají? (ANO/NE, případně proč)


Jirka zde uvedl v dobrém úmyslu příklad o autobazaru, kde prodávají závadná auta svým zákazníkům. Předem se omlouvám za nepřesnosti, podstatou je téma odpuštění (ne přesné okolnosti o autech, prodejcích,  jména apod.). Z textu Jirky vnímám: 

1/ Kupující člověk odpustil hned a bez podmínek, i když probíhaly podvody na dalších lidech... 
2/ Bůh odpustil  (ale vnímám v textu jasné nutné podmínky k odpuštění).
3/ Konstatování v závěru, že hřích dále trvá (do splnění podmínek).

Co je tedy odpuštění Boha?

Pojem odpuštění vnímá někdo tak, že hřích dál trvá, nebo nedorozumění?

Je z tohoto napsaného velmi důvodné se domnívat, že odpuštění vnímáte někdo tak, že sice Boží odpuštění ANO, ale hřích dále trvá?  (To je to, co mi způsobilo jako vysvětlení přirozený záchvat smíchu.)

Nebo pro odpuštění Bohem je nutná souběžná podmínka ukončení zla (tj. v autobazaru půjdou "do sebe" a podvodné prodeje ukončí) a poté Boží odpuštění v době, kdy hřích je zastaven a už netrvá?


Prosím, nechytejte mne za slovo, vím že nejsem odborník na pojmy - a pokud můj dotaz není srozumitelný, doptejte se prosím. zajímají mne odpovědi.


A myslím si dokonce, že jsme blízko k porozumění vzájemného velkého nedorozumění.


Brusle7



Brusle7



]


Re: Odpuštění / verze Jirky zblízka/ doplňující otázka k závěru porozumění (Skóre: 1)
Vložil: JirkaB v Sobota, 16. květen 2026 @ 15:26:31 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Odpuštění Boha
- je jednoduchá věc, odpuštění Boha znamená, že ze strany Boha je pro smíření učiněné vše. Bůh má otevřenou náruč a čeká na návrat synů. 
A to už od chvíle, kdy synové odešli promrhat majetek do cizí země. Kde cizí je země, kde lidé stojí k Bohu zády. Tak já chápu odpuštění. Jednorázový akt ze strany Boha. Kdyby neodpustil, tak by snad ani nemohl přijít Pán. A odpustil všem, to však neznamená, že všichni dojdou spasení, nebo jiným jazykem, byť jím bylo odpuštěno dojdou odpuštění, přesněji přijmou odpuštění =pokání. 
(píši to zjednodušeně, určitě by se našly teologické nuance...)


]


Re: Odpuštění / verze Jirky zblízka/ doplňující otázka k závěru porozumění (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pondělí, 18. květen 2026 @ 10:15:58 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."odpuštění Boha znamená, že ze strany Boha je pro smíření učiněné vše. Bůh má otevřenou náruč a čeká na návrat synů. "...



Ahoj Jirko. 
Toto ale podle mého není žádné odpuštění hříchů Bohem, ale jen ochota Boha odpustit. Otevřená náruč. 

Ale dokud se do té Boží náruče hříšník v pokání nevrátí, dotud nelze hovořit o žádném odpuštění hříchů. Odpuštění hříchů znamená smazání hříchů - jako by se nikdy nestaly. Znamená dokonalé smíření hříšníka s Bohem.

Dokud ale hříšník dál činí zlo, nelze přece hovořit o nějakém smíření hříšníka s Bohem! 

Je tomu přesně naopak: hříšník zde stojí ve svojí vzpouře proti Bohu a jeho hříchy stále volají k Bohu neodpuštěny.





]


Starý kozel oko (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Pondělí, 18. květen 2026 @ 10:30:31 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
 

Jo jo. Všichni, kdo nežijí jako oko, tak jsou hříšníci. Jedině oko žije správně. Píchá svoji bigotní starou babku. Bigotní katolický dědula leze na bigotní starou bábu a budou svatořečeni. Nanebevzetí starého oka. 


]


Re: Odpuštění / verze Jirky zblízka/ doplňující otázka k závěru porozumění (Skóre: 1)
Vložil: JirkaB v Pondělí, 18. květen 2026 @ 10:38:15 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Chápu co myslíš, pokud jsi četl co jsem psal, tak jsem vždy velmi důrazně psal, že odpuštěni viny našemu viníkovi neznamená obecně smíření s viníkem ani Bohem. 

Já odpustím viníkovi, viník dál pokračuje ve zlu bez pokání = jeho peklo.  To tady píši pořád dokola. 

Zní to paradoxně, ale není to paradox... Bůh odpustil a Kristus volá člověka, aby vstoupil do smíření, na místě Kristově vás žádám smiřte se s Bohem. Někdo se smíří (pokání, vůně libá) a někdo ne (vůně ke smrti, peklo). Vždyť je psáno, že budou odsouzení, protože neuvěřili že Bůh je milosrdný, že odvrhli milost, spasení... souzeni budou ze skutků, ale jsou odsouzeni, že neuvěřili - milost nepřijali - tedy nečinili pokání,... protože neuvěřit není něco o "uvěření", uvěřit je žít.

Prostě nevidíš, že hříchy jsou odpustit a přitom je viník v pekle, stejně jako těžko vidíš, že lze mít pokřtěné nevěřící a skončí v pekle stejně, že křest jim bude jak mrtvému zimník... 
Je to pořád stejný princip - odpuštění se dá odmítnou, křest může vytvořil jen mokrého pohana v pekle... a přitom ty tady nejhlasitěji mluvíš o skutcích..  tak to aplikuj na život po křtu, na život po odpuštění... a zjistíš, že mnoho pokřtěných, odpuštěných končí v pekle... protože dar ve skutečnosti nepřijali. Hrubý příklad je amnestie, ne dokonalý, ale milost dostali všichni a kolik ji využilo?  Příklad není dokonalý!

Hříšníkův hřích volá k Bohu, ale ten jediný,,, ten co je rozsudkem... že odvrhl, odmítla, vysmál se BOhu a Ježíši Kristu, povážil za nic odpuštění. Každý kdo žije zle povážil za nic odpuštění a to je hřích, za který budeš a již jsi byl odsouzen,. 





]


Re: Odpuštění / verze Jirky zblízka/ doplňující otázka k závěru porozumění (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Neděle, 17. květen 2026 @ 09:16:02 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

  Brusle, ptáš se, jak vnímám Boží odpuštění, napsal jsem ti to. 
A dal ti příklad Pána Ježíše na kříži. 

  To je pro mě největší příklad odpuštění, který znám
  
  U Božího odpuštění modlitba nelze proti vůli člověka - leda že by 
se Bůh "modlil" sám k sobě, že by trpěl samomluvou. 


  Odpustit ale Pán Bůh může, má na to moc.


Brusle se znovu ptá: Vnímáte tedy Boží odpuštění tak, že hříchy dále trvají nebo netrvají? 

  Ne, nevnímám tak Boží odpuštění.

  Je mi takové "vnímání" naprosto cizí, naprosto mimo, stejně 
jako je mi docela cizí ta otázka. Mimo můj svět, smýšlění.

 
  Ale mohu ti napsat, jak vnímám Boží odpuštění.

  Vnímám ho jako velikánskou, nezaslouženou milost od Boha.
Jako obrovský projev bezhraniční lásky. Jako sílu dobra proti 
slabosti zla. Jako otevřenou cestu od člověka k Bohu. 
Jako zbořenou hrabu mezi člověkem a Bohem. 

  Jako důvod pro to Bohu důvěřovat a věřit. Jako důvod pro
to na Boha se spolehnout a vydat mu svůj život.

  Toník



]


Re: Odpuštění / verze Jirky zblízka/ doplňující otázka (Skóre: 1)
Vložil: JirkaB v Sobota, 16. květen 2026 @ 13:06:03 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Otázka: Vnímáte tedy Boží odpuštění tak, že hříchy dále trvají nebo netrvají?
Snad ji správně chápu a snad na ni odpovím podle mého chápání.
Odpuštění je jednostranný akt poškozené strany. Dle mého chápání toto odpuštění v době trvajícího hříchu je Boží moc k zastavení hříchu. Věřím, že Pán nám ukázal, že takto máme zastavovat zlo světa.
Zpět k otázce, odpověď tedy zní: ano i ne. Pro někoho je to vůní libou – ke spasení, k pokání, a v hříchu nepokračují. Pro jiné je to vůně ke smrti, odpuštění se vysmějí, považují jej za slabost a v hříchu pokračují.
Zajímavá je třeba analogie s faraonem. Toho varovali (pod nebezpečím smrti z faraonovy ruky) jeho vlastní kněží. Tito kněží nebyli křesťané ani židé, nevěřili v pravého Boha, ale jakmile uviděli moc pravého Boha, tak ji rozeznali a varovali svého „boha“, faraona, ať zlo zastaví. Vím, že to není o odpuštění, ale je to reakce na Boží moc. A nezasloužené odpuštění, dokonce v probíhajícím zlu, je Boží moc. Takové odpuštění provázené Boží mocí je spasením. A stejně jako na jiné projevy Boží moci lidé reagují různě: pokáním – tedy nepokračováním v hříchu, nebo zatvrzením a zintenzivněním hříchu.
Takže po Boží moci typu odpuštění následuje u některých zastavení hříchu, a u jiných jeho pokračování.
Snad je to již srozumitelnější. Základem je jednoduchý fakt, že odpuštění je jen a jen věc odpouštějícího. Nemá nic společného s tím, komu je odpouštěno. Ale pokud spojíš svoje odpuštění s druhým, vznikne hned zmatek.
Protože JÁ odpouštím druhému, JÁ nabízím nezasloužený smír, JÁ podávám ruku... a jak se zachová viník, je zase jeho věc, zda zvolí nebe, nebo peklo pro sebe.
Odpuštění není smíření, odpuštění není spasení. Odpuštění je jen nabídka na smíření od oběti. Ale na smíření jsou potřeba obě strany. A já věřím, že takto nám Bůh dávno odpustil. Lidé to tak neviděli, tak to zjevil, jak nejvíce mohl – v životě a vzkříšení Ježíše Krista. A to, že Bůh odpustil v tomto smyslu všem, neznamená, že všichni jsou spaseni. Mnozí se této milosti stále rouhají. Někteří si myslí, že takové odpuštění je laciné, a že tedy člověka vede k hříchu. To určitě ne. Pokud někdo takové myšlenky o lacinosti má, tak to odpuštění jednoduše nepřijal.



]


Re: Odpuštění / verze Jirky zblízka/ doplňující otázka (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Sobota, 16. květen 2026 @ 13:39:38 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

JIRKA, CIZINEC


Pokud se mohu zeptat, Jirko, opět prakticky: Jak reagovali v autobazaru na tvé odpuštění jejich hříchu? Zastavilo to jejich zlo, hřích? Nebo po tobě házeli "kamením" a chtěli Tě umlčet? Neumím si představit, jak takové odpuštění v praxi vypadá? (Psal jsi, že jsi odpustil.)

Jinak z toho, co píšeš, tedy opravdu chápeš pojem odpuštění (Boží, lidské) někdy i tak, že hříchy dále trvají? Pokud není Tvé odpuštění přijato? Nebo jak?

Já tomuto odpuštění (v předchozím odstavci)  neříkám, pokud nedošlo ke skutečnému odpuštění hříchů. Odpuštění nelze dokonat proti vůli člověka. Proti vůli člověka lze "jen" modlitba - můj pojem (a právě příklad Ježíše na kříži - MODLITBA za odpuštění, nikoliv odpuštění). V tomto se tedy ještě míjíme?


Brusle7




]


Re: Odpuštění / verze Jirky zblízka/ doplňující otázka (Skóre: 1)
Vložil: JirkaB v Sobota, 16. květen 2026 @ 15:48:16 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
třeba byť jsem přišel o pár desítek tisíc, tak se na ně nezlobím, nepíši jim výhružné dopisy, řekl jsem jim jakou mám škodu, oni řekli, že je to můj problém, ale v rámci dobroty mi dají 200eur, což je necelých 20%. 
Já jim řekl, že řešení nepovažuji za adekvátní, protože po 5km se převodovka nerozpadne běžným opotřebením, ale že je to na jejich svědomí. A tak jsem dostal 200eur,  ....
... a co to způsobilo? Jim? 
Brusle nevím, ale víme, že ukamenování Štěpána po letech přineslo ovoce, a jsou svědectví, kdy vrahové bratří, právě tváří v tvář odpuštění činili po letech potkání. Bylo to něco, bylo svědectví Boží moci a někdy vzešlo až po letech. Jak již jsme psal, zastavilo to masakry v Koloseu, ne během 5minut, ale během pár let zmizela mnoholetá zvrácená tradice. právě kvůli odpuštění křesťanů svým vrahům.

Jedno svědectví - není na téma, ale kontext
Jeden bratr rozdával v mládí Bible, dělal to pár let. pak přestal a byl smutný, že to nemělo žádný smysl. Jako starý muž šel na akci nějakého hight služebníka a na otázku jak uvěřil mu řekl, že když byl ¨kdysi v cizině, tak mu nějaký chlapík dal v metru Bibli, že si ji cestou četl a že se ho Bůh dotkl. A tu Bibli měl, byla to od toho člověka, který desítky let neviděl žádný užitek.

My nemůžeme hodnotit podle výsledku, my někdy zaléváme, ale Bůh dává vzrůst, je fajn jej vidět, ale není to pravidilo. 
Takže otázka co se stalo s prodejcem, kterému bylo odpuštěno a nenahradil škodu, je iracionální.  Nevím, ale Bůh si to může použít, protože je to něco co svět neumí a nedává, je to něco co umí jen Bůh. 
Možná to bude ke spasení, nebo ke smrti, možná se jednou odevzdá Bohu, nebo bude mít do konce života historku v hospodě, jak odrbal jednoho blbce. Jednomu ke spasení, jednomu ke smrti. 

Pokud odpustíš vrahovi a on se směje, inu široká a veselá cesta do pekla.  Odpuštění je opravdu jen tvůj akt k druhému, Boží akt k nám... nemá nic společného s pokáním a spasením. 

Víš, pokud by odpuštění záviselo na pokání, tak by to v mnohých případech nebylo odpuštění, to by byl Bůh účetní. Ano vražda nejde nahradit, ale mraky věcí ano. 
Ukradnu milon, jak mi vrátí dva, nebo jen jeden tak odpouštím. Ale to není milosrdenství, to je účetnictví, to je pohanský princip, něco jsem provedl, dám Bohu platbu a za to je smazán trest. Tak to není, já mám odpuštěno jen proto, že Bůh chtěl. A pokud nepřijmu, skončím v pekle a pokračovat v hříchu je nepřijmout odpuštění. Bůh nefunguje pomocí odpustků. Pokání činíš, protože ti bylo odpuštěno, ne proto, aby to bylo odpuštěno.  To první je milosrdenství, to druhé je účetnictví. 






]


Re: Odpuštění / verze Jirky zblízka/ doplňující otázka (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Sobota, 16. květen 2026 @ 22:12:41 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

JIRKA B

Ahoj Jirko, vrátila jsem se nyní večer ze srazu spolužáků SŠ. Byla tam pohoda, vstřícnost, radost ze setkání.

Děkuji Ti za doplňující sdělení.

Základní rozdíl v tématu stále trvá. Slovo odpuštění má jiný význam.


Brusle7


]


Re: Odpuštění / verze Jirky zblízka/ doplňující otázka (Skóre: 1)
Vložil: JirkaB v Sobota, 16. květen 2026 @ 22:25:07 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Každé slovo může mít různé významy. To je napříč časem, i mezi lidmi v daném čase. I proto Pán říká ne ve slovech, ale po ovoci poznáte. 
Skutečný význam slova se pozná jak jej člověk žije.  Jak člověk žije tvoří význam slova.

Ty slovo odpuštění asi máš jako oboustranný akt, tedy v mém smyslu slovo smíření. Možná. Pokud to tak přibližně jak, jak bych pojmenoval jednorázová akt oběti vzhledem k viníkům. Tedy jestli slovo máš. Modlitba za viníky? U Štěpána říkám, vidím odpuštění, ty říkáš vodím modlitbu. 
Je to tak? 
Tedy v tvém chápání má křesťan povinnost se modlit za nepřítele i když zlo trvá? 
Jak vidíš tedy praxi odpuštění v modlitbě Páně? Tam vnímáš, že jde o odpuštění jen lidem, kteří činili pokání?


]


Re: Odpuštění / verze Jirky zblízka/ doplňující otázka (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Sobota, 16. květen 2026 @ 22:49:07 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

JIRKA B

Ty slovo odpuštění asi máš jako oboustranný akt, tedy v mém smyslu slovo smíření. Možná. Pokud to tak přibližně jak, jak bych pojmenoval jednorázová akt oběti vzhledem k viníkům. Tedy jestli slovo máš. Modlitba za viníky? U Štěpána říkám, vidím odpuštění, ty říkáš vodím modlitbu. 
Je to tak? 
Tedy v tvém chápání má křesťan povinnost se modlit za nepřítele i když zlo trvá? 
Jak vidíš tedy praxi odpuštění v modlitbě Páně? Tam vnímáš, že jde o odpuštění jen lidem, kteří činili pokání?



Nevnímám odpuštění nutně jako smíření (které by bylo samozřejmě souběžným ideálem),  ale stále dokola tvrdím, že není možné dokonat Boží odpuštění , proti vůli člověka, kde velké zlo trvá, chce trvat a pokračuje. 

Slovo modlitba je modlitba a není to tudíž významově slovo odpuštění. U Štěpána JE biblicky zachycena modlitba, stejně tak u Ježíše, v době trvajícího zla. Odpuštění není možné tam, kde zlo trvá, proti vůli člověka - ale naopak je nám příkladem právě modlitba Ježíše, Štěpána a dalších lidí v podobných situacích.

Ano, křesťan se modlí za Ty, u nichž zlo trvá (tj. nelze zatím odpuštění, opět vzor Ježíš, Štěpán).

Odpuštění nelze tam, dle Božího vzoru,  kde velké zlo trvá, chce trvat a pokračovat. To je moje hlavní "definice", ke které lze přiřadit i jiné situace (ale podstata je velké zlo trvá - netrvá / chce pokračovat - nechce pokračovat).

Pozor - a nepřiřazovat k opaku odpuštění automaticky pojem neodpuštění (spíše biblické zadržení odpuštění je správný výraz). A nepřiřazovat k opaku další negativní vlastnosti, které tady čtu u tématu a kroutím nad nimi hlavou, co vše některé lidi hned napadá (místo argumentace dle Bible) - např. neodpuštění,  hořkost, zloba, atd.,  které s podstatou  tématu odpuštění nijak nesouvisí.

Má slova jsou v souladu s Modlitbou Páně.

(Poznámka: Pro lidi, kteří zase chtějí řešit mé nesprávné pojmy a výrazy, pokud se někde spletu při soustředění se na hlavní myšlenku k tématu, předem sděluji, ať si poslouží, neumím to jinak. Kdo chce pochopit, pochopí.)


Brusle7




]


Re: Odpuštění / verze Jirky zblízka/ doplňující otázka (Skóre: 1)
Vložil: JirkaB v Sobota, 16. květen 2026 @ 23:43:28 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Takže jsou situace, kdy některým lidem nejde odpustit, což prý neznamená neodpuštění, ale „zadržení odpuštění“.
Nezlob se, Brusle, ale buď jsem odpustil, nebo jsem neodpustil. Zadržené odpuštění je prostě neodpuštění. Pokud něco pojmenuješ jinak, aby to neznělo blbě, nemění to podstatu, jen to lépe zní.
Z mého pohledu neexistuje šedá zóna. Buď je to odpuštění, nebo neodpuštění. A je jedno, jak to neodpuštění nazvu, výsledek v srdci je stejný. Můžeme říci, že jeden typ neodpuštění je ten zlý (nechci odpustit, protože chci vládnout) a druhé neodpuštění plyne ze skutků toho, komu se má odpustit, a to nazveme „zadrženým odpuštěním“. Obojí je však ve skutečnosti neodpuštění. Jsou to jen různé motivace – jedna vyloženě negativní a druhá dejme tomu účetní, „logická“ (chce pokračovat ve zlu, nelze odpustit, odpuštění je sice připraveno, ale je zadrženo). Výsledek je ale ten, že je neodpuštěno.
Modlitba Páně navíc o žádném „zadrženém odpuštění“ nemluví. Nedokáži si představit modlitbu k Bohu: „Zadrž mi odpuštění, jako já ho zadržuji druhým.“?
Nejsem si vůbec jist, zda termín „zadržené odpuštění“ v Bibli vůbec existuje. Biblický výraz „zadržený hřích“ ano, ale ten funguje úplně jinak. Tam člověk (oběť) nezadržuje odpuštění ve svém nitru. Tam viník odmítá pokání, jeho hřích objektivně trvá, Bůh to zjevil církvi a ta to v autoritě Ducha svatého pojmenuje. Zadrží hřích, nikoliv odpuštění.
Navíc, toto zadržení hříchu je v Písmu vždy součástí vnitřní kázně společenství uvnitř církve. Týká se těch, kteří se nazývají bratry, ale žijí v hříchu. Proč by pravá církev (nikoli státní aparát) řešila pohany a světské lidi venku? Jak píše Pavel v 1. Korintským: „Proč bych měl soudit ty, kdo jsou venku? Ty, kdo jsou venku, bude soudit Bůh.“ Vůči lidem venku máme jediné zadání – zjevit jim nezasloužené Boží odpuštění, i uprostřed trvajícího zla.
Klidně však napíši: je to připravené odpuštění, které aby přineslo užitek a bylo plně naplněno, musí být přijato.
V mém chápání je Boží odpuštění všem totálně geniální. Ti, co skončí v pekle, tam totiž nebudou z důvodu nelítostného Boha. On jim totiž odpustil, On je tedy do pekla neposlal, oni se tam poslali sami. Cesta do pekla je tedy rozhodnutí každého člověka, není to Boží trest. Bůh na nikoho nebyl méně milostivý, proto nebude mít nikdo žádnou výmluvu. Bůh řekne: Já vám odpustil, připravil jsem spasení a vy jste tak velkým spasením pohrdli.

No a tak já věřím o Bohu a člověku


]


Re: Odpuštění / verze Jirky/ nesmysly - odpor ke zlému smýšlení (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Neděle, 17. květen 2026 @ 08:21:18 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

JIRKA a CIZINEC

Jirka napsal: 
Zadržené odpuštění je prostě neodpuštění. Pokud něco pojmenuješ jinak, aby to neznělo blbě, nemění to podstatu, jen to lépe zní.
Můžeme říci, že jeden typ neodpuštění je ten zlý (nechci odpustit, protože chci vládnout) a druhé neodpuštění plyne ze skutků toho, komu se má odpustit, a to nazveme  „zadrženým odpuštěním“.


A je to znovu tady. Tvé zlé smýšlení o skupině lidí, kteří mají na pojem odpuštění jiný názor. Kteří v zadržení odpuštění po vzoru Ježíše nevidí zlo, ale biblický vzor. 

Ježíš na Kříži při modlitbě za vrahy měl snad taky ten zlý typ "neodpuštění", o kterém píšeš? Vnímáš ten nesmysl a urážku Ježíše a lidí, kteří mají ohledně odpouštění příklad v JEžíši?

Jsem ráda, že se tu věci (a mnohé nesmysly) takto diskusně zjevují a vyjevují. Všimla jsem si podobného postoje i ojediněle i u dalších lidí, kteří zde psali například "je mi líto lidí, kteří jsou ve zlu, kteří neodpustili" apod.) - reagovala jsem na to kontraproduktivní lítostí druhých, která je i na hraně i urážky Ježíše (který se na Kříži  modlil, kdy nešlo ještě dokonat odpuštění v době trvajícího zla). 

Byl tedy Ježíš dle Tvé logiky, Jirko, ve zlu, ve zlobě, v hořkosti a v podobných postojích, jaké zde někteří automaticky přidáváte k lidem v "neodpuštění"? Chápeš, proč to vzbuzuje opravdu velký ODPOR diskusních oponentů nad takovým Tvým (vašim) nepravdivým (tudíž pomlouvačným) smýšlením o druhých, kteří slovo odpuštění vnímají dle příkladu Ježíše  jinak, než Ty?  

(Toník někde reagoval, že ví, proč  - ale stále si myslím, že toto NENÍ vyjasněno - že ani Pán Ježíš nechce být litován za "zlo", které by mu tímto bylo též nepravdivě a nesmyslně na Kříži podsunováno...)...


Brusle7


]


Re: Odpuštění / verze Jirky/ nesmysly - odpor ke zlému smýšlení (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Neděle, 17. květen 2026 @ 10:18:00 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

JIRKA a CIZINEC

Ježíš na Kříži při modlitbě za vrahy měl snad taky ten zlý typ "neodpuštění", o kterém píšeš? 

  Ahoj Brusle

  Ježíš na kříži neměl žádný typ neodpuštění nebo "zadržení odpuštění".

  Toník

  


]


Re: Odpuštění / verze Jirky/ nesmysly - odpor ke zlému smýšlení (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Neděle, 17. květen 2026 @ 11:01:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Brusle se nepřesně vyjádřila. Pojem "zadržené odpuštění" není biblicky přesný. Biblický přesný je "příslib odpuštění".

  • Skutky apoštolů 2, 38 [biblenet.cz]Petr jim odpověděl: „Obraťte se a každý z vás ať přijme křest ve jménu Ježíše Krista na odpuštění svých hříchů, a dostanete dar Ducha svatého.
K odpuštění hříchů je třeba splnit určité podmínky.




]


Re: Odpuštění / verze Jirky/ nesmysly - odpor ke zlému smýšlení (Skóre: 1)
Vložil: JirkaB v Neděle, 17. květen 2026 @ 10:21:29 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Brusle, opravdu? 

Opravdu zlé smýšlení? Já jen popsal moji víru, podle tvých pravidel na ni nesmíš útočit. Já popsal moji víru, že existuje buď odpuštění nebo neodpuštění. Protože buď něco odpuštěné je, nebo něco odpuštěné není.  V daném konkrétním okamžiku, v tom okamžiku když trvá zlo, buď Bůh odpustil, nebo ještě neodpustil.  
Ty jsi přišla s termínem zadržené odpuštění, pro mne novinka, tak jsem se ptal na citaci v Písmu, abych se poučil. 
Sama vyžaduješ z Písma jasné důkazy, sama vyžaduješ z Písma přesné citace, pokud jsme napsali Pána na kříži, Štěpána... tak jsi tato svědectví odmítla, že tam není napsáno odpustili a všechny příklady jsi de facto odmítla stejně. Vyžaduješ přesnou doslovnou citaci.

Já popsal svoji víru, požádal o rozšíření obzorů, dokonce jsem napsal co znám z Písma jako zadržení, a ty odpovíš pocity. Takže najednou, když se to to hodí  tak stačí pocity a vnímání? Když se ti to nehodí tak jsou nutné doslovné citace? Co se hodí stačí kontext, co se nehodí, tak kontext není Boží slovo?

A já mám zlé smýšlení. Už po druhé jsi se vzhledem ke mně zachovala přesně tak jak druhým zakazuješ. Věřím, že nevědomě, ale to nemění výsledek, A vidíš, stejně ti tvůj hřích nedržím. A jelikož místo odvolání pomluvy, že věřím tak, že když mi Bůh odpustí hříchy, tak můj hřích pokračuje jsi doplnila další útok. 
Pořád chceš příklady, jak odpuštění v trvajícím zlu funguje, třeba v tomto konkrétním, na toto téma končím diskuzi. Neznamená to, že se zlobím, že ti přeji něco zlé, znamená to, že mám lítost a že moje další odpovědi by podle mého chápání nepřinášely smíření. Proto dál nebudu aktuálně pokračovat. 

PS: Pán Ježíš neměl neodpuštění. Ty si vymyslíš, že Pán Ježíš zadržel odpuštění, já napíši, že podle mne zadržené neodpuštění je neodpuštění a to buď zlé - nechci odpustit, nebo účetní - nemohu odpustit zlo trvá a pak se ptáš jestli snad Pán měl to zlé neodpuštění.  To se Brusle ptej sebe, já věřím, že odpustil, ty tvrdíš že to není možné, dokud hřích trvá, tak snad víš proč. A tím, že si vymyslíš novotvar zadržené odpuštění, aby jsi nepřiznala neodpuštění to také neovlivním. 



]


Re: Odpuštění / verze Jirky/ nesmysly - odpor ke zlému smýšlení (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Neděle, 17. květen 2026 @ 10:46:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
 Protože buď něco odpuštěné je, nebo něco odpuštěné není.  V daném konkrétním okamžiku, v tom okamžiku když trvá zlo, buď Bůh odpustil, nebo ještě neodpustil.  

A je to zase tady. Ani černá, ani bílá. Proklamace.

Jde o to JirkoB jak jsi ty a Cizinec odpuštění pojali. Váš popis odpuštění nemá žádný duchovní obsah. Pohlížíte na odpuštění jako na lidské prominutí, jako na funkci ano/ne, a váš příliš tělesný náhled podsouváte i Kristu na kříži.

Duchovní obsah odpuštění je velmi obsáhlý, a ten je třeba popisovat, na ten je třeba pohlížet. Je snadné degradovat náhled na odpuštění na ano/ne, na odpuštění a neodpuštění. Jenomže to je již závěr, to je verdikt soudu. 


]


Re: Odpuštění / verze Jirky/ nesmysly - odpor ke zlému smýšlení (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Neděle, 17. květen 2026 @ 10:24:48 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jsem ráda, že se tu věci (a mnohé nesmysly) takto diskusně zjevují a vyjevují. 

To se zjevuje nejenom diskusně, ale hlavně duchovně. Ukazuje se závadný duchovní obsah v pojmu "odpuštění". Pokračuj v tom, děláš to dobře.

A ke tvému vysvětlování Brusle. Máš příliš vysoké IQ, což se projevuje v přílišné složitosti tvého vysvětlení pro ty kdo ho mají nižší. Prostě, tohle on nepochopí. A protože nepochopí, tak sám vysvětluje, a v jeho vysvětlování se zjevuje závadný duchovní obsah pojmů.

Ozřejmit duchovní obsah pojmu je nutné, ukazuje to jaký duch v kom působí. 
Pro názornost. Existuje pojem "pohlaví". Adam a Eva, muž a žena. Bůh tak člověka stvořil. A jaký je obsah pojmu "pohlaví" dnes? Kdo a proč tam vložil něco jiného než je muž a žena?

A tak je to i s pojmem "odpuštění". Nejde jenom o jeho závadný duchovní obsah, jde o to proč tam je, proč tam pořád je i po odhalení a kdo ho tam vložil. 


]


Re: Odpuštění / verze Jirky zblízka/ doplňující otázka (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Sobota, 16. květen 2026 @ 22:19:47 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

JIRKA B

Ještě znovu opakuji mou důležitou otázku (pokud na ni nechceš odpovídat, stačí napsat nechci):



]


Re: Odpuštění / verze Jirky zblízka/ doplňující otázka (Skóre: 1)
Vložil: JirkaB v Sobota, 16. květen 2026 @ 22:31:11 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jasně, moje odpuštění je moje, není druhého a není závislé na druhém.
Tedy po mém odpuštění viník může činit pokání - hřích netrvá. Nebo nečiní, hřích trvá. Ale tím, že jsem odpustil nejsem pod duchovní mocí nepřítele, jsem svobodný...

Bůh takto odpustil všem a ne všichni na jeho odpuštění kývli. Ti v hříchu pokračovali.


]


Re: Odpuštění / verze Jirky zblízka/ původně vlna nevole (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Sobota, 16. květen 2026 @ 23:00:20 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

JIRKA B, CIZINEC


Tedy po mém odpuštění viník může činit pokání - hřích netrvá. Nebo nečiní, hřích trvá.

Děkuji za upřímnost, Jirko. Takže připouštíš, že po Tvém odpuštění hříchy mohou dále trvat?

Přesto tady podobný dotaz (mé vyjádření)  na tento styl "odpouštění" vyvolal nedávno nesouhlasnou "nevoli", jako že jsem Tě nesprávně pochopila.

-----

Stále tedy nevím, a opakovaně se ptám, aby opět nevzniklo nedorozumění: 

Odpouštíš tedy tak, že Tebou odpuštěné hříchy druhých někdy i po odpuštění dále trvají, nebo nikoliv?

Odpouští Bůh tak, že i po Jeho odpuštění někdy hříchy lidí dále trvají, nebo nikoliv?


Důležité otázky k vyjasnění vnímání pojmu odpuštění Jirky a Toníka.



Brusle7


]


Re: Odpuštění / verze Jirky zblízka/ původně vlna nevole (Skóre: 1)
Vložil: JirkaB v Neděle, 17. květen 2026 @ 09:40:52 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Brusle
poslední pokus, Několikrát jsem citoval co jsi psala, ale ty jsi o tom asi nepřemýšlela. Pochop, že já mohu reagovat jen na to co píšeš, nikoliv na to co si myslíš, že píšeš.

Brusle v otázce na Toníka, jestli to má stejně jako já si se ptala, na něco jiného. 
Ptala jsi se, jestli Toník věří stejně jako já, že když mu Bůh odpustí jestli jeho hřích může pokračovat.
cituji po desáté: jsou to Brusle tvoje slova, tak so konečně přečti co jsi psala.


 


]


Re: Odpuštění / verze Jirky zblízka/ původně vlna nevole (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pondělí, 18. květen 2026 @ 10:19:41 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pokud u někoho hřích stále trvá - pak zde nehovořme o odpuštění hříchů Bohem. 

Mate to pojmy, ztrácí to srozumitelnost.


]


Katolický fanatik se čepýří (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Pondělí, 18. květen 2026 @ 10:32:38 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Bigotní oko - to, co děláš ty, může někomu jinému připadat jako něco nepřirozeného, zvrhlého, nepříjemného. To si málokdo uvědomuje. Přemýšlej, bobku. Ty nejsi mustr pravdy a lásky. 


]


Re: Odpuštění / celistvost pojmu, ne možnost (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Pondělí, 18. květen 2026 @ 10:34:53 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

OKO

V tom je právě ten nesmysl od počátku... 

Pokud hřích trvá, tak není žádné odpuštění. Hřích přestane trvat tehdy, když se hříšník "připojí" k "Boží elektřině" (nikoliv bez "připojení"), kdy je vůle již nepokračovat v dalším zlu. 

Odpuštění není proti vůli člověka - nelze jej dokonat, aby hříchy netrvaly (ale proti vůli člověka lze modlitba - jak i Ježíš, ŠTěpán prosili za odpuštění vůči lidem, kteří je vraždili)...

Bezpodmínečné odpuštění je HEREZE jak "Brno"...

Já vnímám pojem ODPUŠTĚNÍ tak, že hřích NETRVÁ, tj. v celistvosti pojmu (ne jen v možnosti odpuštění).


Brusle7


]


Ani ryby ani rak (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Pondělí, 18. květen 2026 @ 14:53:54 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Takže po odpuštění u někoho hřích trvá, u někoho ne.  U křesťana netrvá, ale to již jsem ti také psal. 

Myslivec
To je hloupost co píšeš! Jaké u někoho trvá u někoho ne?! Zase ani ryba ani rak, jak je u tebe běžné! Úplně vynecháváš tu část která následuje po odpuštění, a to je zahlazení hříchu! To by ale bylo podivné odpuštění kdyby hřích nebyl zahlazený! 
A to, že je někdo křesťanem neznamená, že nemůže do hříšného života upadnout!

Po odpuštění je hřích pryč, je odpuštěný, zameteno, uklizeno, a pokud potom žel hříšník znovu zhřeší, což se může stát, může pak jeho hřích zase znovu trvat, což je ovšem velmi zlé.

Chápeš to?
Nemoc-uzdravení-zdraví-nové onemocnění-chronická nemoc.

Hřích-odpuštění-svatost-zhřešení-život v hříchu.

Hloupost-zmoudření-moudrost-zhloupnutí-život hlupáka.

Vidíš tam ten zvýraznění střed? U toho je dobré zůstat a nepřeskakovat ho, jak to děláš ty a tobě podobní.






]


Re: Ani ryby ani rak (Skóre: 1)
Vložil: Vota v Pondělí, 18. květen 2026 @ 16:52:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Hm, ani ryba ani rak ... Kdežto u myslivce je jeho zvrhlostí v uvažování, ale jak zde také i jednal a nejen teď píše, toho: "Úplně vynecháváš tu část která následuje po odpuštění, a to je zahlazení hříchu!". Ale hnedle píše jako "ani ryba ani rak": "To by ale bylo podivné odpuštění kdyby hřích nebyl zahlazený!" No takže jeho rybou je "po odpuštění, a to je zahlazení hříchu" a jeho rakem je "odivné odpuštění kdyby hřích nebyl zahlazený". Jedno před a pak po, že :) Trumpeta, co troubí jednou do rytmu kapely, když se náhodou trefí, ač jinak troubí falešně mimo rytmus kapely.

A opět fakt perla, tak jak to mají takoví hujajá křesťani: "Po odpuštění je hřích pryč, je odpuštěný, zameteno, uklizeno, a pokud potom žel hříšník znovu zhřeší, což se může stát, může pak jeho hřích zase znovu trvat, což je ovšem velmi zlé."

Tak tak, myslivec zde vytrubuje asi jako loupežník z pohádky Hrátky s čerty, že mu anděl ale odpustil, že to má jako už nadobro dobrý, pokáníčko po ježíšovsku - druhý za tebe trestán, přijmi to, dostane se ti odpuštěníčko - odpuštěno, zameteno, uklizeno a pakli učiniš zase něco dalšího, je to jako fakt zlý ... Nu, pěkná chaos výchova a náprava takové myslivcovo odpuštěníčko.

Jj, tak to dopadá s tím, kdo tady jako povykuje druhé, pomlouval (to si notovali vzácně s martinem a wollekem) Cizince, ale což ... však má to odpuštěníčko. A o docela slušném člověku Jirkovi tady roztrubuje, že je jako ani ryba ani rak. Jenže je na tom o poznání hůře, protože je naprosto neslušný. A stále má také ode mne slíbeno za svou sprosťarnu a ještě nenakoupil. Jj to jeho myslivecko kristovské odpuštěníčko. Ba ba.


]


Turisťák (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Pondělí, 18. květen 2026 @ 19:26:34 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ufff. To je ale hustý co máš všechno v sobě, pokračuj. Ven s tím.


]


Slabý slivko (Skóre: 1)
Vložil: Vota v Úterý, 19. květen 2026 @ 07:07:52 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Koukám, že jste se myslivče zase shlédl v popsaném obraze.


]


A VY JSTE SE SHLÉDL V DÁVNO PŘEKONANÉM JUDAISMU ! (Skóre: 1)
Vložil: Ekrazit v Úterý, 19. květen 2026 @ 10:00:52 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vychází ze Staré smlouvy smlouva Nová - anebo rabínský judaismus?

ecr


]


Re: Odpuštění / verze Jirky zblízka/ doplňující otázka (Skóre: 1)
Vložil: Vota v Pondělí, 18. květen 2026 @ 12:58:31 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Šalom,
nejsem sice ani Toník ani Jirka, ba ani křesťanem nejsem, a nějaké to odpuštění křesťanského Ježíše mne vůbec nezajímá, ale nedá mi neodpovědět, když jsem sem po dlouhé pauze nahlédl.

Příklad:

Pokud vrah zavraždil, přestoupil přikázání Tóry, učinil to, co je sankcionováno trestem smrti dle přikázání Tóry. To je spravedlnost. Spravedlivá odplata.

Odpuštění se netýká činu vraždy. Odpuštění se týká trestu, odplaty. Ten může být odložen, odpuštěn a nevykonán z nějakých důvodů, ovšem dle Tóry nikoliv trest za vraždu, je-li vražda prokázána, a který musí být vykonán, jinak si takového vyhledá sám Hašem, budiž požehnán a bude "vyťat z Jeho lidu", ať se to týká světa budoucího, pro tento svět, jako by nežil. Nebude vzkříšen.

Nejde tedy o to, zda zlý čin (hřích, totiž přestoupení Tóry) trvá či ne, ten se stal, byl vykonán, nelze jej jednoduše vymazat, že se nestal, že se nestalo provinění, že vina neexistuje, že není. "Smazat něčí vinu", není o výmazu zlého činu, jako by se ten nikdy nestal a jako by ho ten, kdo ho učinil, nikdy neučinil. Provinění nelze ani nahradit. Nahradit lze škodu tím proviněním učiněnou, ovšem nikoliv u vraždy, protože nelze uplatnit náhradu zavražděným. Po náhradě škody a výkonu trestu je na provinilce pohlíženo jako na toho, komu bylo odplaceno, a jeho provinění bylo s ním vyrovnáno. I proto my říkáme, že je lépe, aby člověk byl trestán v tomto světě a nikoli v budoucím, protože mnozí nebudou vzkříšeni k životu v něm. Odpustit vinu a smazat ji, lze tedy snesením spravedlivého trestu a odškodnění konkrétním provinilcem, aby bylo možné pohledět na provinilce jako na toho bez viny, jehož hřích byl přikryt, jehož hříchy zbělaly.

Otázku "Vnímáte tedy Boží odpuštění tak, že hříchy dále trvají nebo netrvají?" vnímám proto jako nesmyslnou, Pak je člověku odpuštěno, pak nikoli zlý čin (hřích), ale trest či náhrada škody, ale nikoli ke olam haba, světu budoucímu, ale olam ze, světu nynějšímu. A ten zlý čin se stal, udál se, trvá jen ten, který je dále prováděn, vražda jednoho není vraždou dalšího jiného, to je pokračování ve zlém, přidávání jedno zlého činu k druhému, čímž se ony hromadí a přičítá či znásobuje provinění. Vražda, která se stala, totiž ten čin netrvá, ten byl uskutečněn v daném okamžiku, jedině že bylo prováděno hromadné vraždění, tzv. vícenásobná vražda například, která je sic v jednotném čísle, ale znamená vícero vražd, tedy ta např. vražda už netrvá a její vykonavatel je zván vrahem a dokud si neodpyká spravedlivý trest, nestala se a nebyla vykonána spravedlnost. Po odpuštění, udělení milosti a bavím se teď o právních termínech, jako je úplné či částečné odpuštění trestu, se přistupuje k provinilci tzv. od tlusté čáry, jako by nic neprovedl. Ale to neznamená, že nezavraždil a není vrahem. Je vrahem, který nahradil škodu a odpykal si trest, případně mu ten byl z nějakého důvodu odložen či odpuštěn. Jednou zavraždil a stal se vrahem. Pokud by pokračoval ve zlých činech, přičte se mu to k horšímu, ale již nebude souzen za onu vraždu v minulosti. Pokud nebude ve zlém pokračovat, napravil se a nebude mu počítána k tíži předchozí provinění.

Je to jednoduché. Já za Hašem, budiž On požehnán, nemluvím a nepíši jako vy tady za vašeho boha Ježíše. Přijde mi to dost troufalé od vás tady a jak se zde náramně štípete, že :)

Nu naši rebe psali, že kdo soucítí s krutými, nakonec se stane bezcitný k jejich obětem. A tak to taky zde u vás pozoruji, když se tak strašně moc zabýváte tím, zda vám či zejména druhým váš bůh Ježíš odpustil a zda trvají ty vaše hříchy a že vám bylo odpuštěno a jinému ne, že prý musí věřit tomu, že mu bylo odpuštěno a přijmout odpuštění. Njn, "přijmout odpuštění" :), to by bylo na další úsměvný tomu tématu rozbor. Tož přijímejte.


]


Re: Odpuštění / verze Jirky zblízka/ doplňující otázka (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Pondělí, 18. květen 2026 @ 15:14:05 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vzácně s tebou souhlasím náboženský turisto, souhlasím se začátkem tvého komentáře, který vychází ze zákona Mojžíše.
Příčina zla je v duchovnu, a zlý skutek je až následek. Odčiněný zlý skutek neodstraňuje zlo v jeho duchovním zdroji, a zloděj je pořád zlodějem ve svém srdci, i kdyby ukradenou věc vrátil.
Žel jsou lidé, kteří si myslí, že zlem je jenom skutek.




]


Re: Odpuštění / verze Jirky zblízka/ doplňující otázka (Skóre: 1)
Vložil: Vota v Pondělí, 18. květen 2026 @ 15:56:47 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Turista ... hm:), jo ten je jen někde na výletě v cizině na návštěvě, ale když se vrátí domů je doma a neprovozuje turistiku. Tak asi tak to bylo kdysi u mne bylo a je nyní. Jsem doma. A musím říci, že se mi u vás fakt nelíbilo a nebylo co obdivovat. A pošuků jako jste Vy, myslivče, jsem tam potkal dost. Nakonec tady na GS fat perlíte vy a nejen Vy.

Picněte se. Toto Vaše "Odčiněný zlý skutek neodstraňuje zlo v jeho duchovním zdroji, a zloděj je pořád zlodějem ve svém srdci, i kdyby ukradenou věc vrátil." To opravdu pecka od zkaženého člověka, že. Asi jste ještě neslyšel, že když někdo lituje toho, co učinil a vrátí, co ukradl anebo to nahradí, už ve svém srdci vážně zlodějem rozhodně není, ač dříve zlodějem byl. A asi jste se svou povahou jistě nepochopil, že trest je sám nápravou a to nejen toho, co bylo zlého učiněno, ale i toho, kdo to učinil. Zlo se odstraňuje a k tomu odstranění je zapotřebí odstranit to, co bylo zlého učiněno, tj. vykonat a podstoupit spravedlnost. Proto i ten, kdo vykoná něco zlého znovu, ale napraví to předchozí, je lepším  člověkem, než ten, který nenapraví, co udělal dříve, ač už něco takového znovu neučiní. Protože ten první učinil pokání - nápravu, ale ten druhý jen tolik, aby nebyl znovu trestán, ale předchozího nelituje. A tak to máte zrovínka Vy a to například oproti Cizinci, ač jste na tom dost tedy podobně, namachrovaný trumpeto s tou Vaší duch o vností a povykováním druhých. I ten martino je na tom o kousíček lépe jako Vy, myslbeku.


]


Turista sednout, za pět. (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Pondělí, 18. květen 2026 @ 19:14:01 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ten "turista" byl rychlým testem kvality tvého ducha. 
Jak vidno nic se u tebe nezměnilo, stále stejná zlovolnost a zlomyslnost, židovská víra ti nijak neprospěla.
A není co se u tebe divit poté co jsi se tak hnusně a rouhavě vyjadřoval o Pánu Ježíši Kristu.
Pa



]


Myslivec si zase hraje na učitele. (Skóre: 1)
Vložil: Vota v Úterý, 19. květen 2026 @ 07:03:22 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Myslivče, a co byste tak jako ode mne čekal teď?
Samozřejmě, že nemám žádnou úctu k Vašemu Ježíškovi.
A pro mne ten rozhodně není hamašiach. Jeho život popisovaný v evangeliích a život jeho následovníků je urážkou takového titulu a židovství. Pro nás raša.
Jenže tady je to o tom Vašem kristu a bohu, kterého prezentujete a za kterého se vyjadřujete. A toto tedy na Vás sedí: Jaký je on, takovým jste Vy v tomto světě. Jste jeho odrazem.


]


VY SI ZDE HRAJETE NA UČITELE, KDYŽ NÁM STÁLE VNUCUJETE DÁVNO PŘEKONANÝ JUDAISMUS !!! (Skóre: 1)
Vložil: Ekrazit v Úterý, 19. květen 2026 @ 10:39:26 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ó UČITELI NEVĚDOMÝCH A BLOUDÍCÍCH KŘESŤANŮ !!!
VYSLYŠ NÁS !!!
SMILUJ SE NAD NÁMI !!!

Vychází ze Staré smlouvy smlouva Nová - anebo rabínský judaismus?

A zde výplod vašeho skvělého ducha stiženého patologickou nenávistí ke Kristu :

"A už vůbec nerozumí tomu, že jejich Ješu je odrazem aramského Baala. :))) Jůva" 

Tak to, že jste našeho Spasitele přirovnával na těchto stránkách k Hitlerovi, či k Hamanovi, bylo sice děsivé - nicméně, Bůh i toto dokáže odpustit - ale to, že jste našeho Spasitele označil za odraz aramského Baala, tedy ponížil ho pod Baalovu úroveň, je už neodpustitelným hříchem, tedy hříchem proti Duchu svatému.

*



*
ZHODNOCENÍ JUDAISMU A KŘESŤANSTVÍ   

Judaismus je torzem; nemá chrám, velekněze, ani oběti. Nemá nikoho, kdo by prosil za hříchy lidu. Došlo ke kardinálnímu přelomu: Výše uvedené entity se transformovaly v nové, vyšší formy existence, judaismu nekonečně vzdálené.  

CHRÁM 
Bůh na zemi již nebydlí v chrámech udělaných lidskýma rukama (Sk. 7:48; 17:24). Sám Spasitel je chrámem (J. 2:19-21), ve kterém přebývá plnost Božství (Kol. 2:9). Též i následovníci Kristovi jsou chrámem (1Kor. 3:16; 2Kor. 6:16).   

VELEKNĚZ  
Máme velekněze, Krista, který soucítí s našimi slabostmi (Žd. 4:14,15) a v jeho Osobě i Přímluvce (1J. 2:1; Ř. 8:34), který se za nás neustále u Boha přimlouvá.   

OBĚŤ 

Spasitel, Boží Syn, učinil konec starozákonním obětem, když obětoval sebe sama za hříchy celého světa (Ž. 7:27; 1J. 2:2).    

Z tohoto pohledu je jasně vidět, že judaismus je již dávno překonán. 

*
ecr


]


PROČ NÁM STÁLE VNUCUJETE SVŮJ DÁVNO PŘEKONANÝ JUDAISMUS ??? (Skóre: 1)
Vložil: Ekrazit v Úterý, 19. květen 2026 @ 10:03:47 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vychází ze Staré smlouvy smlouva Nová - anebo rabínský judaismus?

ecr


]


Re: Odpuštění / verze Jirky zblízka/ doplňující otázka (Skóre: 1)
Vložil: oko v Středa, 20. květen 2026 @ 08:12:42 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
.
..."Odpuštění se netýká činu vraždy. Odpuštění se týká trestu, odplaty. ....Nejde tedy o to, zda zlý čin (hřích, totiž přestoupení Tóry) trvá či ne, ten se stal, byl vykonán, nelze jej jednoduše vymazat, že se nestal, že se nestalo provinění, že vina neexistuje, že není. "Smazat něčí vinu", není o výmazu zlého činu, jako by se ten nikdy nestal a jako by ho ten, kdo ho učinil, nikdy neučinil. "...


Ahoj Voto.
Z pohledu křesťanské víry se odpuštění týká i samotného hříchu, za který bylo "zaplaceno" krví Krista. 
Zde je podstatné, zda hříšník činu lituje (jako král David -žalm 51), zda se od takového jednání bytostně odvrátil a nechce  jej opakovat. Zříká se hříchu a volí opačné dobro.
V takovém případě učiněného pokání Bůh hřích odpouští "jako by se nikdy nestal". Tento dovětek vyjadřuje skutečnost nápravy kvality vztahu mezi člověkem a Bohem - tedy skutečnost smíření, obnovení a urovnání vztahu mezi Bohem a člověkem - vztahu, který byl hříchem narušen. 
Zde nehovoříme o odpuštění hříchu jenom ve smyslu prosté spravedlnosti, ale hovoříme o mimořádné Boží milosti - o obdarování hříšníka Božím požehnáním.

Dá se to trochu přirovnat k tomu, že si vypereš šaty, aby byly opět čisté.






]


Re: Odpuštění / verze Jirky zblízka/ dokola vysvětlení (Skóre: 1)
Vložil: Milka v Sobota, 16. květen 2026 @ 10:24:15 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jirko

Celá diskuse je postavená na nesmyslných vyjádřeních: trvající zlo, máš či nemáš odpuštění hříchů..

Prostě hloupé otázky. Na ty se nedá dobře odpovídat.
Protože buď začneš používat smysluplné myšlenky( zlé skutky trvají např. ) nebo se zamotáš. 
Z té šmodrchanice není kloudné cesty ven. Jen to rozetnout jako ten proslulý gordický uzel.





]


Re: Odpuštění / verze Jirky zblízka/ dokola vysvětlení (Skóre: 1)
Vložil: martino v Sobota, 16. květen 2026 @ 14:24:36 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Milka






]


Problém č.1 (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Sobota, 16. květen 2026 @ 17:37:40 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zatím se v tom orientuji dobře Milko. Je to jednoduché. Zaleží na tom kdo a jaký význam vkládá do pojmu "odpuštění". 
Brusle má v pojmu "odpuštění" obsažené i ovoce odpuštění, tedy smíření a ukončení, zahlazení zla, které hřích způsobil. To je mimochodem správné komplexní pojetí odpuštění v celém jeho duchovním obsahu. Jiní diskutující které nebudu vyjmenovávat mají v obsahu pojmu "odpuštění" počátek možného odpuštění v podobě otevřené otcovské náruče, otevřené bráně milosti. To ale není odpuštění v celé duchovní šíři. A nakonec je zde Cizinec, který má v pojmu "odpuštění" dosazený podivný nelítostný (ne)odpouštějící pseudopaskvil.
Takže když si uvědomíš, co který diskutující má v pojmu "odpuštění" dosazený za duchovní obsah, lze pak jejich vyjádřením docela dobře rozumět. 
Každý z nich reaguje na vlastní představu odpuštění, a nenechá si ji vymluvit. V takovém případě nejde smysluplností nic řešit. Hlavní problém je v poznání jednotlivců, které je žel většinou nedostatečné až mylné.
Problémem číslo jedna je, že naprostá většina diskutujících si neuvědomuje, že odpuštění je duchovní záležitost stejně jako modlitba, a pletou si odpuštění na úrovni ducha s lidským tělesným prominutím.
Tento omyl je nejvíce patrný na Cizinci, pak u JirkyB  kterým duchovní rozměr v "odpuštění" zcela schází a jejich představa o odpuštění je příliš tělesná až pragmatická. 


]


Re: Problém č.1 (Skóre: 1)
Vložil: Milka v Sobota, 16. květen 2026 @ 19:49:50 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Myslivec 

 Je to jednoduché. Zaleží na tom kdo a jaký význam vkládá do pojmu "odpuštění". 

A přesně tohle je špatně. 
To se pak baví každý o něčem jiném.
Nelze se domluvit.
 Nepomůžou příklady, každý v nich  najde to, co si myslí, že to je. Anebo naopak to v nich nenajde, protože to jeho pojmu neodpovídá.



]


Re: Problém č.1 (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Sobota, 16. květen 2026 @ 20:24:42 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tak působí zlý duch zmatku. U každého vytváří jinou představu v pojmech. A je to čím dál horší a exponenciálně se to zrychluje. Jaký byl obsah v pojmu "pohlaví" před dvaceti lety a jaký je dnes? 

A tak je to se vším, více o tom v Katedrále.


]


Re: Problém č.1 / Boží vánek, Boží hlas... (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Sobota, 16. květen 2026 @ 22:02:56 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

MILKA

Kdo se chce domluvit, domluví se. A kdo se nechce domluvit, nikoliv. Boží děti se navzájem znají a slyší Boží vánek, Boží hlas... Tam pak dochází ke sjednocení diskusí (ve vážných tématech na GS  převzácné).


Brusle7


]


Re: Odpuštění / verze Jirky zblízka/ dokola vysvětlení (Skóre: 1)
Vložil: Milka v Sobota, 16. květen 2026 @ 10:35:16 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jirka

Tento přístup mimochodem pomohl zastavil i zvrácenosti v římském Koloseu. Dokonce si toho byli vědomi i nepřátelé Božího lidu a tak při popravách znemožňovali bratřím a sestrám mluvit, protože v odpuštění vrahům činícím zlo je Božská moc

Nejen v Římě měli amfiteátry, kde hynuli strašným způsobem křesťané. Pavel zápasil se šelmami v Efezu, např.
A  existuje svědectví, písemné - od křesťanky Perpetuy v Kartágu. Ta teda byla zabita spolu s dalšími, nepřežili. Ale jestli někde najdeš její dopis, nebo popis diváka z toho cirku, jeho svědectví, přečti si to. Je to zajímavé. Ona stála proti nezkušenému mladému gladiátorovi, naprosto klidná, jemu se třásly ruce, ne jí..

Podobá se to svědectvím ze zemí, kde dochází i dnes k pronásledování. 

My můžeme být vděčni a šťastni, že žijeme v zemi, kde se nic takového neděje. Že nemusíme řešit - život nebo věrnost vyznání? ..





]


Re: Odpuštění / rozdíl lítost a soucit (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Pátek, 15. květen 2026 @ 23:10:26 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

CIZINEC - doplnění


Jinak lítost a soucit mají jiné významy. Možná v tom je též  částečně nedorozumění. 

Moje "odmítavá"  reakce  je na "lítost" nad druhými, kteří jsou ve skutečném zlu, a nebo to zlo na nich někdo vidí, i když to zlo není (jak jsme řešili pod jiným článkem - a vůči tomu se hodně vymezuji).

Soucit je jiná kapitola, můžeme otevřít jindy. Tam předpokládám, že žádné názorové neporozumění nemáme (oproti lítosti).


Brusle7


]


Kosmetika podlahy (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Pátek, 15. květen 2026 @ 11:47:04 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
 Píšeme tu zpravidla ve spěchu a slova nemusí vždy odpovídat přesným myšlenkám..


]


Re: Začni u sebe, Brusle. (Skóre: 1)
Vložil: Akuzativ v Pátek, 15. květen 2026 @ 08:40:28 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Slušnou diskuzi nikde nevedeš, tak nelži


]


Akuzativ nikde nevede diskuzi (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 15. květen 2026 @ 09:00:52 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

  Akuzativ, to píšete jen vaše postoje.

  Protože vy nevedete diskuzi vůbec. Na příspěvky nereagujete. Jen útočíte osobě. Jako klasický troll.

  Hezký den
  Cizinec


]


Re: Akuzativ nikde nevede diskuzi (Skóre: 1)
Vložil: Akuzativ v Pátek, 15. květen 2026 @ 09:25:17 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Cizinec
Psal jsem ti, že reaguji jenom na slušné a krátké komentáře


]


Re: Akuzativ nikde nevede diskuzi (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 15. květen 2026 @ 09:31:57 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

  Tak to jsem rád, že reagujete na moje komentáře, Akuzativ.

  Hezký den
  Cizinec


]


Re: Akuzativ nikde nevede diskuzi (Skóre: 1)
Vložil: Akuzativ v Pátek, 15. květen 2026 @ 09:30:03 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Cizinec
Ty dlouhé komentáře jsou hodně poplantané


]


Škatulkářský archivní adresář (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Pátek, 08. květen 2026 @ 11:20:42 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pozor! 
Cizinec se zase prohrabuje ve svých archivní PC škatulkách. Na každého diskutujícího má jednu, a v ní adresář jeho výroků.
Jestli pak má Cizinec škatulku i sám na sebe? 
V adresáři jeho škatulky by se pro jeho výroky šikly nadpisy jako třeba:
 "Kontroverze" nebo třeba nadpisy "Mlácení prázdné slámy, Utopenec v jezeře bez chleba a cibule, Bezhříšník spanilý nadmíru sličný, Trvalý odpuštěnec dvoutisíciletý, Ani rybou ani rakem za uchem trefený makem, Obracečka vřelých brambor a Čumák studený na duchu hubený".
Pod takové nadpisy by se do PC jeho výroky skvěle třídili.
:-)))))


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Sobota, 09. květen 2026 @ 09:46:14 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/



  AHoj STando.


  "Pánu Ježíši Kristu všichni proroci vydávají svědectví, že skrze jeho jméno přijme odpuštění hříchů každý, kdo v něho věří.

  Tak to je pro tebe taky "taková klička z dílny lidského rozumu"?

  Ale o tom už jsme se bavili. Už jsi věděl, že odpuštění se přijímá, věděl jsi, že pokání je Boží dar, ... A teď už jsi zpátky ve tvojí vzpouře. 

  Škoda.

  Toník


]


Hřešíš Cizinče? (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Sobota, 09. květen 2026 @ 12:21:04 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tys to zase přehodil na oponenta Cizinče. On se tě ptal ten TVOJE pojetí "odpuštění". Zmínil rozpor. Položil otázku tobě, a když ji pokládá tobě chce abys odpověděl sám za sebe. A co ty uděláš. Za sebe neodpovíš a z oponenta uděláš vzpurníka a vyjadřuješ se k němu jako k neznalému.
To je tvoje častá a podlá diskusní taktika.

Z toho jak se Cizinec vyjadřuje k odpouštění je zřejmé, že si sám o sobě myslí, že již nehřeší. Otevřeně to ale nikdy nepřizná, ví co by to vyvolalo.

Hřešíš Cizinče?

Oko, tuhle otázku mu často pokládej, a máš ho na lopatě.



]


Re: Hřešíš Cizinče? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Neděle, 10. květen 2026 @ 06:35:54 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Já netoužím po tom mít někoho na lopatě. 
Dělám mimo jiné na pozemku i nějaké zemní práce a úpravy - a skutečné lopaty si nyní užívám, kolik jen snesu.

Upřednostňuji dialog, užitečný oběma stranám.


]


Re: Hřešíš Cizinče? (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Úterý, 12. květen 2026 @ 13:13:49 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ano, upřednostňuješ dialog Oko, to se Ti musí nechat, a také se v diskusi s Cizincem o dialog snažíš.
Dialog je rozhovor který vede ke společnému nalezení stanoviska. A tuto snahu za ta léta u Cizince nepozoruji ať diskutuje s kýmkoliv. Cizinec nevede dialog, nesnaží se o porozumění, ale diskusně manipuluje. Když přijde řada na pro něj nepříjemné otázky, tak je z něj křivák jakému zde na GS není rovno. Ostatně dnes Ti to znovu předvedl na "autosugesci" na jeho typických přehazovačkách když je v argumentační nouzi a pod diskusním tlakem.
Pokud chceš ten tvůj jednostranný "dialog" uvest do nějaké smysluplnosti, začni u kořene problému. A tím kořenem je, že Cizinec si myslí že nehřeší vůbec. Častá otázka na jeho "(ne)hřešení" může tvou dlouholetou snahu diskusi uvést do smysluplnosti, protože nakonec na tu otázku bude muset otevřeně odpovědět. Dlouhodobě se takové otázce Cizinec vyhýbá.

Hřešíš Cizinče?

U lopaty se Oko moc nedři a vezmi si raději nějakou užší, a "pětikorunku" ponechej raději doma.. :-)))) 


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Sobota, 09. květen 2026 @ 14:30:32 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Toníku. 

Nevysvětlil jsi mi nijak, jak se dá ve tvém podání prakticky   "přijmout" to odpuštění hříchů.


Já to mám jinak :
- hříchy vyznám skrze službu církve (J 20,21-23), zpovědník (s mocí Ducha svatého k této službě) mi udělí rozhřešení (Nechť ti Bůh skrze tuto službu církve odpustí hříchy...)  a oznámí mi: "Tvoje hříchy jsou odpuštěny, jdi v pokoji."


Takže nám, katolíkům, je odpuštění hříchů zřetelně oznámeno (hlásáno). Takto my, skrze Kristovo jméno,  "přijímáme" odpuštění hříchů! 

Jak tedy ty doopravdy "přijímáš" to své odpuštění hříchů? Zkus mi to popsat, přiblížit.

Staňa.





]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Neděle, 10. květen 2026 @ 09:49:10 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/


Nevysvětlil jsi mi nijak, jak se dá ve tvém podání prakticky   "přijmout" to odpuštění hříchů.

  Ahoj Stando.

  Nebo jsi to zapomněl, viď. Vysvětloval jsem ti to tady a tady a tady, ... 


  A moje vysvětlení jsi citoval tučně, líbilo se ti tehdy. I když ses proti němu nějakou dobu




  
  Moc rád, Stando. Pro tebe, ještě jednou, zkusím ti to popsat, přiblížit, z příspěvku, který se ti líbil.


  Je možné se podívat  co učí křesťanské učení o ospravedlnění [www.obohu.cz]. 

  Hezky je situace popsaná  v Izaijáši, 53 kapitole [www.obohu.cz]:

Vyrostl před ním jako výhonek a jako kořen z vyprahlé země. 
Neměl vzezření ani důstojnost, abychom na něho hleděli s úctou, 
ani vzhled, abychom po něm toužili. Opovržený a lidmi zavržený, 
muž bolestí, který znal nemoci; jako někdo, před nímž člověk skryje tvář 
- všemi opovržený, takže jsme si ho nevážili. Jenže to byly naše nemoci, 
které snášel, a naše bolesti, které nesl; a my jsme si o něm mysleli, 
že je zasažen a ubit Bohem a zkrušen. Ale on byl proboden za naše 
přestoupení, zdeptán za naše provinění, na něho dolehla kázeň 
pro náš pokoj a jeho šrámy jsme uzdraveni.
...
Hospodin si přál zdeptat ho nemocí: Když položí svou duši jako oběť za vinu, 
uvidí potomstvo, prodlouží své dny, a Hospodinovo přání se jeho prostřednictvím 
zdaří. Z námahy své duše uvidí ovoce a nasytí se. Svým poznáním můj spravedlivý 
otrok ospravedlní mnohé a jejich provinění on sám ponese.

  Ten "proutek" nebo také "služebník" či "otrok", to je Ježíš Kristus. 

  Křesťané jsou tedy doslova ospravedlněni Ježíšem Kristem, jeho prací. 
On na sebe vzal naše provinění, nesl naše hříchy. 
Jsme tedy ospravedlňováni zadarmo Boží milostí skrze vykoupení, 
které je v Kristu Ježíši. Přesně vzato tedy nejsme před Bohem ospravedlněni 
ani na základě naší víry, ani na základě našich skutků, 
ale na základě toho, co pro nás udělal Ježíš. 

  Vírou Božímu slovu pak přijímáme ospravedlnění, které Bůh v Ježíši udělal.
Víra je něco jako "ruka" v duchovním světě, která přijímá to, co Bůh dává z milosti.



  Proviněním jednoho člověka (Adama) smrt vládla skrze toho jednoho, 
tím spíše ti, kteří přijímají hojnost milosti a dar spravedlnosti, budou vládnout 
v životě skrze toho jednoho, Ježíše Krista. 

  A tak tedy: jako skrze provinění jednoho člověka přišlo na všechny lidi odsouzení, 
tak i skrze spravedlivý čin jednoho člověka přišlo na všechny lidi ospravedlnění k životu.


  Bůh dal v Ježíši Kristu všem lidem milost, vzal na sebe všechny hříchy každého člověka.
V Ježíši má tak člověk, který je jinak beznadějně od Boha oddělený svým hříchem, 
možnost přijít k Bohu a být zachráněný  od dne soudu a smrti [www.granosalis.cz] a  přijmout záchranu k životu [www.granosalis.cz].

Toník


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Neděle, 10. květen 2026 @ 10:48:43 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Díky , Toníku, za odpověď.


..."Jsme tedy ospravedlňováni zadarmo Boží milostí skrze vykoupení, které je v Kristu Ježíši."...

Samotnému tomuto principu rozumím.

Nerozumím ti ale, jak jsi se ty prakticky zbavil svých hříchů - popřípadě jak se zbavuješ dalších hříchů, které se ti ještě "povede" udělat.

Netřeba pro to snad už nic udělat, netřeba z nich učinit pokání, netřeba je vyznat? Stačí ti, že jsi ospravedlněn zadarmo Boží milostí? 
Stačí ti tomu jen "Věřit" a hříchy jsou rázem pryč?


Protože - což mě docela potěšilo - i Milce je tu jasné, že Pán Ježíš ustanovil službu církve hříchy odpouštět. Pověřil touto službou své učedníky, když na ně dechl svého ducha (J 20,21-23). Ti tuto službu rozšířili na svoje následovníky až dodnes.

Jistě si uvědomuješ tu skutečnost, že svátost smíření není jen katolický výmysl, že i všechny starobylé východní pravoslavné církve si zachovaly tuto apoštolskou posloupnost ke službě mocí Ducha svatého hříchy odpouštět.


Pokud ti dobře rozumím, tak ty zastáváš spíš ten protestantský názor: Já odpustím hříchy tobě, ty odpustíš hříchy mě - a oba dva budeme v cajku.

Ale to přece (podle mě) k odpuštění hříchů Bohem nestačí! 

Bez učiněného pokání a vyznání hříchů Bohu i církvi nelze hovořit o smíření, nelze hovořit o odpuštění hříchů Bohem.




]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: JirkaB v Neděle, 10. květen 2026 @ 11:02:29 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Církev má moc odpustit hřích a zadržet, nebo církev má moc pojmenovat to co je skryté a v nebi tedy dávno svázané nebo rozvázané? 
Udělá to odborná osoba v církvi a nebe se tomu přizpůsobí nebo naopak? Církev provede viditelně to, co v nebi je dávno hotové? 
Vždyť ani vyloučení z církve není skutečné vyloučení, jen zviditelnění toho, že člověk se svým životem se dávno vyloučil.
Já tedy vnímám, že nikdo takovou moc z lidí nemá, mají jen moc zjevit a svědčit. Nebe se nepřizpůsobuje rozhodnutí lidí na zemi, ale lidé na zemi zjevují co již se stalo. Tedy ve skutečnosti nikomu hřích neodpustí ani nezadrží, protože to není v jejich pravomoci, oni jen zjeví neviditelné, ale již proběhlé.
Zajímalo by mne, jak to má Milka, jestli si myslí, že to činí člověk, nebo jestli si myslí, že člověk jen zjeví co již proběhlo.





]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Neděle, 10. květen 2026 @ 11:48:07 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
církev má tu moc. říká to ježíš. několikrát.
de o to, že dřív to lidi neměli. teď llidi pověřený kristem to maj. děje se to ve specifických situacích a není to žádná manipulace s nebem a s bohem, to by bylo nemožný.
děje se to např. při rozhřešení, děje se to při proměňování euchariastie a děje se to při správě církve, kdy církev má moc autoritativně a neomylně prohlašovat pravdu (viz apoštolskej sněm ve skutcích apoštolů) nebo vyobcovávat těžký provinilce ze společenství církve (to vidíš v evangeliích nebo ve skutcích). ale nemá moc diktovat bohu, ať se podřídí libovolnýmu lidskýmu "přikázání". není to moc absolutní, je to moc klíčů, služba boha a boží vůli.
popírat to znamená popírat ježíšovy slova a ježíšovu vůli.


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: JirkaB v Neděle, 10. květen 2026 @ 12:27:11 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Trošku tuším o ŘKC učení, ne moc.
Jak to tedy je, rozhodnou to ustanovení lidé na zemi - službou klíčů a nebe to pak akceptuje, zapíše do knih. nebo jak říkám já, církev pouze zjeví to co již proběhlo a bylo rozhodnuto před ní? Te
Učinil to tedy speciálně určený člověk, nebo jen potvrdil co se již ve skutečnosti stalo, co nebo mělo dávno jasné, včetně Boha?

Já tvrdím, že člověk nic nerozhodl, jen a pouze má právo popsat, nikoliv rozhodnout. Rozhodnuto bylo dávno před tím. 


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Neděle, 10. květen 2026 @ 12:42:13 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
to rozhodnutí je v rukou člověka, ale vedenýho duchem a pověřenýho kristem. rozhoduje člověk, ale pověřenej kristema a vedenej duchem, tzn. v souladu s vůlí boha. ale člověk není pouhým oznamovatelem něčeho, o čem je rozhodnutým, ale rozhoduje spolu s bohem ve svobodě svý vůle, kerá se snaží rozhodovat v souladu s vůlí boha. máš to např. už v těch skutcích:
"Toto jest rozhodnutí Ducha svatého i naše"
- sou to apoětolové, kerý zvažujou a pak rozhodujou, ale zvažujou pomazaný duchem a vedený duchem a usilující o vůli boží a souhlasící s ní. není to ale dilema: buď bůh, nebo člověk, ale souznění člověka s bohem, kdy bůh ale člověku nebere svobodnou vůli. církev ale učinil neomylnou, právě díky svýmu pověření a pomazání. nezbavil ji tím ale svobody.
podobně i u rozhřešení nebo vyobcování: tenm, kdo má moc klíčů, zvažuje, zda hříchy odpustit nebo neodpustit, ale zvažuje to dpole toho všeho, co nám řekl bůh. ale jeho rozhodnutí je platný. když hříchy nerozváže, nejsou rozvázaný. ježíš to řekl jasně:
"Komu odpustíte hříchy, tomu jsou odpuštěny, a komu je neodpustíte, tomu odpuštěny nejsou."
- rozhoduje člověk, ale člověk pověřenej kristem a pomazanej duchem.
ale ne každej člověk, jen ten, komu byla tato moc svěřena, a temi byly krisotvy apoštolové a pak ti, kerým oni tu moc delegovali dál. hezky o tom najdeš např. ve skutcích nebo u pavla...


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Neděle, 10. květen 2026 @ 12:55:36 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

A ti, kterým "byla ta moc svěřena",  jsou ti,  kteří se přihlásili do katolického semináře...
      


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Neděle, 10. květen 2026 @ 13:05:26 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
nevím nic o tom, že by se apoštolové přihlásili do katolickýho semináře. ve tvejch heretickejch apokryfech se něco takovýho píše, že to zmiňuješ, fifejdo? :-)))


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: JirkaB v Neděle, 10. květen 2026 @ 15:28:17 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Díky za odpověď, takže člověk, speciálně pověřený Bohem má moc reálně odpustit hříchy. Jakmile padne rozhodnutí, tak je to uskutečněno, a následně zapsáno i v nebi.
Člověk se sám odsoudil, Bůh rozhodnutí akceptoval, Církvi zjevil... například Kain, ten nebyl odsouzen Bohem, Bůh pořád pracoval na spasení, Kain se sám odsoudil, Bůh akceptoval a církev by v té chvíli řekla, Kain se rozhodl jít cestou Kainovou, a není to cesta Boží, není jedním z nás. 

Já věřím přesně naopak, já věřím, že Bůh nedelegoval rozhodnutí na člověka, věřím, že člověk dostal právo zjevit, nikoliv rozhodnout. 

V tom věříme podstatně jinak.  


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Neděle, 10. květen 2026 @ 18:25:19 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
ano, má tu moc. ale ta moc není navzdory bohu, ale spolu s bohem a k bohu. ale rozhoduje to on - člověk pověřenej, poučenej, určenej pro konání boží vůle. jsou ale i úkony , kdy jsou neplatný, to když to učiní někdo jidášovsky, proti bohu a  pravdě, zločinně. takovej zneužitel je ale pak potrestanej církví a zbavenej výkonu toho zmocnění. všechny tyhle věci maj svý, dalo by se říct, přísný pravidla. třeba v nauce určitě tu moc nelze použít na změnu toho, co ná věroučně zanechali apoštolové, ale jenom v souladu toho, co nám bylo svěřený, v tý kontinuitě, jak je to i ve skutcích: museli rozhodnout o obřízce a masu, a spolu s duchem rozhodli. ne sami bez ducha, ani duch v tranzu apoštolů, ale spolu v souladu.

vcelku je jedno, co by si kdo raději přál. ale není jedno, že kdo chce patřit ježíši, jesli bere jeho slovo a jeho ustanovení vážně, a tam je jasně: "cokoli VY svážete na zemi, bude svázáno v nebi" nebo "pokud VY odpustíte, budou odpuštěny". neboj se toho - bůh to jasně říká, jasně zaslibuje a jasně dává. a jak jsem napsal výš, má to svoje pravidla. není to o lidský lkibovůli, ale o výkonu boží vůle a v souladu s boží vůlí, pro spásu člověka. není to žádná magická moc.. přesto je to člověk, kerýmu je dáno to rozhdonutí, ale pro vykonávání boží vůle. ty rozhodnutí ale nejsou predestinovaný a člověke je jenom odkýve. ne, člověk rozhoduje, ale rozhoduje podle boha, tak jako bůh ustanovil eucharistii a pověřený osoby ji věrně vykonávaj, nebo vlastně spíš bůh skrze ně a spolu s nima, ale ne mimo ně.


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Milka v Neděle, 10. květen 2026 @ 18:21:56 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
JirkaB

A opět k němu hlas zazněl podruhé: „Co Bůh očistil, ty nepokládej za poskvrněné!“ 

Tady očividně nerozhodl člověk, ale by mu zjeveno, koho Bůh očistil, koho přijal, ačkoli nepatřil mezi Izraelity. Šlo o Kornélia. 


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Neděle, 10. květen 2026 @ 12:27:52 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

/ Pokud ti dobře rozumím, tak ty zastáváš spíš ten protestantský názor: Já odpustím hříchy tobě, ty odpustíš hříchy mě - a oba dva budeme v cajku. /


Stando, chápu,  že to ironizuješ,
nicméně

1)   proč by to měl být protestantský názor ?
     Je to názor Písma,  konkrétně Jakuba. Nevím o tom,  že by byl protestant.
          
Jk 5:16:   Vyznávejte hříchy jeden druhému a modlete se jeden za druhého, abyste byli uzdraveni  (abyste podle tvého byli v cajku).  Mnoho zmůže účinná modlitba spravedlivého.

2)  Ježíš učinil všechny svoje královským kněžstvem Bohu a Otci.
       Žádné "vybrané v posloupnosti".  To jste si vymysleli.
       V křesťanské církvi,  jestli sis toho z Písma všiml,  už neexistuje žádná vrstva či kasta kněží.  To bylo ve Starém zákoně.




]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Neděle, 10. květen 2026 @ 12:45:04 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
zas ten tvůj klasickej heretickej přístup: něco vythnout z kontextu a ostatní zamlčet...

moc dávat nebo naopak upírat rozhřešení neboli odpouštět hříchy dal jenom apoštolům, tak tady zase hereticky nemanipuluj... :-)))
a nejen odpouštět, ale i vysluhovat eucharistii nebo udílet dar ducha nebo vyobcovávat nekající hříšníky...



]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Neděle, 10. květen 2026 @ 12:57:46 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

No,   a apoštolové, kteří přímo byli s Kristem,  už nejsou...



]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Neděle, 10. květen 2026 @ 13:07:58 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
nejsou, ale jsou ti, kerým to předali, kerý to pak předali zase svejm následovníkům, přesně na základě moc klíčů: ten, kdo má moc klíčů, odemyká, komu ji svěří pak, tak jako třeba apoštolové matějovi nebo pavel starším a starší titovi a tak dál....
ale pokud podle tebe už apoštolové nejsou, pak asi slovo bible je jen historickou knížkou, pantáto... :-)))


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Neděle, 10. květen 2026 @ 13:41:43 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Pak platí to,  že Ježíšova slova,  která řekl apoštolům,  jsou určena pro všechny ty,  kteří patří Kristu.
Kteří jsou novým stvořením v Kristu. Které si Bůh povolal a povolá.

Žádná "tichá pošta" trvající 2000 let,  jak jste si to vymysleli a uzurpujete pro váš klérus...
  Je jen dobře, že papež František konečně začal osekávat ta privilegia pro klér a zasypávat ten uměle vytvořený obrovský příkop mezi tzv. duchovenstvem a laiky. 




]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Neděle, 10. květen 2026 @ 13:50:14 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
můžeš nám sdělit, jakým intelektuálním eskamotérstvím přišels na to, že "Ježíšova slova,  která řekl apoštolům,  jsou určena pro všechny ty,  kteří patří Kristu" ??? :-DDD nic takovýho z psíma nevyplývá, jenom z tvý vlastní hlavy, čéče !! :-DDD

naopak v písmu je jasně napsaný, že k předání toho zmocnění bylo potřeba těch, kerý už to zmocnění maj. matěj od apoštolů, timotej od starších atd. a že někerý věci můžou dělat jenom starší církve. co to čteš za knížku, že z ní vyvozuješ věci, kerý sou v bibli úplně, ale úplně jináč ??? :-))))

zkus někdy tu bibli, fakt. sou tam zahjímavý věci, i když jiný, než rady učíš ty....


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Neděle, 10. květen 2026 @ 14:06:13 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

No, podívejte se pane sodofko,
         nenamluvíte mi,  že ti chlápci v podivných barevných čepičkách a šatech ze středověku, ověšeni cingrlátky,  jsou "pokračovatelé apoštolů"   nějakou záhadnou tichou poštou...

To jste si vymysleli systém k ovládání lidi,  k manipulací, ke strašení a absolutní poslušnosti a závislosti.  No a k ziskávání peněz.

Dobře,  že ho papež František začal bourat...



]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Neděle, 10. květen 2026 @ 14:51:28 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
ne, nechci ti namluvit, že nějakej uhelnej permoník s permonickou čepičkoua a permonickou lampičkou jako ty má moc odpouštět nebo zadržovat hříchy, to opravudu ne, to chceš namluvit ty mě, prtajzliku... :-))))

ale jesli myslíš, že to, co je popsaný v bibli v evangeliích, skutcích nebo listech je "systém k ovládání lidi,  k manipulací, ke strašení a absolutní poslušnosti a závislosti.  No a k ziskávání peněz", to pak nemáš moc dobrý mínění o ježíši a jeho apoštolech... tos to teda dopad, permonickej, když máš boží písmo a boží ustanovení za nic .... :-))))

a o františkovi lžeš jak starej rosománo, on nic bourat nezačal. nanejvejš tvoje heretický a ulhaný bábovičky, kerý směšný jak tvoje překrucování písma, pantáto... :-)))





]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Neděle, 10. květen 2026 @ 16:59:17 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Abychom se vrátili k jádru věci :

       Jk 5:16:   Vyznávejte hříchy jeden druhému a modlete se jeden za druhého, abyste byli uzdraveni  (abyste podle tvého byli v cajku).  Mnoho zmůže účinná modlitba spravedlivého.

    Kuk,  pane sodofko :-)



]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Neděle, 10. květen 2026 @ 18:28:41 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
já ti nevím, ale psal sem ti už víš:






]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Neděle, 10. květen 2026 @ 16:50:58 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Ježíšova slova jsou pro všechny,  kteří mají uši.
A kteří slyší.
         "Kdo má uši k slyšení, slyš."

Zkuste pane sodofko vysvětlit, jak fungovala ta tzv."apoštolská posloupnost"   u papežů:

Alexander VI
Jan XII
Benedikt IX
Julius II
Leo X
Urban VI
Formosus

Zkuste vysvětlit, jakými cestami se ubírala "apoštolská posloupnost"  v tomto extraordinárním papežském příběhu:

Papež Štěpán VI nechal několik měsíců po smrti vykopat tělo svého předchůdce Formosa, obléct ho do papežských rouch a posadit na papežský stolec k církevnímu soudu. Mrtvole byl přidělen jáhen, který za ni odpovídal. Formosus byl obviněn z porušení církevního práva a mocenských intrik. Synoda ho „odsoudila“, zrušila jeho rozhodnutí a mrtvole byly useknuty prsty používané k žehnání. Tělo pak bylo hozeno do Tibery. Událost vyvolala v Římě obrovské pohoršení. Krátce nato byl Štěpán VI svržen a zemřel ve vězení.


   a u dalších podobných biskupů, arcibiskupů,  kardinálů.
Některé vám mohu vyjmenovat, jestli chcete.

   


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Neděle, 10. květen 2026 @ 18:38:15 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
"Ježíšova slova jsou pro všechny,  kteří mají uši."

- v písmu nic takovýho není, to sis jen vymyslel, abys moh hereticky blouznit, šošóne :-)))

naopak tam je jasně:

"Téhož dne večer - prvního dne po sobotě - když byli učedníci ze strachu před Židy shromážděni za zavřenými dveřmi, přišel Ježíš a postavil se uprostřed nich a řekl: "Pokoj vám."
Když to řekl, ukázal jim ruce a bok. Učedníci se zaradovali, když spatřili Pána.
Ježíš jim znovu řekl: "Pokoj vám. Jako mne poslal Otec, tak já posílám vás."
Po těch slovech na ně dechl a řekl jim: "Přijměte Ducha svatého.
Komu odpustíte hříchy, tomu jsou odpuštěny, a komu je neodpustíte, tomu odpuštěny nejsou."
Tomáš, jinak Didymos, jeden z dvanácti učedníků, nebyl s nimi, když Ježíš přišel."

"A já ti pravím, že ty jsi Petr; a na té skále zbuduji svou církev a brány pekel ji nepřemohou.
Dám ti klíče království nebeského, a co odmítneš na zemi, bude odmítnuto v nebi, a co přijmeš na zemi, bude přijato v nebi."""

"V tu hodinu přišli učedníci k Ježíšovi ...
Jestliže ani potom neuposlechne, oznam to církvi; jestliže však neuposlechne ani církev, ať je ti jako pohan nebo celník.
Amen, pravím vám, cokoli odmítnete na zemi, bude odmítnuto v nebi, a cokoli přijmete na zemi, bude přijato v nebi."

"Je někdo z vás nemocen? Ať zavolá starší církve, ti ať se nad ním modlí a potírají ho olejem ve jménu Páně.
Modlitba víry zachrání nemocného, Pán jej pozdvihne, a dopustil-li se hříchů, bude mu odpuštěno."

tak příště nekecej, kecko... :-)))


a apoštolská poslooupnost fungovala pořád jako od začátku - posloupně a mocí zmocnění. nevím, co na tom chceš vymejšlet víc... :-)))))






]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Neděle, 10. květen 2026 @ 19:29:09 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

/ "Ježíšova slova jsou pro všechny,  kteří mají uši."
                 - v písmu nic takovýho není,../


Ale je pane sodofko.  To byste musel to Písmo znát.  A také mít uši..
Ježíšova slova se týkají všech Jeho učedníků po všechny časy,   kterým tato slova dojdou do uši.

Mk 4:9:   Potom dodal: "Kdo má uši k slyšení, slyš."


Tu vaši vymyšlenou "apoštolskou posloupnost"   jste samozřejmě nevysvětlil.  To se ani u těch pochybných existencí vysvětlit nedá.  Žádnou moc od apoštolů neměli,  žádnou posloupnost od apoštolů nepřevzali. A ani nemohli předat,  když nic neměli....   Takže chápu...




]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Neděle, 10. květen 2026 @ 21:18:32 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
takže pro tebe jsou třeba slova: " Jděte a oznamte mým bratřím, aby šli do Galileje; tam mě uvidí" ??? :-DDDD
seš docela dost směšnej a srandovní !!! :-DDD

komu ty slova řekl, je tam jasně napsaný. i třeba to, že něco říkal všem a něco jenom apoštolům. ale to ty nevíš, ty písmo nebereš vážně. ty bereš vážně svý smyšlenky, horníku... :-)))

prý "kdo má uši k slyšení" :-DDD to neznamená všem , kdo maj uši, ale doslova: "kdo chápe, ten chápe" a bylo to k těm, kerý ho zrovna slyšeli, popleto... :-))))


a posloupnost už jsem ti napsal, že máš popsanou už v evangeliích, skutcích a listech. pokud je neznáš, tvůj problém, pantáto. pak plácáš nesmysly protikladný k svědectví písma, popleto.. :-))))


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Neděle, 10. květen 2026 @ 21:30:34 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Tak sem s tím vysvětlením "apoštolské posloupnosti" u těchto     synů zatracení :

 Jak to fungovalo u těchto   papežů:

Alexander VI
Jan XII
Benedikt IX
Julius II
Leo X
Urban VI
Formosus

Zkuste vysvětlit, jakými cestami se ubírala "apoštolská posloupnost"  v tomto extraordinárním papežském příběhu:

Papež Štěpán VI nechal několik měsíců po smrti vykopat tělo svého předchůdce Formosa, obléct ho do papežských rouch a posadit na papežský stolec k církevnímu soudu. Mrtvole byl přidělen jáhen, který za ni odpovídal. Formosus byl obviněn z porušení církevního práva a mocenských intrik. Synoda ho „odsoudila“, zrušila jeho rozhodnutí a mrtvole byly useknuty prsty používané k žehnání. Tělo pak bylo hozeno do Tibery. Událost vyvolala v Římě obrovské pohoršení. Krátce nato byl Štěpán VI svržen a zemřel ve vězení.


   a u dalších podobných biskupů, arcibiskupů,  kardinálů.
Některé vám mohu vyjmenovat, jestli chcete.

Kdo a jakým způsobem přišel na to,  že by těmto lidem měl něco od apoštolů předávat ?  Jak rozpoznal jejich "kvality" ?
A to, co jim předal,  vypadalo spíš jako od satana   ne od apoštolů.
A co tito výlupci předávali dál ? Apoštolskou posloupnost ? Opravdu ?

Takže v té vaši domnělé "apoštolské posloupnosti"  máte i výrazné ďábelké články.   Ty tu posloupnost udržovaly dál ? :-))
        Srandovní báchorky  pro děti na dobrou noc :-)




]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Neděle, 10. květen 2026 @ 21:34:26 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
k tomu sem ti psal už výš.
že nerozumíš psanýmu textu, to už je jenom tvoje vlasní vizitka, strejdo... :-))))


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Neděle, 10. květen 2026 @ 21:43:17 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

No vidíte to :-)

Žádnou smýšlenou "apoštolskou posloupnost"  přes staletí  nijak nejste schopni vysvětlit,  natož doložit.




]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Neděle, 10. květen 2026 @ 22:08:38 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
já vím, že jako blbeček holubí nechápeš psaný sdělení. ani slabikovat ti to nemá význam, páč nechápeš význam ani těch slabik, holube... :-DDD
každej holub s nadutým voIem si myslí, jak vyhrál šachy, i když je jenom rozházel a pokálel. přesně tvůj případ... :-)))


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Neděle, 10. květen 2026 @ 22:42:39 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Ty vaše pindy mě nezajímají, pane sodofko.


Zajímá mě vaše vysvětlení "apoštolské posloupnosti" u těchto     synů zatracení :

 Jak to fungovalo u těchto   papežů:

Alexander VI
Jan XII
Benedikt IX
Julius II
Leo X
Urban VI
Formosus

Zkuste vysvětlit, jakými cestami se ubírala "apoštolská posloupnost"  v tomto extraordinárním papežském příběhu:

Papež Štěpán VI nechal několik měsíců po smrti vykopat tělo svého předchůdce Formosa, obléct ho do papežských rouch a posadit na papežský stolec k církevnímu soudu. Mrtvole byl přidělen jáhen, který za ni odpovídal. Formosus byl obviněn z porušení církevního práva a mocenských intrik. Synoda ho „odsoudila“, zrušila jeho rozhodnutí a mrtvole byly useknuty prsty používané k žehnání. Tělo pak bylo hozeno do Tibery. Událost vyvolala v Římě obrovské pohoršení. Krátce nato byl Štěpán VI svržen a zemřel ve vězení.


   a u dalších podobných biskupů, arcibiskupů,  kardinálů.
Některé vám mohu vyjmenovat, jestli chcete.   Třeba kardinála McCarricka znáte ?

Kdo a jakým způsobem přišel na to,  že by těmto lidem měl něco od apoštolů předávat ?  Jak rozpoznal jejich "kvality" ?
A to, co jim předal,  vypadalo spíš jako od satana   ne od apoštolů.  Tito lidé měli "moc odpouštět hříchy", když sami vězeli v hříších od paty až k hlavě ?
A co tito výlupci předávali dál ? Apoštolskou posloupnost ? Moc odpouštět hříchy ?Opravdu ?

Takže v té vaši domnělé "apoštolské posloupnosti"  máte i výrazné ďábelké články.   Ty tu posloupnost udržovaly dál ? :-))
        Srandovní báchorky  pro děti na dobrou noc :-)





]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Pondělí, 11. květen 2026 @ 05:31:14 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
já vím, že jako blbeček holubí nechápeš psaný sdělení. ani slabikovat ti to nemá význam, páč nechápeš význam ani těch slabik, holube... :-DDD
každej holub s nadutým voIem si myslí, jak vyhrál šachy, i když je jenom rozházel a pokálel. přesně tvůj případ... :-)))


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Akuzativ v Středa, 13. květen 2026 @ 20:10:41 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Rosmano
Na prvním místě vždy Bůh
Přece známe jeho slovo
Tvoje lidské poudačky o kléru jsou nesrozumitelné



]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Neděle, 10. květen 2026 @ 13:09:58 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
apropo, když cituješ toho jakuba, nějak ti tam vypadli ti presbyteři, kerý si má k tomu pomazání a odpuštění ten nemocnej zavolat. ne každej má totiž to pověření. tak na to příště nezapomeň, až zase budeš chtít vykládat bibli !!! :-)))


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Neděle, 10. květen 2026 @ 14:40:44 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

Nerozumím ti ale, jak jsi se ty prakticky zbavil svých hříchů - popřípadě jak se zbavuješ dalších hříchů, které se ti ještě "povede" udělat.

  A chtěl bys tomu rozumět, Stando? Zajímalo by tě to? 
Když ti to napíšu, přečteš si to? A budeš si to pomatovat, 
abys mi zase za týden nenapsal, že jsem ti to "nevysvětlil nijak"?

  Tak tedy jak jsem se já zbavil mých hříchů?

  Nijak. Stando. 

  Jak se já zbavuji svých hříchů?

  Nijak, Stando. Nedělám už nesmyslné neužitečné nekonečné věci.


  Já tedy prakticky nijak. Nemám žádnou moc zbavit se svých hříchů. 
I když jsem se o to snažil sebevíce, nikdy jsem se žádného 
svého hříchu nezbavil, co mi tak paměť sahá. 

  Zbavit se svého hříchu byla marná snaha.

  A že jsem se v nábožeství hodně a mnoho let snažil zbavit svých hříchů. 
Ale tak nějak to nešlo. Moje hříchy byly stále se mnou. Hříchy byly, 
co se týče výdrže při zbavování,  silnější a vytrvalejší, než já. 

  Držely jak přilepené Mamutem.


  Mých hříchů mě zbavil Pán Bůh. A mohu ti i napsat jak to dělal, 
protože jsem to zažil a pamatuju si to. Navíc jsem matematik analytik,
tak jsem si to zanalyzoval a rozškatulkoval.


  Prakticky to "zbavení hříchu" bylo dvěma základními způsoby.


  1. Zázračně, okamžitým Božím zásahem

  Například toho nejhoršího a největšího hříchu v mém životě, 
bezbožnosti, temnoty, deprese, beznaděje, nevíry, nedůvěry, 
odloučení od Boha, zaslepenosti, hluchoty, nemožnosti Boha slyšet, 
natož poslouchat, toho mne Pán Bůh zbavil svým přímým zásahem, 
tím že to dal to vše pryč. 

  Stejně jako modlářství a službě modlám a démonům, toho mne také 
Bůh zbavil přímým zásahem.

  A dalších "těžkých", "vážných" či "smrtelných" hříchů. Byl potřeba Boží 
okamžitý zásah. Šlo o život. 

  Takže to Bůh dělal takto. Okamžitým zásahem.

  Mohu ti i napsat jak to udělal pomatuju si to: Udělal to svým slovem
Jen slovo a bylo to. Stalo se to a hřích byl pryč. (Mimochodem, od té doby 
reálně vím, co znamená Matouš 8,8 nebo Lukáš 7,7)

  Když byl hřích pryč, když už nedržel, když mne ho Bůh zbavil,
mohl jsem se v klidu radovat, žít ve světle, zlikvidovat modly ...
  

  2. Boží výchovou

  To jsem ti už podrobně vysvětloval v článku "Parchant" [www.granosalis.cz] a tehdy v diskuzích,
včetně praktických příkladů ze života. Pomatuješ?

  Socialistického vztahu k majetku mne Pán Bůh zbavil svou výchovou.
Zabíjení zvířat mne Pán Bůh zbavil svou výchovou. Nepořádku, neřádu,
mne Pán Bůh zbavil svou výchovou. Neochoty nést zodpovědnost mne 
Pán Bůh zbavil svojí výchovou. Negativnímu vztahu k jiným etnikům,
zvláště těm tmavším, mne Pán Bůh zbavil svou výchovou. Neodpuštění
mne Pán Bůh zbavil svou výchovou (o tom se hodně bavíme v jiných diskuzích).

  Mohu ti i napsat jak to Bůh udělal pomatuju si to. 

  Pán Bůh vychovává svoje děti docela normálně, jako to dělají normální rodiče. 
A dělal tu výchovu opět dvěma způsoby, které se překrývaly.

  2a. Výchova slovem

  Jak tak normálně rodiče vychovávají své děti, dělal to i Bůh - mluvil a mluví
ke mně v konkrétních situacích i mimo ně. 

  Když mi Bůh dal nový život, když jsem konečně mohl Boha prvně v životě slyšet, 
vychovával mě slovem. Docela normálně ke mně mluvil. Říkal mi konkrétní věci 
do mého života. Pomatuju si ten čas, pár dn a týdnů nového života, byl jsem v lese,
s pilkou a sekerkou, čistil stromy a Pán Bůh ke mně mluvil. O hříchu a o svatosti,
o čistotě, o rodině, historii, prokletí a vysvébození, o desítkách a desítkách témat, 
co probíráme i tady.

  Stejně tak to dělá v konkrétních situacích - když je potřeba, vychovává mne 
v konkrétní situaci. V konkrétní chvíli. Když bylo potřeba zbavit se špatného 
vztahu k majetku, špatného vztahu ke stvoření, mluvil ke mně. Jasně a narovinu.

  2b. Výchova konkrétními situacemi

  Stejně jako normální rodiče mne Bůh zbavil mnoha špatných věcí tak, že mne 
postavil do konkrétních situací. Jednoduše připravil nějakou situaci, dal mně do ní
a pak ke mně v té situaci mluvil. To je velmi účinná metoda.

  Nebo často ani mluvit nemusel. Ani slovo. Stačila ta situace samotná, 
aby člověka zbavila hříchu.


  Je to pro tebe nějak srozumitelné? Mohu ti dát i konkrétní příklady.

  Toník



























]


Ustrnutí (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Pondělí, 11. květen 2026 @ 12:24:07 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ustrnul jsi v minulosti Cizinče. 
Bůh se kdysi dotknul tvého srdce, tehdy to ale nebyl  konec řešení hříchů ve tvém životě, to byl teprve začátek.
To byl začátek cesty v Kristu.
Život zcela bez hříchu není v tomto světě možný. Je možný život bez hříchůůů kterých se v Boží milosti můžeme rychle zbavit. Křesťanský život bez hříchu neznamená nehřešit vůbec!
Satanovým klamem u lidí kteří nechtějí přiznat chybu je, že jim nakuká, že nehřeší vůbec, že jejich hříchy ještě před jejich spácháním byly odpuštěné na kříži před 2000 lety. 
A to je tvůj velký problém Cizinče, hřích máš a velký, křivě obracíš slova oponentů. Ten hřích není vyřešený před 2000 lety. Ten musíš řešit nyní.


]


Re: Kdo odpouští hříchy? /svědectví a hříchy po Znovuzrození (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Pondělí, 11. květen 2026 @ 14:13:00 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

CIZINEC

Ahoj Toníku,

díky za toto  zajímavé sdílení svědectví (mezi ostatními spíše nesouhlasnými texty k tématu odpuštění).

Doplnila bych jen informaci ze své zkušenosti, že náklonnost člověka k hříchu trvá i po Znovuzrození - jen se "přestěhovává" do zcela jiných oblastí jiných hříchů.

"Boj" s hříchem nikdy nekončí, duchovní život má své etapy očišťování. A plno zkoušek.

Hříchy, na které Zlý útočí u Božích věrných, jdoucích jistou cestou dál a dál, jsou především v oblasti lásky - nelásky (k Bohu) - ad třeba zkouška Abraháma s obětí Izáka (buď- anebo), v oblasti pýchy a pokory (být ničím, maličkým, vzdávat se sebe sama pro Boha či bližní) atd atd - etapy.


Brusle7


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Úterý, 12. květen 2026 @ 09:55:32 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Toníku.

Já tvrdím, že tak, jako byl hřích spáchán v určitém konkrétním okamžiku běhu času života hříšníka, tak musí být podobně i odpuštěn v určitém konkrétním okamžiku života kajícího se hříšníka. To je skutečné učení církve - máš o něm dost záznamů v Písmu.


1.) Pokud jsem ti dobře porozuměl, tak tě v určitém konkrétním okamžiku oslovil verš Písma a ty jsi nabyl dojmu, že konkrétně tebe Bůh právě v tom okamžiku skrze své slovo oslovil a že ti v tom okamžiku zázračně odpustil hříchy. 

Zcela jsi přitom opomenul jiné výzvy Písma - "Vyznávejte své hříchy  jeden druhému ...." , zcela jsi přitom pominul praxi služby v církvi -  odpouštění hříchů na základě pokání a vyznání hříchů Bohu a církvi (J 20,21-23). 


Snad každý psycholog se mnou bude souhlasit, že toto je přímo typický příklad autosugesce. A neber to hned jako snahu tě nějak urazit, ale spíš jako moji snahu popsat věc nezaujatě. 
Protože prokázat nějak racionálně - mimo tvoje vlastní přesvědčení - že ti byly tehdy odpuštěny hříchy, nijak nelze. Vlastní nabytí přesvědčení, že ti Bůh hříchy odpustil,  nerovná se "přijetí odpuštění". 
Nikdo ti žádné konkrétní odpuštění pro tvoji osobu neoznámil, nebylo tedy co "přijat". 
Tím, že na sebe vztáhneš nějaký verš z Písma, se přece ještě hříchy neodpustí!

Vždyť i Pán Ježíš konkrétním hříšníkům v jejich konkrétních chvílí života hlasitě oznamoval: "Odpouštějí se ti hříchy!"


Takové odpuštění hříchů není pak pro člověka nijak těžké přijat. A Pán Ježíš právě takovou   ZJEVNOU službu hříchy odpouštět v církvi ustanovil! (J 20,21-23)  Jak dlouho to ještě chceš ignorovat?


2.) Boží výchovou.
Souhlasím, že pod Božím vlivem se postupně člověk ve svojí podstatě mění k lepšímu. To jsi popsal dobře. To je cesta, jak v budoucnu hřešit stále méně závažným způsobem - ale neřeší NIJAK odpuštění spáchaných hříchů.  
Faktem také je, že když si konkrétní hřích uvědomím a hned se s lítostí Bohu za selhání omluvím, tak Bůh mi odpouští hřích okamžitě. Přesto - jak jsem popsal princip působení zla hříchu, u závažných pochybení je třeba se vyznat i církvi, které jsem hříchem ublížil. 
Je třeba se smířit s Bohem, s církví, i s lidmi, kterým bych hříchem ublížil. Až tehdy je smíření dokonalé a hřích je smazán dokonale ve všech třech různých rovinách.

Tak tomu rozumím já.

Staňa.


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 12. květen 2026 @ 11:59:24 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

  Ahoj Stando.

  Napsal jsi: "Nerozumím ti ale, jak jsi se ty prakticky zbavil svých hříchů - popřípadě jak se zbavuješ dalších hříchů, které se ti ještě "povede" udělat." a když jsem ti k tématu dal podrobné svědectví, prakticky jsi ho minul a ke zbavení se hříchů jsi nereagoval.

  Zajímalo tě to vůbec?

1.) Pokud jsem ti dobře porozuměl, tak tě v určitém konkrétním okamžiku oslovil verš Písma a ty jsi nabyl dojmu, že konkrétně tebe Bůh právě v tom okamžiku skrze své slovo oslovil a že ti v tom okamžiku zázračně odpustil hříchy. 

  To nevím čemu jsi rozuměl? Mně určitě ne. Nic takového se mi v životě nestalo. Ani jsem nic takového nepsal.

Snad každý psycholog se mnou bude souhlasit, že toto je přímo typický příklad autosugesce.

  Taky bych řekl. Autosugesce. Hezky nazvané. Souhlas. To, cos napsal, je asi autosugesce. 

  Jen ne moje autosugesce, ten tvůj nápad se mě netýká nijak. Neberu to jako snahu mě urazit. Spíše jako svědectví o tvém uvažování.


  Napsal jsi [granosalis.cz]: "Nerozumím ti ale, jak jsi se ty prakticky zbavil svých hříchů - popřípadě jak se zbavuješ dalších hříchů, které se ti ještě "povede" udělat.

  Napsal jsem ti k tomu celý dlouhý příspěvek [granosalis.cz], ... dal jsem si s tím docela práci, trvalo mi to napsat skoro celou hodinu. 

  Kdybys na něj chtěl reagovat, je stále v diskuzi.

  Toník



]


Duchovní stagnace (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Úterý, 12. květen 2026 @ 13:35:41 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Na otázku odpověď manipulativní otázkou. 
Hele Cizinče, když se tě někdo na něco zeptá, tak se odpovídá upřímně a otevřeně. 
Tvoje manipulativní odpovědi ( Zajímalo tě to vůbec? To nevím čemu jsi rozuměl?) jsou sprosté, jelikož nepřímo dělají z tazatele hlupáka. Namísto upřímné odpovědi jsi odpověděl invektivními otázkami! A to děláš velmi často, a protože dlouhodobě tak zřejmě i rád.

Ale jako obvykle nezůstaneš jenom u invektivních otázek a pokračuješ "obracečkou horkých brambor".
Oponent ti opatrně sdělí, že se tě nechce dotknout, že podle toho co píšeš to vypadá na autosugesci.
Ty to však sestřelíš obracečkou proti oponentu bez jakéhokoliv argumentu.

A tvoje přímá  otevřená odpověď na obsah otázky stále nikde, ale zato se jako obvykle vytasíš s odkazy na to co jsi kdy a kde již napsal, jako kdybys byl nějaká encyklopedie moudrosti a mistr světa pirueta.

Tvoje neustálé odkazy namísto přímé odpovědí, tvoje starodávné odkazy na  to co jsi kde napsal, a že se nebudeš opakovat, tak to nejlepší důkaz o tvém narcismu Cizinče i tvé duchovní stagnaci!



]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Středa, 13. květen 2026 @ 12:49:00 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."
Mohu ti i napsat jak to udělal pomatuju si to: Udělal to svým slovem
Jen slovo a bylo to. Stalo se to a hřích byl pryč.
"...



Ahoj Toníku. 
Tvoji odpověď jsem si přirozeně přečetl velmi pozorně hned napoprvé. Ale nedozvěděl jsem se z toho víc, že že tě oslovil nějaký citát z Božího slova, který jsi vztáhl na sebe. Nebo jsem snad tvoje slova pochopil špatně? Proto jsem také zmínil onu "autosugesci". 

Já rozlišuji u hříchu dvě odlišné věci:

1.) jeho odpuštění Bohem - tedy likvidaci konkrétního hříchu po učiněném pokání.

2.) Náklonnost ke konkrétnímu hříchu, popřípadě dokonce svázanost. 

Odpuštění hříchu neznamená nijak automaticky , že se staneš vůči tomu hříchu do budoucna imunní. Náklonnosti, ke konkrétnímu hříchu,  vypěstované předchozím životem, často přetrvávají i po velmi dlouhou dobu. 



Ty to ale právě tak popisuješ, že tvoje verze "odpuštění" hříchů Bohem (o tom tvém odpuštění hříchů jsi usoudil z četby Písma - pokud jsem dobře rozuměl, jen jsi to odpuštění  "Přijal" za své) - tak tvoje verze  "odpuštění"  znamenala také dokonalé odpoutání se od hříšných návyků..

Je to pro mne celé nějaké divné.




Nesouhlasím s tebou ani v tom, že samotná deprese je hříchem. Přece i Pán Ježíš prožíval depresi, když se potil krví.

Staňa.


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Čtvrtek, 14. květen 2026 @ 18:25:34 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

Tvoji odpověď jsem si přirozeně přečetl velmi pozorně hned napoprvé. Ale nedozvěděl jsem se z toho víc, že že tě oslovil nějaký citát z Božího slova, který jsi vztáhl na sebe. 

  Ahoj Stando. 

  To jsi asi nečetl mojí odpověď?

  Nepsal jsem, že mne oslovil nějaký citát z Božího slova, který jsem si vztáhl na sebe. Ani se mi takové věci nedějí, že bych si nějaké citáty vztahoval na sebe. Ani nevím, proč bych to dělal. 

  Psal jsi:

Nerozumím ti ale, jak jsi se ty prakticky zbavil svých hříchů - popřípadě jak se zbavuješ dalších hříchů, které se ti ještě "povede" udělat.

  Tak k tomu jsem ti odpovídal - že se mi nikdy nepodařilo 
se hříchu zbavit, i když jsem strávil nezanedbatelnou část 
svého života snahou o zbavení se hříchu. Velká část agendy 
náboženství byla právě o tom, že jsme se všelijak snažili ¨
zbavovat hříchu. Takže jsem se několik let snažil zbavit hříchu, 
ale bez praktického výsledku. Žádného hříchu jsem se nezbavil.

  Ale hříchu mě zbavil Pán Bůh - Bůď zázračně, v jednu chvíli, 
nebo svou výchovou, někdy v krátkém okamžiku, v pár minutách, 
někdy trvala výchova dlouhé měsíce a i roky a trvá dodnes.

  Psal jsem ti k tomu dlouhý, podrobný příspěvek [granosalis.cz], dal jsem si s tím práci.
Ptal ses na to i v minulosti vícekrát, tak jsem tomu věnoval čas, abych 
to sepsal pořádně.


  Nepsal jsem v tom příspěvku o odpuštění snad ani slovo? 
Příspěvek nebyl o odpuštění. Psal jsem ti k tomu, 
o co jsi projevil zájem, tedy "jak se hříchu zbavit".

  
  Neřešil jsem náklonnost ke hříchu a jiné nápady. To je myslím zbytečné 
k tématu hříchu. Když je vyřešený hřích, je vyřešená i náklonnost. 



  Pán Ježíš nesl naše nemoci, bolesti, trestání snášel pro náš pokoj.

  Jestli Ježíš prožíval depresi, jakože asi tu nejhorší, co kdy byla, 
byla to moje deprese, Stando. Ne jeho. Nesl jí a odnesl jí.

  Díky jemu jsem uzdravený.

  Toník


]


Zbavil ho hříchu?! (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Čtvrtek, 14. květen 2026 @ 20:49:00 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Cizinec
  Ale hříchu mě zbavil Pán Bůh - Buď zázračně, v jednu chvíli, 
nebo svou výchovou, někdy v krátkém okamžiku, v pár minutách, 
někdy trvala výchova dlouhé měsíce a i roky a trvá dodnes.

Myslivec
Tohle je tvůj protimluv Cizinče. Hned na začátku jsi napsal že tě Bůh zbavil hříchu a ne hříchů! To píšeš o své minulosti. Správně jsi měl napsat, že ti Bůh ODPUSTIL HŘÍCHY!
Pokud na tom trváš, že tě Bůh ZBAVIL hříchu, tak potom nemáš žádný problém s hříchem, s hřešením. Je to jako napsat Bůh mne zbavil rakoviny, rakovina je pryč. 
A k dalšímu protimluvu. Na začátku jsi napsal že tě Bůh zbavil hříchu, hned, posléze a pak a nakonec protimluv, že to trvá dodnes. Takže zase jsme u horákyně. Bůh tě na začátku hříchu zbavil, a na konci nezbavil protože to nezbavování trvá dodnes. Obutá neobutá.

Tvůj popis, tvoje vyjadřování Cizinče k Božímu odpuštění je notně ujeté.
Křesťan se zcela běžně vyjádří "Bůh mi odpustil" a ty Cizinče píšeš "mám/nemám Boží odpuštění". Křesťan se vyjadřuje "Bůh mi odpustil hřích/y" Cizinec napíše "Bůh mne zbavil hříchu".

Ty se Cizinče k působení milosti Boží vůbec nevyjadřuješ jako křesťan, ty se k Boží milosti odpuštění vyjadřuješ jako k nějakému strojnímu produktu, jako k počítačové funkci na kterou stačí kliknout. K Božímu odpuštění se Cizinče vyjadřuješ zcela bez citových prožitků!

Cizinec
 Neřešil jsem náklonnost ke hříchu a jiné nápady. To je myslím zbytečné 
k tématu hříchu. Když je vyřešený hřích, je vyřešená i náklonnost. 


Myslivec
K tématu hříchu řešit hříšné sklony není zbytečné, stejně tak jako není v odpouštění  zbytečná lítost, právě naopak Cizinče, v tématu hříchu je to velmi, velmi důležité!



]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pátek, 15. květen 2026 @ 13:49:34 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..." Nepsal jsem, že mne oslovil nějaký citát z Božího slova, který jsem si vztáhl na sebe."...


Ahoj Toníku.
Když jsem se tě ptal, jak jsi poznal, že ti Bůh odpustil hříchy, tvojí odpovědí byly vždycky jenom vybrané citáty z Písma o Božím odpuštění. Z toho usuzuji, že nic jiného, než obecné citáty z Písma o odpuštění hříchů  k dispozici vlastně nemáš.


..."
Příspěvek nebyl o odpuštění. Psal jsem ti k tomu, 
o co jsi projevil zájem, tedy "jak se hříchu zbavit".
"...

Podle mne hříchu se lze zbavit pouze jediným způsobem: že z něj učiníš pokání - že si zvolíš za vlastní opačné dobro k tomu konkrétnímu hříchu, že ho vyznáš Bohu i církvi a až pak ti ho Bůh odpustí.  

Děje se tak zpravidla skrze službu církve (J 20,21-23) - mimo naprosto výjimečné případy pro okamžik smrti, kdy postačí alespoň to osobní pokání.




..."Když je vyřešený hřích, je vyřešená i náklonnost. "...

To jsi, Toníku, na velikém omylu. 

Náklonnost ke hříchu je obecně jednak přirozeným dědictvím po Adamovi, jednak je pro konkrétní hřích vypěstována praktikováním života v tomto hříchu - je pravým opakem křesťanských ctností - to jsou zase správné návyky, vypěstovány křesťanským životem.

Takže hříšné návyky přetrvávají často i velice dlouho po odpuštění toho konkrétního hříchu - ten i nadále zůstává jakousi "Achilovou patou" toho konkrétního hříšníka. Snadno do toho hříchu znovu upadne.

 Dá se to přirovnat , jako když narkoman přestane užívat heroin a chce zůstat nadále čistý, ale pak následuje "detox" - krize, vyvolaná absencí toho, na co si tělo už zvyklo a co si tělo dál ze zvyku žádá


Představa, že mně Bůh odpustil hříchy a že tím zároveň i jakákoli náklonnost ke konkrétním hříchům už přestala existovat, je odmítáním skutečné reality života. Je to jenom taková "nábožná fantazie". 

Bůh samozřejmě po odpuštění hříchů nenechává kajícího hříšníka úplně bez pomoci dodává mu sílu a své milosti i s hříšnými náklonnostmi (ty ještě nejsou samy o sobě hříchem)  bojovat a nakonec nad nimi zvítězit. To je ona proměna lidského srdce ve vztahu ke hříchům - je hlavně z Boží milosti, ale není i bez boje a lidského úsilí.

Existuje v katolickém prostředí hnutí "Cenacolo" - je to léčba ze závislostí Kristem. A má - oproti jiným metodám léčby - velmi vysoké procento úspěšnosti.



..."
Pán Ježíš nesl naše nemoci, bolesti, trestání snášel pro náš pokoj.

  Jestli Ježíš prožíval depresi, jakože asi tu nejhorší, co kdy byla, 
byla to moje deprese, Stando. Ne jeho. Nesl jí a odnesl jí.

  Díky jemu jsem uzdravený.
"...


Tohle, Toníku, pořád nijak nevysvětluje, jak jsi přišel na to, že zrovna tobě Pán Ježíš odpustil hříchy, zatímco třeba mně (či někomu dalšímu) je neodpustil.

Jeví se mi, že je to pořád jenom o jakési tvojí "autosugesci". Že jsi si něco namluvil, co ve skutečnosti vůbec není,  na základě vhodně zvolených veršů z Písma. 
Rozumím tomu, že nic z toho nepřijmeš - ale právě takto tě vidím já.





]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Pátek, 15. květen 2026 @ 14:10:06 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Stando,  a ti,  kteří vám odpouštějí hříchy,  nebo vám oznamují odpuštění hřůchů,   jak na to přišli,  že vám jsou hříchy odpuštěny ?
Nemají to nějakou "autosugesci"  ?

Nebo oni jakože mají přímou linku do nebe,  kdežto vy obyčejní farníci ji nemáte a nemůžete ani mít ?




]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Pátek, 15. květen 2026 @ 14:21:01 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
" a ti,  kteří vám odpouštějí hříchy,  nebo vám oznamují odpuštění hřůchů,   jak na to přišli,  že vám jsou hříchy odpuštěny ?"
- řekl to ježíš, a jeho slovo oproti tomu tvým platí a koná, co slíbí, mamlasi :-)))
oni otitž sloivo, kerý dal apoštolům, přijímaj a berou vážně, když sou jeho mocí zmocněni
- páč ježíš tím zmocněním a pravdomluvností má přímou linku k ním,  ty motovidlo podjatý :-)))


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Pátek, 15. květen 2026 @ 14:28:38 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

A oni, ti vaši šéfové byli zplnomocněni  k odpouštění jak ? Na základě jakého výběru ?   To se účastnili nějakého konkurzu ?    Nebo jen tak se přihlásili,  a každý, kdo se přihlásil,  byl zplnomocněn ?
   Ty co je vybrali měli asi nějakou  AUTOSUGESCI.   A mnohokrát se jim to nepodařilo správně vybrat.



]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Pátek, 15. květen 2026 @ 14:30:44 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
to už ses ptal a já ti to už psal. ale když  máš díru v paměti, tak ti to z ní uteklo... :-)))


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Pátek, 15. květen 2026 @ 14:34:27 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

A kardinála McCarricka znáte Tolstoji ?



]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Pátek, 15. květen 2026 @ 14:41:01 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
čoveče, ty ses dal na vyvolávání duchů, že se tady dovoláváš tolstoje? teď si vyber, kerej jeho román se na tebe hodí, jesli "vzkříšení" nebo "ďábel". já bych to u tebe tipnul spíš na román "vláda tmy" nebo hru "živá mrtvola" :-DDD


]


Re: Kdo odpouští hříchy - kardinál McCarrick ? (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Pátek, 15. květen 2026 @ 15:25:13 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

https://cs.wikipedia.org/wiki/Theodore_Edgar_McCarrick



]


Re: Kdo odpouští hříchy - kardinál McCarrick ? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Pátek, 15. květen 2026 @ 15:26:56 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
https://cs.wikipedia.org/wiki/Barbra_Streisandov%C3%A1

:-DDD


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Pátek, 15. květen 2026 @ 14:24:47 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Stando,  to ostatní co píšeš ohledně náklonností k hříchu -

to vypadá,  jako bys nikdy neslyšel o znovuzrození,  o novém životě , o novém stvoření v Ježíši Kristu.
                Že jsi nikdy neslyšel o tom,  co ap. Pavel píše v listu Římanům,  kap. 6,7,8.

Dokonce tu byl článek takto pojmenovaný:

Ř 8:1:   Nyní tedy není žádného odsouzení pro ty, kteří jsou v Kristu Ježíši a nechodí podle těla, ale podle Ducha.  2 Vždyť zákon Ducha života v Kristu Ježíši mě osvobodil od zákona hříchu a smrti. 



Ta diskuse pod tím článkem se sice zvrhla k poněkud jinému tématu.    Ale toto, ty texty, to učení ap. Pavla hovoří o tom,   jak se dostat z náklonností k hříchu.   Co to je být svobodný od hříchu.





]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Pátek, 15. květen 2026 @ 14:36:48 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
takže adam s evou byli taky pod zákonem hříchu a smrti, když se pak rozhodli pro hřích ???

otázky, samé otázky.
kerý vyvracej rosmanový omyly... :-)))

a když už sem taháš toho pavla, všimni si, že být "v ježíši kristu", je důsledkem křtu, ty motovidlo znovuztodidlo :)))
stačí kouknout, co tomu v římanům 6:4 předchází :-)))




]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Pátek, 15. květen 2026 @ 14:39:55 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

A koho ty vaše lži zajímají, Tolstoji



]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Pátek, 15. květen 2026 @ 14:43:21 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
čoveče, ty už v tý důlní sloji do sebe nenalejvej tak moc ten váš "špiritus", páč už se ti to hemží před vočima zemřelejma  !! :-DDD


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Pátek, 15. květen 2026 @ 14:53:24 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

No že jste se zde představoval v druhé polovine 2024 pod nickem Tolstoj ,   tedy zemřelého chlápka,   je jen vaše věc.

Tady si přečtěte, celkem dobré čtení (o vás)

https://medium.seznam.cz/clanek/mensanka-apostolska-posloupnost-katolicke-cirkve-je-otazkou-salonni-magie-275730#dop_ab_variant=1667400&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu




]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Pátek, 15. květen 2026 @ 15:02:31 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
rosmano, fakt už chvíli abstinuj, ať se ti nezjevujou před očima už dávno mrtvý lidi :-DDD

a na tvý hloupý odkazy zásadně neklikám, páč sou hloupý a sem vkládaný jenom proto, abys  někho pošpinil. páč seš křivák heretická a pravda tě nezajímá. máš v nenávisti církev kristovu a z tý nenávisti uděláš cokoli nekalýho, namísto abys hledal pravdu, člověče zoufalá... :-))
soucit s tebou mám, ale souhlas nahony vzdálenej...


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Pátek, 15. květen 2026 @ 15:11:12 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Jen malou ukázku extra pro vás :

Uher tvrdí, že apoštolové předali církev tak, jak leží a běží, katolíkům.

To je samozřejmě nesmysl a je to vlastně pokus o salónní trik takového toho pouťového kouzelníka Pokustóna, který vytahuje holubice z klobouku.

Pseudomagie katolické církve

Tak, jako si katolická církev přisoudila apoštola Petra jakožto prvního papeže, kdyby o tom tušil, myslím, že by si mohl hlavu ukroutit nad tím, proč. Tak stejně tak převzala ostatní pseudomagické praktiky jako je třeba svěcení vody a podobně. Jeden z prvních církevních hodnostářů Linus, alespoň podle katolické tradice, nikoliv podle biblické, věnoval církvi ornát. Proč chodit v obyčejném outfitu, když „šaty dělají člověka“, že?
Takto začali církevní činitelé působit jako takoví malí bůžci. Navíc římský papež převzal pohanské římské označení určené pro nejvyššího kněze - pontifex maximus.

Zpověď, to je další faktor, kterým se kněží činí povýšenými nad ostatními věřícími. 
   Katolická církev totiž stanovuje, že apoštolské pravidlo „co svážete či rozvážete na zemi, se pak sváže či rozváže v nebi“. Katolíci opravdu apoštoly zoufale potřebují, protože bez nich by byli nahraní.
   Je pro ně nutné od někoho čerpat autorizaci na to, aby mohli prezentovat jakousi vyšší kouzelnou moc, protože sami jí evidentně neoplývají. A bez jistého božského pověření by zase jejich obřady vůbec nedávaly smysl. 
   Jenže apoštolská posloupnost se jeví spíše jako zbožné přání, než jako realita. Z toho vyplývá, že se nabízí otázka, kde katolíci svou skutečnou duchovní moc, se kterou operují, nebo to přinejmenším předstírají, že s ní operují, doopravdy vzali? Protože od apoštolů to určitě nebylo.




]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Pátek, 15. květen 2026 @ 15:28:05 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
neřetl jsem a ani nebudu :-P

špína jehovistů a rosmanů mě totiž vůbec nezajímá !!! :-DDD




]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 15. květen 2026 @ 14:32:55 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

Tohle, Toníku, pořád nijak nevysvětluje, jak jsi přišel na to, že zrovna tobě Pán Ježíš odpustil hříchy, zatímco třeba mně (či někomu dalšímu) je neodpustil.

  Ahoj Stando.

  Jak jsi přišel na to, že zrovna mně Pán Ježíš odpustil hříchy, 
zatímco třeba tobě (či někomu dalšímu) je neodpustil?

  Jak tě taková věc 𝓷𝓪𝓹𝓪𝓭𝓷𝓮?

  Toník


]


Vysvětluj Cizinče. Vysvětluješ přece rád. (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Pátek, 15. květen 2026 @ 15:23:02 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Cizinče, jinde píšeš, že rád vysvětluješ. Oponent ti sdělil, že to co píšeš to nijak nevysvětluje. Cituješ jeho slova.

 A tvoje odpověď.
Dvě otázky, dvě výhybky.
První otázka je tvoje klasická přehazovačka, tážeš se na to na co se oponent táže tebe, táže se na to na co neodpovídáš.

A ve druhé otázce  reaguješ na požadavek vysvětlení stupidní otázkou, jak tě něco takového  𝓷𝓪𝓹𝓪𝓭𝓷𝓮? 

Oponent po tobě chce bližší VYSVĚTLENÍ, a ne přehazovačky a divné řeči o nápadech.

Tak vysvětluj Cizinče, psal jsi, že vysvětluješ rád. Tak hurá do toho. 




]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 15. květen 2026 @ 21:42:06 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

Náklonnost ke hříchu je obecně jednak přirozeným dědictvím po Adamovi, 
jednak je pro konkrétní hřích vypěstována praktikováním života 
v tomto hříchu - je pravým opakem křesťanských ctností - to jsou 
zase správné návyky, vypěstovány křesťanským životem.

Takže hříšné návyky přetrvávají často i velice dlouho po odpuštění 
toho konkrétního hříchu - ten i nadále zůstává jakousi "Achilovou patou" 
toho konkrétního hříšníka. Snadno do toho hříchu znovu upadne.


  Pavel o tom píše: "Když jste byli pohané, bývali jste neodolatelně 
vlečeni k němým modlám." To píše hezky, Stando. Tak jsme to měli. 

  "neodolatelně vlečeni k němým modlám", přesně popsané. 

  To je náklonnost ke hříchu.

  Hřích je to modlářství.

  To, co jsem potřeboval uprostřed modlářství, to bylo zbavit se toho hříchu. 
Popisoval jsem ti jak. Tím byla vyřešena i ta náklonnost ke hříchu. 
Když mne Pán Bůh moci model a modlářství zbavil, žádné další "vlečení k němým modlám" 
se nekonalo. 

  Ani jednou, Stando. Už nikdy. 

  Ani strach z model. Tedy z toho, že jim nebudu sloužit. Že je nebudu mít u sebe. 
Nic. Ani mrť. Ani drobíček. Modly vyházené, zničené, bezmocné.



  Nemylte se! Ani modláři nebudou dědici Božího království.  Takoví jste někteří byli.

  𝓑𝔂𝓵𝓲, Stando. Někteří jsme takoví byli




  Pomatuju si jedno kázání z počátku mého křesťanského života, ten kazatel tam říkal: 

"Nejlepší na naší minulosti je to, že minula". 

  Taková hodně hluboká myšlenka, že. Pro mne tehdy slovo, na které jsem 
mohl říci "Amen. Díky Bohu."

  Pavel to taky neměl tak, že když se stal křesťanem a dal se pokřtít, 
že by v neděli dopoledne šel do kostela a večer si šel ještě trošku 
zapronásledovat křesťany a pár jich dát do vězení, že by jeho 
"hříšné návyky přetrvávají často i velice dlouho po odpuštění toho konkrétního hříchu"


  Ve skutečnosti, Stando, trošku natvrdo: Povídačky, co píšeš, jsou omluvou, 
výhovorkou bezbožného bezmocného náboženství pro hřešení a bezmoc lidí uvnitř. 
Takové prázdné uchlácholení. 

  Místo skutečného pokání vám nabídnou tak maximálně ty pocity a zážitky, ale hřích zůstává. 

  A to je špatně. Tak to být nemá.

  Toník


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Sobota, 16. květen 2026 @ 10:08:55 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Toníku.
Zase cítím, že se trochu míjíme v tématu. Jako by jsi jisté nepopiratelné skutečnosti nechtěl uznat - protože ti nepasují do tvého vidění světa. 

Je přece nepopiratelným faktem, že pokud se např. někdo stane po dlouhou dobu otrokem alkoholu - tedy alkoholikem - když se pak rozhodne tohoto otroctví zbavit, není to vůbec nic snadného, co by rázem zmizelo ze dne na den.
Musí mít v prvním případě moc dobrou motivaci - chuť a touhu se změnit.
Naprosto základní podmínkou u každého vyléčeného alkoholika pak je, že si už nesmí dát ani kapku alkoholu! Pokud to udělá, už se zase "veze" ve starých kolejích.

Zde tvoje představy, jak že to Bůh prý zařídil zbavit se závislosti (otroctví hříchu)  bez přispění člověka, bez nároků na jeho úsilí a vynaloženou námahu, značně pokulhávají a jsou naprosto nereálné.
Přece natolik snad znáš realitu života, abys alespoň tušil, kde je pravda!  


Kuřák jistě může skončit s cigaretami ze dne na den - s pořádnou motivací - třeba pod reálnou hrozbou , že se u něho rozvíjí rakovina. Když nastane volba mezi cigaretou a reálnou brzkou smrtí. 
Ale ani tak to nemá takový bývalý kuřák snadné, protože ony chutě na cigaretu se u něho budou vracet po celá léta.  Bude mít sny, jak lačně a s požitkem vdechuje cigaretový kouř!

Tohle nejsou žádné "povídačky" - tohle mám z reality skutečného života - od bývalého kuřáka.



Jako katolík jsi neměl mít naprosto žádné modly - nic stvořeného, co by snad mělo ve tvém životě mít větší důležitost, než sám Bůh. (A docela pochybuji, že jsi nějaké takové modly měl).

Spíš si myslím, že jsi převzal za své jisté "narativy" z učení té vaší církve o církvi katolické, kde ti vysvětlili, že křížky, medailonky, obrazy, sochy či růžence jsou vlastně modlami. 
A ty jsi to z neinformovanosti pak akceptoval jako fakt a všechno takové vyhodil. Nechybí ti to, protože nic z toho není pro život podstatné.

A jistěže není - nemusíš podobně ani jezdit na kole či autem - dá se přece klidně chodit i pěšky.... 



Nevěřím ani tomu, že jsi měl snad vypěstovanou nějakou závislost na medailoncích, sochách či růžencích - takže z tohoto hlediska opravdu nebylo čeho se u tebe zbavovat - stačilo ony věci vyhodit.
Posuzuji v tomto podle své zkušenosti..

75 let jsem katolíkem a žádnou závislost na obrazech, sochách, medailonech či růžencích opravdu nemám. Nemám ani hřích modlářství, nemám ani žádnou závislost z takového hříchu.



...""Nejlepší na naší minulosti je to, že minula". "...

Nejlepší by mohla být jenom v tom případě, že byla dobře prožitá a nikoli promarněná. Minulá promarněná příležitost není nejlepší - je to vlastně to nejhorší, co člověka může potkat.




]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Neděle, 17. květen 2026 @ 09:03:00 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

  Ahoj STando. 

  Možná se míjíme v tématu. Ale  ten nápad "Jako by jsi jisté nepopiratelné skutečnosti 
nechtěl uznat - protože ti nepasují do tvého vidění světa" se určitě netýká mně. 
Ten je z tvého světa. Popisuje něco z toho, co máš ty, ne já.

  Psal jsi článek o tom, "kdo odpouští hříchy". Pak ses zajímal o to, 
jak jsem se já prakticky zbavil svých hříchů. Odpovídal jsem ti na to 
docela dlouhým příspěvkem, kde jsem si dal práci, abych ti to podrobně popsal [granosalis.cz]. 

  Z toho, jak reaguješ, mi přijde, žes můj příspěvek vůbec nečetl, nebo ignoroval?

  Stando, samozřejmě, že když je někdo otrok alkoholu a rozhodně 
se toho otroctví zbavit, tak nemá šanci a nadosmrti se ho bude hřích držet. 
Odborníci říkají, že neexistuje nic takového, jako "bývalý alkoholik", 
alkoholik je alkoholikem až do smrti. Hřích je jednoduše silnější, než člověk. 

  Proto se taky říká, že "člověk je otrok hříchu", ne že "hřích je otrok člověka". 
Kdyby bylo to druhé, tak se člověk hříchu zbaví a je vyřešeno.

  V mém příspěvku jsem ti to popisoval takto:


  Četl jsi to vůbec? Pokud ano, proč píšeš věci jako "Jako by jsi jisté nepopiratelné skutečnosti 
nechtěl uznat - protože ti nepasují do tvého vidění světa"?


  Je rozdíl, Stando, když se "otrok rozhodne zbavit svého otrokáře"
a mezi tím, když přijde někdo silnější, než je otrokář, silnější, než hřích
a otroka hříchu vysvobodí.

  Toník



]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Neděle, 17. květen 2026 @ 10:51:04 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Proč mě pořád obviňuješ, že jsem tvoje příspěvky nečetl? 
Četl, jen mi nedávají smysl a nesouhlasím s tvým viděním reality.


Pokud, Toníku, říkáš, že jsi se hříchů nezbavil - tak mi z toho plyne jediné:  že svoje hříchy vláčíš životem pořád dál. Jako těžký ranec na hřbetě.

Jsou to tvoje hříchy - ty se jich musíš zbavit
Pán Ježíš nám k tomu "zbavení se hříchů" jenom otevřel cestu, možnost.  
To ty sám musíš učinit pokání a změnit svůj život, vyznat svoje hříchy, aby ti mohly být Bohem i církví odpuštěny. Poněvadž každým hříchem zraňuješ Boží lásku a každým hříchem poškozuješ církev - Kristovo tělo, jehož jsi od křtu součástí. Je - li jeden úd nemocný hříchem, trpí tím celé tělo.
Bůh samozřejmě  nenechá kajícníka bez pomoci, ale obdaří ho silou a milostmi, aby příště nad pokušeními hříchu zvítězil.


Takže že když je někdo otrok alkoholu a rozhodne se toho otroctví zbavit, tak má velkou šanci skrze své pokání a milost od Boha se tohoto otroctví zbavit. Mezi námi běhá spousta takto vyléčených alkoholiků či narkomanů ...
Musejí ale počítat s tím, že i když v tom hříchu už nevězí a ten hřích už netíží jejich životy, pokušení toho hříchu je může pronásledovat třeba až do smrti. 

Apoštol píše: 

Ještě jste se až do krve nevzepřeli v boji proti hříchu. (Žd 12,4).

Toto je pravá realita našeho pozemského života!



]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Neděle, 17. květen 2026 @ 11:09:50 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/


  Ahoj Stando.

  Protože z tvého světa píšeš nápady jako  "Jako by jsi jisté nepopiratelné skutečnosti nechtěl uznat - protože ti nepasují do tvého vidění světa" a pak napíšeš úplně totéž, co jsem ve svém příspěvku napsal já, když jsempopisoval situaci hříšníka, co se rozhodl zbavit hříchu. [granosalis.cz]


Pokud, Toníku, říkáš, že jsi se hříchů nezbavil - tak mi z toho plyne jediné:  že svoje hříchy vláčíš životem pořád dál. 

  Tak to ti plyne úplně špatně, Stando. Asi zase nějaký tvůj svět.

  Zkus si ještě jednou přečíst můj příspěvek [granosalis.cz]. A trochu pozorněji. 
Zkus číst, co píšu, ne si vyplývat věci podle toho, co žiješ ty.

  Píšu tam o tom, jak mne Bůh zbavil hříchu. Dost podrobně.

  Když mně Bůh hříchu zbavil, Stando, nemusím mít už problémy,
které "vyplývají" tobě z tvého uvažování podle toho, co žiješ.


Musejí ale počítat s tím, že i když v tom hříchu už nevězí a ten hřích už netíží jejich životy, pokušení toho hříchu je může pronásledovat třeba až do smrti. 

  Tak, Stando. Tak to má každý otrok hříchu, když není hříchu zbavený.

  V tom se liší od lidí, kteří jsou od hříchu svobodní a otroci hříchu nejsou.

  Toník




]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pondělí, 18. květen 2026 @ 02:54:46 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."
Musejí ale počítat s tím, že i když v tom hříchu už nevězí a ten hřích už netíží jejich životy, pokušení toho hříchu je může pronásledovat třeba až do smrti

  Tak, Stando. Tak to má každý otrok hříchu, když není hříchu zbavený.

  V tom se liší od lidí, kteří jsou od hříchu svobodní a otroci hříchu nejsou.
"...


Opravdu se liší? Jak jsi na to přišel? 
Pokušení ke hříchu mají snad  (podle tebe)  jenom ti, kteří nejsou hříchů zbavení - ti bez hříchu pokušení mít snad už nemohou?

A co první lidé v ráji? Byli bez hříchu a pokušení přesto podlehli a zhřešili

A co pokušení bezhříšného Pána Ježíše - nebylo snad ono pokušení podle tebe dost opravdové?


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pondělí, 18. květen 2026 @ 07:34:45 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

Opravdu se liší? 

  No, jasně. Opravdu liší. A dost podstatně.

  To je přeci na zbavení otroctví hříchu to nejdůležitější


Jak jsi na to přišel? 

  Jednoduše, Stando. Zažil jsem to v mnoha oblastech života. 
Viděl jsem to Stando u mnoha lidí, desítek stovek lidí 
v praktickém životě.

  Jeden praktický konkrétní příklad jsem ti dával v mém příspěvku [granosalis.cz],
kde jsem ti odpovídal na to "jak jsem se já prakticky zbavil svých hříchů".

  Dáváš tučně příklad kuřáků - chlapi v mojí rodině kouřili. 
Z nudy, na vojně začali, pak celý život. Byli otroci kouření.
Mnohokrát se snažili přestat, povídali si o tom, pořád přestávali
a nikdy nepřestali. Až stáří hřešení zastavilo.

  Kdykoliv cítím zapálenou cigaretu, vrátí se mi vzpomínky na ně.
Cigareta mi voní, příjemně, je to moje dětství. 

  A mám nulovou touhu si zapálit. Nulové pokušení. 
Nezapálím si. Nejsem otrok.

  Když je člověk svobodný od hříchu, nemá vůbec žádné 
pokušení toho hříchu. V tom se liší od otroka hříchu, který 
je celý život tak maximálně na útěku před otrokářem.

  To jsem ti přeci už psal vícekrát. Proč se ptáš znovu?

Pokušení ke hříchu mají snad  (podle tebe)  jenom ti, kteří nejsou hříchů zbavení - ti bez hříchu pokušení mít snad už nemohou?

  Ten, kdo je hříchu zbavený, má svobodu. Ale ne tu vaši falešnou 
"svobodu hřešit", ale skutečnou, reálnou, užitečnou svobodu.

  Ale nemá jí 𝓳𝓮𝓷𝓸𝓶 ten, kdo je hříchů zbavený. Stejně tak má svobodu ten, 
kdo nikdy nebyl otrokem hříchu.


  Toník


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Pondělí, 18. květen 2026 @ 09:05:03 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tragické je Cizinče, že když Oko po tolika letech začne konečně k tématu odpuštění argumentovat správně, tak ty mu oponuješ! Odhalil a nejenom on tvoje pochybené pojetí odpuštění, a to tě vytáčí až k hulvátství.

 A ty hulváte jeden drzý už bys mohl s těmi přidrzlými
urážkami druhých přestat. Kdo je zvědavý na ty vaše 
"hereze", co furt taháte do diskuzí? 

Vedle plísníš toho úchyla že pořád tahá své problémy 
do diskuze, a sám se chováš stejně... Pořád ty tvoje hereze.
Ty si nechtě tam u vás v té vaší "svobodě hřešit".

A máme zde další výrok z dílny heretika Cizince, který rozeberu.

  Ten, kdo je hříchu zbavený, má svobodu. Ale ne tu vaši falešnou 
"svobodu hřešit", ale skutečnou, reálnou, užitečnou svobodu.

Píšeš Cizinče, že prý Bůh tě kdysi kdesi zbavil hříchu. Hříchu nepíšeš nikdy nepíšeš, že tě zbavil hříchů, že ti hříchy odpustil. Pojal jsi mylně odpuštění jako odpuštění hříchu ve smyslu, že jsi od toho okamžiku BEZHŘÍŠNÝ. A protože jsi prý BEZHŘÍŠNÝ i když zcela evidentně hřešíš viz třeba výše tvé HULVÁTSTVÍ, tak protože jsi prý bezhříšný, tak máš svobodu protože si hříchu (opět jenom hříchu a ne hříchů) zbavený.

Tvoje pojetí odpuštění podivným bohem Cizinče.
Zbavení hříchu=trvalá bezhříšnost a svoboda.

A když jsem zde rozebral to tvoje pojetí trvalého zbavení se hříchu, tak ti připomenu i to tvoje pojetí svobody, které není ničím jiným než tou SVOBODU HŘEŠIT, kterou tady pranýřuješ i přesto jsi jejím největší zastáncem. 
A nyní následuje ta tvoje SVOBODA HŘEŠIT za peníze, a vylhávání se z tvrzení které jsi dodnes neodvolal. 




]


Re: Kdo odpouští hříchy? / soucit a porozumění Toníkovi (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Pondělí, 18. květen 2026 @ 09:41:05 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

CIZINEC

A ty hulváte jeden drzý už bys mohl s těmi přidrzlými
urážkami druhých přestat. Kdo je zvědavý na ty vaše 
"hereze", co furt taháte do diskuzí? 

Vedle plísníš toho úchyla že pořád tahá své problémy 
do diskuze, a sám se chováš stejně... Pořád ty tvoje hereze.
Ty si nechtě tam u vás v té vaší "svobodě hřešit".



Brusle7




]


Re: Kdo odpouští hříchy? / soucit a porozumění Toníkovi (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Pondělí, 18. květen 2026 @ 09:53:03 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Omylem vloženo do nesprávného vlákna.


]


Re: Kdo odpouští hříchy? / soucit a porozumění Toníkovi (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 19. květen 2026 @ 09:19:29 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  
  Ahoj Brusle.


Tohle, Toníku, pořád nijak nevysvětluje, jak jsi přišel na to, že zrovna tobě Pán Ježíš odpustil hříchy, zatímco třeba mně (či někomu dalšímu) je neodpustil.


  Jak jsi přišel na to, že zrovna mně Pán Ježíš odpustil hříchy, 
zatímco třeba tobě (či někomu dalšímu) je neodpustil?

  Jak tě taková věc 𝓷𝓪𝓹𝓪𝓭𝓷𝓮?

  Ptal jsem se ho normálně, slušně na to, co psal on. 
Chtěl jsme probrat téma. Zajímalo mne, kde svou myšlenku vzal.

  Standa místo aby odpověděl na otázku k tomu, co sám psal, 
začal hulvátsky útočit, urážet, nadávat. Chápu, že kde chybí argumenty, 
nastává takové "duchovní násilí". 

  Většinou ty jeho osobní urážky a ponižování úplně mimo téma diskuze snáším, 
jen na ně upozorním. Teď jsem se jednou po dlouhé době ozval. A cíleně.

  Je zajímavé, že ty bys chtěla napomínat mně. 

  Co Oka za ten heretický osobní útok, toho bys nenapomenula?

  Toník


]


Re: Kdo odpouští hříchy? / Zlý obchází zničit diskuse vedené Duchem svatým (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Úterý, 19. květen 2026 @ 10:07:56 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

CIZINEC


Co Oka za ten heretický osobní útok, toho bys nenapomenula?

Já jsem, Toníku, žádný osobní heretický útok Oka jsem v předchozí diskusi nevnímala. (Čímž umím pochopit, že Ty ano.) Jak jsem psala v předchozí reakci před chvilkou, nepovažuji slovo hereze za urážku, ale za běžný diskusní pojem. 

Oka bych napomenula, pokud bych věděla, že Tě chtěl tímto pojmem urazit a ponížit. Dobře víš, že mých napomenutí směrem k Oku bylo v minulosti hodně moc. Zde jsem ten důvod k jeho napomenutí nezachytila, nevnímala.

Napsala jsem nový článek k tématu ODPUŠTĚNÍ a chtěla bych k tématu odpuštění psát znovu, kde všichni (včetně mne) "ubereme plyn" v tom, co není k tématu a brání klidným diskusím.  Z opaku těží Zlý, který obchází, aby znemožnil domluvu křesťanů, která je myslím blízko (proto více a více různých manipulací, útoků, ze všech stran). Vždy, když je blízko nějaká důležitá domluva, Zlý se ji snaží překazit, znechutit či umlčet ty lidi, kteří jsou diskusně vedeni Duchem svatým. Prosím, abychom všichni (i já) "ubrali plyn" v tom nepodstatném okolo a začali znovu, bez této zátěže od Zlého, který obchází kolem této diskuse, abychom se nedomluvili a rozhádali, pouráželi, ještě více rozdělili... 


Brusle7


]


Re: Kdo odpouští hříchy? / soucit a porozumění Toníkovi (Skóre: 1)
Vložil: Milka v Úterý, 19. květen 2026 @ 12:28:51 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
cizinec

 toho bys nenapomenula?


Blíží se konec školního roku a "souška" učitelka uděluje důtky a napomenutí.
 Takže i jiní se dočkají...
Mně dá rovnou sníženou známku z chování:):)




]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pondělí, 18. květen 2026 @ 10:03:10 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."
Když je člověk svobodný od hříchu, nemá vůbec žádné 
pokušení toho hříchu.
"...

Asi ti, Toníku  rozumím, co tímto chceš vyjádřit.:
Člověk, který trvale žije s Bohem, má postupně i mysl Kristovu - mnohé hříchy jsou mu pak natolik odporné, že vlastně pro něj ani pokušením být nemohou.

Ale toto vůbec neplatí nějak obecně pro všechny hříchy: vezměme tvoje tvrzení úplně do důsledku: 


]


Re: Kdo odpouští hříchy? / první základní očista / zkoušky, Duch sv. (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Pondělí, 18. květen 2026 @ 10:17:12 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Ahoj OKO,

já vnímám Toníkovo pojetí svobody od hříchu jako  první základní očistu, kterou dělá Pán při obrácení, při Znovuzrození. O té tu často mluví - tak to tedy vnímám - a to je OK. Není to však absolutní zbavení se hříchů a dokonalost dle vzoru Boha, ke které jsme povoláni.

Další očisty v duchovním vývoji jsou očista smyslů  - a pak očista Ducha. Člověk se sám dalších hříchů není schopen zbavit, jen ve zkouškách, v tříbení, v "ohni" Ducha svatého, v přibližování Boží náruči. Tyto zkoušky máme někteří za sebou, někteří před sebou. (Ad Job, Abrahám a další - tříbení - víra ve zkouškách - láska k Bohu nade vše.) Hodně lidí je prožívá až v samém závěru života, na lůžku, v nemoci, v osamění, kdy už nemají "NIC"...  Někteří lidé jsou uvrženi do těchto zkoušek dříve, aby vydávali ovoce (ad Učedníci - lámání strachu s Dary Ducha svatého - zkoušky - změna - další etapy ve zralosti a cestě ve víře).


Brusle7


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Pondělí, 18. květen 2026 @ 10:17:52 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vidím, že bigotního pobožného oka pořád něco láká a zase tu vypisuje cance o pokušení ke hříchu. 

Oko - ty fakt srandovní. Ty druhé lidičky obviňuješ z toho, čím jsi ty sám. Starý katolický úchyl. U katolíků nic nepřekvapivého. Ty nejbizarnější skandály jsou vždycky u katolíků. To je váš skutečný program. 


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pondělí, 18. květen 2026 @ 20:06:44 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

Asi ti, Toníku  rozumím, co tímto chceš vyjádřit.:
Člověk, který trvale žije s Bohem, má postupně i mysl Kristovu - mnohé hříchy jsou mu pak natolik odporné, že vlastně pro něj ani pokušením být nemohou.

  Ahoj Stando.

  Nic takového jsme vyjádřit nechtěl? 
Tos opět vyjádřil jen nějaký tvůj svět.


  Já psal o otroctví hříchu a o vysvobození. O tom, 
že otrok hříchu se liší od svobodného člověka - 
otrok hříchu musí celou dobu, co je otrokem, 
před hříchem utíkat. 

  Kuřák nesmí cítit gigaretu, alkoholik ochutnat alkohol, ... 
Jejich hřích dál trvá a trvá i jejich otroctví, žádný hřích vymazaný nebyl.

  V tom se podstatně liší od člověka, který je svobodný a není 
otrokem alkoholu nebo cigaret. Ten nemusí utíkat
ani před jedním, ani před druhým. 

  A nemusí to svobodnému člověku být odporné - 
třeba mu voní cigareta a chutná víno. To, že je svobodný
není dané tím zda mu daná věc je či není odporná.


  Pak jsem psal o tom, jak mne Bůh zbavil hříchu a byl
jsem od něj svobodný. To se neděje až když člověk trvale 
žije s Bohem, to se děje hned na začátku nového života.

  Jakmile se člověk stane součástí nové smlouvy, první den, 
první hodiny, první minuty, zbavuje Pán Bůh svoje děti hříchu.


  Jinak uznávám, Stando, že tvá tvzení a vyjádření jsou absurdní.
A hlavně jsou jen tvá - nijak se mně netýkají. Nejsem Oko.


  Jsem Cizinec. Píšu příspěvky, nad kterými je nadepsané "Vložil: Cizinec".
Můžeš taky někdy reagovat na to, co píšu.

  Toník



]


Projektor (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Pondělí, 18. květen 2026 @ 22:29:10 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Oko
Asi ti, Toníku  rozumím, co tímto chceš vyjádřit.:
Člověk, který trvale žije s Bohem, má postupně i mysl Kristovu - mnohé hříchy jsou mu pak natolik odporné, že vlastně pro něj ani pokušením být nemohou.

Myslivec
Je fakt, že se ti tohle snažil Oko podsunout Cizinče, ale je to velmi srdečné a hezké podsunutí něčeho moc krásného. A je moc smutné, že jsi to odpinkl zpět do světa Oka.
A v tomto se s Okem ztotožňuji. V životě s Bohem postupně narůstá odpor ke hříchu natolik, že začne být odporné i pokušení.
S něčím takovým by jsi se měl ztotožnit Cizinče. To je projevem křesťanského žití.

Cizinec
 Pak jsem psal o tom, jak mne Bůh zbavil hříchu a byl
jsem od něj svobodný. 

Myslivec
Byl? Takže již nejsi od hříchu svobodný Cizinče. Sám se chytáš do vlastních lží, a nevyjadřuješ se, že JSI od hříchu svobodný. 
V něčem tak podstatném jako je přítomný vlastní niterný duchovní stav se nemůžeš plést! V tom se žádný křesťan neplete. Každý křesťan sám v sobě pozná zda žije v Boží milosti, anebo upadl do hříchu.

Dnes jsi proti Oku zhřešil a dost. Takže jsi nakonec napsal správně že jsi BYL od hříchu svobodný, ale co ty ostatní tvoje hříchy. Křivé svědectví překrucováním slov a pojmů, lhaní proti vlastním slovům, zlovolné projekce do lidí, hulvátsví.. 
To je tvoje podivná maximální "svoboda", hřešení za svoje peníze, které dokonce ani není nic hříšného odporného jak nyní píšeš. Takovému pojetí "svobody" jaké máš Cizinče, těžko bude něco odporné, stačí si zaplatit, že..


Cizinec
 Jakmile se člověk stane součástí nové smlouvy, první den, 
první hodiny, první minuty, zbavuje Pán Bůh svoje děti hříchu.

Myslivec
Tys to ale velmi zjednodušil. Bum, a v jednom okamžiku máš nadosmrti vystaráno.
 
Bůh tě jednou provždy zbavil hřichu, namísto toho, že ti odpustil hříchy?!

Nějak často Cizinče zaměňuješ pojem "odpustit" za "zbavil". To není to samé. Zbavení se hříchůůůů následuje až po odpuštění a pokání. Tys to ale vzal nějak hopem. Zbavení se hříchu v prvních minutách, hmmm, tak to je ale panečku fofr.

Cizinec
Jinak uznávám, Stando, že tvá tvzení a vyjádření jsou absurdní.

Myslivec
Tentokrát jsou to prokazatelně tvoje tvrzení a vyjádření Cizinče které jsou absurdní, a k absurditě jsi přidal i vulgaritu! Přehazovat to na Oka je fakt už trapné.

Tvůj závěr je pikantní. Ty jsi Cizinec, ty nejsi Oko. To je asi nějaká paranoia nebo stihomam nebo co, pro který se stále domníváš, že se do tebe pořád někdo projektuje, že mluví za tebe, že je tady moc TY. 
Vysloveně Cizinče nesnášíš když ti oponent pro lepší smysluplnost a pochopení popíše tvé smýšlení podle toho co ty sám píšeš. To je hnedka oheň na střeše. Takhle se Cizinče normální člověk nechová.

Hezké ráno
Myslivec



]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Akuzativ v Úterý, 19. květen 2026 @ 07:27:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Cizinec
Hodně slov
A kdy to začneš žít


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Úterý, 19. květen 2026 @ 09:15:50 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."
Člověk, který trvale žije s Bohem, má postupně i mysl Kristovu ....
 
Nic takového jsme vyjádřit nechtěl? 
Tos opět vyjádřil jen nějaký tvůj svět.
"...


Tak promiň, Toníku.
Jak je zřejmé, je to opravdu jen můj svět. Myslel jsem si, že je světem i tvým. Tak se za to omlouvám. Však má tvrzení nejsou absurdní - a ani nejsou jenom moje:

(1 Kor 2,12 ...)
A my jsme nepřijali ducha světa, ale Ducha, který je z Boha, abychom věděli, co nám Bůh daroval. O tom také mluvíme — ne však slovy, kterým vyučuje lidská moudrost, ale těmi, jimž vyučuje Duch svatý; duchovní věci vysvětlujeme duchovními slovy. Duševní člověk však nepřijímá věci Ducha Božího, neboť jsou mu bláznovstvím a nemůže je poznat, protože mají být posuzovány duchovně. Duchovní člověk však posuzuje všechno a sám není od nikoho posuzován.  Neboť kdo poznal Pánovu mysl, která mu dá porozumět? My máme mysl Kristovu.   




..."
Pak jsem psal o tom, jak mne Bůh zbavil hříchu a byl
jsem od něj svobodný. To se neděje až když člověk trvale 
žije s Bohem, to se děje hned na začátku nového života.

  Jakmile se člověk stane součástí nové smlouvy, první den, 
první hodiny, první minuty, zbavuje Pán Bůh svoje děti hříchu.
"...

Zde používáš slova v jiném významu, než bývá běžné. Běžně rozumíme tomu, že "Bůh zbaví člověka hříchu" - že mu po učiněném pokání ten konkrétní hřích odpustí. Kontext tvého vyprávění tady ale ukazuje na cosi úplně jiného.
Nereálného, z dílny lidské fantazie. 

Okamžitá kvalitativní změna se v oblasti víry může týkat pouze změny  postavení člověka v Božích očích ve křtu, kdy se z "nedědice"  stává dědic Božího království..
Nemůže se týkat odolnosti člověka vůči pokušení.
Podle mých zkušeností člověk se mění k lepšímu i k horšímu pozvolna a za dlouhou dobu života, který jej tímto směrem přirozeně formuje. A tak si člověk osvojuje buď určité zlozvyky, nebo naopak svatým životem postupně získává ctnosti - což jsou lidské návyky konat dobře. Obojí ale trvá nějaký (nemalý) čas, a je to výsledek formování člověka životem, který tomu výsledku pak odpovídá. Vždyť ani fyzickou sílu (svaly) nezískáš ze dne na den, ale jen poctivým úsilím a to za velice dlouhou dobu.

Staňa.




]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Úterý, 19. květen 2026 @ 09:37:50 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
No měníš se spíše k horšímu. Nulová sebereflexe. Lžeš, urážíš, vymýšlíš si, záměrně se snažíš ubližovat. Jsi nadutý, neempatický, nenávistný, bigotní, nespravedlivý, nečestný. Co ty tu ,proboha, moralizuješ? Vždyť ses vybarvil. To, co bylo v tobě kdysi, je tu pořád a ještě horší. Spíše se to stupňuje.


]


Pán Bůh člověka zbaví hříchu (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 19. květen 2026 @ 09:42:32 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

Zde používáš slova v jiném významu, než bývá běžné. 

  Ahoj Stando.

  Používám slova v jiném významu, než bývá běžné v ŘKC

  Když píšu, že Pán Bůh člověka zbaví hříchu, tak tím myslím, 
že Pán Bůh člověka zbaví hříchu, a nemyslím tím to, 
když Pán Bůh člověka hříchu nezbaví a hřích je pořád 
s člověkem (jako například při zpovědi) a člověk se pak
hříchem i chlubí, nebo furt píše o hříchu a hřešení.


Kontext tvého vyprávění tady ale ukazuje na cosi úplně jiného.
Nereálného, z dílny lidské fantazie. 

  Chápu, Stando, že pro tebe je to nereálné.

  A je to logické ve tvé situaci. Mohla by ti v tom
pomoci Liduška, poradit ti, modlit se za tebe.
Aby to bylo reálné i ve tvém životě.


  Okamžitá kvalitativní změna v srdci, v duchu člověka,
se děje okamžitě při vstupu do nové smlouvy, když Bůh 
odstraní staré srdce a dá člověku nového ducha. To je 
změna identity. Jiný člověk. Staré věci pominuly, všechno 
je učiněno nové.

  Okamžitá změna ve vnějších věcech, v pokušení ke hříchu,
se děje i při křtu ve vodě, když se odloží starý člověk.

  Okamžitá změna se někdy děje i když Pán Bůh člověka
vychovává, když je člověk Boží dítě, příkladů jsem ti tu dával dost. 
A děje se i postupná změna, když Bůh svoje děti dlouhodobě
k něčemu konkrétnímu vede - třeba k trpělivosti. 


  Ale i duševní změny a změny v mysli nemusí být vždycky 
postupné, mohou být hodně rychlé. 

  Ve vteřině.

  S některými věcmi je to jako když se dítě učí jezdit na kole. 
To se taky těžko dělá "postupnou změnou". Jednou, v jeden okamžik,
najednou, se to v mozku toho malého "spojí" a dítě najednou umí jezdit na kole.

  Tak to bývá často pří výchově. Docela stejně často, jako postupná a vytrvalá změna.

  Toník


]


Re: Pán Bůh člověka zbaví hříchu (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Úterý, 19. květen 2026 @ 12:30:49 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
heleď se, ty nadtuej lháři z cizincový lhoty, v řkc opravdu není nic takovýho, co jí lživě a podlě přisuzuješ, že prý "Pán Bůh člověka hříchu nezbaví a hřích je pořád s člověkem (jako například při zpovědi)"
lžeš jak vejlupek z hadího sémě, páč zpověď v řkc děšlá pravej opak, ty podsouvači, ohýbači a pomlouvači....
syčíš lež jak hadův kamarád....
a to se fakt ani nestydíš lhát, tóňo ????
apoštol jan jasně píše, že "žádná lež není z pravdy"
a kdo je opravdu narozenej z boha,ten nelže
a ty lžeš. asi i o svým narození z boha, když teda tady o druhejch lžeš, páč "Kdo je narozen z Boha, nedopouští se hříchu", kecači....





]


Re: Pán Bůh člověka zbaví hříchu (Skóre: 1)
Vložil: oko v Středa, 20. květen 2026 @ 08:51:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Toníku:


Bůh nám ale nabízí cestu, jak se zbavit svých hříchů: Skrze učiněné pokání a vyznání vin Bohu i církvi - skrze tuto službu církve (J 20,21-23) Bůh svojí milostí a darem hříchy odpouští. Pro zásluhy Krista na kříži.
Máme tuto moc - možnost zbavit se hříchů. Jinak by Kristus trpěl nadarmo.
Je to, jako si "vyprat zašpiněné šaty". Zbavit se špíny na duši. A to můžeme.

Zamysli se, prosím, nad tímto:

(Zj 7,13 ...)
Jeden z těch starších na mne promluvil: „Kdo jsou a odkud přišli tito, kteří jsou oblečeni v bílá roucha?“  Řekl jsem mu: „Můj pane, ty to víš.“ A on mi řekl:To jsou ti, kteří přicházejí z velikého soužení a svá roucha vyprali a vybílili v krvi Beránkově. ...


Opravdu máš moc (i možnost) zbavit se svých hříchů. Kristus (ustanovením služby církve hříchy odpouštět) tuto možnost otevřel.




Různá pokušení ke hříchu přetrvávají u každého člověka až do smrti. Ať je člověk svatý, nebo hříšný. 
Pokušení bývají různého druhu - co je pro jednoho člověka "zajímavé", k tomu je jiný člověk třeba zcela chladný a žádné pokušení necítí. Pokušení zakoušeli i dosud bezhříšní lidé v ráji - i Pán Ježíš  na poušti. Pokušení není hříchem!  

Zvláštním typem pokušení jsou následky ze hříchů - hříšné návyky, kterých se člověk opravdu jen těžko zbavuje. 
Dám příklad: Znám člověka, který se kdysi na vojně naučil "*****ovat". Dneska si uvědomuje, že jako křesťan by měl dávat dobrý příklad svému okolí (svým dětem, vnukům) a chtěl by se toho návyku zbavit. Ale je to jako reflex - bouchne se při práci  kladivem, zabolí to a hned z něho vyletí ta "holubička". Dřív, než si to stačí uvědomit. Protože v normálním stavu taková slova nepoužívá ...




]


Re: Pán Bůh člověka zbaví hříchu (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 20. květen 2026 @ 17:15:30 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

  Ahoj Stando.

  Kdybys v mém příspěvku [granosalis.cz] dočetl jen o jednu větu dále, 
mohl by sis přečíst, že mých hříchů mě zbavil Pán Bůh

  Píšu ti to tučně a podtrženě, aby sis toho všiml. Tak ještě 
jednou, Stando: Mých hříchů mě zbavil Pán Bůh

  Tím pádem nepotřebuju nějaké fejkové "zbavování hříchů",
které si děláte sami, ale nikdy vás hříchů nezbaví a ještě 
v pětasedmdesáti letech píšete stále dokola o hříchu a hřešení
a v kostele říkáte bijíce se v prsa o tom, že často hřešíte, 
myšlením, slovy a skutky ....

  Toník




]


Re: Pán Bůh člověka zbaví hříchu (Skóre: 1)
Vložil: oko v Středa, 20. květen 2026 @ 19:35:49 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zdravím Toníku. 
Lidušku mám rád. Znám ji od malička , je mojí neteří. Je to rodina.  
Ale o víře se s ní nebavím - pokud by ona sama nezačala. Bylo by jí to nepříjemné a já ji respektuji. "Netlačím" na ni ani trochu. Vím, že nyní žije v určitých omylech, ale hlavně žije prakticky pořád čistým životem "po křesťansky"
A to není málo.
I když se zbavila zbytečně některých výsad , připravených pro křesťany v církvi (eucharistie, svátost smíření ...) . 
Učím se přijímat fakt, že některé lidi si vodí Pán Bůh po docela zvláštních cestách.



...": Mých hříchů mě zbavil Pán Bůh. "...

Toníku, cílem Kristovy oběti je přece záchrana hříšníků. Kristus proto otevřel možnost záchrany. Ale nikoho Bůh nezachrání bez něho - bez naší spolupráce - nespasí nás bez nás!

To znamená, že každý hříšník, má - li být zachráněn a jeho hříchy odpuštěny, se musí nejdřív  také on sám ve svém srdci pro tuto záchranu rozhodnout. 
Změnit své smýšlení, sám se musí rozhodnout pro život s Bohem. 
Je fakt, že k takovému rozhodnutí člověka povzbuzuje Duch svatý v každém lidském srdci - ale to samotné rozhodnutí nechat se zachránit Bohem a změnit svůj život, musí být naprosto svobodné - přímo z lidského srdce. 

Bůh povzbuzuje, ale s člověkem nemanipuluje. 

Když tedy říkáš, že tvých hříchů tě zbavil Bůh - a u nikoho to přece nikdo jiný, než právě jenom Bůh, nedokáže - Bůh by to nikdy neudělal bez tvého rozhodnutí v srdci, kdy jsi se pro něho rozhodl. 
A udělal by to až po tvém učiněném pokání, jak učí Pán Ježíš i apoštolové. Neudělal to u tebe před dvěma tisíci roky (to je omyl) , ale dělá to až tehdy, kdy  to má smysl pro záchranu toho každého konkrétního člověka. 

Není to tak, že první odpustí hříchy Bůh a až potom ty děláš pokání. To je křesťanství naruby.




..."... říkáte bijíce se v prsa o tom, že často hřešíte, myšlením, slovy a skutky ...."...

Vyznáváme tím svoji křesťanskou víru a svoji existenční závislost na Bohu a jeho pomoci, na jeho milosti. 

I když člověk žije s Bohem, pořád není ideální a stává se vždycky, že v něčem i selže - zhřeší. 

Z lidské slabosti, ze závislostí, vypěstovaných ze života před obrácením ,  nebo selháním při pokušení ... Nebo i z prosté nepozornosti třeba skutku lásky, kdy by měl v nějaké situaci něco udělat - ale on neudělá vůbec nic  I toto může být hříchem.


Staňa.

Hříchy pak v lítosti vyznáváme Bohu i církvi. Když je roucho poskvrněno, třeba ho vyprat, aby bylo zase čisté ...



]


Re: Pán Bůh člověka zbaví hříchu (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 20. květen 2026 @ 21:15:52 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

Ale nikoho Bůh nezachrání bez něho - bez naší spolupráce - nespasí nás bez nás!

  Určitě, Stando. To nespasí. Píšeš to pořád, tak snad si to jednou uvědomíš, co píšeš.

  Mě Pán Bůh nespasil beze mě. Až zachrání tebe, tak to bez tebe taky neudělá. 


Změnit své smýšlení, sám se musí rozhodnout pro život s Bohem. 

  Konečně rozumné psaní, Stando. To ti celou dobu píšu. Proto jsem se dávno rozhodl pro život s Bohem, změnil smýšlení, dal se pokřtít, opustil starý bezbožný život, pohřbil tu mrtvolu. 

  Snad to jednou uděláš i ty.


 to samotné rozhodnutí nechat se zachránit Bohem a změnit svůj život, musí být naprosto svobodné - přímo z lidského srdce. 

  Tak ať už Stando to rozhodnutí už brzo uděláš.


Když tedy říkáš, že tvých hříchů tě zbavil Bůh - a u nikoho to přece nikdo jiný, než právě jenom Bůh, nedokáže - Bůh by to nikdy neudělal bez tvého rozhodnutí v srdci, kdy jsi se pro něho rozhodl. 

  Přesně, Stando. Taky to Bůh neudělal bez mého rozhodnutí.

  To jsem ti i popisoval v článku Parchant, když jsi tu propagoval 
tvou zvrácenou "svobodu" hřešit a "svobodu" odejít od Boha 
a všelijaké tvé divné "svobody"

  A jestli ty tvé zvrácené "svobody" jednou vyházíš do popelnice a necháš 
skutečně Boha, aby tě zbavil hříchů, určitě to také bude s tvým rozhodnutím.


  Křesťanství na ruby je Stando "svoboda hřešit"
 
  Křesťanství na ruby je "zbavení hříchu", po kterém neustále hřešíš.

  Křesťanství na ruby je, když napíšeš třicet článků a dva tisíce příspěvků o hřešení do roka. 

  Křesťanství naruby je to vaše neustálé hřešení.

  Křesťanství na ruby je když píšete o víře, co dovede ke křtu, ale sami jste se nikdy pokřtít nedali.

  Křesťanství na ruby je když píšete o pokání, ale vše co máte, je tak maximálně lítost, pokání žádné.

  Křesťanství na ruby je když rodíte prokleté zvrácené pokolení do království satana.

  A všechny ty vaše další omyly ve víře, úchylky a zatemnění rozumu vašimi herezemi.

  Toník




]


Re: Pán Bůh člověka zbaví hříchu (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Středa, 20. květen 2026 @ 21:36:01 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
  Křesťanství na ruby je Cizinče ta tvoje maximální "svoboda" hřešit za svoje.
 
  Křesťanství na ruby Cizinče je "zbavení hříchu", po kterém neustále hřešíš a vlastní hřích si nepřiznáváš.

  Křesťanství na ruby Cizinče je, když na třicet článků a dva tisíce příspěvků o hřešení do roka odpovídáš jako zatvrzelý heretik a manipulátor. 

  Křesťanství naruby Cizinče je to tvoje neustálé hřešení, projektování tvé zlovolnosti do diskutujících, překrucování slov, dvojakost, zlovolnost, zlomyslnost, hulvátství.

  Křesťanství na ruby Cizinče je když píšeš o víře, co prý tě dovedla ke křtu, ale pro tvé evidentní heretické názory se o žádný křest nejednalo.

  Křesťanství na ruby Cizinče je když píšeš o pokání, ale vše co máš, je tak maximálně sebelítost a pokání žádné.

  Křesťanství na ruby Cizinče je když někomu říkáš že rodí prokleté zvrácené pokolení do království satana.

   Křesťanství na ruby Cizinče je když lžeš proti vlastním slovům, když tvůj vlastní hřích svaluješ na jiného.

  A všechny tyto tvoje a další omyly ve víře, úchylky a zatemnění rozumu tvými herezemi Cizinče.


]


Re: Pán Bůh člověka zbaví hříchu (Skóre: 1)
Vložil: oko v Čtvrtek, 21. květen 2026 @ 11:14:12 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..." Křesťanství na ruby je Stando "svoboda hřešit""...

Svoboda je jako dvě strany stejné mince. 
Můžeš se svobodně rozhodnout pro život bez Boha, protože se můžeš stejně svobodně rozhodnout i pro život s Bohem.  Kdyby nebylo jednoho, nemohlo by být ani toho druhého. 
Fakt je to až tak těžké pochopit?


..." Křesťanství na ruby je "zbavení hříchu", po kterém neustále hřešíš."...

Hřešíme všichni. Jde o to, aby se naše hříchy, co do jejich závažnosti, stále umenšovaly. S pomocí Boží.


..."Křesťanství na ruby je, když napíšeš třicet článků a dva tisíce příspěvků o hřešení do roka. "...

O hříchu a hřešení psal hodně i apoštol Pavel. On je snad také příkladem  "křesťanství naruby"?



..."Křesťanství na ruby je když píšete o pokání, ale vše co máte, je tak maximálně lítost, pokání žádné."...

Opravdové pokání není možné bez správného druhu lítosti nad způsobeným zlem. Tohle snad chápe i malé dítě!


.
..."Křesťanství na ruby je když rodíte prokleté zvrácené pokolení do království satana."...

Že je satan knížetem tohoto světa - to máš i v Bibli. A stav zvráceného pokolení zděděný po otcích - i o tom se píše v Bibli. Z tohoto stavu člověka zachraňuje křest.






]


Re: Pán Bůh člověka zbaví hříchu (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Čtvrtek, 21. květen 2026 @ 12:52:24 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Stando, není těžké pochopit tvou "svobodu".

  Stejně tak není těžké pochopit tvoje urputná snaha přehodit vaše zvrácenosti na druhé. To tak hříšníci často mají, že když jsou v nějakém průšvihu, zvrácenosti, úchylce, snažíte se do vašich problémů zatáhnout druhé. Nebo si vaše zvrácenosti bagatelizovat tím, že si omylem řeknete, že tak jako vy, to mají všichni.

  Pořád to ale bude jen vaše, Stando.

  Toník




]


Re: Pán Bůh člověka zbaví hříchu (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Čtvrtek, 21. květen 2026 @ 13:35:46 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
tondo, není těžké pochopit lidskou svobodu, ke kerý ho bůh stvořil. máš to už na prvních stránkách bible, ale odporuješ tomu až do posledního svýho dechu... marně a mylně. svoboda je, i svoboda hřešit, jak bůh zjevil v adamovi a evě. tak neodporuj božímu zjevení a slovu písma a nestav slovo svý nad slovo boží... seš to ty, kdo to převrací naruby, ne oko.
stejně tak není těžký pochopit tvoje urputná snaha přehodit tvý hereze na druhý. to tak heretici jako ty často maj, že když jsou v nějakým průšvihu, zvrácenosti, úchylce, snaží se do svejch problémů zatáhnout druhý :-)))


]


Re: Pán Bůh člověka zbaví hříchu (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Čtvrtek, 21. květen 2026 @ 14:12:06 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

O hříchu a hřešení psal hodně i apoštol Pavel. On je snad také příkladem  "křesťanství naruby"?

  Ahoj Stando.

  To je moc dobrá otázka. A k tématu. Pavel psal skutečně hodně o hříchu a hřešení

  Jen o tom psal dost jinak, než ty. Například napsal:

Co tedy řekneme? Máme zůstávat v hříchu, aby se rozhojnila milost? 
Naprosto ne! 
Jak bychom my, kteří jsme hříchu zemřeli, v něm ještě mohli žít?
Co tedy? Budeme hřešit, protože nejsme pod Zákonem, ale pod milostí? 
Naprosto ne!
Víme, že náš starý člověk byl spolu s ním ukřižován, 
aby tělo hříchu bylo zbaveno sil a my už hříchu neotročili.
Ten, kdo zemřel, je zproštěn hříchu.
Byli jste osvobozeni od hříchu a stali jste se otroky spravedlnosti. 



  Pavel: Žádné hříchy a hřešení, když milost.

  NAPROSTO NE!

  Chápeš, Stando? 
  
  Naprosto NE.



  Není totiž rozdílu: všichni zhřešili a postrádají Boží slávu, ale jsou ospravedlňováni zadarmo jeho milostí skrze vykoupení, které je v Kristu Ježíši. Bůh projevuje svou lásku k nám tím, že Kristus za nás zemřel, když jsme ještě byli hříšní.

  Jako skrze jednoho člověka vešel do světa hřích a skrze hřích smrt, tak se také smrt rozšířila na všechny lidi, protože všichni zhřešili. Jako skrze provinění jednoho člověka přišlo na všechny lidi odsouzení, tak i skrze spravedlivý čin jednoho člověka přišlo na všechny lidi ospravedlnění k životu
  
  A to píše dobře. Moc dobře. O vykoupení, osvobození, ospravedlnění a záchraně nás všech.



Mzdou hříchu je smrt, ale darem Boží milosti je život věčný v Kristu Ježíši, našem Pánu.
Hřích využil příležitosti, které se mu dostalo skrze to přikázání, hřích ožil, a já jsem zemřel.
Hřích mi působil smrt.

  Hřích Pavlovi způsobil smrt. Hřích ho zabil. 

  Nezpůsobil Pavlovi smrt křest, jako to je v popletených náboženstvích, i když naštěstí jen fiktivně, virtuálně, ne reálně, že by se křtem miminka křižovala nebo jinak vraždila.

  Toník



]


Re: Pán Bůh člověka zbaví hříchu (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Čtvrtek, 21. květen 2026 @ 14:28:39 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
a kerý náboženství hlásá, že křest způsobuje smrt, kromě tvý pomotaný hlavy, pomýlenče cizá ??? :-DDD


]


Re: Pán Bůh člověka zbaví hříchu (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pátek, 22. květen 2026 @ 13:49:00 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Křest způsobuje "ztotožnění" osoby křtěnce s osobou Krista - jejich bytostné  "propojení" už navěky. 

Křest zpřítomní události Kristova života, smrti i vzkříšení - tím na těchto událostech získává křtěnec  (skrze křest -  skrze "obřízku Kristovu")  osobní účast a tím také získává užitek, plynoucí z Kristových zásluh a  z dober Kristovy oběti.


]


Re: Pán Bůh člověka zbaví hříchu (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 22. květen 2026 @ 14:32:43 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

  Stando, a ještě to máte tak, že ve svátosti křtu křižujete miminka, že ve svátosti křtu váš duch zemřel, že ve křtu křtěnec zemře, že tvůj starý člověk zemřel ve křtu?

  Toník


]


Re: Pán Bůh člověka zbaví hříchu (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Pátek, 22. květen 2026 @ 14:39:02 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
my to máme tak, jak hlásaj apoštolové, ty heretiku :-))))
takže když pavel píše, že "jsme tedy křtem spolu s ním pohřbeni ve smrt"  a že "starý člověk v nás byl spolu s ním ukřižován, aby tělo ovládané hříchem bylo zbaveno moci a my už hříchu neotročili", tak to tak máme.
a co ty, tondo, jak to má vaše sekta ??? :-)))










]


Re: Pán Bůh člověka zbaví hříchu (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Pátek, 22. květen 2026 @ 18:08:57 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Hele, katolický bigotní magore,  Chození do skal není sex. Cyklistika není sex. Péče o zahradu není sex. Výlety po městech nejsou sex. Cesty autem nebo letecky nejsou sex. Kultura, zábava, divadla, kina, diskotéky, koncerty kapel nejsou sex. Bowling s kamarády není sex, sbírání hřibů v lese není sex. Přehrady, moře, bazény, plavání není sex. Lyže v zimě nejsou sex. Tenis, pingpong, fitko není sex. Cyklovýlety, cyklistika není sex. Návštěva rodiny jeho nebo mojí není sex. Návštěva přátel, grilovačky, zahradní párty není sex. Péče o zahradu není sex.  Přestavba baráku není sex. Práce, zaměstnání není sex. Společné jídlo, spánek není sex. 

Pokud ve všem vidíš sex, zajdi si za sexuologem nebo psychiatrem. 


]


Re: Pán Bůh člověka zbaví hříchu (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Čtvrtek, 21. květen 2026 @ 13:32:07 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)




]


Re: Pán Bůh člověka zbaví hříchu (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Středa, 20. květen 2026 @ 19:39:42 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zase falešný pozér oko poučuje ostatní pobožné o tom, jak mají být správní pobožní. Pozér oko, co má sám hříšné návyky. Sudičství, lhaní, pomluvy, záměrné ubližování. Jak tu může člověk, který se tak zdiskreditoval, poučovat druhé? To je bizár. 

Oko - ty ses definitivně vybarvil a tady už nic nebude jako dříve. S tím počítej. 


]


Re: Pán Bůh člověka zbaví hříchu (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Středa, 20. květen 2026 @ 19:45:32 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
A jak si takový namyšlený grázl a křivák ještě myslí, že bude žít v jakémsi katolickém nebi navěky. Za co? 

Za svoje škůdcovství, ubližování, pomluvy a tvoření fantasmagorií? 

Ten člověk je zlý a domýšlivý, že bude žít věčně. To je další bizár. 

Z takových lidí se skládá církev. 


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Neděle, 17. květen 2026 @ 09:21:33 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/



]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pondělí, 18. květen 2026 @ 03:19:03 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)


Předpokládal jsem, že jsi - po dostatečném našem vysvětlení - opustil tu svoji herezi o bezpodmínečném odpuštění hříchů úplně všem lidem.

Že jsi už pochopil učení křesťanské víry o tom, že aby ti Bůh odpustil hříchy, musíš z nich nejdříve ty učinit pokání, litovat způsobeného zla a odvrátit se od hříšného jednání -  obrátit se k Bohu. 


]


Pán Ježíš odpustil hříchy, zatímco třeba mně (či někomu dalšímu) je neodpustil. (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pondělí, 18. květen 2026 @ 07:45:56 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

  Stando, to předpokládáš úplně špatně

  Žádné hereze jsem neopustil, protože žádné vaše hereze nemám. 

  A ty hulváte jeden drzý už bys mohl s těmi přidrzlými
urážkami druhých přestat. Kdo je zvědavý na ty vaše 
"hereze", co furt taháte do diskuzí? 

Vedle plísníš toho úchyla že pořád tahá své problémy 
do diskuze, a sám se chováš stejně... Pořád ty tvoje hereze.
Ty si nechtě tam u vás v té vaší "svobodě hřešit".



  Je nějaký problém odpovědět na otázku k tomu, 
co píšeš, že místo odpovědi začneš urážet tazatele? 


  Nemyslím, že by otázka byla tak složitá, abys nemohl odpovědět.


  Napsal jsi:
  Toní


]


Re: Pán Ježíš odpustil hříchy, zatímco třeba mně (či někomu dalšímu) je neodpustil. (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Pondělí, 18. květen 2026 @ 08:42:16 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
 A ty hulváte jeden drzý už bys mohl s těmi přidrzlými
urážkami druhých přestat. Kdo je zvědavý na ty vaše 
"hereze", co furt taháte do diskuzí? 

Vedle plísníš toho úchyla že pořád tahá své problémy 
do diskuze, a sám se chováš stejně... Pořád ty tvoje hereze.
Ty si nechtě tam u vás v té vaší "svobodě hřešit".


Ohóó. Cizinec ztrácí nervy. Tak přesně takovým výlevům se říká HULVÁTSTVÍ Cizinče. A také je to další indicie která potvrzuje urážlivou narcistickou náturu. Co voni si k tobě dovolujou, usvědčit tě z toho, že tvoje pojetí odpuštění Cizinče je od začátku zcela pochybené.

Hezký den
Myslivec


]


Re: Pán Ježíš odpustil hříchy, zatímco třeba mně (či někomu dalšímu) je neodpustil. (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pondělí, 18. květen 2026 @ 09:11:19 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Toníku. 

Hereze je omylem ve víře - je to lež, která se tváří jako vznešená pravda.  


Křesťanskou pravdou, křesťanským učením,  je ale toto:


Učiňte tedy pokání a obraťte se, aby byly vymazány vaše hříchy, (Sk 3,19). 


Naprosto jasná a srozumitelná podmínka k tomu, aby byl člověk smířen s Bohem - aby byla Bohem zbořena jeho hradba hříchů, stojící jako zeď mezi hříšníkem a Bohem.



Proč, když tě na toto stále dokola upozorňuji, tak to bereš jako "drzost"? Jako urážku?

Když zřetelně vidím, v čem se mýlíš - to mám raději mlčet, abych se tě nějak nedotkl? A jakým způsobem ti říct - jak to pojmenovat, v čem se mýlíš - v čem jsi mimo - aniž by jsi to hned vnímal jako "urážkul"?


Tebe přece neplísním za nějaké sprosté vyjadřování a ani jsem tě nikdy za úchyla nepovažoval.












]


Re: úroveň diskusí / hulvátství/ (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Pondělí, 18. květen 2026 @ 09:22:41 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

OKO + CIZINEC

OKO:
Tohle, Toníku, pořád nijak nevysvětluje, jak jsi přišel na to, že zrovna tobě Pán Ježíš odpustil hříchy, zatímco třeba mně (či někomu dalšímu) je neodpustil.
Předpokládal jsem, že jsi - po dostatečném našem vysvětlení - opustil tu svoji herezi o bezpodmínečném odpuštění hříchů úplně všem lidem. Že jsi už pochopil učení křesťanské víry o tom, že aby ti Bůh odpustil hříchy, musíš z nich nejdříve ty učinit pokání, litovat způsobeného zla a odvrátit se od hříšného jednání -  obrátit se k Bohu. 
CIZINEC:   
Stando, to předpokládáš úplně špatně
  Žádné hereze jsem neopustil, protože žádné vaše hereze nemám. 
A ty hulváte jeden drzý už bys mohl s těmi přidrzlými
urážkami druhých přestat. Kdo je zvědavý na ty vaše 
"hereze", co furt taháte do diskuzí? 
Vedle plísníš toho úchyla že pořád tahá své problémy 
do diskuze, a sám se chováš stejně... Pořád ty tvoje hereze.
Ty si nechtě tam u vás v té vaší "svobodě hřešit".


Ahoj Toníku a OKO,

nikdy by mne dříve nenapadlo, že za odlišné názory a vnímání víry (např. hereze o bezpodmínečném odpuštění), budou urážky druhých  diskutujících i směrem od Cizince. Klidně tuto urážku vztahuji i na sebe, protože bezpodmínečné odpuštění jako herezi vnímám také. 

O stylu diskusí ohledně odpuštění jsem včera poslala nový článek do redakce. Toto je další projev na GS, který do něj bude zapadat.


Brusle7


]


Re: Pán Ježíš odpustil hříchy, zatímco třeba mně (či někomu dalšímu) je neodpustil. (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Pondělí, 18. květen 2026 @ 10:44:30 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Katolický bobku, budeš to mít se mnou těžké. Možná ses neměl tak vybarvit, jak ses vybarvil. Ale budiž. Vybarvil ses, tak se na tebe zaměřím, dědulo. Nebylo to moc strategické rozhodnutí začít se mnou válčit, protože na mě intelektově ani lidsky nemáš. Ale rozhodl ses tak, tak si spolu užijeme. 

Takže bigotní pobožný dědulo Stando s nickem oko. Nemáš žádný důvod ke tvé pýše. Co jsi tak světoborného dokázal? Čím se tu povyšuješ nad ostatní? 


]


Hereze a omyly a diskuze k tématu (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 19. květen 2026 @ 08:51:50 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

  Stando, hlavně je hereze a heretik římskokatolická urážka, nálepka, 
kterou se drzí katolíci snaží nalepit na diskuzního oponenta, aby ho ponížili. 

  Hlavně je hereze interní římskokatolická záležitost, která už se mně 
nijak netýká - je to jen vaše záležitost, záležitost lidí, co v tom 
ještě stále žijete a zatemňují vám ty vaše "hereze" mozek. 

  A hereze taháte do diskuze vy, je to váš problém. A velmi často 
se vaše hereze a omyly diskuze netýkají - jsou jen vaše.

  Do diskuze vaše hereze nepatří, Stando. 


Problém je, že pokud mezi námi bude snaha 
toho druhého nějak "devalvovat", zesměšnit, 
"převálcovat", nazvat lhářem .... 
(prostě s absenci úcty k člověku, 
vyvolávající spíš nepřátelství, pohrdání) - 
nutně tyto prvky pak vyvolávají emoce, 
které zablokují zdravý rozum. 
Pak se třeba ani vážně nezamyslíš 
nad souvislostmi v Písmu, které jsem uvedl. 

Takto by se nikdy neměl vést dialog o víře.  
Nato je Pravda příliš cenná, aby byla takto zbytečně 
zablokována a odmítnuta.

  A to jsi napsal hezky.

  Je pro tebe pravda v tomto tématu cenná, 
nebo chceš probírat ty vaš "hereze", co stále taháš 
do diskuze a co vám blokují zdravý rozum?

  Vaše Hereze si prober třeba se Sodofkou nebo Martinem, 
to si budete spíše rozumět. 

  Pokud se chceš bavit se mnou, tak spíše o praktickém životě
a například o Písmu, o tom, co je v něm.


  Zpět tedy k tématu.

Křesťanskou pravdou, křesťanským učením,  je ale toto:

Učiňte tedy pokání a obraťte se, aby byly vymazány vaše hříchy, (Sk 3,19). 

  Tak, Stando. O tom ti tu celá léta píšu.


Učiňte pokání a každý z vás ať se dá pokřtít na základě jména Ježíše Mesiáše na odpuštění svých hříchů, a přijmete dar Ducha Svatého.

  Proto ti píšu o tom, že nám Bůh dal pokání, aby byly vymazány naše hříchy. 
Psal jsem ti k tomu vymazání hříchů, zbavení hříchu dlouhý příspěvek i tady v diskuzi [granosalis.cz], 
s konkrétními příklady ze života.

  Psal jsem ti i o tom, že jsme se dali pokřtít. Odložili starého člověka.


  V tom je rozdíl od toho, když se člověk bije teatrálně na veřejnosti v prsa,
opakuje "vyznávám, že často hřeším myšlením, slovy a skutky" (ještě v pětasedmdesáti !!??)
pobíhá po zpovědnicích, lituje, ... a hříchy jsou pořád s ním,
protože pokání neučinil a hříchy tak vymazané nebyly.




Proč, když tě na toto stále dokola upozorňuji, tak to bereš jako "drzost"? Jako urážku?

  Fiktivní, nesmyslná otázka. 
Když mne upozorňuješ na nějaké tvé nápady, neberu to ani jako drzost, 
ani jako urážku. Proč bych. To je přeci tvoje věc, co žiješ, co tě napadá. 

  Asi se tedy ptáš na nějaký tvůj problém?

  Jako drzost a urážku beru tvé lhaní a tvoje drzé nadávky, Stando. 
To je mimo téma diskuze. 

  Ale zase si vážím, že alespoň částečně diskutuješ k tématu.
 


  Stando, patnáct let taháš do diskuze stále dokola vaše hereze, 
omyly, hříchy, hřešení, dokonce "svobodu hřešit", stále dokola, 
Znovu a znovu. 

  Dokonce jste s papežem Pavlovi přišili "chlubení hříchem"!
Vyšlo tedy najevo, že ty se alespoň hříchem nechlubíš, ... trochu pozitivní


  Už je ti pětasedmdesát a pořád taháš do diskuze ty tvoje hříchy 
a hřešení, místo toho, aby sis je vyřešil, poslechl apoštola, 
udělal pokání, aby byly hříchy vymazané.

  Je pak srandovní, že plísníš jiného člověka že on zase tahá do diskuze 
svoje hřešení. 

  V čem jsi jiný, než on?




  Tučně a podtrženě.

  Je to tak. 

  U nemohoucích "bohů", co jsou závislí na člověku, nemůže.

  To se nás naštěstí netýká.

  Toník



]


Re: Hereze a omyly a diskuze k tématu (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Úterý, 19. květen 2026 @ 12:36:18 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
"Stando, hlavně je hereze a heretik římskokatolická urážka, nálepka, 
kterou se drzí katolíci snaží nalepit na diskuzního oponenta, aby ho ponížili. "

- přesně tak, ty když narazíš na neoblomnýho oponenta, hned ho označíš nálepkou trolla, aby ses nemusel vyrovnávat s argumentama oponenta, to ses pojmenoval přesně :-)))

akorát je tvoje lež, že prá je to katolická hereze. není katolická, je to cizincova morální hereze. katolická hereze totiž neexistuje. existuje jenom katolická církev. a to, co je hereze, stojí mimo ni, stejně jako tvoje různý nekřesťanský lži, převraceči a ohýbači slov druhejch i slov písma.... :-)))




]


Re: Hereze a omyly a diskuze k tématu (Skóre: 1)
Vložil: oko v Středa, 20. květen 2026 @ 09:05:15 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."

  Tučně a podtrženě. Je to tak.  U nemohoucích "bohů", co jsou závislí na člověku, nemůže.
"...


Ahoj Toníku.
Vás se tedy to odpuštění hříchů na základě učiněného pokání tedy netýká: beru na vědomí. Ale to je vaše škoda, nemyslíš?


(L 11,32)
Ninivští muži povstanou na soudu s tímto pokolením a odsoudí je, neboť učinili pokání na Jonášovo kázání — a hle, zde je někdo větší než Jonáš.“ 


Hereze není nadávka ani sprosté slovo - označuje se tak omyl ve víře. Heretik je ten, kdo se v nějaké věci mýlí. Já ti přece  vždycky hned vysvětluji, v čem já spatřuji u tebe podstatu tvého omylu.




(L 24,47)
... a na základě jeho jména má být všem národům vyhlášeno pokání k odpuštění hříchů, počínajíc od Jeruzaléma.


]


Re: Hereze a omyly a diskuze k tématu (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 20. květen 2026 @ 17:19:17 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

  Stando, to, co si řešíte za problémy, to se nás netýká.

  Vaše nebezpečné hereze ve stylu 'Tak se raduji z "vysvobození Kristem",  
že zavírám oči před svými novými selháními a bagatelizuji si je. 
To je ale jistá cesta do pekel....' jsou asi i "omyly ve víře", 
ale hlavně vaše omyly. Byť se je snažíš popřehazovat na druhé.

  Ani ty se mně netýkají. Je jedno, jak si ty vaše hereze a omyly nazveš.

  Ale zkus se zamyslet, když tě takové hereze a omyly ve víře napadají, 
jestli v těch vašich nápadech nemátě nějakou docela systematickou chybu.

  Toník


]


Re: Hereze a omyly a diskuze k tématu (Skóre: 1)
Vložil: oko v Středa, 20. květen 2026 @ 19:41:39 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Toníku, 
kdybych tě já právě takto neviděl - podle tvých prohlášení -  nebudu to přece takto pojmenovávat.

Když tě upozorňuji na nelogičnosti, pokuse nad nimi zamyslet. Nikdy to nemyslím jako urážku.

Staňa.


]


Re: Hereze a omyly a diskuze k tématu (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 20. květen 2026 @ 21:25:08 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Stando,  'Tak se raduji z "vysvobození Kristem",  
že zavírám oči před svými novými selháními a bagatelizuji si je. 
To je ale jistá cesta do pekel....' je taková nelogičnost, nad kterou
se nemusím zamýšlet. Na to mě nemusíš upozorňovat, to vidím.

  A je mi jasné, že je to jen tvoje vidění. Z tvého "charakteru". 
Nikoho jiného, než lidi , co jim vygumovaly hlavu ty vaše hereze, 
se vaše "vidění" netýká. Taková vidění mají zdroj právě u vás.

  Není to sice tak hloupé, jako když JMK napíše "spáchejte sebevraždu", 
nebo tak zvrácené, jako Martinovo "Mohu vraždit, krást, cizoložit ...",
ale nelogické jsou tu vaše ujeté hereze docela stejně.



  Stando, jediné logické a rozumné vidění k Božímu odpuštění je toto:

  Jestli mi Pán Bůh odpustil a nepočítá mi hříchy, tak to jsem 
moc rád. Díky Bohu za to. Když je takový, budu pro něj žít. 

  Budu pro něj žít celý život.

  Udělám cokoliv, abych napravil, co jsem způsobil. Budu ho poslouchat,
protože stojí zato někoho tak velkorysého poslouchat a důvěřovat mu.


  Toník



]


Re: Hereze a omyly a diskuze k tématu (Skóre: 1)
Vložil: oko v Čtvrtek, 21. květen 2026 @ 10:59:21 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)


 ..." Jestli mi Pán Bůh odpustil a nepočítá mi hříchy, tak to jsem 
moc rád. Díky Bohu za to. Když je takový, budu pro něj žít. "...


Zda tobě Pán Bůh odpustil - to já nevím. Pro křesťana v církvi totiž Pán ustanovil službu církve hříchy odpouštět (J 20,21-23).



Pán Bůh své odpuštění hříchů  PODMIŇUJE   tím, že člověk změní svůj život, že učiní pokání a od života ve hříchu se podle svých slabých lidských sil odvrátí.  

Kdo život nezmění, pokání neučiní - toho hříchy stále trvají neodpuštěny.

Samozřejmě to obrácení hříšníka nebude hned dokonalé, ale proto je třeba ten proces obrácení za účinné pomoci Božích milostí v sobě uskutečňovat neustále...


Existují však lidé, co se domnívají, jací že jsou dobří křesťané - ale příslušná místa v Písmu, která je usvědčují z omylů,  okázale ignorují ...

Staňa.


]


Re: Hereze a omyly a diskuze k tématu (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Čtvrtek, 21. květen 2026 @ 12:55:42 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

Existují však lidé, co se domnívají, jací že jsou dobří křesťané - ale příslušná místa v Písmu, která je usvědčují z omylů,  okázale ignorují ...

  Tvou situaci chápu, Stando, rozumím, že to tak máš.
  
  Já to mám jinak, než ty. Já vím, že tobě Bůh odpustil. I když jsi nezměnil svůj život, nečinil jsi pokání, i když dál žiješ v hříchu, pořád píšeš o hřešení a často hřešíš myšlením, slovy a skutky, stejně vím, že ti Pán Bůh odpustil.

  A je lepší reakce na Boží odpuštění, než tvůj nápad  'Tak se raduji z "vysvobození Kristem",  že zavírám oči před svými novými selháními a bagatelizuji si je. '. 

  Ten tvůj nápad je skutečně jistá cesta do pekel, jak jsi dobře napsal.

  Ale nemusíš na té tvé cestě s takovými tvými nápady být.

  Toník


]


Re: Hereze a omyly a diskuze k tématu (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pátek, 22. květen 2026 @ 13:42:28 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."Já vím, že tobě Bůh odpustil. I když jsi nezměnil svůj život, nečinil jsi pokání, i když dál žiješ v hříchu ..."...



Toníku, nyní tvrdíš docela nesmysly. 

Jestliže má platit, že mi Bůh odpustil - plyne z tohoto tvrzení  logicky, že už žádné hříchy nemám - že nežiji ve hříchu.

Jinak by to "odpuštění" nemohlo být opravdové.


]


Re: Hereze a omyly a diskuze k tématu (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Pátek, 22. květen 2026 @ 14:35:08 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
von tonda tady poněkud a dost kecá:
"Já vím, že tobě Bůh odpustil. I když jsi nezměnil svůj život, nečinil jsi pokání, i když dál žiješ v hříchu ..."...


páč pán, písmo a apoštolové jasně učej, že člověk musí učinit pokání neboli metanoiu, aby mu bůh mohl odpustit:

"aby se snad neobrátili a nebylo jim odpuštěno"

"Odvrať se proto od této své ničemnosti a pros Boha; snad ti odpustí, co jsi zamýšlel."

"Tu mu ten služebník padl k nohám a na kolenou prosil: 'Měj se mnou strpení a všechno ti vrátím!'
Pán se ustrnul na oním služebníkem, propustil ho a dluh mu odpustil.
Tu ho pán zavolal a řekl mu: 'Služebníku zlý, celý tvůj dluh jsem ti odpustil, když jsi mě prosil;"

- bez obrácení není odpuštění, tak jako i u lotra na kříži: kál se a proto byl spasenej - to druhý by nebylo bez toho prvního, je to podmínka spásy....

a když apoštolové píšou, že nám bůh odpustil, pak to nepíšou o nevěřířích, ale jenom o těch, kerý sou "v kristu", o věřícíh, o pokřtěnejch:

"Bůh v Kristu odpustil vám"
" probudil nás k životu spolu s ním a všechny viny nám odpustil"
"přijme křest ve jménu Ježíše Krista na odpuštění svých hříchů"
"Čiňte pokání a dejte se pokřtít na odpuštění hříchů."
"Obraťte se a každý z vás ať přijme křest ve jménu Ježíše Krista na odpuštění svých hříchů"
"přinesl Izraeli pokání a odpuštění hříchů"
"Proto čiňte pokání a obraťte se, aby byly smazány vaše hříchy"
"jestliže se neobrátíte a nebudete jako děti, nevejdete do království nebeského"
takže tonda plká hereze... :-)))







]


Re: Hereze a omyly a diskuze k tématu (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Pátek, 22. květen 2026 @ 18:09:16 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Hele, katolický bigotní magore,  Chození do skal není sex. Cyklistika není sex. Péče o zahradu není sex. Výlety po městech nejsou sex. Cesty autem nebo letecky nejsou sex. Kultura, zábava, divadla, kina, diskotéky, koncerty kapel nejsou sex. Bowling s kamarády není sex, sbírání hřibů v lese není sex. Přehrady, moře, bazény, plavání není sex. Lyže v zimě nejsou sex. Tenis, pingpong, fitko není sex. Cyklovýlety, cyklistika není sex. Návštěva rodiny jeho nebo mojí není sex. Návštěva přátel, grilovačky, zahradní párty není sex. Péče o zahradu není sex.  Přestavba baráku není sex. Práce, zaměstnání není sex. Společné jídlo, spánek není sex. 

Pokud ve všem vidíš sex, zajdi si za sexuologem nebo psychiatrem. 


]


Re: Hereze a omyly a diskuze k tématu (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Sobota, 23. květen 2026 @ 08:14:50 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

Jestliže má platit, že mi Bůh odpustil - plyne z tohoto tvrzení  logicky, že už žádné hříchy nemám - že nežiji ve hříchu.

  A žiješ stále v hříchu, Stando?

  Toník


]


Re: Hereze a omyly a diskuze k tématu (Skóre: 1)
Vložil: oko v Neděle, 24. květen 2026 @ 10:49:26 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

  ..."... A žiješ stále v hříchu, Stando?"...



Ahoj Toníku.
Vždyť jsem ti to vysvětloval snad už tisíckrát! 

I když Pán odpustí kajícníkovi hříchy a nyní je úplně bez hříchu, stejně žádný z nás nedokáže v tomto absolutně bezhříšném stavu vytrvat už věčně, ale znovu časem v něčem chybuje, zhřeší. Samozřejmě to nemusí být nic závažného - a ani nebývá (žádná vražda, smilstvo či krádež)  -  přesto každý hřích je novou překážkou, který podle míry způsobeného zla znovu zakaluje vztah člověka  s Bohem. Takový hřích může vzniknout třeba i z nic neudělání v případě situace, která od člověka vyžadovala něco udělat.
(Kdo může udělat dobro a neudělá - má hřích. - Jk 4,17).


Snažím se tedy, Toníku, nežít ve stavu hříchu. Proto ta pravidelnost v mém očišťování skrze svátost smíření.

Staňa.


]


Re: Hereze a omyly a diskuze k tématu (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Neděle, 24. květen 2026 @ 15:40:36 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/



  Snažíš, se Stando. O tom jsi psal. Věřím ti.

  Napsal jsi tučně a podtrženě:







]


Re: Hereze a omyly a diskuze k tématu (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pondělí, 25. květen 2026 @ 09:00:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

A já ti, Toníku, dopodrobna odpověděl. 
Ve svátosti smíření jsou mi odpuštěny všechny moje hříchy - po této svátosti jsem tedy zcela bez hříchu. 
Však žádný z nás v tomto stavu bezhříšnosti nevydrží už navěky, protože znovu zhřešíme. Třeba i nepatrným proviněním, neláskou, nevšímavostí k bližnímu a pod. 
A každým hříchem znovu budujeme onu hradbu rozdělení, která nám pak brání plnohodnotnému životu s Bohem. 

Je to jako s oděvem - ráno si ho vezmeš čistý, vypraný, ale večer ho odkládáš do koše se špinavým prádlem se šmouhami, které jsi "získal" během dne běžnou pracovní činností.

Staňa.


]


Re: Hereze a omyly a diskuze k tématu (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Pondělí, 25. květen 2026 @ 10:16:36 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Napsalo prase oko, co vidí všude sex, i v činnostech, co se sexem vůbec nesouvisejí. 


]


Re: Hereze a omyly a diskuze k tématu (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 26. květen 2026 @ 08:10:29 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

  Ahoj Stando.

  "Odpovídáš", ale asi na docela jinou otázku. Neptám se na svátosti, bezhříšnosti, budování hradeb, na oděvy. 

  Ptám se na tvůj tučně a potrženě psaný nápad z tvé "logiky". 

Jestliže má platit, že mi Bůh odpustil - plyne z tohoto tvrzení  logicky, že už žádné hříchy nemám - že nežiji ve hříchu.

  Tak se ptám:




]


Re: Hereze a omyly a diskuze k tématu (Skóre: 1)
Vložil: oko v Úterý, 26. květen 2026 @ 08:41:56 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)


Pokud tě, Toníku, skutečně zajímá moje odpověď na tuto otázku, máš ji ode mne obšírně vysvětlenou o komentář výš.

Staňa.




]


Re: Hereze a omyly a diskuze k tématu (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 27. květen 2026 @ 17:07:25 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

Ve svátosti smíření jsou mi odpuštěny všechny moje hříchy - po této svátosti jsem tedy zcela bez hříchu. 

  Ahoj Stando.

  Jak dlouho ti takový stav "zcela bez hříchu" asi tak vydrží?

  Toník


]


Re: Hereze a omyly a diskuze k tématu (Skóre: 1)
Vložil: oko v Čtvrtek, 28. květen 2026 @ 07:17:53 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Toníku. 
Podle mého popisu - jak kdy. Někdy třeba jen půl dne, jindy  třeba týden. 

"Úplně bez hříchu" - to je pro člověka žijícího tento pozemský život docela problém. Nejsme nebesky dokonalí - dokonalosti křesťana se teprve životem učíme. 
A každý projev nelásky je hříchem. 
Dalším problémem je, že si některé takové hříchy ani jako hříchy neuvědomujeme - záleží na citlivosti našeho svědomí. Někteří klidně prohlašují: "Já jsem nikoho nezabil, ani neokradl - já nemám žádný hřích!"

Rozpoznat, co je Bohu milé a co nemilé, rozpoznat hřích je o citlivosti svědomí. Proto nikdy s úplnou jistotou o sobě neříkám, že jsem zcela bez hříchu. Snad jenom těsně po svátosti smíření. Ale i myšlenka se může stát hříchem, pokud není od Boha a je přijata a držena s oblibou. Pokušení se odmítá, nekoketuje se s ním nijak.

Staňa.



]


Re: Hereze a omyly a diskuze k tématu (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 29. květen 2026 @ 15:11:38 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

  A ke zpovědi chodíš tak jednou za týden? 

  Takže zhruba tak polovinu času žiješ v hříchu, nosíš si hříchy s sebou a polovinu času jsi úplně bez hříchu?

Dalším problémem je, že si některé takové hříchy ani jako hříchy neuvědomujeme - záleží na citlivosti našeho svědomí. Někteří klidně prohlašují: "Já jsem nikoho nezabil, ani neokradl - já nemám žádný hřích!"

  Takže je možné, že žiješ v hříchu pořád, protože jsi to nerozpoznal nebo bagatelizoval?

  Toník


]


Re: Hereze a omyly a diskuze k tématu (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pondělí, 01. červen 2026 @ 12:34:19 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."Takže zhruba tak polovinu času žiješ v hříchu, nosíš si hříchy s sebou a polovinu času jsi úplně bez hříchu?"...

Ahoj Toníku.

Nemívám hříchy ke smrti (těžké hříchy), které by mi bránily  přistupovat ke svátostem. Vidím, že některé věci o katolících buď nevíš, nebo jsi je už zapomněl.
Katolík z lehkých hříchů činí pokání okamžitě, kdy si hřích uvědomí. Kdy pozná, že v něčem chybil. Hned to v důvěře odevzdám Bohu, aby věc uzdravil. Lehký hřích tedy Bůh odpouští  OKAMŽITĚ, kdy z něj učiníš pokání. NENOSÍM SI TEDY ŽÁDNÉ HŘÍCHY SEBOU ...
Úkon kajícnosti vyznáváme také společně na začátku každé mše.

Ke svátosti smíření chodím tedy třeba  i za šest týdnů.


..."Takže je možné, že žiješ v hříchu pořád, protože jsi to nerozpoznal nebo bagatelizoval?"...

Je možné, že mívám i hříchy, které jsou pod moji "rozlišovací schopnost", které jsou sice málo závažné, ale pořád jsou to hříchy, které narušují vztah s Bohem. I takové hříchy Bůh ve svátosti smíření odpouští - i když si jich člověk není vědom a nevyzná je.  To je "výhoda"  této svátosti.

Však svátostným životem se citlivost i vůči takovým hříchům postupně zvyšuje. Čím více má člověk "mysl Kristovu"  (1 Kor 2,16), tím je vůči sobě přísnější- nachází na sobě nové nedostatky. 
Křesťanská dokonalost se získává až dlouhým životem s Bohem. K dokonalosti lásky s Bohem se  DOCHÁZÍ postupně, po krůčcích.


]


Re: Hereze a omyly a diskuze k tématu (Skóre: 1)
Vložil: Milka v Pondělí, 01. červen 2026 @ 13:44:11 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
oko

Křesťanská dokonalost se získává až dlouhým životem s Bohem. K dokonalosti lásky s Bohem se  DOCHÁZÍ postupně, po krůčcích.


Co se té lásky týká, tak  třeba ve Zjevení je pro sbor v Efezu:

Ale to mám proti tobě, že jsi opustil svou první lásku. 5Rozpomeň se, odkud jsi spadl, učiň pokání a začni jednat jako dřív! Ne-li, přijdu k tobě brzy a pohnu tvým svícnem z jeho místa; jestliže neučiníš pokání. 

Takže tam ta první láska byla něco k čemu se mají vrátit. Měla sílu, žádná dokonalost lásky postupně, po krůčcích. 

Za co je chválí, to je vytrvalost. Snášeli těžkosti. 
To přichází s časem, osvědčí se, nebo ne.






]


Re: Hereze a omyly a diskuze k tématu (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Pondělí, 01. červen 2026 @ 14:31:13 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Je možné, že mívám i hříchy, které jsou pod moji "rozlišovací schopnost", které jsou sice málo závažné, ale pořád jsou to hříchy, které narušují vztah s Bohem. I takové hříchy Bůh ve svátosti smíření odpouští - i když si jich člověk není vědom a nevyzná je.  To je "výhoda"  této svátosti.


........ K dokonalosti lásky s Bohem se  DOCHÁZÍ postupně, po krůčcích. /


Stando,  takže ve svátosti smíření Bůh odpouští i hříchy,  které člověk nevyzná ?

Poku jde o lásku Boží tak Písmo ji vykresluje jinak. Ne jako láska,  ke které se dochází postupně,  po krůčcích,    ale jako vylití Boží lásky do našich srdcí v momentě osrpravedlnění z víry a vstoupení Ducha svatého do nás.
   Postupně,  po krůčcích, spíš je člověk náchylný tu Boží lásku ztrácet.
Proto také Písmo mluví o "první lásce".   A ta je silná.   Jak to píše Milka.

Ř 5:1:   Když jsme tedy byli ospravedlněni z víry, máme pokoj s Bohem skrze našeho Pána Ježíše Krista. 2 Skrze něho jsme vírou získali přístup k této milosti, v níž stojíme a chlubíme se nadějí Boží slávy. 3 A nejen to, chlubíme se také souženími, neboť víme, že soužení působí vytrvalost, 4 vytrvalost osvědčenost a osvědčenost naději. 5 A naděje nezahanbuje, neboť Boží láska je vylita v našich srdcích skrze Ducha svatého, který nám byl dán.
    


]


Re: Hereze a omyly a diskuze k tématu (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pondělí, 01. červen 2026 @ 16:16:20 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

Katolík z lehkých hříchů činí pokání okamžitě, kdy si hřích uvědomí.

  A to tak děláš i ty? A jak dlouho ti tak trvá, než si hřích uvědomíš? Jak dlouho si nosíš hříchy s sebou?


Je možné, že mívám i hříchy, které jsou pod moji "rozlišovací schopnost", které jsou sice málo závažné, ale pořád jsou to hříchy, které narušují vztah s Bohem.

  Takže ti Bůh odpustí, i když jsi z těch hříchů nečinil pokání?

  Toník


]


Re: Hereze a omyly a diskuze k tématu (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Úterý, 02. červen 2026 @ 14:29:31 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Katolík z lehkých hříchů činí pokání okamžitě, kdy si hřích uvědomí.

Posuzovat co je lehký nebo těžký hřích není na člověku. To co se tobě může zdát jako hřích lehký, může jinému způsobit těžkou újmu. A co se ti může zdát jako hřích těžký, nemusí před Bohem ani hříchem vůbec být. Vždy záleží na stavu srdce ve kterém bylo před spácháním hříchu.
V katolicismu se hřích definuje podle skutků a následků zjevných, ale ot není dostačující. Hřích nastane již předtím, než se stane zlý skutek. Skutek je již jenom následek hříchu v srdci.

Zloděj se před lidmi stane zlodějem teprve až když něco ukradne, teprve až nastane skutek krádeže.
Bůh však vidí do srdce, a před Bohem se stal člověk zlodějem když se rozhodl krást, byť zatím nic neukradl, již hřích krádeže před Bohem spáchal.

To co je hřích a není hřích dává křesťanům Bůh poznat ve svědomí. A rychlé okamžité pokání je zcela přirozenou křesťanskou reakcí na spáchání jakéhokoliv hříchu. Rozdíl tedy není v rychlosti, ale v intenzitě. U závažných hříchu, je samozřejmě i vyšší intenzita.


]


Re: Hereze a omyly a diskuze k tématu (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Úterý, 02. červen 2026 @ 16:17:20 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
to je zase plácání nepoučenýho tlučhuby! :-)))

gdyby to posuzování nebylo na člověku, tak to tady coby člověk neposuzuješ, ne? tož vyvracíš sám sebe :-)))

a sranda je jak plácáš něco o katolicismu, ale prozrazuješ, jak o tom nemáš nejmenší šajn.
dyť to je taková hloubá blbost, že prej "Hřích nastane již předtím, než se stane zlý skutek" :-DDDDD






]


Smích přejde, pláč přijde. (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Úterý, 02. červen 2026 @ 21:15:04 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Poučím tě sodofko. 
Biblicky se hříchy dělí na hřích odpustitelný a hřích ke smrti neodpustitelný.
Pro hřích odpustitelný přišla na všechny hříšníky smrt první.
Pro hřích ke smrti (druhe), hřích neodpustitelný bude smrt druhá v ohnivém jezeře.




  • 1. Janův 5, 16 [biblenet.cz]Vidí-li někdo, že jeho bratr se dopouští hříchu, který není k smrti, ať za něho prosí; a Bůh mu daruje život, jestliže nehřešil k smrti. Jest ovšem hřích, který je k smrti; o takovém neříkám, abyste za něj prosili.



Jakýkoliv hřích zavírá nebe, i ten který je podle lidského soudu lehký jako peříčko, pořád je to hřích. 

Čas Boží milosti a očištění od hříchu je právě nyní. První smrtí se vše uzavírá a je jednou provždy rozhodnuto, milost končí. Mrtví spí nic nevědí, spánek smrti je okamžikem, nebytí se neměří časem, je jedno jestli je někdo mrtvý dva tisíce let nebo jenom den, okamžik nebytí je u všech zemřelých stejný. 
Had nalhal Evě- NEZEMŘETE. Pohanská víra v posmrtný život, život ihned po smrti je vírou v lež hada- nezemřete. Věčný život nezačíná první smrtí, začíná teprve až vzkříšením z první smrti, a to se ještě nestalo, a až se to stane tak to uvidí lidé kteří se toho dožijí.
  • 1. Korintským 15, 51 [biblenet.cz]-52Hle, odhalím vám tajemství: Ne všichni zemřeme, ale všichni budeme proměněni, naráz, v okamžiku, až se naposled ozve polnice. Až zazní, mrtví budou vzkříšeni k nepomíjitelnosti a my živí proměněni.
Každý hřích zavírá nebe, a očista ode hříchů probíhá pouze na tomto světě. Není žádný život po smrti, a proto ani neexistuje žádná posmrtná ohnivá pračka "lehkých" hříchů. 


Sodofka
a sranda je jak plácáš něco o katolicismu, ale prozrazuješ, jak o tom nemáš nejmenší šajn.
dyť to je taková hloubá blbost, že prej "Hřích nastane již předtím, než se stane zlý skutek" :-DDDDD

  • Matouš 5, 28 [biblenet.cz]Já však vám pravím, že každý, kdo hledí na ženu chtivě, již s ní zcizoložil ve svém srdci.

  • Marek 7, 20 [biblenet.cz]-23A řekl: „Co vychází z člověka, to ho znesvěcuje.
  • Z nitra totiž, z lidského srdce, vycházejí zlé myšlenky, smilství, loupeže, vraždy, cizoložství, chamtivost, zlovolnost, lest, bezuzdnost, závistivý pohled, urážky, nadutost, opovážlivost. Všecko toto zlé vychází z nitra a znesvěcuje člověka.
  • Židům 4, 12 [biblenet.cz]Slovo Boží je živé, mocné a ostřejší než jakýkoli dvousečný meč; proniká až na rozhraní duše a ducha, kostí a morku, a rozsuzuje touhy i myšlenky srdce.



]


Re: Smích přejde, pláč přijde. (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Úterý, 02. červen 2026 @ 23:22:24 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
nepoučíš, páč já tvoje samolibý poučovací pindy nečtu ;-)
cos napsal nade mnou, proto ani nevím, a jsem tak spokojenej :-)))


]


Sranda na účet vlastní (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Pátek, 05. červen 2026 @ 09:15:51 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

nepoučíš, páč já tvoje samolibý poučovací pindy nečtu ;-)
cos napsal nade mnou, proto ani nevím, a jsem tak spokojenej :-)))



Tento tvůj komentář sodofko, tak to je přímo skvělé doznání blbství blba. 
To se ti fakt podařilo. Nečteš komentář, a přitom víš co je v něm napsáno za "poučné pindy" a komentuješ to. 
A protože NIC NEVÍŠ tak jsi spokojenej, aneb toť definice blba o blbství vlastním:-))))
Tolik autosebekritiky jsem od tebe fakt nečekal, pobavil jsi mne, a velmi. :-))))))) Bolí mne z toho bránice, to už mi nedělej. :-)))))))))
K Werichovu výroku: Kde blbl tam nebezpečno, by se dalo dodat, kde blb tam sranda na jeho účet. :-)))
Uff. Až jsem se z toho rozkašlal. Jako troll jsi někdy velmi zábavný.. :-)


]


Re: Sranda na účet vlastní (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Pátek, 05. červen 2026 @ 11:07:37 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
tak vidíš, ani tento tvůj komentář sem nečet, a jak sem spokojenej, heč ! :-)))))

proč bych taky čet cinty z myslivcovy flinty... :-)))))

tak ať se daří stejně dobře i dál, ty mysliteli !!! :-))))






]


Re: Smích přejde, pláč přijde. (Skóre: 1)
Vložil: Danny42 v Pátek, 05. červen 2026 @ 08:13:01 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Myslivec


Jen malý dotaz. Myslivče , Odkud čerpáš tvé pohledy , na bytí či existenci ( tedy v jakém smyslu )člověka , po fyzické smrti? Příkladně adventisté ( ale i jiní) , učí to stejné , co ty zastáváš. 


]


Posmrtný život před prvním vzkříšením? (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Pátek, 05. červen 2026 @ 08:38:40 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zvláštní dotaz. 
Přece z Božího slova.
Modlářské učení nevěstky a dcer nevěstky ani zákoníků mne nezajímá. Církev je Kristova. On je hlavou církve a vede si církev Duchem svatým. Církev (Kristova) je vždy Kristova a nikoho jiného. To je něco tak samozřejmého, že apoštolové k pojmu "církev" nevkládají označení čí je. Církev (Kristova) odněkud. Tak se dle Božího slova Církev označuje. Třeba když se dva a více křesťanů sejde v Ostravě, je to církev z Ostravy. Označovat církev podle nějakého člověka, či podle odlišení věrouky způsobující rozkol je rouháním proti hlavě Kristu a Kristu Učiteli. Učení a Učitel je jenom jeden a je to Hlava církve Kristus. Držím se učení Krista v Božím slově, a učení lidské postavené na tradicích a náboženských spekulacích a výmyslech mne nezajímá.

Taky k tobě mám dotaz Danny. 
Ty věříš v posmrtný život před prvním vzkříšením?


]


Re: Posmrtný život před prvním vzkříšením? (Skóre: 1)
Vložil: Danny42 v Pátek, 05. červen 2026 @ 14:33:15 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Myslivec


Hmmm , takže dle tvého úsudku , jsou církve , jako příkladně ECM , JB , CB , AC , Křesťanská společenství , Křesťanské sbory , ČCE , a jiné a jiné , .. tak dle tebe, jsou to nevěstky . Máš co přehodnocovat , to píšu narovinu. A že jestli věřím v existenci člověka, po fyzické smrti ? Samozrejme že věřím , tak jako milióny jiných křesťanů , toto samozřejmě věří. A mám i důkaz. A není to nic od Moodyho a nic z hinduismu , buddhismu atd. Je to ryze křesťanský důkaz. A jelikož mám za sebou i dohadování , na toto téma , ... viz někteří od CASD , od Svědků Jehovových a další , tak napřed upozornuju ze přebíjenou bibl citáty, už dělat nebudu.


]


Re: Posmrtný život před prvním vzkříšením? (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Pátek, 05. červen 2026 @ 22:46:12 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Danny
Hmmm , takže dle tvého úsudku , jsou církve , jako příkladně ECM , JB , CB , AC , Křesťanská společenství , Křesťanské sbory , ČCE , a jiné a jiné , .. tak dle tebe, jsou to nevěstky .

Myslivec
Domýšlivost Danny nikam nevede. Žádný takový MŮJ ÚSUDEK neexistuje. Existuje Boží slovo, které jasně definuje co je církev, kdo je hlava církve, kým je církev vedená, a jak se správně církev označuje. Dostuduj si to v Božím slově.
Nevěstka a dcery nevěstky NIKDY žádnou církví nebyly, je to satanská parodie na církev Kristovu! 
Nevěstka a její dcery nepůsobí vně církve, působí v ní, je to interní rakovina víry. 
Boží lid není organizace lidská, je to organizace Boží. Boží lid je přítomný v různých LIDSKÝCH organizacích, které se rouhavě označují jako "církev" podle nějakého lidského zakladatele, nebo se označují podle rozdílnosti náboženské věrouky, která způsobuje rozkol. 
Je to růst koukolu vedle pšenice na Božím poli. Jsou to křesťané a falešní křesťané organizovaní v lidské organizaci s falešným názvem "církev". Tomu se prostě nejde vyhnout, jenom Bůh vidí do lidského srdce, a jenom On umí rozlišit kdo je Jeho a kdo není. Církev (Kristova) je dokonale organizovaná Kristem prostřednictvím Ducha svatého, a lidská hříšně nedokonalá organizace se na to odpradávna lepí aby získala legitimitu církve kterou ovšem nikdy nemůže být. 

Boží lid je vyzýván aby opustil Babylon, aby neměl účast na Božích ranách. 
Nikdy tě nenapadlo Danny, jak je možné, že Boží lid je přítomný v Babylonu který je charakterizovaný různorodými náboženstvími?
 Babylon není o ateismu, je o falešném náboženství a falešných bozích. A přesto v něm Boží lid žije a je Bohem vybízený aby odtud odešel. 
Pokud Danny věříš v posmrtný život, máš víru modlářského Říma novodobého Babylonu. To je tvrdá pravda, uvěřil jsi stejné lži jako Eva. Lež kterou byla Eva svedená je strašlivá, je to velmi mocná lež, a věří ji stovky milionů lidí, a ti co ji věří jsou právě ty pošetilé panny, které nenakupují zlato u Krista, ale nakupují u náboženských vůdců, u lidských organizací které si sice říkají "církev", ale církví nikdy nebyly, a byly vždy jenom parodií.
Rozlišuj Danny, je organizace lidská, která sdružuje pošetilé i rozumné panny, a ty rozumné nejsou vedené náboženskou lidskou organizací, jsou vedené Kristem v Duchu svatém. Nerozumné panny jsou vedené lidskou organizací, která církví nikdy nebyla, i když se tak podle nějakého hříšníka, či rozkolu označuje. A celé je to v "jedné kostce" všechno pohromadě.

Křesťanský sbor je křesťanským proto, protože Kristus rozsévač zasel Boží slovo do srdcí křesťanů ve sboru, a není křesťanským sborem proto, že je organizovaný v lidské organizaci s rouhavým nebiblickým názvem! Duchovní církve těžiště je v Kristu, ne v lidských vůdcích a různorodém náboženství. 
Máš evidentně potřebu dělit Církev Krista podle lidských náboženských organizací, a to je znakem žel pošetilé panny, a tento klam je nástavbou klamu pohanské víry v posmrtný život.

Nikdy zde nebyla a nebude žádná "církev" katolická, evangelická, bratrská, apoštolská, adventistická. Vždy zde byla pouze jedná Církev! Církev Kristova a protože je jenom jedna, tak se neudává čí církev JE. JE Kristova a ničí jiná, a je pouze jedno učení a jednoho Učitele Krista! Správné biblické označení církve je podle místa kde působí! Církev ze Smyrny, Filadelfie, Prahy, Brna, Ostravy.
Jakékoliv jiné označení je neklamným znakem, že se jedná o nevěstku a její dcery.



]


Vyšinutý (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Čtvrtek, 21. květen 2026 @ 15:06:22 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Cizinče vyjadřuješ se jako psychopat. Oprávněnou kritiku na tvé vlastní hanebná slova otáčíš proti oponentům jako by tvoje hanebnosti vyřkli oni! 

Z duchovní perspektivy jsou Cizinče tvé neustále obracečky satanské. Přesně to co si dovoluje satan k Bohu, snaží se Boží slovo obracet naruby, snaží se Boha popisovat podle vlastního proradného charakteru.. A přesně to Cizinče ty děláš lidem, obviňuješ je ze tvých vlastních vin a lží.
Napíšeš nějakou nekřesťanskou blbost, čekáš až vypukne ostrá kritika a spor, a pak kritiky po nějakém čase kritizuješ z toho co jsi ty sám napsal za hanebnost. To je úchylné. Styď se.
A že zrovna ty Cizinče tady mentoruješ o odpuštění a hříchu, ty, taková podšívka hříchů.

Tobě Cizinče vůbec nejde o rozumnou diskusi. Jenom Cizinče provokuješ, neustále lžeš a bavíš se tím!

Cizinec se vylhává z vlastních slov.
 Páchání hříchu za své peníze neschvaluji, to jste si popletl, jak jste napsal dobře: 
Projektujete vaše zlovolné  nápady do oponentů a otáčíte jejich slova o 180°.

Cizinec
Mnohoženství je za určitých podmínek určitě v pořádku a chlap, který se dokáže postarat o několik žen je hrdina a vzor. 


Myslivec
Na této tvé hanebné větě se kdysi ukázaly Cizinče tvé provokace a manipulace.
Pronesl jsi napřed tuto větu ve zcela jiných souvislostech, a teprve až dlouho poté jsi psal trapně výmluvné plky o Davidovi. Zcela záměrně Cizinče a dlouhodobě vkládáš do diskusí kontroverzní věty, abys vyvolal spor a hádky. Bavíš se tím. Je to zábava psychopata. Zřejmě ti Cizinče dělá dobře již to, když ti tvé hanebnosti jsou opakovaně předkládané s ostrým nesouhlasem. Ty Cizinče prostě potřebuješ provokovat, lhát, překrucovat, projektovat si tvé úchylné smýšlení do oponentů. To zde po dlouhá léta zarputile děláš.



]


Re: Pán Ježíš odpustil hříchy, zatímco třeba mně (či někomu dalšímu) je neodpustil. (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Pondělí, 18. květen 2026 @ 09:18:56 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)


OKO + CIZINEC

OKO:
Tohle, Toníku, pořád nijak nevysvětluje, jak jsi přišel na to, že zrovna tobě Pán Ježíš odpustil hříchy, zatímco třeba mně (či někomu dalšímu) je neodpustil.

CIZINEC:   
Stando, to předpokládáš úplně špatně
  Žádné hereze jsem neopustil, protože žádné vaše hereze nemám. 
A ty hulváte jeden drzý už bys mohl s těmi přidrzlými
urážkami druhých přestat. Kdo je zvědavý na ty vaše 
"hereze", co furt taháte do diskuzí? 
Vedle plísníš toho úchyla že pořád tahá své problémy 
do diskuze, a sám se chováš stejně... Pořád ty tvoje hereze.
Ty si nechtě tam u vás v té vaší "svobodě hřešit".


Ahoj Toníku a OKO,

nikdy by mne dříve nenapadlo, že za odlišné názory a vnímání víry (např. hereze o bezpodmínečném odpuštění), budou urážky druhých  diskutujících i směrem od Cizince. Klidně tuto urážku vztahuji i na sebe, protože bezpodmínečné odpuštění jako herezi vnímám také. 

O stylu diskusí ohledně odpuštění jsem včera poslala nový článek do redakce. Toto je další projev na GS, který do něj přesně zapadá.


Brusle7


]


Re: Pán Ježíš odpustil hříchy, zatímco třeba mně (či někomu dalšímu) je neodpustil. (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 19. květen 2026 @ 08:56:16 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

nikdy by mne dříve nenapadlo, že za odlišné názory a vnímání víry (např. hereze o bezpodmínečném odpuštění), budou urážky druhých  diskutujících i směrem od Cizince. Klidně tuto urážku vztahuji i na sebe, protože bezpodmínečné odpuštění jako herezi vnímám také. 

  Brusle, ty nevíš, co znamená slovo "hereze" v ŘKC?

  Existuje v ŘKC jiná, větší urážka a nálepka a negativní označení, 
než ty vaše "hereze"?

  Toník


]


Re: Pán Ježíš odpustil / hereze (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Úterý, 19. květen 2026 @ 09:53:19 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Ahoj Toníku,

slovo hereze nevnímám jako urážku, ale jako běžný pojem v diskusích, který používám i já. 

Bezpodmínečné odpuštění, které tu obhajujete s Jirkou,  i já  vnímám jako herezi - tj. ve smyslu omylu - odklonu od pravdy o Bohu. A nechci tím rozhodně  nikoho urazit - a už vůbec ne Tebe nebo Jirku.


Brusle7


]


Re: Pán Ježíš odpustil / hereze (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 19. květen 2026 @ 19:33:33 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

slovo hereze nevnímám jako urážku, ale jako běžný pojem v diskusích, který používám i já. 

  Takže když o panu Štampachovi, co o něm občas píšeš i ty, 
napíšou lidi v diskuzích "je to odpadlík a heretik", 
tak to skutečně považuješ za takový "bežný" neurážlivý pojem?

  Když někdo napíše v diskuzi "to je hereze", tak tím říká "zajímavá myšlenka 
a můžem o tom diskutovat", nebo tím říká "jsi mimo a diskutovat ani nemá cenu"?

  Byla jsi v ŘKC a "hereze" a "heretik" ti fakt připadají 
jako běžný pojem? Běžně jste ho tam používali?

  Brusle, Brusle, v ŘKC je jen málo horších a urážlivějších slov. 
Snad možná ti Satani Martina, co žije a co mu pobíhají po příspěvcích. 
Nebo antikristi, co mají zase jiní trollové v příspěvcích. 

  A ještě snad apostaze.


  Hereze a heretik není neutrální slovo, ale silně negativní. 
Není to vyjádření ochoty slušné diskuze nad tématem, ale je to
vyjádření nadřazenosti jednoho nad druhým.


  Bezpodmínečné odpuštění tu neobhajuji, Brusle, to myslím 
ani bezpodmínečné odpuštění nepotřebuje. 

  Spíše píšu svědectví k tématu, píšu o tom, jak nám Bůh odpustil, 
jak s námi jednal, cituji desítky konkrétních míst z Písma, 
píšu o tom, co nás Bůh v této věci učí - a dost pevně 
a jednoznačně učí. 

  A snažím se ti odpovídat na otázky, co k tématu dáváš.

  Toník



]


Re: Pán Ježíš odpustil / hereze (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Úterý, 19. květen 2026 @ 20:50:52 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
kdybys nebyl jenom takovej lidovej vypraveč, ale aspoň trošku zasvěcenej do textu písma a ne takovej cucač kdečeho ze svýho prstu, věděl bys, že hereze je normální biblický slovo, kerý není nic o aroganci a urážení, ale o konstatování právě o těch, kerý se povyšujou nad pravdu, za kterou prohlašujou svoje bludy namísto pravdy skutečný.
tak to slovo můžeš najít třeba ve skutcích o saducejích, u pavla v galatským nebo korinstkým nebo u petra o fsalečšných učitelích.

a jo, seš heretik - hlásáš toho příliš mnoho, co nemá s křesťanstvím vůbec nic společnýho, ba právě naopak - odporuje mu to na míle, tydle ty tvoje toníkoviny.... sorryjako...


]


Re: Pán Ježíš odpustil / hereze (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Úterý, 19. květen 2026 @ 21:02:52 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Ahoj Toníku,

jestli se Tě dotklo, že vnímám tvou reakci na Oka jako nespravedlivou, tak se Ti tímto omlouvám. Nemusíš mi  to věřit, ale opravdu jsem předchozí text Oka jako urážku v tomto slovním spojení nezachytila. Omlouvám se.

K tématu odpuštění již otázky nemám, vše jsem napsala v dalším článku, včetně podtémat. 


Brusle7











]


Re: Pán Ježíš odpustil / hereze (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 20. květen 2026 @ 06:46:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

  Ne, nedotklo, v pohodě. Ani Standovy hereze se mě nedotkly. 
Psal tu své hereze snad tisíckrát. To už si člověk na ty jeho hereze 
zvykne.

  A po tisící jsem se já ozval jednou. 999x jsem jeho hereze přešel,
jen jsem upozornil, že jsou jeho, že už hereze nežiju.


  Jen je takové divné, když píše:


  A pak znovu a znovu vytáhne své "hereze".

  Toník


]


Re: Pán Ježíš odpustil / hereze (Skóre: 1)
Vložil: oko v Středa, 20. květen 2026 @ 09:08:41 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pokud je ti to, Toníku, nepříjemné a uráží tě to  - klidně do budoucna to budu nazývat  OMYLEM VE VÍŘE.  Je to sice o trochu delší, ale kvůli tobě to udělám.


]


Re: Pán Ježíš odpustil / hereze (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 20. květen 2026 @ 17:25:33 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

  Stando, nepříjemné je mi to, že se tě zeptám jednoduchou otázku 
k tomu, co píšeš a ty místo odpovědi vytáhneš ty vaše omyly a hereze. 

  Neuráží mně to, i když se snažíš chovat jak hulvát a místo odpovědi urážíš. 
Klidně si vaše problémy nazývej "hereze" či "omyly ve víře", to je přeci tvoje věc. 
Ale budeš to dělat tak maximálně kvůli sobě. A já ti budu psát, že to jsou vaše omyly.



  Jestli chceš něco udělat kvůli mně a ne kvůli tobě a vašim problémům, 
tak odpověz na položenou otázku. Je stále v diskuzi nezodpovězená [granosalis.cz].

  A není sama, ta nezodpovězená otázka. 

  Toník


]


Re: Pán Ježíš odpustil / hereze (Skóre: 1)
Vložil: oko v Středa, 20. květen 2026 @ 19:45:42 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Dal jsi mě, Toníku, otázku - a já na ni přece hned odpověděl. Máš moji odpověď ve vláknu pod tvojí otázkou. Jak to, že ji nevidíš?

Nebylo mým záměrem tě urážet, nechovám se jako hulvát. Pojmenovávám jenom situaci podle jejího stavu.


]


Re: Pán Ježíš odpustil / hereze (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Středa, 20. květen 2026 @ 19:50:12 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ale ty se chováš jako hulvát. Jsi psychicky labilní hulvát. Který většinu času hraje divadlo a předstírá formát. Který mu ovšem chybí. Jsi falešný nejvíce ze všech, co tu chodí. 

Ty nemáš právo nic pojmenovávat. To právo jsi ztratil. Zdiskreditoval ses brutálně. 


]


Re: Pán Ježíš odpustil / hereze (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 20. květen 2026 @ 21:44:43 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

"Odpověděl" jsi toto:

  Jestli jsem dobře pochopil tvou odpověď na ten nápad, že mně Bůh odpustil, ale tobě ne, tak to znamená, že jsi přišel na to, že já jsem činil pokání, proto mi Pán Bůh odpustil hříchy, kdežto ty jsi žádné pokání nečinil, takže tobě hříchy neodpustil? Rozumím ti dobře?

  A proč jsi tedy nečinil pokání, aby ti Pán Bůh odpustil hříchy? Máš k tomu nějaký důvod?

  Toník


]


Re: Pán Ježíš odpustil / hereze (Skóre: 1)
Vložil: oko v Čtvrtek, 21. květen 2026 @ 10:49:29 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."
že jsi přišel na to, že já jsem činil pokání, proto mi Pán Bůh odpustil hříchy, kdežto ty jsi žádné pokání nečinil, takže tobě hříchy neodpustil? Rozumím ti dobře?

  A proč jsi tedy nečinil pokání, aby ti Pán Bůh odpustil hříchy? Máš k tomu nějaký důvod?
"...


Ahoj Toníku.

Všechno tu převracíš naopak!
Máš krátkou paměť a mě fakt nebaví vést s tebou plané řeči. Zjevně to ani nemyslíš doopravdy a tak tu jenom ztrácím čas.

To ty jsi mi tvrdil, že nejdříve Bůh tobě odpustil hříchy a až teprve potom jsi ty byl schopen činit pokání! Tak si to podruhé nejprve srovnej, co je vlastně u tebe pravda, aby tomu nebylo každý den jinak.

Staňa.


]


Re: Pán Ježíš odpustil / hereze (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Čtvrtek, 21. květen 2026 @ 10:59:55 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Plané řeči tu vedeš jen ty. Pokrytec oko. Přetvářka oko alias Standa. Bigotní děda 70+, který kritizuje lidi 50+ za vysoký věk, ačkoli on sám má 70+. Absurdní děda, co si nevidí na špičku nosu. V hlavě jen pověrčivost, katolicismus, esoteriku. Plus urážení druhých, vyvyšování se, lži, fantasmagorie trollením snaha pošpinit druhé a sebe vylepšit. Jenže křivák se vylepšit nemůže. Katolický křivák už umře jako katolický křivák. 


]


Re: Pán Ježíš odpustil / hereze (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Čtvrtek, 21. květen 2026 @ 12:59:15 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Stando, převracení naopak bude zase nějaký tvůj svět? I tvoje lhaní, že mám krátkou paměť nebo že to nemyslím doopravdy. Co je u mně pravda mám srovnané dobře.

  Ale co tu ty vymýšlíš a proč, kde to bereš, to srovnané nemám. Proto se ptám. Snažím se zjistit, kde jsi vzal nápad:


  Já na nic takového nepřišel. Ode mně takový nesmysl nepochází. 

  Kde jsi ho tedy vzal? Jak tě to napadlo?

  Odpovíš přímo na otázku, nebo se dál budeš vykrucovat a útočit, lhát, pomloíuvat?

  Toník

  


]


Re: Pán Ježíš odpustil / hereze (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pátek, 22. květen 2026 @ 13:36:42 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)


Ahoj Toníku,
Na jedné straně jsi mi tvrdil, že tobě Bůh odpustil hříchy  už před dvěma tisíci roky. Na druhé straně jsi mi také vnucoval, že já prý svoje odpuštění hříchů  ještě "nepřijal" - že tedy stále ještě vězím ve svých hříších.  Moje  otázka tedy snad v tomto ani nepostrádá logiku. 
Nebo to vidíš jinak?


]


Re: Pán Ježíš odpustil / hereze (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 22. květen 2026 @ 13:53:23 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

  Tvoje otázka je nesmyslná, Stando. Pokud se tedy ptáš mně.
Absolutně postrádá logiku. Alespoň tedy normální logiku,
logiku zdravého rozumu.

  jsem nepřišel na to, že mně Pán Ježíš odpustil hříchy, 
zatímco třeba tobě ne. A nenapadla by mně taková věc, 
jako tebe. A celou dobu píšu, že Bůh odpustil všem - 
tedy mně i tobě. Ty jsi mezi těmi "všem" taky. 

  Proti tomu se tu celou dobu přeci bouříš a vzpouzíš a vymýšlíš 
všelijaké opozice a kolapsy rozumu, jen aby sis dokázal, 
že Pán Bůh všem neodpustil, ne?

  A tobě jsem nic nevnucoval? 

  Ani ti nic vnucovat nebudu. Proč by?

  Ty sám jsi psal [granosalis.cz] že "Přijat Boží odpuštění" je pro tebe "zas 
jen taková klička z dílny lidského rozumu"... A i dříve ses 
tu všelijak vzpouzel, když jsme o přijetí odpuštění psali. 


]


Re: Pán Ježíš odpustil / hereze (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Pátek, 22. květen 2026 @ 14:45:12 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
pán zemřel za všechny, ale odpouští jenom těm , kerý činěj pokání, obrátí se a uvěřej v něho a pak přijmou "křest na dpuštění hříchů":
"Obraťte se a každý z vás ať přijme křest ve jménu Ježíše Krista na odpuštění svých hříchů"

to tě ve tvý sektě nenaučili ??? :-))))

soudu přece nepodléhá ten, kerej uvěřil v pána:
"Amen, amen, pravím vám, kdo slyší mé slovo a věří tomu, který mě poslal, má život věčný a neopodléhá soudu, ale přešel již ze smrti do života."

kdyby odpustil všem, všichni by byli spasený i bez pokání a bez křtu, ale písmo učí pravej opak než tady předvádíš mylně ty...


]


Re: Pán Ježíš odpustil / hereze (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Pátek, 22. květen 2026 @ 18:09:30 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Hele, katolický bigotní magore,  Chození do skal není sex. Cyklistika není sex. Péče o zahradu není sex. Výlety po městech nejsou sex. Cesty autem nebo letecky nejsou sex. Kultura, zábava, divadla, kina, diskotéky, koncerty kapel nejsou sex. Bowling s kamarády není sex, sbírání hřibů v lese není sex. Přehrady, moře, bazény, plavání není sex. Lyže v zimě nejsou sex. Tenis, pingpong, fitko není sex. Cyklovýlety, cyklistika není sex. Návštěva rodiny jeho nebo mojí není sex. Návštěva přátel, grilovačky, zahradní párty není sex. Péče o zahradu není sex.  Přestavba baráku není sex. Práce, zaměstnání není sex. Společné jídlo, spánek není sex. 

Pokud ve všem vidíš sex, zajdi si za sexuologem nebo psychiatrem. 


]


Re: Pán Ježíš odpustil / hereze (Skóre: 1)
Vložil: oko v Středa, 20. květen 2026 @ 19:55:32 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
I tu druhou otázku jsem vysvětloval:  Každý z nás zdědil po Adamovi dědičnou vinu - následky prvního hříchu.


(Sk 2,38 - 40)
Petr jim řekl: „ Učiňte pokání a každý z vás ať se dá pokřtít na základě jména Ježíše Mesiáše na odpuštění svých hříchů, a přijmete dar Ducha Svatého. Neboť to zaslíbení platí vám a vašim dětem i všem, kteří jsou daleko a které si povolá Pán, náš Bůh.“ A ještě mnoha jinými slovy to dosvědčil a vyzýval je: „Zachraňte se z tohoto zvráceného pokolení!“ 

(1 Pt 2,9 ...)
Vy však jste ‚rod vyvolený, královské kněžstvo, národ svatý, lid určený k Božímu vlastnictví, abyste rozhlásili mocné skutky ‘ toho, jenž vás povolal ze tmy do svého podivuhodného světla. Vy, kdysi ‚Ne-lid‘, jste nyní lid Boží; vy, kdysi ‚ Ne-slitovaní‘, jste však nyní došli slitování.   


Takže ano - i novorozené miminko potřebuje být skrze křest zachráněno ze svého stavu "zvráceného pokolení" (po Adamovi), zachráněno ze stavu "Ne - lidu" do stavu Božího lidu. 

Křest je onou záchranou - 1 Pt 3,21.

Pro množství komentářů ztrácím přehled na co odpovídat. 


]


Re: Pán Ježíš odpustil / hereze (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Středa, 20. květen 2026 @ 20:05:05 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ale ty máš moc dobrý přehled v komentářích. Zase lžeš a zase něco předstíráš. Nejdříve napadáš a když nemáš na to to ustát, tak brečíš, že se ztrácíš. Neztrácíš. Jsi stejný křivák pořád. Vybarvil ses. Už tady nebude nic jako kdysi. Přehnal jsi to. Přehnal jsi to tak moc, že tady už nebude nic jako dříve. Tady tento web už není anonymní, abys tu mohl beztrestně plácat, co ti slina na jazyk přinesla nebo co jsi sesmolil s pomocí AI nebo tvé farnosti. Pokud jsi to sesmolil ty sám, tak tím hůř. 


]


Re: Pán Ježíš odpustil / hereze (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 20. květen 2026 @ 22:45:27 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/


  Díky za odpověď, Stando.

Pro množství komentářů ztrácím přehled na co odpovídat. 

  Ještě jsem ti dával jednu otázku tady [granosalis.cz].

  Psal jsi v článku:

O této dědičné vině, smyté ve křtu, píše apoštol Petr: 

(1 Pt 1,18)
Víte, že ze svého marného způsobu života, zděděného po otcích, jste byli vykoupeni ne pomíjejícími věcmi, stříbrem nebo zlatem, nýbrž drahou krví Krista jako beránka bez vady a bez poskvrny. 

  Tak se ptám: Ty jsi po svém otci zdědil marný způsob života?

  Toník




]


Re: Pán Ježíš odpustil / hereze (Skóre: 1)
Vložil: oko v Čtvrtek, 21. květen 2026 @ 10:38:36 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
"
(1 Pt 1,18)
Víte, že ze svého marného způsobu života, zděděného po otcích, jste byli vykoupeni ne pomíjejícími věcmi, stříbrem nebo zlatem, nýbrž drahou krví Krista jako beránka bez vady a bez poskvrny. 

  Tak se ptám: Ty jsi po svém otci zdědil marný způsob života?
"

Každý člověk zdědí po Adamovi stav  "nedědictví" - stav vyhnanství z ráje. Včetně židů - obřezaných členů židovského národa. Apoštol Petr tento stav nazval: "Marný způsob života, zděděný po otcích ..."

Ani jejich obřízka na těle na tom nic nezměnila!  Je totiž zapotřebí Kristovy obřízky srdce - křtu, který z člověka učiní Kristova učedníka a dědice věčného života.

Ale toto všechno jsem ti už vysvětloval snad tisíckrát!

Staňa.


.


]


Re: Pán Ježíš odpustil / hereze (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Čtvrtek, 21. květen 2026 @ 13:00:46 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

  Stando, tolik slov abys neodpověděl na jednoduchou otázku. Nemusíš mi znovu vysvětlovat nějaké tvé nápady. Spíše odpověz.



]


Re: Pán Ježíš odpustil / hereze (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Čtvrtek, 21. květen 2026 @ 15:13:19 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
hele, tondo jedna ušatá, kde oko píše, že zdědli PO SVÝM OTCI marnej způsob života? ptátm se pro kamaráda... :-DDD
já jen aby bylo vidět tvý drobný manipulace se slovama druhejch, jak je jemňoulince manipuluješ k něčemu jinýmu, než co ve skutečnosti píšou.
to je holt celej tonda, ale některý mu na to ještě skáčou...


]


Re: Pán Ježíš odpustil / hereze (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Středa, 20. květen 2026 @ 09:42:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

CIZINEC 

Slovo hereze já vnímám neutrálně,  jako možný omyl o Boží pravdě, tj. jako běžný a  neurážlivý diskusní výraz. Proto jsem urážku původně nijak nezachytila. Nebyla ani ve smyslu, že je někdo heretik (tento výraz vůči mne použila včera napřímo jen Milka -  a taky jsem se původně včera vůči tomu ani nevymezovala -  až nyní komentuji - po Tvém sdělení, že tento pojem vnímáš jako urážku).


Brusle7


]


Re: Pán Ježíš odpustil / hereze (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 20. květen 2026 @ 18:59:57 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

  Brusle, slovo "hereze" vnímám jako stopku diskuze. Jako vyjádření 
"je to špatně, nebudeme ani diskutovat". V ŘKC je hereze a heretik 
jeden z nejsilnějších výrazů na to jak vyřadit druhého, jak ho ponížit, 
urazit, izolovat, když na něj nalepíš nálepku "hereze".

  Určitě to není neutrální výraz. Jako kdyby člověk zpátky řekl "ty seš modlář". 
To taky není neutrální výraz. 

  Ale o to nešlo. Šlo o to, že jsem položil jednoduchou otázku na to, co Standa psal
a místo odpovědi jsem se dočkal typického útoku jeho "herezemi" a "omyly".

  Toník


]


Re: Pán Ježíš odpustil / hereze (Skóre: 1)
Vložil: Akuzativ v Sobota, 23. květen 2026 @ 11:53:27 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Brusle
Ty nepoznáš, v čem ti cizinec lže


]


Re: Pán Ježíš odpustil / hereze (Skóre: 1)
Vložil: Akuzativ v Sobota, 23. květen 2026 @ 11:53:32 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Brusle
Ty nepoznáš, v čem ti cizinec lže


]


Re: Pán Ježíš odpustil hříchy, zatímco třeba mně (či někomu dalšímu) je neodpustil. (Skóre: 1)
Vložil: Milka v Úterý, 19. květen 2026 @ 12:12:58 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Cizinec

Brusle, ty nevíš, co znamená slovo "hereze" v ŘKC?


Ji to hlavně nezajímá. 
Tvoří si své vlastní pojmy, dává jim svůj obsah. 


Když se na to podívám: 
hereze – (z řec. hairésis = strana, mínění školy, výběr) – jakákoli zásadnější odchylka od oficiální věrouky, která je touto věroukou odsuzovaná. Původně je to označení odchylky od učení církve v jakémkoli náb.-fil. směru, pociťované jako zásadní ohrožení jednoty vyznání společenství. Ve smyslu „nepravé učení“ se termín h. užívá v judaismu a zvl. v křesťanství, kde se ustavil s formováním katolické církve a její ortodoxie. H. zde znamená „odpadlictví od víry“, od oficiálních dogmat
(https://encyklopedie.soc.cas.cz/w/Hereze)

Podle této definice je největším heretikem Brusle..



]


Re: Toníkovi - soucit a porozumění, modlitba ve zlu (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Pondělí, 18. květen 2026 @ 09:58:39 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

CIZINEC

Cizinec:
A ty hulváte jeden drzý už bys mohl s těmi přidrzlými
urážkami druhých přestat. Kdo je zvědavý na ty vaše 
"hereze", co furt taháte do diskuzí? 

Vedle plísníš toho úchyla že pořád tahá své problémy 
do diskuze, a sám se chováš stejně... Pořád ty tvoje hereze.
Ty si nechtě tam u vás v té vaší "svobodě hřešit".





Brusle7


]


Re: Toníkovi - soucit a porozumění, modlitba ve zlu (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Pondělí, 18. květen 2026 @ 10:14:33 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
To se pleteš Brusle. To je právě okamžik kdy ho lze litovat, ale žádné porozumění ani soucit s něčím takovým! 
To není žádné bránění sebe. To je duch zla který v něm promluvil, a poodhalil jeho nitro. Svým způsobem je to dobře, že se odkryl. Vždy tam byl ukrytý v korektnosti a pokrytecké falešné slušnosti.
A co bude následovat? To je zřejmé. Omluví se zahalí se opět do hávu pokrytecké falešné slušnosti. Neboť odhalení toho jak skutečně smýšlí je pro něho nebezpečné.

Cizincovo pojetí odpuštění (setrvalého bezhřešení) i svobody je pochybené od samého začátku jeho podivného obrácení. Prostě kdysi dávno naletěl. Potřebuje pomoc, pokud je mu ovšem pomoc ještě možná. Ví Bůh. 


]


Re: Toníkovi - soucit a porozumění, modlitba ve zlu (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Čtvrtek, 21. květen 2026 @ 09:31:36 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

  Brusle, díky za příspěvek. Nevadí, že mně nelituješ. 

A k tomu napomínání? Často napomínáš lidi kolem sebe za různé věci.
Třeba mně si nedávno napomenula za škatulkování a vedle v diskuzi [granosalis.cz]
"duchovní manipulace" [granosalis.cz] vyrábíš jednu škatulku za druhou, a/ b/ c/ d/ 
kočka přede.... 

  A Standu beru tak, že když mu chybí argumenty nebo odpovědi, 
tak nasadí "hereze", "pohledy" a "omyly ve víře" a jiné nevhodné prostředky.

  Nic nového na světě. Je to jeho svět, beru ho tak, jako jeho folklór, 
všechny ty jeho "hereze" a "omyly".


  Pro zajímavost, Brusle - jako to máš ty s věroukou ŘKC? 

  Věříš všemu tomu, co učí ŘKC, katechismu, CIC, životopisům svatých, 
tradici, výnosům koncilů, kázání kněží, biskupů, papeži?

  Nebo máš proti učení ŘKC nějaké hereze, jsi heretička? Liší se to,
čemu věříš, v něčem od učení ŘKC?

  Toník


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 19. květen 2026 @ 09:24:13 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Ahoj Stando.


  Psal jsi ve svém příspěvku:

Tohle, Toníku, pořád nijak nevysvětluje, jak jsi přišel na to, že zrovna tobě Pán Ježíš odpustil hříchy, zatímco třeba mně (či někomu dalšímu) je neodpustil.

  jsem určitě nepřišel na to, že zrovna mně Pán Ježíš odpustil hříchy, 
zatímco tobě či někomu dalšímu ne. Nenapadla mně taková věc.
Psal jsem tu mockrát, že Bůh odpustil nám všem, vzal na sebe náš hřích.
A ty ses proti tomu mnohokrát vzpozel, musíš to tedy vědět?

  Ta myšlenka, ten nápad "ježíš jednomu odpustil a druhému ne" 
tedy začíná někde u tebe?

  Jak jsi přišel na to, že zrovna mně Pán Ježíš odpustil hříchy, 
zatímco třeba tobě (či někomu dalšímu) je neodpustil?

  Jak tě taková věc 𝓷𝓪𝓹𝓪𝓭𝓷𝓮? 

  Z čeho?

  Kde jsi to vzal?


  Toník




]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Středa, 20. květen 2026 @ 09:19:35 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Toníku. V tomto to máš podobné, jako Jirka.

Bůh prý odpustil všem lidem hříchy

Třeba si ujasnit význam slov a co všechno to odpuštění hříchů Bohem obsahuje. 
 
V katolickém pojetí obsahuje "smazání hříchů - "vyprání zašpiněného šatu" - obsahuje dokonalé narovnání vztahu mezi člověkem a Bohem - smíření vztahu, který byl hříchem člověka  narušen.

A toto všechno má svoji nutnou podmínku - že člověk změní své smýšlení, že se od hříšného jednání odvrátí, že lituje spáchaného zla a učiní pokání ze svých hříchů a že své hříchy vyzná skrze službu církve hříchy odpouštět.

Tvoje a Jirkova veze "generálního odpuštění hříchů" všem lidem - které je však nutno osobně "přiijat" je omylem ve víře. Není v souladu s učením Pána Ježíše o potřebě  učinit pokání ze svých hříchů.

(L 13,3)
Ne, pravím vám, ale nebudete-li činit pokání, všichni podobně zahynete.





]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 20. květen 2026 @ 18:50:48 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

  Ahoj Stando.

  Mám to podobné jako Jirka, ale nemám to "prý". 
"Prý" to máš asi ty, "prý" bude spíše něco z tvého světa. 
Jako ty vaše hereze a omyly ve víře. Jen váš svět.
Naštěstí už se mně mnoho let netýká.

  A souhlas, že tvoje veze "generálního odpuštění hříchů" 
všem lidem - které je však nutno osobně "přiijat" je omylem ve víře. 
Nutil vás někdo něco přijat? Nebo kde máš nějakou "nutnost přijat"?

  A pro tvou informaci: Činil jsem pokání a proto jsem nezahynul.
Nebyla to moje zásluha, byl to Boží zásah, Boží dar.


  A je nějaký problém, abys odpověděl na položenou otázku k tomu, 
co jsi ty sám psal?


  Psal jsi ve svém příspěvku:

Tohle, Toníku, pořád nijak nevysvětluje, jak jsi přišel na to, že zrovna tobě Pán Ježíš odpustil hříchy, zatímco třeba mně (či někomu dalšímu) je neodpustil.

   jsem určitě nepřišel na to, že zrovna mně Pán Ježíš odpustil hříchy, 
zatímco tobě či někomu dalšímu ne. Nenapadla mně taková věc.
Psal jsem tu mockrát, že Bůh odpustil nám všem, vzal na sebe náš hřích.
A ty ses proti tomu mnohokrát vzpouzel, musíš to tedy vědět?

  Ta myšlenka, ten nápad "Ježíš jednomu odpustil a druhému ne" 
tedy začíná někde u tebe? Nebo kdes jí vzal?

  Jak jsi přišel na to, že zrovna mně Pán Ježíš odpustil hříchy, 
zatímco třeba tobě (či někomu dalšímu) je neodpustil?

  Jak tě taková věc 𝓷𝓪𝓹𝓪𝓭𝓷𝓮? 

  Z čeho?

  Kde jsi to vzal?



]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Středa, 20. květen 2026 @ 20:04:58 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."
A souhlas, že tvoje veze "generálního odpuštění hříchů" 
všem lidem - které je však nutno osobně "přiijat" je omylem ve víře. 
"...

Co tu zase na mě zkoušíš za "tanečky"?

Je to přece tvoje víra, že Bůh prý odpustil hříchy všem lidem už před dvěma tisíci roky! 

Zase ta "chytrá horákyně"?


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Středa, 20. květen 2026 @ 20:20:44 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tanečky tu zkouší jen katolický pozér oko. Křivák, co na druhé hází svoje vlastnosti. Uživatel oko se vybarvil. Někteří jsou schopni sebereflexe, ale uživatel oko je nejvíce proradný. Předstírá porozumění, naoko diskutuje, ale pak vbodne kudlu do zad. Katolický křivák. Naštěstí nemá moc. Ve středověku by byl inkvizitor, sudič. Hraje si na boha. Sám má máslo na hlavě. Zkažený katolík oko. Chce poučovat celé granosalis, ale nemá na to sebemenší právo. Je zo zlý člověk neschopen sebereflexe, neschopen nápravy. Není lidský. Je to prostě špatný člověk. Špatný člověk oko. O to větí bizár je, když on chce kázat něco ostatním. To je normálka mezi pobožnými, že kázat chce ten nejhorší z nich? 


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: JirkaB v Středa, 20. květen 2026 @ 21:02:04 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Asi tě Oko hodně naštval, nevím proč, ale stojí to za to? Tedy tobě? Jsi svobodný, dělej si co chceš, ale nemáš navíc?


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Sobota, 23. květen 2026 @ 17:23:46 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vůbec se do toho nemontuj. 


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Akuzativ v Sobota, 23. květen 2026 @ 11:48:25 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Synte
Podle čeho hodnotíš křiváky?
Měl by ses starat, abys nechával na netu dobrou stopu


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Sobota, 23. květen 2026 @ 17:26:44 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Křivák jsi ty a oko. Dva křiváci. Ty ovšem s iq houpacího koně. A jak se srandovně snažíš dávat jakési mravokární napomenutí. Odpal. Jako stopu za sebou necháváš ty, hňupe, co nevypotíš ani jeden kloudný odstavec? 

Jak jste vy, pobožné náfuky, přesvědčené o své neomylnosti. A jak se pořád, šmejdi, schováváte za boha. Čím větší zmetek, tím více boha v hubě. Přesně jak to popisuje Franta. 


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Akuzativ v Sobota, 23. květen 2026 @ 18:40:54 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Syntez
Píšeš blbosti


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Neděle, 24. květen 2026 @ 15:26:10 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pudinku, co potřebuješ? 


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Akuzativ v Středa, 27. květen 2026 @ 10:15:05 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Syntezator
Dělej si dobrou stopu na netu
To maš málo sledujících 
5.000 - co to je


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 20. květen 2026 @ 21:36:35 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Stando, žádné tanečky na tebe nezkouším.

  Komentoval jsem tvůj nápad:


  To je nějaký omyl ve víře. Tvůj omyl ve víře.

  A ptal jsem se tě: 

Nutil vás někdo něco přijat?
Nebo kde máš nějakou "nutnost přijat"?

  A naivně očekával odpověď, o jaké "nutnosti" to píšeš.

  Máš snad "svobodu" hřešit a "svobodu" odejít od Boha, ne? 

  Alespoň ses tu tím léta chlubil. 

  Nutí tě někdo k něčemu? 

  Stando, Boží milost, odpuštění, smíření, to lidi přijímají rádi.
S vděčností. Je to pro ně potěšení. Dělají to dobrovolně.

  To tvoje "nutno přijat" je nějaký tvůj svět. Tvůj omyl ve víře.
Nikdo tě nutit nebude, abys Boží odpuštění přijal, tanečku jeden.

  Toník



]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pátek, 22. květen 2026 @ 12:45:49 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Toníku, Jeví se mi, že posunuješ onen problém "generálního odpuštění hříchů jinam - "vedle"... 

Ty přece věříš, že Bůh odpustil hříchy úplně všem lidem (už před dvěma tisíci roky - snad jsem ti alespoň v tomto základním porozuměl - a že ty jsi toto "odpuštění hříchů"  už jenom přijal rád a svobodně. 
A že někteří lidé toto své odpuštění ještě nepřijali a proto jejich hříchy stále trvají. 

(Zde je ovšem logický kolaps - všechny hříchy jsou Bohem odpuštěny - některé hříchy však stále trvají).

Uvědomuješ si to?

U tebe je tedy  Podmínkou aby se odpuštění hříchů realizovalo, tak přijetí tohoto odpuštění samotným hříšníkem. Dělej, jak dělej, nijak jinak to v tomto případě být ani nemůže.

Toto je tvoje "verze" odpuštění hříchů Bohem.




Moje "verze" o tom, jak Bůh odpouští hříchy je docela jiná
Když Bůh odpustí hříchy, tyto hříchy netrvají (jsou pryč - neexistují)  - nečeká se na žádné "přijetí odpuštění" hříšníkem. 

Bůh neodpustil hříchy všem lidem ani před dvěma tisíci roky, ani dnes.  
Bůh odpouští hříchy hříšníkovi v jeho reálném čase života - v tom okamžiku, kdy ze svých hříchů hříšník učiní pokání. Kdy se v srdci rozhodne se změnit k lepšímu. V tom okamžiku jeho správného druhu lítosti, kdy je mu líto, že hříchem způsoboval zlo. V okamžiku jeho obrácení se k Bohu.





]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 22. květen 2026 @ 13:44:49 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

  Ahoj Stando.

  Jak se ti to jeví, to je celkem tvoje věc. Se tvým jevením 
nemám většinou moc společného. A často se ti věci jeví 
z mého pohledu dost divně.

  Já určitě věřím, že Bůh odpustil všem lidem. 

  Je to součást křesťanského učení, Písma svatého, 
věřím tomu. Je to moje víra. 

  Věřím tedy i tomu, že Pán Bůh odpustil i tobě, 
i když jsi odpuštění nepřijal a přijetí odpuštění 
je pro tebe "jen taková klička z dílny lidského rozumu".



  Nemyslím si, že to odpuštění je 'nutno osobně "přiijat"', 

  Takový tvůj omyl ve víře není v souladu s učením Pána Ježíše 
ani apoštolů - ani Ježíš ani apoštolové nikoho odpuštění 
přijmout nenutili. Ani tebe nikdo nutit nebude.
Ani já tě nutit nebudu.



  Odpuštění přijímají lidi rádi a svobodně. Jsou za něj vděční



  Logický problém v tom není. 

  Logická reakce na to, že nám Bůh odpustil, je vděčnost, poděkování Bohu, 
chvála Bohu, pokání, změna života, důvěra Bohu, vztah s Bohem, 
odevzdání života Bohu, ukončení starého života, odložení starého člověka ... 

  Z mého pohledu jediná logická reakce

  Jakákoliv jiná reakce je nelogická a nesmyslná. 
Zvláště ty tvé logické kolapsy jsou nesmyslné.
 

  Tvoje tučné a podtržené logické kolapsy si uvědomuji, 
ale většinou až ve chvíli, kdy ten tvůj logický kolaps napíšeš, 
protože mě by takové logické kolapsy jako tebe 𝓷𝓮𝓷𝓪𝓹𝓪𝓭𝓵𝔂. 

  Netýkají se ty tvé kolapsy mně nijak - to si budeš muset 
ty logické kolapsy vyřešit sám. Někde je v těch vašich logických 
kolapsech problém. Systematický problém, že vás takové 
logické kolapsy 𝓷𝓪𝓹𝓪𝓭𝓷𝓸𝓾.

  Toník


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Pátek, 22. květen 2026 @ 14:30:39 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
máš pravdu, tondo jedna tondatá:
"Takový tvůj omyl ve víře není v souladu s učením Pána Ježíše 
ani apoštolů" - to, co tady píšeš, že prý "Bůh odpustil všem lidem. 
  Je to součást křesťanského učení, Písma svatého, 
věřím tomu. Je to moje víra. 
  Věřím tedy i tomu, že Pán Bůh odpustil i tobě, 
i když jsi odpuštění nepřijal".

páč co učí pán ježíš a apoštolové je, že člověk musí učinit pokání neboli metanoiu, aby mu bůh mohl odpustit, takže to co tady celou dobu drmolíš je celý úplně šejdrem ke křesťanský víře a ke křesťanskýmu učení, ty tondo jedna !!! :-)))

páč ježíš, křtitel, apoštolové jasně učej:

"aby se snad neobrátili a nebylo jim odpuštěno"

"Odvrať se proto od této své ničemnosti a pros Boha; snad ti odpustí, co jsi zamýšlel."

"Tu mu ten služebník padl k nohám a na kolenou prosil: 'Měj se mnou strpení a všechno ti vrátím!'
Pán se ustrnul na oním služebníkem, propustil ho a dluh mu odpustil.
Tu ho pán zavolal a řekl mu: 'Služebníku zlý, celý tvůj dluh jsem ti odpustil, když jsi mě prosil;"

- bez obrácení není odpuštění, tak jako i u lotra na kříži: kál se a proto byl spasenej - to druhý by nebylo bez toho prvního, je to podmínka spásy....

a když apoštolové píšou, že nám bůh odpustil, pak to nepíšou o nevěřířích, ale jenom o těch, kerý sou "v kristu", o věřícíh, o pokřtěnejch:

"Bůh v Kristu odpustil vám"
" probudil nás k životu spolu s ním a všechny viny nám odpustil"
"přijme křest ve jménu Ježíše Krista na odpuštění svých hříchů"
"Čiňte pokání a dejte se pokřtít na odpuštění hříchů."
"Obraťte se a každý z vás ať přijme křest ve jménu Ježíše Krista na odpuštění svých hříchů"
"přinesl Izraeli pokání a odpuštění hříchů"
"Proto čiňte pokání a obraťte se, aby byly smazány vaše hříchy"
"jestliže se neobrátíte a nebudete jako děti, nevejdete do království nebeského"

takže asi tak. hezky vyhřezla ta tvoje hereze, u kerý se sice zašťituješ pánem  a apoštolama, ale úplně neopodstatněně, páč to co učíš ty, oni fakt neučili., to je zase jedna z tvejch mnohejch a marnejch  herezí, kerý sou šejdrem ke křesťanství a k bibli. a že jich u tebe je, ty lidovej vykladači písma, kerej nepotřenuje písmo vykládat. to asi proto, aby sis mohl vykládat, co tě zrovna napadne, jak je zřejmý...... :-))))







]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Neděle, 24. květen 2026 @ 10:32:10 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Toníku.
Letos to vypadá na úspěšný včelařský rok. Teď jsem dva dny točil med, průměr na včelstvo 22 asi kg. Takže sem chodím jen sporadicky a odpovídám se zpožděním.


..."Já určitě věřím, že Bůh odpustil všem lidem. "...

Pak by ale zůstalo peklo přece úplně prázdné!

Podle mé víry Bůh projevil svoji nesmírnou lásku tím, že se stal člověkem a položil za nás život. (Nikdo nemá větší lásku než ten, kdo položil život za své přátele. - Jan). Tím zaplatil za naše hříchy Boží spravedlnosti, která by jinak vyžadovala trest - trest za hřích je smrt - a nyní mohla přijít ke slovu Boží milost.

Boží milost odpuštění hříchů je podmíněna pokáním hříšníka

Pokud tomuto nevěříš, jsi ve svých omylech už úplně mimo křesťanskou víru. A divím se, že ostatní aktivní účastníci na Granu ti k tomuto mlčí a neozvou se - nevysvětlují.  Možná také zrovna  "točí med". :-)

Staňa.


Také přijímám odpuštění svých hříchů (rozhřešení) rád a svobodně - po pravidelně činěném pokání a vyznání hříchů Bohu i církvi ve svátosti smíření.
Já se ale  nemusím na nikoho dívat, abych zjistil, že jsou moje hříchy odpuštěny. Mně je odpuštění mých hříchů hlasitě oznamováno.

"Pán ti odpustil hříchy - jdi v pokoji...."






]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Neděle, 24. květen 2026 @ 11:04:58 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Oko, 22kg to je velmi dobré na to, že bylo tak chladné jaro. Akátový med já osobně považuji za nejlepší. Nyní kvete Bez, už jsem z něho uvařil sirup, první květenství je nejlepší, voní po citrónku. Odmalička jsem byl u včel. Děda včelař, táta včelař. Táta umřel a pro pracovní vytížení jsem se nešlo o včelstva starat a daroval jsem včelstva jedné včelařsce. Až budu v důchodu, znovu si je pořídím. Když jsem byl kluk tak nebyli burzy se včelími matkami, a můj děda "nakupoval" včelí matky u lesních včelstev. Vylezl na strom ve kterém byly včely, dlátem a sekerkou se jim dostal do "baráku" a v tom agresivním bzučení chytil matku. Slezl dolů, dal matku do rojáku a za hodinu byly všechny včelky u ní v rojáku a odnesli jsme je domů. Lesní včely byl vždy silné a zdravé a po spojení se slabým včelstvem se včelstvo stalo silné. Táta měl většinou sedm včelstev, a když se stočilo cca 150Kg medu, tak to bylo hodně dobré.

Zřejmě jsi Oko asi nečetl co o tobě napsal Cizinec k Brusli, i když se my dva nemusíme, za takovou hnusárnu od Cizince k tobě, jsem se tě zastal. Tohle Cizinec hrozně přehnal. Problémem bude, že pokud si tento hřích neuvědomí, tak mu zůstane. 



  S okem - tam nevím, o čem mluvíš. V diskuzi s Okem 
se oko snaží neustále přehazovat na druhé lidi svoje postoje, 
zvládne klidně i desítky jeho zlých postojů přehodit 
na druhé pod jedním jediným článkem. Teď se mu to podařilo 
u syntezátora, ten se tedy nenechá a tvrdě mu to vrací. 

  A ty napíšeš že já přehazuju něco na něj? To snad ne. 
Co konkrétně já přehazuju na oka? 

  Já obvykle reaguju k tomu, co on píše. Psal tu, že píše 
jen sám za sebe, svoje pohledy, jak se mu věci jeví. 
Beru ho tak, že to píše fakt sám za sebe - a naprostá 
většina věcí, co píše, je mi zcela cizí, 90 - 95% postojů 
mám radikálně jiných, než on. Když se na mně snaží 
něco přehodit, tak se trefí tak jednou z deseti, ze dvaceti.

  Toník


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pondělí, 25. květen 2026 @ 08:43:10 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Díky za podporu, ale nebudu se tu účastnit žádných "žabomyších válek" - na to je škoda času. 

Syntezátorovi jsem řekl na rovinu, že si svojí úchylností zpackal život a nyní hledá viníky všude jinde, jenom ne u sebe. To ho naštvalo.  Ať!

Ale já nemám nejmenší chuti se tu vybavovat s nějakým úchylným tělocvikářem.


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Neděle, 24. květen 2026 @ 15:47:43 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

Také přijímám odpuštění svých hříchů (rozhřešení) rád a svobodně - po pravidelně činěném pokání a vyznání hříchů Bohu i církvi ve svátosti smíření.

  Tak to bys mohl "přijat odpuštění hříchů od Boha" taky rád 
a svobodně, nemusel bys psát o tom, že je však nutno osobně "přiijat" 
nebo že je to "zas jen taková klička z dílny lidského rozumu".


  Já se nemusím také na nikoho dívat, abych zjistil, že nám Bůh odpustil

  A kdybych se musel Stando na někoho kvůli tomu podívat, 
byl by to Pán Ježíš na kříži. Ten, který tam visel za nás, namístě nás, 
za náš hřích. 

  Ten, se kterým byly všechny naše provinění přibity na kříž.

  Toník



]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pondělí, 25. květen 2026 @ 08:51:38 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jak se mi věci jeví, je pro mne, Toníku, celkem podstatné. 

Ty to máš u sebe snad nějak jinak - nebo jen nad těmito věcmi nepřemýšlíš, než něco plácneš?


..."
Já se nemusím také na nikoho dívat, abych zjistil, že nám Bůh odpustil
  A kdybych se musel Stando na někoho kvůli tomu podívat, 
byl by to Pán Ježíš na kříži.
"...

No, říkal jsi přece, Toníku, že jsi poznal, že to Bůh odpustil hříchy, právě na nějakých  "křesťanech".  To slovo dávám do uvozovek proto, že to byli nějací speciální "křesťané" - já totiž považuji za křesťany všechny správně pokřtěné - ne jenom některé. 


To, že za nás Pán Ježíš visel na kříži je naprosto prvním předpokladem pro odpuštění hříchů lidí - ale není předpokladem jediným. Bez učiněného pokání hříšníka a bez změny smýšlení v jeho srdci se žádné odpuštění hříchů nekoná

Všechno toto máš už stokrát vysvětleno!

Staňa.


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 26. květen 2026 @ 08:15:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

Jak se mi věci jeví, je pro mne, Toníku, celkem podstatné. 
Ty to máš u sebe snad nějak jinak - nebo jen nad těmito věcmi nepřemýšlíš, než něco plácneš?


  Ahoj Stando.

  Všiml jsem, si, že je pro tebe podstatné, jak se ti věci jeví. Často reaguješ mimo téma diskuze i diskutujících na to, jak se ti věci jeví a moc nereaguješ k tomu, co se píše, co se tě lidi ptají. Ale občas reaguješ i k tématu, proto s tebou diskutuju.

  Psal jsem ti, že naprostou většinu životních postojů mám jiných, než ty. Mám tedy jinak i to, co je pro mně podstatné - je pro mně podstatné zjistit, jak věci jsou. Proto se třeba i v diskuzi hodně ptám, spíše než bych něco plácal. 

  Toník


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pondělí, 01. červen 2026 @ 12:17:48 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Toníku. Jistě se mi věci jeví právě takto, jak popisuji.  
Bez učiněného pokání hříšníka není žádného odpuštění hříchů.


Jde mi o to, aby jsi se nad tím alespoň zamyslel. Příkladů neodpuštění hříchů Bohem máš přece v Písmu dost. 

Snad máš zájem žít svůj život správně - po křesťansky - jak učili apoštolové a Pán Ježíš.

Staňa.


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pondělí, 01. červen 2026 @ 16:21:13 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Stando, to chápu, že se ti věci jeví tak, jak popisuješ. 
A že je to pro tebe podstatné, jak se ti věci jeví.

  Nad tvými problémy a výmysly se zamýšlet nepotřebuju,
přeci jen je tu píšeš léta a nejsou až tak složité, aby nešly pochopit.
Navíc jsem se tě velmi podrobně ptal na tvé jevění a vidění.

  Stando, mám samozřejmě zájem žít život správně. Po křesťansky.

  To jsem měl už ve starém životě. Jen jsem na to neměl moc, 
když jsem ještě nebyl křesťanem. Proto jsem taky Bohu život vydal, 
aby on ten život vedl, chránil. Proto, že jsem Bohu věřil. 

  A ten podstatný důvod, pro který jsem Bohu věřil, bylo právě
to, že Pán Ježíš vzal naše hříchy, nemoci a bolesti, celý ten seznam 
provinění proti nám a vynesl ho na kříž.

  Toník


]


Zlý oko (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Středa, 20. květen 2026 @ 19:23:26 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ale ty jsi ses nezměnil. Co to tu meleš a ostatním dáváš kázání, jak se mají od něčeho odvrátit, když ty sám jsi nikdy žádnou sebereflexi neudělal. Ty ses tu definitivně odkopal. Když jsi to dělal kdysi vícekrát, pokaždé ses omlouval. Ale to bylo falešné. Přetvářka. Teď ses zdiskreditoval napořád. Už to tu nikdy nebude jako dříve. Ukázal jsi, co v tobě sedí. Jak velká závist, nenávist, nepřejícnost, sudičství, pomlouvání, vymýšlení si, záměrné ubližování. 

Jsi grázl. Jsi zlý člověk. Zlý člověk, který se schovává za katolicismus. A navíc jsi zbabělý. Do telefonu nebo osobně bys nic z toho nezopakoval, cos tu psal.


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 20. květen 2026 @ 22:23:32 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/


  Ahoj Stando.

  Rozumím, že se ti to tak jeví, tvoje vidění. A že je to autosugesce.
Tvoje autosugesce, že se o něčem snažíš přesvědčovat sama sebe.
Což je škoda.

  Nepřišel jsem na to já. Nemá to nic společného se mnou.

  Já nevěřím, že by Bůh odpustil mně a tobě ne. Nemám takové tvé "omyly ve víře".

  Věřím, že Pán Bůh tobě odpustil docela stejně, jako mě. I když jsi stále 
ve vzpouře, odporu proti evangeliu, i když vymýšlíš nesmyslné ptákoviny 
a autosugesce pořád dokola, stejně věřím, že tobě Pán Bůh odpustil stejně, 
jako mně.


  Já jsem si ve starém životě myslel, že Pán Bůh odpustil těm "hodnějším", 
dobrolidem, co se chovají jakžtakž slušně, nekradou, a když tak jen trochu, 
neklejí, a když tak jen trochu, nelžou, a když, tak jen trochu,
nerozvádí se, a když, tak jen anulací manželství od samého počátku, ... 
... a hlavně chodí ke zpovědi a k přijímání. 

  A všem ostatním že Pán Bůh neodpustil. 

  Byla to taková heretická, pomatená víra, "omyl ve víře".
Mylné vidění, "jevění", "autosugesce" jako ty tvoje.

  Neodpovídala ta víra realitě. To jsem mohl vidět na tom, když 
mezi zarytým komunistou a Bohem žádná zeď hříchu nebyla.

  Jak jsem ti psal, to bylo trochu pokořující - já se tak snažil zbavit hříchu,
chovat se slušně, dělat to "pokání", co mi pan farář uložil ve zpovědnici,
i dobré skutky jsem přidal, a nic. 
  (to jsem ti psal v článku Spravedlnost, modlitba a přímluva)

  A ten komunista přijde, Bůh se ho dotkne, on se obrátí k Bohu,
opustí svůj materialismus, posměch, skepsi a začne pro Boha žít.

 
  To byl takový první impuls, že Pán Bůh si nevybírá lidi, co by jim odpustil
a zboural tu zeď hříchu a jiné, co by jim neodpustil a zeď hříchu jim nechal.
A těch impulsů pak bylo hodně. Nejvíc Boží slovo, Izaijáš 53.

  Ale to jsem ti taky mockrát psal.

  Toník


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pátek, 22. květen 2026 @ 13:27:24 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Občas probleskne ve tvých komentářích cosi, co mi připadá jako opravdovost, jako vnitřní bolest. Jako výčitka povrchnosti, farizejství.  Kterého jistě i mezi katolíky najdeš nespočet. Protože - nic naplat - i dneska jsme pořád i u nás ještě marginální většinou všech křesťanů .

Musím zdůraznit, že právě římsko-katolická církev bere manželský svazek neobyčejně vážně. Manželství je v zásadě nerozlučitelné.

Anulace  manželství znamená, že během manželství se objevily skutečnosti, pro které manželství nemohlo být platně uzavřeno. 
Příklad mojí známé, které snoubenec zatajil dědičnou chorobu (o které dobře věděl - věděl, že bude za pár lez na vozíku) . Její manželství bylo zneplatněno od samotného počátku. Protože bylo uzavřeno na lži.

Takové věci však vyšetřuje a o nich rozhoduje církevní soud. 
Bez prokazatelného důvodu není možné prohlásit manželství za neplatné od samotného počátku. Ovšem, manželství také nemůže být uzavřena na lži!



..."
já se tak snažil zbavit hříchu,
chovat se slušně, dělat to "pokání", co mi pan farář uložil ve zpovědnici,
i dobré skutky jsem přidal, a nic. 
"...


A co jsi čekal? Andělské trouby z nebe, nebo co?

Člověk se přece mění poznenáhlu, docela nepozorovaně. Když začneš cvičit, také z tebe není za čtrnáct dní hned kulturista, ani neuděláš veletoč na hrazdě. 

Když to však budeš dělat roky, přijmeš to jako způsob svého života, stane se toto nakonec typickým znakem tvojí osoby. 
Když budeš léta žít s Bohem v pravidelném modlitebním životě, budeš přijímat svátosti - staneš se svatým - posvěcovaným přítomností Ducha svatého ve tvém srdci.

Ale všechno u člověka, co se týká formace jeho osobnosti, trvá dlouhý čas, kdy si člověk osvojuje způsoby chování -  buď jako zlozvyky, nebo naopak jako křesťanské ctnosti.







]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 22. květen 2026 @ 15:01:56 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

  Stando, to byl joke, s tím manlžestvím, měl jsem tam napsat ;-) 

  Pardon, že u toho prožíváš nějakou vnitřní bolest, nechtěl jsem se tě 
tím dotknout. Nevěděl jsem, že máš něco takového v rodině, 
nemyslel jsem to osobně. 

  Celý ten odstavec byl psaný trochu nadneseně, asi to nebylo poznat.


  Římskokatolická církev je právě jedna z organizací, která co tak vím, 
naprosto nejvíce znevažuje manželství, manželský svazek
A dokonce některá manželství bere neobyčejně nevážně.

  Neuznává čeké zákony pokud jde o její členy a pokud nějaký 
římskokatolík uzavře manželství na úřadě, tak ŘKC dělá tu ohavnost, 
že to manželství znevažuje, tvrdí, že to není manželství, 
že ty lidí žijí na hromádce, v cizoložství. 

  A takové lidi nutí ŘKC psychyckým a i jiným typicky 
sektářským nátlakem, aby manželství uzavřeli znova.


  Málokdy a v málokteré oblasti se najde takové znevažování, 
jako znevažování manželství, které delá ŘKC svým vlastním členům


A co jsi čekal? Andělské trouby z nebe, nebo co?

  Čekal jsem, že se zboří ta hradba. No, zbytečně.


Když budeš léta žít s Bohem v pravidelném modlitebním životě, budeš přijímat svátosti - staneš se svatým - posvěcovaným přítomností Ducha svatého ve tvém srdci.

  A ty už se stal svatým, Stando?  
  Toník



]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Pátek, 22. květen 2026 @ 15:36:46 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
jejda, ty zase lžeš jak mladej z hadovy líhně, tondo !!! :-)))

o katolciký církvi a jejím přístupu k manželství je pravdou pravej opak, než píšeš ty, lháři ulhaná.
naopak katolická církev jako jediná u lpí na pánově podmínce nerozlučitelnosti, tak tady nelži jak bolševici za totáče.... tím se ukazuje, že jako jediná bere toto boží ustanovení vážně... a že jako jediná brání pánův nárok a manželství, kerý on posvěcuje...

ale když je pro tebe proměnlivej lidskej úřad na stejný úrovni jako kristem ustanovená církev a kristem ustanovený manželství, pak se nelze divit, co z tebe pořád leze za nekřesťanský hereze tady... :-)))
hodnota toho manželství světskýho na úřadě je jasně vidět, že ho je možný uzavírat klidněznovu a znovu pokaždé s jinou manželkou nebo manželem, dežto u toho křesťanskýho je nerozlučitlený, jen jedinkrát na celej živcot uzavřený


z tebe ta nenávist ke kristově církvi úplně ne kape, ale stříká jak voda z křižíkovy fontány !!! :-))))

hanab by tě mela bouchat za ty lži plný nenávist, ale sem přesvědčenej, že ty seš na ně ještě hrdej jak hrdobec, kerej si před sebou valí kuličku však víš z čeho... :-))))









]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Akuzativ v Pátek, 22. květen 2026 @ 19:31:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Cizinec
ŘKC nic neznevažuje
Ze tvých komentářů vyplývá, že se cítíš být bezhříšným

Mnohoženství ti nevadí


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Sobota, 23. květen 2026 @ 08:30:28 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

  Akuzativ, ŘKC znevažuje všechna manželství svých členů, 
pokud manželé neuzavřeli manželství před ŘKC knězem, 
ale například "jen" na úřadě. 

  ŘKC taková manželství znevažuje a tvrdí, že to nejsou manželství, 
že ti lidé žijí na hromádce, v cizoložství nebo ve smilstvu. 

  A když ti členové ŘKC, co měli svatbu na úřadě, chtějí svatbu v kostele, 
tak je pan farář oddá v kostele. I klidně s někým docela jiným. 
A není to pro něj cizoložství, protože svatbu na úřadě nepovažují 
za svatbu, ale jen za konkubinát.

  Málokdy se najde takové znevažování manželství, jakým znevažuje 
ŘKC velkou část manželství svých členů. 

  A málokdy se od sekt vidí taková ignorance českých zákonů.



  Je možné, že z vašich komentářů vyplývá, že se cítíte bát bezhříšná(ý). 
To je vaše věc. Já se tak necítím, ani by mne takové cítění 𝓷𝓮𝓷𝓪𝓹𝓪𝓭𝓵𝓸. 

  Občas tu píšu svoje svědectví, vím, že ho nečtete, většinou je delší, 
než jedna dvě věty. Kdybyste ho četl(a), měl(a) byste trochu představu.


  Mnohoženství krále Davida mi skutečně nevadí. 

  To jsem tu i psal v diskuzi [granosalis.cz], když se jeden diskutující do Davida navážel.

  Psal jsem také, že král David je pro mne hrdina a vzor. Psal jsem i v čem - 
že našel pokání v situaci, která se málokdy vidí, těžko hledat horší"" hřích, 
než udělal on.

  Hezký den
  Cizinec


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Sobota, 23. květen 2026 @ 08:49:45 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
"ŘKC znevažuje všechna manželství svých členů"
- lžeš, lháři ulhaná, jako když se hadovi z ráje  od huby práší...
a vynášíš křivý svědectvéí proti svejm bližním a proti kristově církvi
- jedinej, kdo to tady znevažuje seš ty, sektář a heretik, kerý svý hereze přehazuje na druhý, jak máš ustavičně zvykem, tondomíre.... :-)))

církevní manželství platně uzavřený musí prostě bejt před církví, stejně jako křest musí bejt v církvi a stejně jako vyslhovat tělo a krev páně nebo odpouštět hříchy může jedině k tomu pověřenej služebník církve a ne kdejakej tonda z horní dolní, kerej evidentně manželství považuje za trhací kalendář, když klade na stejnou úroveň světskej sňatek podle pomíjejících pravidel a sňatek svátostnej, postavenej na božích základech a posvěcenej kristem a danej od boha, nechápavče zatvrzelá....


hanba ti, ulhaná sektářská žížalo !!! :-))))

ale v tomhle máš pravdu, co tady předvádíš a přehazuješ na druhý:
"málokdy se od sekt vidí taková ignorance církevních pravmocí! jako od sektáře tvýho typu, kecko :-)))

a teď si trhni vokem, křivolháři ... :-))))




]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Akuzativ v Sobota, 23. květen 2026 @ 09:16:03 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Cizinec
Tak to jsem ještě neslyšel
Vysvětluješ to špatně - prvních pět odstavců
Neprozradíš mi, kdo tě to učí

Ano i Šalomoun měl mnoho žen a mnoho ženin
Ty to schvaluješ, tobě to nevadí

Koukni do Genesis - Bůh ru nemluví o mnohoženství

Je tu jenom Adam a Eva

Víš co je to pokání za mnohoženství?


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Neděle, 24. květen 2026 @ 08:50:16 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

  Pokud jste to neslyšel(a), zkuste se někdy zajímat o dění v ŘKC,
případně si číst příspěvky k tématu od zdejších ŘK, kteří manželství
členů ŘKC uzavřená na úředech nebo v jiné církvi také znevažují
a říkají, že to není manželství, ale konkubinát. 
  

  A to neděláte dobře s tím Šalamounem, Akuzativ, 
že mu to vy schvalujete. Zkuste někdy nahlédnout do Písma na to, 
Je to pár vět, není to tak dlouhé, abyste to nepřečetl(a). 

  Je to trochu jiné svědectví, než vydává písmo o Davidovi.



  Víš co je to pokání za mnohoženství?

  Nevím, vaše problémy jsem nikdy neměl a neřešil.

  Cizinec


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Neděle, 24. květen 2026 @ 12:56:21 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
to víš tondo, jako nestačí, že se nevěřící polije vodou, aby to byl křest, nebo že si nevěřící koupí a sní chleba a víno, aby to byla eucharistie, tak nestačí projít světskou matrikou, aby to byl svátostnej sňatek. protože kristova, rozuměj katolická, církev si těchto svátostí od krista nesmírně váží a bere je vážně. kdežto ty, hadův rarach, to vše , tak jako samotnej had, převrácíš naruby, jenom aby sis plivnul na tu, kterou miluje kristus, na jeho církev, a pomluvil ji a pošpinil jako sám had. to ses naučil od něho a tý nenávisti máš přeplněný svý srdce, proto ji porád tak upouštíš, jakej jí máč přetlak, křiváku....
ale to svědčí o tobě, jsou to tvý postoje, tvůj život, tvoje prožívánií, a tvoje postoje nemaj nic společnýho se skutečností - nejsou to postoje církve. je to jen svědectví o tvým prožívání a o tvý nenávistí k pravdě...


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pondělí, 25. květen 2026 @ 08:37:26 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Toníku.
Já tu bolest (možná zahořklost) spatřoval spíš u tebe. 

Pokřtěný katolík je platným údem Kristova tajemného těla - církve. Máš to přece v Písmu. 

Pokud tedy jeden z údů církve uzavírá životní svazek, nemůže tak udělat bez vědomí církve, ale uzavírá sňatek s církevním požehnáním a souhlasem.  Proto v katolické církvi neexistuje  u církevně uzavřeného manželství  rozvod - manželství je platné až do smrti jednoho z manželů. 
Ale myslím si, že tyhle věci sám dobře znáš - jenom tu prudíš. Škoda na to našeho času.


..." A ty už se stal svatým, Stando?  "...

Stále usiluji o to žít svatým životem. Není lepšího způsobu , jak prožít svůj pozemský život.

Staňa.


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Pondělí, 25. květen 2026 @ 10:19:27 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Oko chce žít "svatým životem". Svatost znamená lhát, vymýšlet si, škodit, závidět. Ty jsi asi v životě neviděl zrcadlo. 


]


Spatřování a jevění (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 26. květen 2026 @ 08:33:21 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

Já tu bolest (možná zahořklost) spatřoval spíš u tebe. 

  A proto tak často píšeš o fiktivním, virtuálním světě, ... 
Tvém světě spatřování a jevění. 

  Zkus se více zajímat o realitu života, Stando, pomůže ti to. 
To, co "spatřuješ" a co se ti "jeví" je snad podstatné pro tebe, 
ale netvoří to podstatu světa.



Pokud tedy jeden z údů církve uzavírá životní svazek, nemůže tak udělat bez vědomí církve, ale uzavírá sňatek s církevním požehnáním a souhlasem. 

  To ale mluvíš o ŘKC, Stando. Ne o církvích obecně. 

  A o tom jsem psal: Tak to má snad jen ŘKC, která v tomto 
neuznává české zákony a hodně znavažuje velkou část manželství 
svých členů. 

  A ty jsi jeden z nich, kdo manželství znevažoval - jednou 
sis při tvých přehazovačkách tvého zla a jevění 
"ty sám jsi se "postaral", aby v očích církevního práva byl tvůj sňatek sňatkem neplatným!". 

  Pomatuješ? A to jsem měl církevní sňatek, v kostele" 
A ty jsi přesto snižoval moje manželství, neměl ho v úctě 
a napsal takovou lež!


  Stando, "spatřuješ" úplně nesmyslně věci, které nejsou


  Nejspíše věci, co "spatřuješ", mají zdroj někde ve tvém životě. 
Odhaduju tvoje "spatřování" na propagandu ŘKC, zatmění rozumu 
herezemi, o kterém jsi tak často psal.

  Zkus se nad svým "spatřováním" zamyslet. 

  Jestli na tom tvém "spatřování" a " tvém jevění, co je pro tebe podstatné [granosalis.cz]
není něco z principu chybného. 

  Jak nám učitelé na střední říkali: "systematická chyba".

  A zkus si přečíst můj příspěvek [granosalis.cz] ještě jednou, bez toho tvého spatřování 
a jevění, jen to, co jsem ti psal.


  Toník


]


Re: Spatřování a jevění (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pondělí, 01. červen 2026 @ 12:13:14 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)


Toto já napsal o Kristově církvi, kde je každý křesťan jejím živým údem. Nemůže tedy uzavírat sňatek bez vědomí církve! 
Jestliže je křesťan s církví "jedno tělo" - pak je věcí církve, když on vstupuje do manželství s někým dalším, se kterým bude také "jedno tělo". Protože pak bude onen z manželů jistým způsobem také "jedno tělo" i s touto církví.

Svátost manželství neuděluje církev, ale udělují si ji katoličtí manželé navzájem. Manželským slibem lásky, úcty a věrnosti před Bohem.

V případě sňatků katolíka se snoubencem z jiné křesťanské církve, je nutné vyjádření katolické církve - je nutný souhlas katolické církve s takovým sňatkem. Biskup v takovém případě uděluje výjimku - dispens. Takové manželství se pak uzavírá bez svatební mše - pouze obřadem manželského slibu. Nekatolická strana navíc dává souhlas s katolickou výchovou dětí z tohoto manželství.

To je podmínka katolického sňatku. 

Samozřejmě , máš taky možnost se vzít pouze na úřadě a katolickou církev ignorovat.

To je ona svoboda volby v životě každého člověka, kterou se ti tu léta snažím vysvětlit.

Staňa.


]


Re: Spatřování a jevění (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pondělí, 01. červen 2026 @ 16:32:08 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Stando, křesťany by ani nenapadlo uzavírat sňatek 
bez vědomí církve. Já tvoje nesmyslné "možnosti" nemám 
a ani je nepotřebuju. 

  Proto jsme také uzavírali sňatek v církvi a to dokonce 
se souhlasem ŘKC, aby byl platný i v ŘKC. 
(to už si snad pomatuješ a nebudeš o tom lhát?)


  Obrovské množství římských katolíků - nadpoloviční většina - 
ale uzavírá sňatky bez vědomí ŘKC, na úřadě či v kostele, 
ale bez pana římskokatolického faráře. 

  Taková manželství pak ŘKC dehonestuje, říká, že to nejsou manželství, 
ale konkubinát, smilstvo, cizoložství, ... A když se takoví lidé chtějí 
znovu oženit, provdat, pan farář je oddá. I s někým jiným.


  Pokud jsi ty napsal [granosalis.cz]:

"Musím zdůraznit, že právě římsko-katolická církev bere manželský svazek neobyčejně vážně."

  Tak jsi jednoduše plácnul nepravdivou blbost
protože ŘKC bere naprostou většinu manželství svých členů 
v Česku neobyčejně nevážně.

  Toník


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Pátek, 22. květen 2026 @ 18:15:46 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Božínečku, sexuálně frustrované oko zase vypisuje "morálku". 

On prý se postupně stává svatým. :-) 

Prý už nemá zlozvyky. 

Psychouš, co křivě obviňuje, vkládá svoje nějako projekce do druhých, šíří překonané stereotypy. 

Katolický dědek  70+, co sevysmívá lidem 50+, že prý jsou staří. 

To je "logik". A jak si myslí, že vypustil jedovatou slinu a zase se na ni zapomene a pojede se dál. 

Tentokrát se dál nepojede. Už nikdy to tady pro tebe nebude jako dřív. Ty mě neznáš, bobku. 

Jsi echt katolická svině. Škodná, ráda ubližující. No a na tebe budu nasvěcovat, jaký jsi. Jsi falešné pobožné katolické prase. A budeš to o sobě číst. Ty to potřebuješ, ty namyšlený sviňáku. Chtěl jsi ubližovat, chtěl jsi šikanovat, chtěl ses povyšovat. Spadneš do jámy, co chceš druhému kopat. 

A jak jsi tu roky předsíral svatouška. Takový ubožák tu předstíral svatouška, lepšočlověka. Ubožák oko. 


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Akuzativ v Sobota, 23. květen 2026 @ 09:33:08 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Syntezator
Nejspíš tě ti evangelikálové moc zranili,
tak tu chrlíš nadávky

Zamysli se


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Neděle, 24. květen 2026 @ 14:44:26 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Prázdnoto, nedolejzej. 


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Pátek, 22. květen 2026 @ 14:49:28 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
anulace nerozvádí manželství, ty lháři jedna ulhaná, ale proihlašuje, že manželství bylo uzavřený mylně, na nějakým lživým předpokladu, kerej časem vyjde najevo. oko ti to napsal dobře, ale ty zase lžeš jak hadův vejlupek, jenom abys očernil tu, kerou tak ze srdce nenávidíš - katolickou, kristovu církev, sektáři jedna ulhaná...


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Milka v Neděle, 10. květen 2026 @ 18:16:57 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
oko

 Milce je tu jasné, že Pán Ježíš ustanovil službu církve hříchy odpouštět. Pověřil touto službou své učedníky, když na ně dechl svého ducha (J 20,21-23). Ti tuto službu rozšířili na svoje následovníky až dodnes.

Tu moc odpouštět hříchy dal Ježíš učedníkům, hlavně apoštolům.
Myslím, že Petr jasně ukázal, že ji dostal, když udělal něco podobného jako tehdy Ježíš:
A hle, přinášeli k němu ochrnutého, položeného na lůžku. Když Ježíš uviděl jejich víru, řekl ochrnutému: „ Buď dobré mysli, synu, odpouštějí se ti tvé hříchy.“  3A hle, někteří z učitelů Zákona si řekli: „Ten člověk se rouhá!“ 4Ježíš uviděl jejich myšlenky a řekl: „Proč smýšlíte ve svých srdcích zle? 5Vždyť co je snadnější? Říci: ‚ Odpouštějí se ti hříchy‘, nebo říci: ‚Vstaň a choď‘? 6Abyste však věděli, že Syn člověka má pravomoc odpouštět na zemi hříchy …“ Tu řekne ochrnutému: „Vstaň, vezmi své lůžko a jdi do svého domu.“ 7A on vstal a odešel do svého domu. 

Ale nevěřím na nějaké rozšiřování a předávání , posloupnost. 
Ostatně, neshodneme se ani v tom, co to církev je.

S ohledem na mnohé ovoce ŘKC mi svědomí nedovolí být katoličkou. 
I když s některýmí katolíky - jednotlivci, se shodneme často při studiu písma.





]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: martino v Pondělí, 11. květen 2026 @ 17:09:05 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Milka






]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Úterý, 12. květen 2026 @ 09:09:48 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Milko.
I katolíci jsou jenom hříšníci - nutně tedy může být u některých jedinců i ovoce zlé. 

Zkus tedy posuzovat jenom samotné učení katolické církve.


..."Ale nevěřím na nějaké rozšiřování a předávání , posloupnost. "...

Posloupnost je zachycena v Písmu.

Je to předávání moci Ducha svatého (zpravidla skrze vkládání rukou)  ke službě: 


(J 15,16)
Ne vy jste si vybrali mne, ale já jsem si vybral vás a ustanovil jsem vás, abyste vyšli a nesli ovoce a vaše ovoce aby zůstávalo; aby vám Otec dal, oč byste ho požádali v mém jménu.


(1 Kor 12,28)
A v církvi Bůh ustanovil nejprve apoštoly, za druhé proroky, za třetí učitele, potom projevy moci, potom dary uzdravování, pomoci, vedení, druhy jazyků


(1 Tim 1,12)
Děkuji tomu, který mne posilnil, Kristu Ježíši, našemu Pánu, že mě uznal za spolehlivého a ustanovil ke službě, ...


(Tit 1,5)
Proto jsem tě zanechal na Krétě, abys dal do pořádku to, co ještě zbývá, a ustanovil v jednotlivých městech starší, jak jsem ti přikázal: ....


(Sk 13,1 ...)
V Antiochii byli v místní církvi proroci a učitelé, jako Barnabáš, Šimon zvaný Černý, Lucius Kyrénský, Manahen, společně vychovaný s tetrarchou Herodem, a Saul. Když konali službu Pánu a postili se, řekl Duch Svatý: „Oddělte mi Barnabáše a Saula k dílu, k němuž jsem je povolal.“  Potom, po postu a modlitbách, na ně vložili ruce a propustili je.  Oni tedy, vysláni Duchem Svatým, sestoupili do Seleukie a odtamtud odpluli na Kypr



..."neshodneme se ani v tom, co to církev je."...

Já tvrdím (ve shodě s katolickým učením), že církev  tvoří všichni pokřtění ve smyslu Mt 28,19. 
Tímto křtem je každý "naroubován" na Krista - tvoří s ním jedno tělo. (Některé údy však mohou být i nemocné a celé toto mystické tělo tím trpí).
Některé "údy" tedy netvoří jednotu ve víře, naději a lásce a stojí jaksi mimo plné společenství církve. Proto se také modlíme za jednotu křesťanů.

Rozlišujeme tedy různé úrovně vytváření společenství církve. 

To úplně základní je obrazem stáda kolem pastýře (biskupa - potažmo jím ke službě pověřeného kněze). Zde je plnost vytvářeného společenství, zpřítomnění Kristovy jediné oběti, plnost darů (svátostí) Kristem ustanovených výlučně pro údy jeho církve. Tito biskupové mají jednotu víry s biskupem Říma - následníkem apoštola Petra v jeho službě.

Dále jsou některé církve pravoslavné (s východní liturgií), které mají také plnost všech těchto darů, ale nejsou už v jednotě s římským biskupem. Mají však stále zachovánu apoštolskou posloupnost ke službě.

Jako další skupina jsou církve protestantské a různé jiné evangelikální.
Těm říkáme "odloučení bratři, protože už nemají ani jednotu s římským biskupem, ani plnost Kristových darů církvi. Nemají už ani lidi s apoštolskou posloupností ke službě v církvi. Nemají už ani většinu svátostí - darů církvi od Krista.

I s protestanty však můžeme vytvářet modlitební společenství (Bohoslužbu slova - ekumenickou).


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Akuzativ v Pátek, 22. květen 2026 @ 19:21:57 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Syntezator
Nadávkami ponižuješ jenom sebe



]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 12. květen 2026 @ 17:38:13 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

Pokud ti dobře rozumím, tak ty zastáváš spíš ten protestantský názor: Já odpustím hříchy tobě, ty odpustíš hříchy mě - a oba dva budeme v cajku.

  Ahoj Stando.

  Ještě k tomuhle tvému dalšímu divnému nápadu. To mi určitě dobře nerozumíš. 

  Určitě jsem tu nepsal nápady, co napadají tučně a podtrženě tebe ve stylu 
"Já odpustím hříchy tobě, ty odpustíš hříchy mě - a oba dva budeme v cajku.". 

  A velmi pochybuju, že tenhle tebou tučně a podtrženě napsaný nápad je "protestantský názor". 
Nemůžu mluvit za protestanty, v tomto je neznám tak moc dobře, museli by oni.

  A vlastně ani nevím, komu to rozumíš? Kde jsi vzal, že je to "protestantský názor"? 
Kde je zdroj téhle tvojí informace?



  Já spíše zastávám názory a životní postoje, které tu popisuji pořád dokola. 

  Být Bohu vděčný za jeho milost, za odpuštění a smíření, které nám daroval. 
Za záchranu, vysvobození, uzdravení, být vděčný. A mít jediný rozumný 
a adekvátní postoj - dát Bohu život, tak jak on dal ten svůj nám.

  Slyšet a poslouchat Boha, věřit mu, žít to, co říká. Odpouštět druhým tak, 
jak Bůh odpustil nám.

  Nic tak složitého, aby tomu nešlo porozumět, kdybys porozumět chtěl.

  Toník


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Středa, 13. květen 2026 @ 09:40:06 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."Kde jsi vzal, že je to "protestantský názor"? "...

Protestanté nemají nikoho se službou církve v moci Ducha svatého hříchy odpouštět. Nemají tedy ani svátost smíření - zpověď. Jen se alespoň jednou do roka sejdou a obecně o sobě vyznají, že jsou hříšníci. Ale Bohu díky i za to!



..."
Být Bohu vděčný za jeho milost, za odpuštění a smíření, které nám daroval
Za záchranu, vysvobození, uzdravení, být vděčný. A mít jediný rozumný 
a adekvátní postoj - dát Bohu život, tak jak on dal ten svůj nám.
"...

Ahoj Toníku. 

Ale já se ptal právě na to, konkrétně podle čeho jsi poznal, že právě u tebe skutečně došlo k odpuštění tvých hříchů.
Že to není jenom tvůj dojem, pocit, autosugesce.
To ve své odpovědi nikde nezmiňuješ.

V jaké situaci ti Bůh podle tebe daroval odpuštění, smíření (jak jsi to poznal)  - čím jiným doložíš pravdivost Božího odpuštění právě tvojí osobě, než jen svým přesvědčením, svými pocity, že se tak stalo?






]


V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 15. květen 2026 @ 08:39:07 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

Ale já se ptal právě na to, konkrétně podle čeho jsi poznal, že právě u tebe skutečně došlo k odpuštění tvých hříchů.

  Podle svědectví křesťanů a jejich života.

  Podle Písma svatého, Stando. Máme to v Písmu napsané 
na desítkách míst, citoval jsem ti je tu.
 
  Podle Božího postoje, jak se Bůh ke mne choval, 
jak se mnou jednal.

  Podle Božího svědectví, co mi řekl.



To ve své odpovědi nikde nezmiňuješ.

  Protože to vypadalo, že se zajímáš o to, "jak jsem se já prakticky zbavil svých hříchů".
Psal jsem ti tedy, "jak jsem se já prakticky zbavil svých hříchů". 

  A nemíchal do toho zbytečně něco jiného. To je důležité téma, "jak se zbavit hříchu".
Zvlášť ve chvíli, kdy je člověku pětasedmdesát! a ještě pořád píše o hříchu a hřešení
furt dokola a dokola. To už by alespoň věkem to hřešení mělo trochu polevit?


  O tom, že nám Bůh odpustil a přijetí Boží milosti jsme se bavili mnohokrát jindy.


V jaké situaci ti Bůh podle tebe daroval odpuštění, smíření (jak jsi to poznal)  - čím jiným doložíš pravdivost Božího odpuštění právě tvojí osobě, než jen svým přesvědčením, svými pocity, že se tak stalo?

  Ty vaše pocity a sugesce, Stando ... K tomu jsem ti také psal příspěvek

  Zkus jednou tyhle vaše problémy vynechat a bavit se normálně k tématu,
bez pocitů a sugescí. 

  Jen fakta.


  Bůh mi odpuštění a smíření daroval v Pánu Ježíši Kristu. 

  Když Ježíš zemřel za nás, na našem místě, když byl ukřižovaný s námi, 
našim hříchem. Když byl odsouzený za nás, za náš hřích. Když nesl 
trest našeho hříchu, naše nemoci a bolesti, když snášel trestání pro náš pokoj, 
když na svém těle zbořil tu hradbu, která byla mezi námi a Bohem, ...

  Když zvítězil nad naší smrtí, byl vzkříšen.

  To jsem ti psal přeci mockrát, Stando.

  Že to tak je doložil Pán Bůh tím, jak jednal a jedná a námi.



  V jednom konkrétním čase v našich dějinách, jeden konkrétní den,
jeden konkrétní večer, jsem ten dar přijal. 

  Tak, jako se běžně přijímá dar, že řekneš "děkuju".

  "Per huba" jak to posměšně nazýváš ty, abys o sobě a svém stavu vydal svědectví.

  Slovem, jako to dělají docela normální lidé. Že jsem řekl: "Díky, přijímám". 
Asi ne takle přesně, protože co jsem řekl, si nepomatuju. Ale Bohu to stačilo.
Rozuměl mi. Nepotřebuje přesnou "fomuli", jako to má náboženství.




Protestanté nemají nikoho se službou církve v moci Ducha svatého hříchy odpouštět. Nemají tedy ani svátost smíření - zpověď. Jen se alespoň jednou do roka sejdou a obecně o sobě vyznají, že jsou hříšníci. Ale Bohu díky i za to!

  Takže to tučné a podtržené, co jsi napsal o protestantech 
"Já odpustím hříchy tobě, ty odpustíš hříchy mě - a oba 
dva budeme v cajku.", to sis o nich vymyslel, ze tvých postojů, 
jestli ti rozumím dobře? 

  Neptal ses jich na to, že by ti to takto řekli?

  Toník


]


Den spásy není pouze jeden den, je to celý život v Boží milosti. (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Pátek, 15. květen 2026 @ 09:10:22 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
 Cizinec

V jednom konkrétním čase v našich dějinách, jeden konkrétní den,
jeden konkrétní večer, jsem ten dar přijal. 

Myslivec
To byl pro tebe Cizinče ten tvůj jeden den spásy a dalších už nebylo potřeba. A v těch dalších dnes po tom dni prvním přišlo tvé lhaní o křesťanech, přišlo lhaní o tvých vlastních slovech, přišlo schvalování hříchu za svoje peníze, přišlo křívé svědectví v podobě přehazování tvých vin na jiné. A to všechno máš na GS písemně zaznamenané. To je to tvoje "úchvatné bezhříšné" žití po tom tvém dni prvním.

Do toho ještě tvoje majetnické řeči o Božím odpuštění, prý že nemáš jiné odpuštění než to Boží. Tys vlastník Božího odpuštění a jiné, to lidské odpuštění nemáš. K čemu by ti bylo když máš jednou provždy vyřešené a přesto že prokazatelně hřešíš a je to písemně doložitelné, tak přesto sám sobě lžeš, že žádný hřích nemáš, a ještě po vzoru satana si tvoji vlastní zlovolnost projektuješ do oponentů a vytváříš si umělé nepřátele. To je psychopatie Cizinče.


]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pátek, 15. květen 2026 @ 10:23:22 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."  Podle svědectví křesťanů a jejich života."...

Jak svědectví života jiných lidí souvisí s odpuštěním tvých hříchů?  Přece nijak!

Je spousta různých uskupení, křesťanů i nekřesťanů, kteří žijí svoji víru velice hezky a dobře, kteří projevují svoji lásku Bohu i bližním. Třeba američtí Amišové. Dokonce je typickým znakem většiny sekt tzv. "útok láskou". Třeba i jehovisté se o svého nového člena postarají i materiálně - seženou mu práci, bydlení - co je potřeba. Ale když on třeba později dovolí , aby jeho dítě pro záchranu života dostalo transplantaci krve, vyloučí ho zase od sebe a seberou mu i všechny "benefity".


..."Podle Písma svatého ..."...

Z Písma nestačí ocitovat jeho úryvky (zavádí podle přání čitatele k nesprávným závěrům)  - Písmu třeba porozumět v jeho původním smyslu - poznat kontext.


..."
Podle Božího postoje, jak se Bůh ke mne choval, 
jak se mnou jednal.
"...

V tomto já spatřuji tajemství. 
Bůh si vede každého z nás životem originálně, často značně odlišnými cestami. A tak je možno najít vzácné lidi jak mezi katolíky, tak mezi protestanty, tak i mezi pravoslavnými  atd.... atd...

Každý věří třeba i dost odlišně, ale jejich srdce ve svém vztahu s Bohem jsou si jsou pořád hodně podobná.

Nedovolím si v tomto soudit. Ale přišel jsem na to, že zde nepomůže žádná rada, žádný dialog o víře - i inteligence není to rozhodující - protože ty "různé podoby víry" mezi námi plynou z rozhodnutí každého lidského srdce. A to je pro mne tajemstvím - proč se jeden člověk rozhodne věřit tak, zatímco druhý jinak.

Vezmi si např. Rosmana - dostal nepřeberné množství odkazů z Písma na to, že Ježíš má i božské vlastnosti - ale on se jednou rozhodl pro to, že Kristus je pouze člověk a jakékoli další argumenty ho v tom už  jenom utvrdí.

Naštěstí Bůh nás nebude soudit podle podoby naší víry, ale podle našeho srdce - nakolik se ono bude podobat srdci Kristovu.


]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Pátek, 15. květen 2026 @ 10:44:15 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Stando,  prosím tě,  když už mě tu někde vzpomínáš -    říkej to celé,  ne jen vytženou zkreslující část.


/ .. že Ježíš má i božské vlastnosti - ale on se jednou rozhodl pro to, že Kristus je pouze člověk../

Ježíš má samozřejmě božské vlastnosti.   A to tím,  že v Něm,  v člověku, přebýval, bydlel a působil Bůh.   Tím,  že Ho Bůh Pomazal Duchem svatým nad všechny své druhy.    A učinil Ho Pánem i Mesiášem.
     Ne proto,  že byl Bůh.   Nebyl.        BŮH JE JEN JEDEN - OTEC.






]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Pátek, 15. květen 2026 @ 10:51:48 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
vlastnosti sou vklastní tomu, koho sou vlastní, ty nechápavče jedna zabedněná.
takže rybí vlastnosti má jenom ryba, člověčí člověk a božský bůh.
jestli má ježíš božský vlastnosti, pak jedině proto, že je bůh, šudlifínku. :-DDD
vím, že logika ti nic neříká, a rozumnost ještě míň, ale tak seš aspoń směšnej, když plantáš nesmysly, jako kdyby hoření bylo vlastností vody a létání vlastností žížaly a zdravej úsudek vlastností rosmana :-DDD




]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Pátek, 15. květen 2026 @ 11:02:24 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

A kho ty vaše lži zajímají, pane sodofko ?



]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Pátek, 15. květen 2026 @ 11:04:39 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
ty, kdo hledaj pravdu, páprdo, což ty zatím nejseš ani coulem :-DDD


]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Pátek, 15. květen 2026 @ 11:16:38 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

 1Tm 2:3:   To je dobré a milé před Bohem, naším Zachráncem, 4 který chce, aby byli všichni lidé zachráněni a přišli k  POZNÁNÍ PRAVDY. ->   ->  5 Je totiž JEDEN BŮH, jeden je také prostředník mezi Bohem a lidmi, ČLOVĚK KRISTUS JEŽÍŠ, 6 který  (ten člověk Kristus Ježíš)  dal sám sebe jako výkupné za všechny, jako svědectví ve svůj čas. 7 K tomu jsem byl ustanoven hlasatelem a apoštolem — mluvím pravdu v Kristu, nelžu —, učitelem národů ve víře a v pravdě.



]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Pátek, 15. květen 2026 @ 14:22:45 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
supr, jen houšť, ať je příležitost vzdávat slávu trojci, kerou zjevil jeden ze tří, ježíš kristus, bezmocnej heretickej permoníku:
:-)))


JEŽÍŠ KRISTUS JE BŮH: 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Žil Ježíš podle Písma? [www.granosalis.cz]
 
 
 
Co je kázáním apoštolů? [www.granosalis.cz] 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Re: Vánoce [www.granosalis.cz] 
 
Atanáš prokoukl Ária dobře [www.granosalis.cz] 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tak je to v Písmu, nebo není? [www.granosalis.cz] 
 




BŮH JE TROJICE:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
Manipulace heretiků [www.granosalis.cz]
 
 
 
Proč je heretik heretikem? [www.granosalis.cz]   




DUCH SVATÝ JE BŮH: 
 
 
 
 




]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: oko v Neděle, 17. květen 2026 @ 10:12:02 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)


Duch svatý přebýval i v Izaiáši.
Izaiáš se modlil a po tři roky nezapršelo. Potom se zase modlil za déšť a déšť skutečně přišel.
To je znakem Ducha svatého v člověku - koná zázraky, založené na jeho prosbách (modlitbách) k Bohu.
Člověk se modlí - prosí - Bůh pak koná....


Pán Ježíš ale konal zázraky s Boží autoritou: 

Když byla bouře na moři, nemodlil se - neprosil Boha, aby bouře ustala. Prostě sám řekl: "Utiš se". A bylo ticho.... 

Když křísil mrtvého syna vdovy, řekl: "Mládenče, Já ti pravím, vstaň! " A mrtvý se posadil ....

nebo: "Lazare, vyjdi ven! ....



Když křísil Izaiáš mrtvého syna vdovy ze Sarepy, nekonal ze svojí osobní autority.

Žena řekla Elijášovi: Co je ti do mě, muži Boží? Přišel jsi ke mně, abys mi připomenul mou vinu a usmrtil mého syna? 
Odpověděl jí: Dej mi svého syna. 
Vzal ho z jejího klína, vynesl ho do horní místnosti, kde bydlel, a položil ho na svou postel. 
Potom volal k Hospodinu: Hospodine, můj Bože, což i se vdovou, u níž pobývám jako cizinec, naložíš zle a usmrtíš jejího syna? Natáhl se třikrát na chlapce a volal k Hospodinu: Hospodine, můj Bože, ať se vrátí duše tohoto chlapce do jeho nitra. 
Hospodin vyslyšel Elijáše, chlapcova duše se vrátila do jeho nitra a ožil. Elijáš vzal chlapce, snesl ho z horní místnosti do domu a dal ho jeho matce.  .



Nevidíš ten zásadní rozdíl mezi Eliášem a Ježíšem, plynoucí z rozdílných autorit jejich osobností?




]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Neděle, 17. květen 2026 @ 12:34:39 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
skvělej postřeh, oko, fakt že jo !!!


]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Neděle, 17. květen 2026 @ 13:32:21 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

No, Stando,
      to zase je tendenční upravování skutečnosti, upravování svědectví Písma.

Toho Izajáše jsi tam trochu zamotal.   Jedná se celou dobu o Eliáše. Ne o Izajáše.

  Nepopírám rozdíl mezi Eliášem a Ježíšem.
Jediný Ježíš je Kristus, Mesiáš.  Nikdo jiný.  Eliáš nikoliv,  nebyl Kristus.
  Ježíše pomazal Bůh Duchem svatým  nad všechny své druhy.  I nad Eliáše.  Eliáše také pomazal Duchem svatým,  avšak ne v takové míře.

No a to hlavní.

Eliáš také dělal skutky s Boží autoritou.  Jednal podle Hospodinova slova - a skutky se děly.
Ano, modlil se k Bohu, k Hospodinu.

TO SE OVŠEM I JEŽÍŠ MODLIL K HOSPODINU, K BOHU.
   I Jeho věškeré konání bylo dáno tím,  že to Bůh v Něm konal skutky.
   Bez Boha nemohl nic.
  Ježíš se modlil jak asi nikdo jiný, ani Eliáš se tak nemodlil.

Celé noci trávil na modlitbě k Bohu.
   Moc přijímal od Boha, od Otce.   A po těch nocích strávených v modlitbách konal divy a zázraky.  Z boží mocí.    Bůh Ježíše pomazal Duchem svatým a mocí -   říká ap. Petr.
Ježíš také poznal,  když z Něho moc (kterou měl od Boha) vyšla.

Ježíš také nekonal ze své osobní autority.  Stejně jako Eliáš.


       / nebo: "Lazare, vyjdi ven! ..../

   Tím chceš Stando dokázat co ?
Že to Ježíš učinil ze své osobní autority ?   Na rozdíl od Eliáše ?

No,    to ovšem není pravda.     Ta tvrzení a citace je třeba vzít v kontextu samozřejmě. A ten kontext mluví o něčem jiném než tvrdíš.

Už např. co řekla Marta,  sestra Lazara . Předtím, než se to stalo :
   22 Ale i nyní vím, že o cokoli bys Boha požádal, Bůh ti to dá.“ "

No a hlavně co řekl Ježíš :
   " 41 Odstranili tedy kámen. Ježíš pozvedl oči vzhůru a řekl: Otče, děkuji ti, že jsi mne vyslyšel. 42 Já jsem věděl, že mne vždycky slyšíš,.."




]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Neděle, 17. květen 2026 @ 14:02:24 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
kdyby jen moc, ale i synovství přijímá od boha otce, a to po celou věčnost, proto taky jednorozený bůh je ustavičně v lůně otcově dokonce dřív než byl svět, dokonce tak dlouho, že skrze něj byl všecko stvořený, páč je dřív než abraham byl, páč on sám je slovo, kerý je bůh a kerý se stalo tělem. kerej prorok todle to má, permoníku ??? :-DDD kerej prorok může říct, že on sám je život, světlo, vzkříšení, pravda a jedno s otcem ??? nikdo než ježíš jednorozený bůh v lůně otce, věděj, heretiku ??? :-DDD nějak ti ta tvá ujetá konstrukce nedrží pohromadě a neplatí na ni ani lepdilo vohejbání božího slova podle tvejch nesmyslů, pantáto... :-)))))




]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Neděle, 17. květen 2026 @ 14:08:53 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

A koho ty vaše lži zajímají,  pane sodofko ?



]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Neděle, 17. květen 2026 @ 14:23:03 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
o lžích nic nevím, to si asi zase něco vymejšlíš.
ale moje argumenty zajímaj kohokoliv, koho zajímá pravda, což ty evidentně nejseš, permoníku.... :-)))

šach mat, holube !! :-))))


]


Netvařte se pane sodofko, že vás zajímá pravda (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Neděle, 17. květen 2026 @ 14:33:05 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Netvařte se pane sodofko,  že vás zajímá pravda :-)


 1Tm 2:3:   To je dobré a milé před Bohem, naším Zachráncem, 4 který chce, aby byli všichni lidé zachráněni a přišli k  POZNÁNÍ PRAVDY. ->   ->  5 Je totiž JEDEN BŮH, jeden je také prostředník mezi Bohem a lidmi, ČLOVĚK KRISTUS JEŽÍŠ, 6 který  (ten člověk Kristus Ježíš)  dal sám sebe jako výkupné za všechny, jako svědectví ve svůj čas. 7 K tomu jsem byl ustanoven hlasatelem a apoštolem — mluvím pravdu v Kristu, nelžu —, učitelem národů ve víře a v pravdě.


https://www.youtube.com/shorts/3yXsNbL3Qos



]


Re: Netvařte se pane sodofko, že vás zajímá pravda (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Neděle, 17. květen 2026 @ 14:41:49 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
jo takhle, tys chtěl vlastně napsat, že pavel věří, že ježíš je bůh, kerej se stal člověkem! tak v tom případě jsi to napsal správně. oiatstně přesvědčit se o tom můžeš tady, pantáto:
:-)))



JEŽÍŠ KRISTUS JE BŮH: 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Žil Ježíš podle Písma? [www.granosalis.cz]
 
 
 
Co je kázáním apoštolů? [www.granosalis.cz] 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Re: Vánoce [www.granosalis.cz] 
 
Atanáš prokoukl Ária dobře [www.granosalis.cz] 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tak je to v Písmu, nebo není? [www.granosalis.cz] 
 




BŮH JE TROJICE:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
Manipulace heretiků [www.granosalis.cz]
 
 
 
Proč je heretik heretikem? [www.granosalis.cz]   




DUCH SVATÝ JE BŮH: 
 
 
 
 







]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Sobota, 16. květen 2026 @ 11:26:24 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

Jak svědectví života jiných lidí souvisí s odpuštěním tvých hříchů?  Přece nijak!

  S odpuštěním mých hříchů Stando nijak. Proč se ptáš?

  Já odpovídal na tvou otázku: "podle čeho jsi poznal, že právě u tebe skutečně došlo k odpuštění tvých hříchů". A to bylo podle svědectví křesťanů a jejich života.

  Konkrétně: Ti křesťané mi svědčili o tom, že i když ještě nebyli Boží děti, 
nebyli křesťané, a obrátili se k Bohu, Bůh jim odpověděl. Nebyla tedy mezi nimi, 
jako "nevěřícimi" a "bezbožníky" a Bohem žádná hradba hříchu. 
Psal jsem tu jedno takové podobné svědectví v článku Víme, že Bůh hříšníky neslyší.


Je spousta různých uskupení, křesťanů i nekřesťanů, kteří žijí svoji víru velice hezky a dobře,  ... Ale když on třeba později dovolí , aby jeho dítě pro záchranu života dostalo transplantaci krve, vyloučí ho zase od sebe a seberou mu i všechny "benefity".

  To už jsou nějaké vaše divné problémy? Tak se chovají i katolíci, 
že se projevují hezky a dobře, ale jen do té doby, doku člověk věří ŘKC naukám a je s nimi.
Jakmile těm divným nápadům přestane věřit, tak se na něj katolíci vrhnou jak sršni,
útočí, pomlouvají, nadávají, převrací, ... 

  Běná praxe sekt. Jeden ze znaků sekt. Nic zvláštního v těch vašich společenstvích. 

  Jak to souvisí s tématem, na které ses ptal? Potřebuješ nějak řešit?


Z Písma nestačí ocitovat jeho úryvky (zavádí podle přání čitatele k nesprávným závěrům)  - Písmu třeba porozumět v jeho původním smyslu - poznat kontext.

  Přesně, Stando. 

  A písmu se nejlépe porozumí "v jeho původním smyslu" tak, 
že člověk Písmo zažije, stejně jako ti, co ho psali.


  Co se týče vašich problémů s "různými podobami vír", v tom ti nepomohu.
To je na tobě, na vás, abyste si to nějak vyřešili. I s Rosmanem. To nejsou věci,
kterých bych se chtěl účastnit. Více jak třicet let jsem mimo tyhle věci a vracet
se do nich nebudu.

  Psal jsem ti, že je dobré a užitečné věřit Bohu, vydat mu svůj život, 
poslouchat ho, žít pro něj. To se osvědčilo. 

  Toník


]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Sobota, 16. květen 2026 @ 21:30:08 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)



]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: oko v Neděle, 17. květen 2026 @ 10:31:57 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)


Já se ptal na to, konkrétně podle čeho jsi poznal, že právě u tebe skutečně došlo k odpuštění tvých hříchů.


Ty jsi mi, Toníku,  na to pak odpověděl:  "Podle svědectví křesťanů a jejich života."



Načež já  reagoval, že tvoje odpuštění hříchů  přece logicky nemůže nijak souviset. se svědectvím křesťanů a jejich života! Takto se odpuštění hříchů nepoznává!

Načež jsi se vyjádřil, že s odpuštěním tvých hříchů svědectví křesťanů opravdu nijak nesouvisí. A ještě dodáváš: "Proč se ptáš?"

No, ptám se právě proto, protože předtím jsi tvrdil, že ty jsi poznal , že jsou ti hříchy odpuštěny právě podle svědectví oněch křesťanů ...

Takže se zde točíme v kruhu - jako ten pes za vlastním ocasem.  Tvrzení coby "důkaz"....



..."
Ti křesťané mi svědčili o tom, že i když ještě nebyli Boží děti, 
nebyli křesťané, a obrátili se k Bohu, Bůh jim odpověděl. Nebyla tedy mezi nimi, 
jako "nevěřícimi" a "bezbožníky" a Bohem žádná hradba hříchu
"...


Jak to, že nebyla? 
Každý hřích je jako kámen zdi, která dalšími novými hříchy roste mezi člověkem a Bohem. I pohané hřeší. Nepoznal jsem žádného mého současníka, který by byl docela bez hříchu. Sebe nevyjímaje.

Staňa.




]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Neděle, 17. květen 2026 @ 11:16:30 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/


  Svědectví křesťanů nesouviselo s odpuštěním mých hříchů, 
ale souviselo s tím na co ses ptal ty, tedy "konkrétně podle čeho jsi poznal
že právě u tebe skutečně došlo k odpuštění tvých hříchů.

  Na to jsem ti odpovídal. Podle čeho konkrétně jsem poznal
že i mně Bůh odpustil. Neodpovídal jsem na nic jiného.

  Zatím si na mojí odpověď nereagoval

  Ptáš se:

Ale já se ptal právě na to, konkrétně podle čeho jsi poznal, že právě u tebe skutečně došlo k odpuštění tvých hříchů.

  Tak ti odpovídám:

  Podle svědectví křesťanů a jejich života.

  Podle Písma svatého, Stando. Máme to v Písmu napsané 
na desítkách míst, citoval jsem ti je tu.
 
  Podle Božího postoje, jak se Bůh ke mne choval, 
jak se mnou jednal.

  Podle Božího svědectví, co mi řekl.


  Nemusíš se točit v kruhu, můžeš si přečíst, 
co jsem ti odpověděl, reagovat na to.



Jak to, že nebyla? 


  Toník





]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pondělí, 18. květen 2026 @ 02:48:12 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."
Ale já se ptal právě na to, konkrétně podle čeho jsi poznal, že právě u tebe skutečně došlo k odpuštění tvých hříchů.

  Tak ti odpovídám:

  Podle svědectví křesťanů a jejich života.  .... Svědectví křesťanů nesouviselo s odpuštěním mých hříchů ...
"...



Přiznávám, že tohle je zjevně zcela nad možnosti mého chápání.





I u tebe? Jistě? A kde ti přitom zůstala ta Ježíšova krev, bez které to zbořit nejde?

"Ale nyní v Kristu Ježíši vy, kteří jste byli kdysi daleko, stali jste se blízkými v krvi Kristově.  Neboť on je náš pokoj; on oboje učinil jedním a zbořil rozdělující hradbu, ve svém těle zrušil nepřátelství —   "

A toto všechno jsi se dozvěděl ze "svědectví křesťanů"?


A co každý další hřích. který se ti ještě "podaří" spáchat? Ten podle tebe snad už nevytváří znovu novou zeď rozdělení a netřeba ji bořit?  
Nač tedy Pán Ježíš vlastně ustanovil tu službu církve mocí Ducha svatého hříchy odpouštět?


]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pondělí, 18. květen 2026 @ 08:00:37 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

  Stando, svědectví křesťanů nesouviselo s odpuštěním mých hříchů, 
ale souviselo s tím, na co ses ptal, tedy
"podle čeho jsem konkrétně poznal, že Bůh odpustil i mně".

  Nemyslím, že je to tak složité, aby to bylo 
nad možnosti chápání



I u tebe? 

  Jasně že i u mně.

  Bylo to tedy dost pokořující zjištění. My jsme přeci jen byli 
katolíci, pokřtění, jako by "lepší lidi", než ti "nevěřící" a "pohané".
Alespoň jsme si tak připadali. A najednou člověk zjistí, že 
Pán Bůh slyší lidi, co jsou "pohané" a ještě jim odpovídá,
že žádná hradba mezi nimi a Bohem není. Že je zbořená.

  Můj kamarád byl komunista. Zarytý komunista. Materialista.
Stejně, jako jeho rodiče. 

  A žádná hradba hříchu. Normálně ho Pán Bůh slyšel.

  To bylo dost pokořující pro lepšočlověka z ŘKC. 

  Ale užitečné.

Jistě? 

  No jasně, že jistě, Stando.

A kde ti přitom zůstala ta Ježíšova krev, bez které to zbořit nejde?

  Nikde mi nezůstala, Stando. Nesmyslná otázka.

A toto všechno jsi se dozvěděl ze "svědectví křesťanů"?

  Nevím, co "všechno" myslíš.

  Tobě jsem konkrétně odpovídal na tučně podtržený dotaz:

  A psal jsem jednu konkrétní věc.

  Tedy podle toho, že mezi těmi křesťany a Bohem nebyla 
žádná hradba hříchu ani v době, kdy ještě křesťané nebyli. 
Jednoduše jim Pán Bůh odpověděl i v jejich situaci.

  A stejné svědectví mám od lidí teď. Lidi "nevěřící", bezbožníci,
co se přišli podívat do církve. Ani neví, jestli Bůh existuje.
Dokonce ani nevěří, jestli Pán Bůh existuje. Jenom tuší, 
že by možná mohl. A tak to "zkusili". Zavolat k Bohu.
A Bůh je slyšel. Žádná hradba hříchu.


  Toník


]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pondělí, 18. květen 2026 @ 08:51:10 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."
  Stando, svědectví křesťanů nesouviselo s odpuštěním mých hříchů, 
ale souviselo s tím, na co ses ptal, tedy
"podle čeho jsem konkrétně poznal, že Bůh odpustil i mně".
"...

Ahoj Toníku.

V podstatě se tomu dá rozumět asi následovně: oni "křesťané" tě upozornili na toto místo v Písmu (Ale nyní v Kristu Ježíši vy, kteří jste byli kdysi daleko, stali jste se blízkými v krvi Kristově.  Neboť on je náš pokoj; on oboje učinil jedním a zbořil rozdělující hradbu, ve svém těle zrušil nepřátelství ... ) a řekli ti: Toníku, ty přece máš už odpuštěné hříchy! Stačí ti tomu jen uvěřit a to své odpuštění "přijat"!  A podle tohoto scénáře jsi ty pak své odpuštění "poznal".

Pokud to s tebou bylo nějak takto, pak je to jenom autosugesce. Podporovaná a živená podobně smýšlejícími. "Odpuštění", kterému nepředchází pokání hříšníka a vyznání hříchů Bohu i církvi skrze službu této církve je pořád vlastně neodpuštěním.


..."
A Bůh je slyšel. Žádná hradba hříchu.
"...


Bůh slyší každého člověka, když k němu volá. Hradba hříchu není pro Boha překážkou. Byl by to "malý bůh", kdyby mu hříchy lidí nějak bránily.  Hříchy lidí nebrání Bohu přístup k hříšníkovi. 
Je tomu ale opačně: hradba hříchů brání člověku v jeho vztahu k Bohu,  je překážkou ve vztahu člověk - Bůh. 
A tato hradba hříchů mezi člověkem a Bohem se navršila během života každého hříšníka - jeho včerejšími i dnešními hříchy. Nebyla tedy zbořena před dvěma tisíci roky! Čeká na pokání hříšníka, aby ji Bůh mohl zbořit a odstranit.

Zcela jsi ze své víry odstranil potřebu - základní předpoklad pro odpuštění osobních hříchů Bohem - nutnost učinit pokání ze svých hříchů. Jen to odpuštění "přijímáš"...

A to máš tolik výzev v Božím slově: čiňte pokání, neboť se přiblížilo nebeské království! 

"Neboť jsem nepřišel povolat spravedlivé, ale hříšníky k pokání.“ 

"....a na základě jeho jména má být všem národům vyhlášeno pokání k odpuštění hříchů, počínajíc od Jeruzaléma. "


Bez učiněného pokání není žádného odpuštění hříchů.

Staňa.


]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pondělí, 18. květen 2026 @ 08:59:00 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

  Stando, to, co píšeš za tvou větou "V podstatě se tomu 
dá rozumět asi následovně", bude asi autosugesce. 

  Souhlas. 

  Netýká se to ani mně, ani toho, co jsem psal. 
To si musíš nějak vyřešit sám, to tvoje "rozumění" autosugescemi.

Bůh slyší každého člověka, když k němu volá. Hradba hříchu není pro Boha překážkou. Byl by to "malý bůh", kdyby mu hříchy lidí nějak bránily.  Hříchy lidí nebrání Bohu přístup k hříšníkovi. 

  Tak, Stando. Žádná hradba hříchu se nekoná.
Ani na vytvoření vztahu člověka s Bohem.
Ta hradba hříchu je zrušená. Ježíšem.

  A to, že je ta hradba hříchu zrušená, byl jeden 
idikátor proto, že jsem se dověděl, že mi Pán Bůh odpustil.


  Leda že by Pán Bůh odpustil komunistům a nám katolíkům ne. ;-)

  Ale tak zlomyslný není.

  Toník


]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pondělí, 18. květen 2026 @ 09:22:25 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."
  Tak, Stando. Žádná hradba hříchu se nekoná.
Ani na vytvoření vztahu člověka s Bohem.
Ta hradba hříchu je zrušená. Ježíšem.
"...

Tohle přece vůbec neplatí nějak všeobecně pro všechny lidi, ale jenom pro ty hříšníky, kteří už učinili pokání ze svých hříchů - Těm Bůh jejich hříchy skutečně odpustil - zbořil onu zeď hříchů - zeď rozdělení - která brání člověku v jeho přístupu k Bohu.

Dozvědět se, že ti Pán Bůh odpustil hříchy - to jistě můžeš - v ten konkrétní okamžik, kdy jsou ti (po učiněném pokání a vyznání hříchů Bohu i církvi) tvoje hříchy službou církve z moci Ducha svatého hříchy odpouštět (J 20,21-23) skutečně také odpuštěny a je ti to takto i zpovědníkem oznámeno.


(Sk 8,22)
Proto čiň pokání z této své špatnosti a popros Pána; snad ti úmysl tvého srdce bude odpuštěn


(Sk 20,21)
Naléhavě jsem Židům i Řekům svědčil o pokání k Bohu a o víře v našeho Pána Ježíše Krista







]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Pondělí, 18. květen 2026 @ 10:20:47 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
A zase oko řeší hříchy. Chudák starý bigotní dědula. Pere se v něm furt něco a myslí si, že jak to má on, tak to musejí mít všichni ostatní. 

Dědulo, ty ses vybarvil. No vidíš, jak ses vymáčkl. Takže starý katolický úchyl oko se sklony k politickému fašismu. 


]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 19. květen 2026 @ 09:02:45 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

..."
  Tak, Stando. Žádná hradba hříchu se nekoná.
Ani na vytvoření vztahu člověka s Bohem.
Ta hradba hříchu je zrušená. Ježíšem.
"...

Tohle přece vůbec neplatí nějak všeobecně pro všechny lidi, ale jenom pro ty hříšníky, kteří už učinili pokání ze svých hříchů 

  Ahoj Stando.

  Nevím, zda to platí úplně všeobecně pro všechny lidi v úplně každé situaci.
Věřím, že ano.Věřím, že co psal Pavel v Římanům 5, 18, je pravdivé.

  Ale vím, že to platilo pro zarytého komunistu, který ještě žádné pokání 
ze svých hříchů neučinil.

a žádné pokání ze svých hříchl neudělala.

  Vím, že to platilo pro jinou paní, jejíž svědectví jsem slyšel minulý týden
a psal jsem ti ho.


  Ve skutečnosti je to tak, že aby člověk mohl pokání činit, tak to je
Boží zásah do života člověka. Není to iniciativa člověka. Když je člověk 
mrtvý ve svých hříších, žádné pokání obvykle není schopen činit.

  Toník


]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: oko v Středa, 20. květen 2026 @ 20:02:10 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."
Ve skutečnosti je to tak, že aby člověk mohl pokání činit, tak to je
Boží zásah do života člověka. Není to iniciativa člověka.
"...


Pokání je darem od Boha. V tom nevidím mezi námi rozpor. 

Duch svatý vzbuzuje v člověku touhu po životě s Bohem, po čistém životě.

Ale rozhodnutí se kát ze hříchů, rozhodnutí změnit svůj život, musí vyjít ze samotného lidského srdce - nijak jinak - toto za  nás za nikoho  Bůh nerozhodne!

Bez odpovídající iniciativy člověka by zůstal dar pokání nevyužitý.


Bůh nestojí o loutku, kterou by on řídil - jak to tu popisuješ ty.


]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 20. květen 2026 @ 21:31:26 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

  Stando, to máš pravdu, že Bůh nestojí o loutku, kterou by on řídil - 
jak to tu popisuješ ty. A škoda, že vymýšlíš takové divnosti, 
ty tvoje "loutky". 

  To máš asi z toho klekání a stoupání, křižování a teatrální bití v prsa, 
jak jako loutky na povel v kostele popletení těmi vašimi herezemi každý 
stejně děláte totéž?

  Porozuměl jsi tomu, co byl pro mne indikátor, že nám Pán Bůh odpustil, 
stejně tak katolíkům, jako komunistům? 

  Poznalo se to podle toho, že mezi komunistou, který žádné pokání nečinil, 
a Bohem nebyla žádná zeď, která by bránila Bohu něco dělat, nebo která 
by bránila navázat vztah s tím komunistou. 

  A díky tomu se pak ten komunista i obrátil, činil pokání, dal se pokřtít, 
jak už to tak dělají lidé, co poslouchají Boha a ne hereze, co je ke křtu 
nikdy nedovedou.

  Toník


]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: oko v Čtvrtek, 21. květen 2026 @ 10:29:23 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."
Poznalo se to podle toho, že mezi komunistou, který žádné pokání nečinil, 
a Bohem nebyla žádná zeď, která by bránila Bohu něco dělat,...
"...

Toníku, vysvětloval jsem ti už přece, že ona zeď působí ve vztahu přesně obráceně - brání hříšníkovi přiblížit se Bohu - mít s ním důvěrné společenství. Pro Boha není žádná zeď hříchů překážkou pro udělení milosti.

Proč hned všechno převracíš naopak?



..."Stando, to máš pravdu, že Bůh nestojí o loutku, kterou by on řídil - 
jak to tu popisuješ ty."...



]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Čtvrtek, 21. květen 2026 @ 11:03:19 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Proč hned všechno převracíš naopak? píše oko cizincovi. 

Ten, kdo tu úmyslně převrací všechno nopak, je uživatel oko. Záměrně škodí. Sport, práci, výlety do hor převrací na sex. Oko vidí všude sex. Je psychicky nemocný. Staré nadržené katolické prase. Vnucuje svoje vidění světa jiným. Zapšklý děda, co si zakazoval, neužil. Až mu z toho hráblo a vidí sex tam, kde není. 


]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Čtvrtek, 21. květen 2026 @ 11:14:06 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Starý katolický dědek, který se vybarvil. Proto je dobré, že tu stále chodím. V konfrontaci se každý odkope. Zajímavé, že ostatní toho nechali. Kdysi měli podobné postižení hledat sex tam, kde není, další uživatelé jako myslivec, jan 21, tele alias vota, atd. Ale ti toho nechali. Uživatel oko se ovšem prozradil, že on žádnou sebereflexi neprošel. Naopak, to se ještě stupňuje. A takový bobek tu chce dávat kázání? 

Ten má nejmenší právo. A napadl mě bezdůvodně. Já mu ani svým životem ani psaním neubližoval. Jen jsem se zeptal po mnoha mnoha letech, proč to vlastně kdysi dělali? Proč se mi tak strašně chtěli dostat do mé postele, aniž bych je tam zval? No a přihlásil se starý katolický prasák oko se svýmu nadrženými cancy o gigolech. Což nedávno prasklo na nějakého katolického faráře, že si zval. On ten uživatel oko klidně může být incel. Starý incel. Kdoví, zda je vůbec ženatý a manželku si nevymyslel. Pochybuji, že by takového nevrlého a závistivého dědka někco chtěl. Ani katolické babky nejsou tak zoufalé, co by z něho měly?

No každopádně se přepočítal. On si asi myslel, že mu pokaždé odpustím, on se zase omluví a jedeme dál. Ne, nejedeme. Tentokrát to přehnal a já už vím, že on je skutečně takový, jak píše v těch chvílích, kdy mu "rupnou nervy". To není rupnutí nervů. To je jeho pravý charakter. Je to špatný člověk. Křivák. Dědek, co chce chce povyšovat a škodit druhým. Nechce diskutovat. Chce si jen čechrat své peří a ubližovat jiným. Uživatel oko je zkažený. 


]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: Akuzativ v Pátek, 22. květen 2026 @ 08:56:26 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Syntezator
Co blbneš?


]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: Akuzativ v Pátek, 22. květen 2026 @ 08:56:30 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Syntezator
Co blbneš?


]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Čtvrtek, 21. květen 2026 @ 13:10:52 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Stando, to převracení naopak, to bude zase nějaký tvůj svět.

  Já ti zase odpovídám na otázku.  Psal jsi:

Ale já se ptal právě na to, konkrétně podle čeho jsi poznal, že právě u tebe skutečně došlo k odpuštění tvých hříchů.

a taky:

  A psal jsem jednu konkrétní věc.

  Tedy podle toho, že mezi těmi křesťany a Bohem nebyla 
žádná hradba hříchu ani v době, kdy ještě křesťané nebyli. 
Jednoduše jim Pán Bůh odpověděl i v jejich situaci.
A stejně tak tam nebyla hradba, která by jim bránila se 
přiblížit k Bohu. 

  A stejné svědectví mám od lidí teď. Lidi "nevěřící", bezbožníci,
co se přišli podívat do církve. Ani neví, jestli Bůh existuje.
Dokonce ani nevěří, jestli Pán Bůh existuje. Jenom tuší, 
že by možná mohl. A tak to "zkusili". Zavolat k Bohu.
A Bůh je slyšel. Žádná hradba hříchu.

  

  A žádné loutky nepopisuji, Stando. Nelži

  Marně se snažíš přehazovat na druhé vaše problémy. Loutky jsou jen tvůj svět, stejně jako tvé hereze, omyly.

  Ale mohu ti popsat i loutky. 

  Loutky známe dobře z ŘKC: Na povel zvonečku klekání a skloněná hlava, křižování, vstávání, sedání, na povel bití v prsa a opět skloněná hlava, na povel podání ruky, ... 

  Loutky jsou na poutním místě, stojí se skloněnou hlavou jedna loutka za druhou ve frontě se zkroušeným výrazem před černou krabicí, ve které je automatické "odpuštění" - na povel pokleknutí, vhodíš "zpytování, lítost, předsevzetí, hříchy a správnou formuli" a vypadne "odpuštění hříchu" a "pokání". Dřív se ještě vhodily dva zlaťáky a vypadlo odpuštění trestů.

  Jenže to "odpuštění" a "pokání" je jen fake - i po "odpuštění" a "pokání" je dál hřešení. 

  Stando, nebuď směšný s přehazovaným vašich loutek a automatů a vašeho světa na druhé. Pořád jsou automaty, loutky, hereze a omyly jen váš svět.

  Toník


]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pátek, 22. květen 2026 @ 12:15:23 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

..." konkrétně podle čeho jsi poznal, že právě u tebe skutečně došlo k odpuštění tvých hříchů.

  Tak ti odpovídám:
  Podle svědectví křesťanů a jejich života."...

A já ti už vysvětloval, že toto je logický nesmysl. "Error". 
Jiní křesťané přece naprosto nijak nesouvisejí s tvým odpuštěním hříchů Bohem.



..."
  Tedy podle toho, že mezi těmi křesťany a Bohem nebyla 
žádná hradba hříchu ani v době, kdy ještě křesťané nebyli
"...
V tomto mém světě je kladen hodně velký důraz na obyčejný lidský rozum. Pokud zrovna nemá člověk žádné hříchy - žádná hradba mezi člověkem a Bohem není. Pokud je člověk zatížen hříchy, staví si těmito hříchy mezi sebe a Boha  "zeď rozdělení". Boha tato zeď nijak neomezuje - zato ale člověka ano.



..."
A tak to "zkusili". Zavolat k Bohu.
A Bůh je slyšel. Žádná hradba hříchu.
"...

Není pravdou, že Bůh hříšníka neslyší. Bůh slyší každého člověka bez výjimky. Bůh ovšem nevyslyší prosby hříšníků, pokud nejsou v souladu s  "charakterem"  Boha.

Ta "hradba hříchu" je u každého hříšníka reálnou překážkou. Překážkou jeho duchovního růstu, překážkou správných životních rozhodnutí, překážkou důvěrného napojení lidského srdce na Boha. Jen čisté lidské srdce dokáže hostit Boha!



..."Na povel zvonečku klekání a skloněná hlava, křižování, vstávání, sedání, na povel bití v prsa a opět skloněná hlava, na povel podání ruky, ... "...

Toníku, ty jsi ještě nikdy neslyšel nic o liturgii?


Jestliže má něco svou "liturgii" - má tedy svůj pevný rituální průběh. 
Už starozákonní liturgii oslavování Boha  předepsal sám Hospodin. do nejmenších podrobností - třeba včetně rituálního bohoslužebného šatu, předmětů k Boží oslavě a pod.  Máš to všechno v Písmu.

Také novozákonní ZPŘÍTOMŇOVÁNÍ  Kristovy jediné oběti má svůj pevný rituální průběh. "Podle Kristových slov: "To čiňte na mou památku". Také to, jako potvrzení správnosti,  najdeš v Písmu.

Vy se ve svém společenství možná sejdete a žvaníte. Pokaždé to má jiný průběh. My máme danou svoji liturgii....Řád....



..."Jenže to "odpuštění" a "pokání" je jen fake - i po "odpuštění" a "pokání" je dál hřešení. "...

Není to pravda. 
Když Bůh odpouští skrze jím ustanovenou službu církve, odpouští hříchy dokonale a úplně. Máš pravdu v tom, že i po takovém odpuštění hříchů bývá znovu dál i hřešení. 
Pokud je ale to pokání opravdové, ono "hřešení"  - pod vlivem milostí od Boha -  se stává pořád méně a méně závažným - hříšník sice páchá znovu zlo - nedokážeme se zcela vyvarovat hříchů - , ale to zlo je nesrovnatelně menší a menší. Protože člověk dlouhým životem s Bohem získává postupně mysl Kristovu - připodobňuje se ve svém konání stále více Kristu.





]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 22. květen 2026 @ 14:41:51 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/


  AHoj Stando.

  Slyšel, viděl, účastnil se. A možná máte ty vaše loutky natočené 
i na Youtube?

  Proto vím, o čem to píšeš, když zcela mimo téma diskuze 
vytáhneš ty tvoje "loutky" [granosalis.cz] a ještě se drze snažíš přehodit 
váš svět na druhé. 

  Toník


]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 22. květen 2026 @ 14:48:49 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/


  A proto píšeš o převracení "naopak", viď, Stando.
Já napsal o tom, že by křesťané souviseli s mým odpuštěním hříchů.


  Zkus si přečíst znovu, co jsem napsal. Odpovídal jsem na tvou otázku.

  Psal jsi:

Ale já se ptal právě na to, konkrétně podle čeho jsi poznal, že právě u tebe skutečně došlo k odpuštění tvých hříchů.

a taky:

  A psal jsem jednu konkrétní věc.

  Tedy podle toho, že mezi těmi křesťany a Bohem nebyla 
žádná hradba hříchu ani v době, kdy ještě křesťané nebyli. 
Jednoduše jim Pán Bůh odpověděl i v jejich situaci.
A stejně tak tam nebyla hradba, která by jim bránila se 
přiblížit k Bohu. 

  A stejné svědectví mám od lidí teď. Lidi "nevěřící", bezbožníci,
co se přišli podívat do církve. Ani neví, jestli Bůh existuje.
Dokonce ani nevěří, jestli Pán Bůh existuje. Jenom tuší, 
že by možná mohl. A tak to "zkusili". Zavolat k Bohu.
A Bůh je slyšel. Žádná hradba hříchu.

  
  Když ta hadba byla zbořená u komunisty, bylo by 
nelogické a nespravedlivé, aby nebyla zbořená u katolíka.
Leda by Pán Bůh měl radši komunisty, než katolíky.


]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: oko v Neděle, 24. květen 2026 @ 10:11:00 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tohle jesem u slyšel, netřebato opakovat. 

Pořád nechápu, co i připadá "drzé" na tomto:


 ..." Pak jsem psal o tom, jak mne Bůh zbavil hříchu a byl
jsem od něj svobodný. "...

Napsal jsi mi: "
Jak se já zbavuji svých hříchů?  Nijak, Stando. Nedělám už nesmyslné neužitečné nekonečné věci.
  Já tedy prakticky nijak. Nemám žádnou moc zbavit se svých hříchů
I když jsem se o to snažil sebevíce, nikdy jsem se žádného 
svého hříchu nezbavil, co mi tak paměť sahá. 
 Zbavit se svého hříchu byla marná snaha.

Takže jenom loutka, řízená Bohem....



 Podle tvého tvrzení jsi ty sám nevyvinul žádnou snahu se zbavit hříchů - žádné pokání ze hříchů, žádné vyznání hříchů Bohu a církvi - žádná lítost nad tebou způsobeným zlem. 

Prostě jsi se jen podíval na "křesťany" a zjistil jsi svým duchovním ostrozrakem, že jsou bezhříšní. Načež jsi si podle nich uvědomil, že i ty jsi bez hříchů, že neexistuje žádná hradba hříchů mezi tebou a Bohem.
Kdy tedy ta hradba hříchů u tebe byla zbořena? 


Pokud si dobře pamatuji - za doby, kdy jsi chodíval ke zpovědi - tak jsi tvrdil, že tvoje hříchy nebyly tehdy odpuštěny, že stále trvaly. 

Takže, Toníku,  co konkrétně způsobilo, že najednou u tebe byly hříchy pryč? 

Podíval jsi se na "křesťany" a poznal jsi (podle nich) , že tvoje hříchy jsou pryč? 

Fakt ti toto připadá jako racionální tvrzení člověka, který pořád ví, o čem že to mluví?


Staňa.






]


Kolotočář Cizinec (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Neděle, 24. květen 2026 @ 11:31:13 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Cizinec si myslí že je bezhříšný a všechny hříchy které páchá proto nemůže páchá on, ale jsou to hříchy těch druhých, které si do něho projektují. 

To je Cizincova strašlivě zacyklená vize klamu, která se neustále točí jako na kolotoči:


Tady je Oko toho důkaz, slova kolotočáře Cizince k Brusli o tobě.

  S okem - tam nevím, o čem mluvíš. V diskuzi s Okem 
se oko snaží neustále přehazovat na druhé lidi svoje postoje, 
zvládne klidně i desítky jeho zlých postojů přehodit 
na druhé pod jedním jediným článkem. Teď se mu to podařilo 
u syntezátora, ten se tedy nenechá a tvrdě mu to vrací. 

  A ty napíšeš že já přehazuju něco na něj? To snad ne. 
Co konkrétně já přehazuju na oka? 

  Já obvykle reaguju k tomu, co on píše. Psal tu, že píše 
jen sám za sebe, svoje pohledy, jak se mu věci jeví. 
Beru ho tak, že to píše fakt sám za sebe - a naprostá 
většina věcí, co píše, je mi zcela cizí, 90 - 95% postojů 
mám radikálně jiných, než on. Když se na mně snaží 
něco přehodit, tak se trefí tak jednou z deseti, ze dvaceti.

  Toník


]


Re: Kolotočář Cizinec (Skóre: 1)
Vložil: Melissokomos (Melissokomos@volny.cz) v Úterý, 26. květen 2026 @ 13:10:16 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Myslivec opět na lovu. Básnička nebude? :)


]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Neděle, 24. květen 2026 @ 16:30:09 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/


  Ahoj Stando.

  Pokud jsi takovouhle drzou a sprostou lež napsal bez uzardění, 
tak asi nebudeš chápat, co je drzost.

  Já rozumím, proč píšeš o loutkách. Znám ŘKC, vím, jak to tam vypadá.

  Toník


]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pondělí, 25. květen 2026 @ 08:19:08 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Už si, Toníku, nepamatuješ, že podle tvých slov: "lítost nad hříchy ti byla platná, jako mrtvému zimník?"


S tebou je tedy opravdu někdy těžké se bavit o duchovních věcech!


]


Nejasná hranice (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Pondělí, 25. květen 2026 @ 14:49:40 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
O duchovních věcech se sním těžko bavit. On nepopisuje duchovní prožitek Božího odpuštění, on popisuje svou představu. Je to melancholik. Představy u melancholiků v jejich uzavřeném světě jsou někdy tak živé, že je nerozlišují od reality. Proto Cizinec neustále projektuje svou zlovolnost do diskusních oponentů. Nemá mezi svou představivostí a realitou jasnou hranici. A právě na té nejasné hranici na něho zlý duch nejvíc útočí.
 
Modli se za něho Oko, vyjadřuješ se k němu nyní v pravdě a bez vyhraněných emocí, Bůh věděl proč mu Tebe seslal do cesty.


]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pondělí, 25. květen 2026 @ 08:26:27 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)








]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Pondělí, 25. květen 2026 @ 10:21:45 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
A pokání tu vypisuje oko, který absolutně není schopen sebereflexe. Jak může být někdo tak sebestředný, namyšlený a bigotní současně? Já jsem myslel, že nejhorší byli letniční, ale katolík oko chce dokázat, že je ještě trumfne...


]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pondělí, 25. květen 2026 @ 15:00:47 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

  Ahoj Stando.

  Pokud by ses skutečně bavit věcně, tak příspěvek [granosalis.cz], na který jsi reagoval iracionálně a nevěcně tvými loutkami je stále v diskuzi. 

  Můžeš na něj reagovat i věcně.

  Toník


]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pondělí, 25. květen 2026 @ 17:47:48 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Máš, Toníku, možnost reagovat: 


]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: oko v Čtvrtek, 28. květen 2026 @ 12:28:40 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vidím, Toníku, 

že je určitý typ otázek, po kterých se odmlčíš.


]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 29. květen 2026 @ 15:23:43 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Stando, vidíš, jeví se ti, spatřuješ dost podivné věci. 

  Asi zase něco z tvého života, viď, co tak "vidíš".


  Je určitý čas, kdy se odmlčím, když přijedou vnoučata a jezdím 
s nimi na výlet na čtyřkolce nebo chodím na zmrzlinu či hříště, 
nebo něco děláme s elektrikou...


  Je určitý typ tvého chování, kdy se odmlčím - 
když se tě zeptám, ty neodpovíš, zeptám se tě podruhé, 
potřetí a ty ani napošesté neodpovíš, tak se odmlčím, 
protože vidím, že skutečně odpovědět nechceš.

  Stejně tak, když probíráme nějaké téma 
a ty napíšeš sprostou, drzou hulvátskou lež ve stylu:


  A ještě pak napíšeš "Zkusme se bavit věcně" ale 

  Máš stále možnost reagovat věcně, příspěvek je stále v diskuzi.

  Kdy byla zbořena ta hradba hříchu jsem ti psal mockrát, 
Stando - byla zbořena Ježíšem, když vzal na sebe náš hřích, 
soud a naši smrt, když by ukřižovaný na místě nás, 
spolu s námi, když jsme byli uřižovaní s ním.


  Jak to bylo s hradbou hříchu ukazuje moc hezky tohle video

  Ten zlomyslník s fixem bylo náboženství soch obrazů a pověr, 
které nás zavřeno do pomatení rozumu herezemi.

  Toník
 


]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pondělí, 01. červen 2026 @ 11:59:32 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Toníku.
Na tvoji otázku jsem ti znovu odpověděl pod posledním článkem v tomto měsíci, když jsi mě tam na to upozornil.

Já mám s tebou zase tu zkušenost, že já ti odpovím na otázku a ty se stejně ptáš znovu - protože moje odpověď nebyla podle tvojí představy odpovědí, kterou by sis přál.

Pokud jsi, Toníku,  někdy měl "náboženství soch, obrazů a pověr" , tak se ani nedivím, že jsi ho odložil. Co také s takovým náboženstvím!

Ale v takovém případě to katolická víra docela určitě nebyla.


Staňa.


]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pondělí, 01. červen 2026 @ 16:36:55 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  No, jasně, že se ptám znova. 

  Kdy v článku cituješ

Víte, že ze svého marného způsobu života, zděděného po otcích, jste byli vykoupeni ne pomíjejícími věcmi, stříbrem nebo zlatem, nýbrž drahou krví Krista jako beránka bez vady a bez poskvrny

  Tak se ptám na to, co jsi tučně a podtženě citoval, 
tedy zda ty jsi po svém otci či po svých otcích zdědil 
marný způsob života. Zajímá mně odpověď na tu otázku, 
ne odpověď na jiné otázky.

  Toník


]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pondělí, 18. květen 2026 @ 09:31:10 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Bez učiněného pokání Bůh neodpustí ani komunistům, ani katolíkům.


]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 19. květen 2026 @ 10:45:28 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/


Bez učiněného pokání Bůh neodpustí ani komunistům, ani katolíkům.

  Jojo, a vezme si hříchy katolíků a komunistů s s sebou, když si je bude pořád držet a nepustí je.

  Toník


]


Zlovolné projekce do Boha (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Úterý, 19. květen 2026 @ 14:49:57 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Bez učiněného pokání Bůh neodpustí ani komunistům, ani katolíkům.

Cizinec
  Jojo, a vezme si hříchy katolíků a komunistů s s sebou, když si je bude pořád držet a nepustí je.

Ohóó. To je fakt husté co tady poslední dobou předvádíš Cizinče, ty už meleš páté přes deváté. 

Ve svém výroku se projektuješ zlovolně do Boha Cizinče!! Nedělej to!

Bůh si žádné lidské hříchy sebou nebere, ty zůstávají hříšníkům, a pro toto setrvání v hříchu existuje zatracení.

  


]


Re: V jaké situaci mi Bůh daroval odpuštění, smíření (Skóre: 1)
Vložil: oko v Čtvrtek, 21. květen 2026 @ 10:19:29 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..." Jojo, a vezme si hříchy katolíků a komunistů s s sebou, když si je bude pořád držet a nepustí je."...

Pokus o ironii?

Bůh si nevezme neodpuštěné hříchy - vezmou si je sebou oni hříšníci do věčného zatracení.  Každému, co jeho jest.


]


Ironie vůči Bohu (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Neděle, 24. květen 2026 @ 11:15:48 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Je to pokus o ironii vůči Bohu. To není vůbec dobré! Něco takové se nesmí.


]


Duch anti krista (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Pondělí, 18. květen 2026 @ 09:45:31 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ve tvém případě to není autosugesce Cizinče, to se Oko mýlí. Ve tvém případě Cizinče je to duch anti krista, který tě oklamal falešným pojetím odpuštění i svobody kterému dodnes věříš, který stojí na místě svatém ve tvém srdci.

Neexistuje žádné zbavení hříchu, ani bezhříšnost na tomto světě hříchu jak to zde po dlouhá léta presentuješ Cizinče. Neexistuje ani taková svoboda jakou máš v představě. 

Ale to co existuje jsou tvé vlastní výroky o odpuštění a svobodě, které jsou z pohledu křesťanské věrouky velmi pochybené. A kdyby jenom to. 

Existují také tvoje zatvrzelé reakce na výzvy abys tyto pochybené výroky odvolal. 
A namísto odvolání Cizinče, ty své pochybené nekřesťanské výroky bráníš zuby nehty a právě tím odhaluješ tvé zkažené nitro. Ke zkaženosti tě dovedl ten zlý duch, který ti kdysi nabídl podivné odpuštění a bezhřešení. Od té doby jsi IN, jsi nejlepší, jsi jednička s ideálním žitím které máš potřebu konfrontovat s žitím hříšníků a vynášet je nad něj.

 Tvoje selhání víry tehdy když jsi naletěl duchu anti krista dá pochopit. Byl jsi otřesený sebevraždou přítele, byl jsi v moci řk modloslužby. Jenže to co se již nedá akceptovat je, že v tomto setrváváš po tolik let i po mnoha intervencích křesťanů, kteří tě na to upozorňují. A jestli s tím chceš něco konečně dělat, tak běž po stopě peněz, protože tam tě zlý duch nejvíce ovládá. Ovládá tě přes chtivost peněz, tam nejvíce zotročuje tvoji svobodu. Myslíš si, že máš peníze pod kontrolou, uděluješ rady jak s nimi hospodařit a přitom si neuvědomuješ, že jsou to peníze šelmy které ovládnuli tebe, jsi její nástroj. Jak to vím. Neznám tě ani nechci osobně poznat. Vím to proto, protože rozlišuji duchy, a ve tvém duchovním projevu se orientuji dobře, napsal jsi zde toho již dost, aby bylo zřejmé jaký duch tě ovládnul.

Hodně štěstí na cestě s pokorou a pokáním. Bůh ti pomáhej otevřít oči.
Myslivec


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Sobota, 09. květen 2026 @ 11:26:14 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)


" odpustil nám všechny viny 14 a smazal ten nepřátelský dlužní úpis, jehož předpisy byly proti nám. Navždy jej zrušil, když jej přibil na kříž! "



/ Jak by asi Pán Ježíš před dvěma tisíci roky mohl přibít na kříž tvoje hříchy, které tehdy ještě neexistovaly? Co na to říká tvůj rozum? /


Stando,

1)  Naše hříchy přibil na kříž Bůh.  Ne Ježíš.  Naše hříchy byly před 2000 lety přibity Bohem na kříž spolu s Kristem

2)  Jak by Bůh mohl přibít na kříž tvoje hříchy spolu s Kristem  před cca 70 lety,  když ten kříž už dávno ztrouchnivěl,  neexistoval ?    Ani Kristus na kříži už nebyl ?




]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Sobota, 09. květen 2026 @ 14:32:54 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..." když ten kříž už dávno ztrouchnivěl,  neexistoval ?    Ani Kristus na kříži už nebyl ?"...


Ahoj Josefe, 

Ty jsi ještě nikdy neslyšel slovo :  ZPŘÍTOMNĚNÍ?


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Sobota, 09. květen 2026 @ 14:54:11 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Stando,

různé církve si vymyšlejí různé svoje termíny. Fabulace a konstrukce.
Že si vymyslí slovo "zpřítomnění"   nijak nevysvětluje tu skutečnost,  že Bůh přibil na kříž náš dlužný úpis spolu s Kristem.    Tehdy, na Golgotě.   Před 2000 lety.  Jen jednou.
    Kristus byl jen jednou obětován,  přibit na kříž.
A Bůh jen jednou přibil spolu s Kristem naše hříchy na kříž.




]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Sobota, 09. květen 2026 @ 14:59:36 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
slovo zpřítomnění si nevymyslely církve, blbe... :-)))


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Neděle, 10. květen 2026 @ 06:30:30 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Josefe.
První  ZPŘÍTOMNĚNÍ  Ježíšovy jediné oběti učinil sám Pán Ježíš  při poslední večeři.  Pokud totiž máš ty osobně mít účast na Kristově oběti - a tím i užitek z ní - musíš se této oběti sám osobně zúčastnit. Jako reálný hříšník, jako osoba.
To Ježíšova krev přece smývá hříchy!



..."A Bůh jen jednou přibil spolu s Kristem naše hříchy na kříž."...

Víš, Josefe, já nejsem žádný mudrc. Jsem zvyklý přemýšlet prakticky, zdravým selským rozumem. 
A zde je mi jasné, že aby mohl být hřích přibit na kříž, musí napřed reálně existovat. to je podmínka!  Neexistující hřích nejde přece nikde přibít! To je proti zdravému rozumu.

Hřích začne existovat až v okamžiku jeho spáchání.

A hřích zase přestává existovat (je "smyt" Bohem, je smyt Kristovou krví) tehdy, když ho Bůh odpustí, tehdy, když z něho hříšník učiní pokání a vyzná ho Bohu i církvi.  Proč ignorovat J 20,21-23? 


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Neděle, 10. květen 2026 @ 14:57:47 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

A zde je mi jasné, že aby mohl být hřích přibit na kříž, musí napřed reálně existovat. to je podmínka!  Neexistující hřích nejde přece nikde přibít! To je proti zdravému rozumu.

  Ahoj Stando

  V tomto problému by ti mohl pomoci tento článek, kdyby tě téma zajímalo. 

  K zamyšlení. 

  Toník


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Úterý, 12. květen 2026 @ 08:28:25 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Toníku,

"Pro Boha čas ani místo nehrají zásadní roli. "

Ale pro nás a pro naše hříchy hraje místo i čas zásadní roli - a to je náš problém. 

Hřích přece začne existovat, až když jej hříšník spáchá v konkrétním čase na  konkrétním místě.

Také odpuštění hříchu Bohem, na základě učiněného pokání a vyznání hříchu, proběhne v docela konkrétním čase a na konkrétním místě. 
Nebo také neproběhne - a člověk si své hříchy nese životem jako těžké břemeno.

K zamyšlení.

Staňa.

p.s.:

A jsem znovu "strejdou". Přibyla mi další praneteř Štěpánka. Od Lidušky.


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 12. květen 2026 @ 12:13:53 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

  Stando, gratuluji k neteři. Užívej si jí. A Lidušky se zeptej, jak věci jsou, pomůže ti.


  K tomu problému, co si řešíš s rozumem, jak jsi psal:

 "A zde je mi jasné, že aby mohl být hřích přibit na kříž, musí napřed reálně existovat. 
to je podmínka!  Neexistující hřích nejde přece nikde přibít! To je proti zdravému rozumu.

  Porozuměl jsi, že to skutečně šlo přibít náš hřích na kříž a že to není proti zdravému rozumu?

  Stando, vždyť tyhle věci se probírají i v ŘKC! Každé velikonoce, musel jsi je slyšet sedmdesátkrát?
Proč ti to dělá takový problém? Obvykle i katolíci vědí, že Pán Ježíš vzal 
na sebe všechny hříchy světa. Proč to tobě dělá problém tobě?


  Ježíš na sebe vzal zlo a hříchy celého světa, aby jej vykoupil. 
Nabídl se jako oběť místo nás. On je skutečně „Beránek Boží, 
který snímá hříchy světa.“ Obětoval se pro nás a vydal se za nás. 

  Chápeš? To se skutečně stalo! Možná je to fakt "proti zdravému rozumu", 
aby se nevinný vydal za nás bezbožné hříšníky a vynesl na dřevo kříže 
naše hříchy, ale určitě není proti zdravému rozumu, že to Bůh mohl udělat.


  My hlásáme Krista ukřižovaného: Židům pohoršení, pohanům bláznovství, 
ale těm, kteří jsou povoláni, Židům i Řekům, Krista — Boží moc a Boží moudrost.  
Neboť co je u Boha bláznivé, to je moudřejší než lidé, a co je u Boha slabé, 
to je silnější než lidé.  

  Vidíte, bratři, jak vás Bůh povolal: není mezi vámi mnoho moudrých podle těla, 
ani mnoho mocných, ani mnoho urozených. Ale co je u světa bláznivé, 
to si vybral Bůh, aby zahanboval moudré, a co je u světa slabé, 
to si vybral Bůh, aby zahanboval silné; a co je u světa neurozené a méněcenné, 
to si vybral Bůh, vybral dokonce i to, co není, aby zrušil to, co je, 
aby se žádné tělo nemohlo před Bohem chlubit. 

  Toník




]


Hřešíš Cizinče? (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Úterý, 12. květen 2026 @ 14:08:25 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Cizinče: Porozuměl jsi, že to skutečně šlo přibít náš hřích na kříž a že to není proti zdravému rozumu?

Myslivec:
Cizinče ty nevíš co biblicky znamená "dlužní úpis". 

To, že dlužní úpis ZA NAŠE HŘÍCHY byl přibitý na kříž neznamená, že máš automaticky odpuštěné hříchy které jsi ještě ani nespáchal! 
Špatně jsi to Cizinče od samého začátku pochopil, čti pozorně slova apoštola.

Když jste ještě byli mrtvi ve svých vinách a duchovně neobřezáni, probudil nás k životu spolu s ním a všechny viny nám odpustil. Vymazal dlužní úpis, jehož ustanovení svědčila proti nám, a zcela jej zrušil tím, že jej přibil na kříž.

Nepřibil na kříž hříchy, ale přibil tam dlužní úpis pro který může lze odpouštět viny v čase Boží milosti od ukřižování až doposud.
A všimni si, že ODPUŠTĚNÍ vin NASTANE až po ZNOVUZROZENÍ a DUCHOVNÍ OBŘÍZCE! 
Odpuštění tvých vín nenastalo na kříži jak se mylně domníváš Cizinče. Odpuštění vin nastává po probuzení k věčnému životu v čase tvého života. Pro tvůj informacemi přebujelý mozek bude asi nejlepší triviální vysvětlení, že na kříži se otevřela brána spásné Boží milosti pro všechny kdo uslyší a uvěří.



]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Středa, 13. květen 2026 @ 10:02:40 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Toníku.

Kdyby si katolíci fakt mysleli, že jejich hříchy byly odpuštěny před dvěma tisíci roky , zrušili by přece zpověď, která by se stala nadbytečnou.

Já tomu rozumím tak, že před dvěma tisíci roky byla otevřena cesta ke smíření s Bohem, která do té doby byla nemožná. 

Po této cestě se ale každý z nás musí vydat osobně ve svém reálném čase ("dnes" je den spásy) a v lítosti učinit pokání a vyznat své hříchy - pak mu jsou teprve odpuštěny. 


Staňa-.


]


Dnes je den spásy (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 15. květen 2026 @ 08:11:04 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

Kdyby si katolíci fakt mysleli, že jejich hříchy byly odpuštěny před dvěma tisíci roky , zrušili by přece zpověď, která by se stala nadbytečnou.

  Tak, Stando. 

  Jako by se dal zrušit krkonošský prodejce čerstvého vzduchu v lahvích.


Já tomu rozumím tak, že před dvěma tisíci roky byla otevřena cesta ke smíření s Bohem, která do té doby byla nemožná. 

  To rozumíš dobře, Stando. To tak je.

  Ta cesta se otevřela tak, že Pán Ježíš zemřel za nás, když jsme ještě byli hříšní.
  Ta cesta se otevřela tak, že Pán Ježíš vzal všechny naše hříchy a vynesl je na kříž.
  Ta cesta se otevřela tak, že Pán Ježíš zbořil tu hradbu, co nás dělila od Boha, na svém těle zrušil to nepřátelství.


Po této cestě se ale každý z nás musí vydat osobně 
ve svém reálném čase ("dnes" je den spásy) 
a v lítosti učinit pokání a vyznat své hříchy 
- pak mu jsou teprve odpuštěny. 

  Tak, Stando. Přesně.

  Proto jsem ti psal o tom, že i pro mne byl jednou ten den spásy "dnes", 
jednu konkrétní sobotu, proto píšu,  že jsme se na tu cestu vydali [granosalis.cz], 
v lítosti (a taky pokoření, hanbě, zděšení, překvapení, zahanbení) učinili pokání, 
vyznali svoje hříchy, odložili starého člověka a dali se pokřtít... 


  Toník




]


Prolhaný Cizinec (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Pátek, 15. květen 2026 @ 08:46:43 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Cizinec
  Proto jsem ti psal o tom, že i pro mne byl jednou ten den spásy "dnes", 
jednu konkrétní sobotu..

Myslivec
Cizinče, "den spásy" není v lidském životě jeden!! 

Ty jsi pojal spásu majetnicky. V jednom dni jsi "dostal" odpuštění Boží, od toho okamžiku prý MÁŠ (vlastníš) Boží odpuštění jako patent na bezhříšnost, něco jako generální pardon, a jednou provždy máš vyřešené. Tvé vlastní výroky k tomuto tvému pojetí lze kdykoliv doložit.

Vzhledem k výšce tvé inteligence a tvému soustavnému lhaní proti vlastním slovům předpokládám, že o tom všem lžeš. Lžeš o křesťanech, lžeš o svém křesťanství. Lžeš o tvém odpuštění hříchu v jednom dni. Nic takového co píšeš není ani odpuštění tak nefunguje. Ty Cizinče nejvíce lžeš o sobě sobě samému!

Ty nemáš žádné odpuštění Boží, ty jsi nakoupil od pochybného prodejce krkonošský vzduch a ještě k tomu bez láhve.

Vždyť ty Cizinče neumíš Boží odpuštění a lidské odpuštění ani správně popsat.


]


Re: Dnes je den spásy (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pátek, 15. květen 2026 @ 09:54:58 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Pán Ježíš zboří tu hradbu hříchů  u každého kajícího hříšníka v odlišném čase - v reálném čase života hříšníka, když hříšník učiní pokání - nikoli před dvěma tisíci roky! 
V tom tkví tvůj omyl.


..."
Proto jsem ti psal o tom, že i pro mne byl jednou ten den spásy "dnes", 
jednu konkrétní sobotu ....
"...

To ke spáse na věčnosti ještě nestačí.

Boha prosíme: "Stvoř mi čisté srdce, Bože!  Obnov ve mě ducha vytrvalosti ...".

Čistotu srdce je třeba si neustále chránit a pravidelně si ji obnovovat. Novým pokáním a vyznáním dalších hříchů, které jsme na sobě objevili. Aby ta zeď z hříchů znovu nenarostla... Proto Kristus ustanovil službu církve hříchy odpouštět (J 20,21-23).


Pro lepší pochopení dám příklad:
Bůh si Davida vyvolil za krále Izraele kvůli jeho srdci ochotnému poslouchat Boha. Tu samou ochotu Bůh očekává i od nás. Nečeká od nás dokonalost ve svatosti, ale snahu, touhu stát se svatými, ochotu se postupně měnit k lepšímu. 
I pomazaný David později znovu zhřešil - ale důležité u něho bylo, že si svůj hřích uvědomil, projevil lítost a učinil pokání. Proto mu Bůh odpustil.

Také na naší cestě můžeme znovu kdykoli selhat (až do smrti těla)  - a být také Bohem znovu obnoveni, když učiníme pokání - důležitější je touha srdce  po společném životě s Bohem, touha po čistotě srdce, které touží po Boží lásce. Proto i každé nové a další "dnes" je novou příležitostí k obnově vztahu s Bohem a bližními.




]


Re: Dnes je den spásy (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Pátek, 15. květen 2026 @ 11:26:35 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Také na naší cestě můžeme znovu kdykoli selhat (až do smrti těla)  - a být také Bohem znovu obnoveni, když učiníme pokání - důležitější je touha srdce  po společném životě s Bohem, touha po čistotě srdce, které touží po Boží lásce. Proto i každé nové a další "dnes" je novou příležitostí k obnově vztahu s Bohem a bližními.


Přesně tak Oko, a aby to bylo možné, je třeba mít Boha v srdci na místě svatém v chrámu našeho těla.
Nesmí tam být žádná zakuklená ohavnost, která na sebe bere boží podobu.

https://www.youtube.com/watch?v=BUpwC7-CyYg



]


Re: Dnes je den spásy (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Pátek, 15. květen 2026 @ 11:27:48 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
https://www.youtube.com/watch?v=BUpwC7-CyYg


]


Re: Kdo odpouští hříchy? hereze o "bezpodmínečném odpuštění" (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Úterý, 05. květen 2026 @ 10:18:21 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

OKO

hereze o "bezpodmínečném odpuštění" 


Díky za to pojmenování. Jednu podmínku Bůh ve své lásce a milosrdenství při odpouštění zla má (odklon od zla, nepokračování ve zlu). 

Podrobně jsme to tu probírali v předchozích diskusích v předchozím článku Cizince, který má již přes 1000 diskusních příspěvků a diskuse pokračuje, ale zatím jsme stále  v "komunikačním kruhu", bez názorového  sjednocení o Bohu.


Brusle7



Re: Kdo odpouští hříchy? hereze o (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Úterý, 05. květen 2026 @ 10:40:35 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
To ale není přesné pojmenování. 
Jedná se o heretickou představu charakterových vlastností Boha. Kdo takhle závadně uvažuje o principu odpuštění, potřebě  a účelu lítosti, ten nemůže Boha znát v Jeho charakterových vlastnostech. Láska, lítost, odpuštění s tím vším přišel Bůh, jsou to Jeho charakterové vlastnosti a my jsme obrazem těchto Jeho vlastností. Proto kdo tvrdí něco takového o lítosti a odpuštění, tvrdí něco co je proti Božímu obrazu v nás, a proto to není z Boha. Nepoznal charakter odpouštějícího Boha. O jakém bohu to tedy mluví?

Nejedná se o žádný komunikační kruh, o žádné názorové sjednocení se v Bohu. To jsou ti jiní bozi, které si někteří vytvářejí ve svých představách. V podstatě jde o prastarou modlářskou snahu napasovat do Boha bohy lidských představ. 


]


Re: Kdo odpouští hříchy? hereze o (Skóre: 1)
Vložil: martino v Úterý, 05. květen 2026 @ 10:42:58 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Brusle




Podrobně jsme to tu probírali v předchozích diskusích v předchozím článku Cizince, který má již přes 1000 diskusních příspěvků a diskuse pokračuje, ale zatím jsme stále  v "komunikačním kruhu", bez názorového  sjednocení o Bohu.





martino




Katolíci mají jasno. Odpadlí katolíci mají smůlu, protože se topí ve vlastním alibismu. Mají prostě smůlu. Viz, brusle a Cizinec. 


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Středa, 06. květen 2026 @ 06:57:17 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
To, co je na Bohu bezpodmínečné
to není žádné generální odpuštění hříchů všem lidem, ale bezpodmínečná je Boží láska ke každému člověku. Ať už je člověk svatý, či hříšný, je Bohem pořád bezpodmínečně milován.
Každý člověk bez výjimky.

V tomto máme všichni jistotu. 
Je jenom na nás se rozhodnout tuto lásku opětovat.



Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Čtvrtek, 07. květen 2026 @ 11:43:09 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

OKO

To, co je na Bohu bezpodmínečné
to není žádné generální odpuštění hříchů všem lidem, ale bezpodmínečná je Boží láska ke každému člověku. 


Krásně, vyjádřeno, Oko. Nelze zaměňovat za herezi bezpodmínečného odpouštění.

Díky.

Brusle7


]


a)b)c)d) (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Sobota, 09. květen 2026 @ 13:51:16 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
To jsi Oko pravdivě. Přesně tak to je.

Z nesprávného pochopení oběti Krista vznikají různé hereze.

a) Nejčastější herezí nepochopeném oběti Krista je, že lze Krista stále obětovávat při eucharistii. 
Pozemský Kristus svoji oběť dokonal jednou a provždy. Nyní je Kristus vzkříšený, nesmrtelný, má oslavené tělo, nelze Ho přibíjet na kříž, nelze Ho obětovávat. Smrtelné tělo které se za nás vydalo ve své původní podobě již neexistuje, proměnilo se  v tělo oslavené. Činit z oslaveného těla v pateně, obětující se tělo smrtelné je velký nesmysl. Tato hereze je modlářstvím.

b) Další častou herezí je myslet si, že hříchy současné byly bezpodmínečně odpuštěné na kříži před 2000 lety. Stačí uvěřit sebeklamu o vlastní bezhříšnosti. Hříšník sám sobě nalže, že hříchy nemá, jelikož mu byly odpuštěné dávno před tím, než je on sám vůbec spáchal. Může si proto nadále hřešit jak chce, jelikož se v jeho mysli o žádné osobní hříchy nejedná, neboť mu přece byly odpuštěny před 2000 lety. Tato hereze rozšířená mezi lidmi, kteří neumí a nechtějí odpouštět a neumí přiznat vlastní vinu. Vyznavači hereze vymazávají dluh před tím než vůbec vznikl. Jsou skvělý, nádherní, bez viny, vždyť byli očištění dávno již před svým narozením. Ono jsou ti svatí, a ti co jejich blud odmítají jsou ti hříšní.

c) Další hereze je hereze predestinace, ale o to více nebezpečná popírá potřebu oběti Krista úplně. Bůh prý hnedka na počátku naplánoval stvořit lidi jako dva tábory. Stvořil lidi vyvolené a lidi zatracené, nespasitelné. Tato hereze v podstatě připisuje první hřích a dějiny hříchu těm nevyvoleným, a ti od počátku vyvolení tím vším proplouvají bez ztráty kytičky. A kdyby se přece něco pokazilo mají v zásobě reinkarnaci, a dalším životě to mohou napravit. Vyznavači predestinace vždy staví sebe samých do pozice těch  vyvolených a kritiky tohoto bludu považují za lidi od počátku určené k záhubě. Jejich sebevyvolení je náhražkou oběti Krista, která se tak stala zbytečnou. Tento novodobý mor z dílny falešného proroka je indoktrinovaný okultními prvky a a je to odnož New Age.
Motivací k toakovému smýšlení je neředěná pýcha. Vyznavači si i sobě samých myslí, že jsou něco lepšího než druzí a staví se pyšně nad ně, po vzoru pyšného satana stavícího se nad Boha.

d) Další herezi je popíraní Božství Syna a snaha o Jeho degradaci na pouhého člověka. Je to jidášství. Jidáš byl první kdo přestal považovat Krista za Boha. Zradil člověka, který v jeho očích nebyl silným pozemským lidským vůdcem. Nechtěl Boha krále, chtěl lidského krále. A Kristus nebyl pro Jidáše ani jedno. Jidáš zradil Slovo které se stalo tělem a vstoupil do něho satan. Charakterovou vlastnosti vyznavačů jidášské herezy je zrada, udávání a láska k penězům.



]


Re: a)b)c)d) (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Sobota, 09. květen 2026 @ 14:18:41 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
ale to víš, že se kristus obětuje při eucharistii. ale to není nová oběť, to je pořád ta samá jako na golgotě. ta je totiž věčná.
kdyby nebyla, nemohl by tě očistit svou krví, páč už by byla nepřítomná a spása neúčinná.... ale jeho krev stejně jako celá jeho oběť má věčnej dosah, bez hranic času a prostoru. zpřítomňuje se v eucharistii a zpřítomňuje se v tvým životě, když přijímáš spásu.
snad ti to docvakne...



]


Re: a) (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Sobota, 09. květen 2026 @ 17:58:41 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pozemský Kristus svoji oběť dokonal jednou a provždy. 
Přečti si to tom v Písmu.

Nyní je Kristus vzkříšený, nesmrtelný, má oslavené tělo, nelze Ho přibíjet na kříž, nelze Ho obětovávat. Smrtelné tělo které se za nás vydalo ve své původní podobě již neexistuje, proměnilo se  v tělo oslavené.
Přečti si o tom v Písmu.


Poučím tě o tom co znamená očištění krví Krista. Kristova oběť a Jeho krev prolitá na kříži otevřela bránu spásného Božího milosrdenství, které se přijímá slyšením ve víře. Krev Krista byla prolita jednou a v jednom okamžiku, a slyšení hlasu Boží  v srdci a uvěření je od okamžiku prolití krve možné kdykoliv a kdekoli a to až doposud. Nesmyslem je znovu prolévat krev, smysl je ve víře, v uvěření a po uvěření v nás začne pracovat Boží spásná očišťující milost. 
U římským katolíků je na místě kde má být slyšení a uvěření- členství v klubu modlářského bratrstva, a ohavnost která nahrazuje tohle osobní uvěření je zaměněná za pocit členství a sounáležitost k pomýlenému davu. Kde bys měl mít osobní víru a vztah s Bohem, tak namísto toho tam máš stranickou legitimaci.
Kde bys měl mít osobní přijetí Krista, máš upomínkový obrázek na zdi o tvém (ne)křtu. Tak to má většina katolíků. Vykřikují naučené mantry a mozek vymazaný v dětství jim nedovoluje pochopit jednoduché logické souvislosti. A to je i tvůj případ Sodovko.

A při eucharistii se při slovech "to je moje tělo které se za vás vydává" zamysli hluboce nad tím, že to smrtelné tělo co se za nás dávno již vydalo, skončilo smrtí na kříži, a to smrtelné tělo již není, neboť se při vzkříšení proměnilo v tělo oslavené. To je jednoduché, logické. ale tvůj vypláchnutý mozek to nepobere. Proč asi? Nemáš v pateně koho obětovávat. To smrtelné tělo tady již není, a oslavené tělo obětovat nelze. Eucharistie je ohavný obětní podvod! Ohavný proto, že zatemňuje a zamezuje k přístupu ke skutečné a pravé oběti Krista!

A kecy o světě bez hranic času a prostoru pusť z hlavy Sodofko. Nebeský a pozemský svět bez času a prostoru nemůže existovat. Bez času, neexistujeme!
Někteří o věčnosti fantazírují jako o místě bez času. Bez času není možný žádný děj. Na věčnosti je také čas. Pro člověka se běh času stane věčností v okamžiku zániku perspektivy smrti. Když před námi nebude smrt, bude před námi věčnost. Je to právě nikdy nekončicí čas, který dává věčnosti její charakter. 

A pak je zde vnímání přítomnosti v běhu času. U Pána může být vjem přítomnosti krátký, nebo nebývale dlouhý jeden den může být jako tisíc let a tisíc let jako jeden den.
A pak je tady Bůh a čas i místo bez času. Protože Bůh stvořil svět nebeský a pozemský z pozice mimo čas, tak aby tyto časné světy které jsou v neustálém pohybu a tvářné proměně mohli vůbec existovat, Bůh stvořil čas aby mohli tyto děje probíhat. 
Bůh je Pánem času. Rozsah Jeho přítomnosti v čase je libovolný. Může být v čase, mimo čas, v minulosti i budoucnosti, ve věčné přítomnosti. To je ale Jeho Božská vlastnost, princip Jeho Bytí, která ovšem Jeho tvorům nepřísluší. My Jeho stvoření jsme stvoření pro život v běhu času nikdy nekončícího. Proto bude v budoucím věku všechno nové, a na to staré zlé již nikdo nevzpomene, smrti nebude a bude před námi jenom věčný běh času, alias věčnost.



]


Re: a) (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Sobota, 09. květen 2026 @ 18:16:09 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
takže nedocvaklo. nevadí...

pak ale nemůžeš pít jeho krev a jíst jeho tělo a mí tak v sobě život a dosáhnout díky tomu spásy, bídný člověče !!! :-)))

a když tedy tady byl kristus před dvěma tisící lety a už není, tak jak to tvrdíš o jeho oběti na kříži, pak už nemůže být přítomnej ve tvým životě dnes, viď? nebo se snad činí přítomným ve tvým životě i dnes? i se svou mocí spasit? jesli jo, pak se zpřítomňuje. jesli ne, sou tvý naděje marný, páč se úpínaj k něčemu v minulosti, co už v přítomnosti podle tebe dávno není... :-) jesli moc jeho krve není i dnes, pak zůstala v minulosti, bezmocná. jesli ale působí i dnes, pak je přítomná i dnes: v slovu, v duchu, v eucharistii, skrze křest...
buď věříš v jeho moc a v moc jeho krve, kerá nezná hranice času a prostoru, nebo nevěříš a vše je ztraceno, i jeho dílo a naše spása....




]


Re: a) (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Úterý, 12. květen 2026 @ 13:50:46 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jako modlář to zatím nemůžeš pochopit. Jak jsem již psal, v dětství vymytý mozek římským katolicismem je obrovskou překážkou v přijetí oběti Krista v pravdě Ducha svatého. 
A když jsi tak u toho pití "krve" tak tu vymlaskne farář, a ne ty, takže ti odpovím tvými slovy: nemůžeš pak mít život a dosáhnout spásy bídný člověče! :-((( To si ale vyřiď s žíznivým farářem, který při přijímání myslí jenom na sebe JEDNOBOJÍ Sodofko..

A tady máš důkaz, jsi zlý modlář.
Koukej na ty tvoje smějící se smajlíky na konci věty. Víš, my křesťané nikomu zatracení nepřejeme, ani se něčemu takovému nesmějeme, a ani to není k smíchu. 

Sodofka: ..v sobě život a dosáhnout díky tomu spásy, bídný člověče !!! :-)))


Přijde ti to směšné Sodofko! A to je na tobě právě to smutné i zlé zároveň..



]


Re: a) (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Úterý, 12. květen 2026 @ 15:33:24 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
čoveče, ty neragumentuješ, ty invektuješ! :-)))
a převracíš slova naruby jak cizinec, tys nám úplně zcizincovatěl! :-)))
a lžeš jak rosmano!!! :-DDD
se pěkně vybarvuješ.... :-)))
no nic, tvoje volba, tvoje vizitka... :-)))



]


Re: a) (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Úterý, 12. květen 2026 @ 16:54:56 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ale, ale ty jedna invektivo. Nic nepřevracím, popisuji ti ukrutnou realitu tvého kostelního JEDNOBOJÍ.
Já nemám žádný REÁLNÝ problém s praktikováním večeří Páně. To ty mně ho invektivně a zlomyslně podsouváš. 
To ty máš v REÁLU problém, že nepiješ "krev". Je to tak? Je! Tak jaké obracení ala Ciznakriv?
Máš problém Sodofko. Obrať se na faráře než kalich vymlaskne, ať není sobec a dá i tobě a jiným.

Všimni si, že říká- vezmetě a pijte z něho všichni.

A pijou všichni, anebo jenom jeden? Co povíš? Ty nejsi VŠICHNI? Von je "všichni" jenom farář?

Copak, teď se ti to musí v hlavě ale převracet. Dilema což? Píjte všichni a pije jenom jeden. Je mi tě až líto, vím jak to máš těžký, zažil jsem to. Tohle prostě nedáváš, ten blok ve tvém mozku je mocný.


]


Re: a) (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Úterý, 12. květen 2026 @ 17:07:32 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
ale převracíš, šmudlo., třeba když mi podsouváš mý údajný zatracování druhejch, i když nikoho nikde nezatracuju .vymejšlíš si.prostě jsi zcizincovatěl, joudo malá... :-))) a přitom na mý reálný argumnety nejseš schopnej reagovat, tak to zastíráš invektivama, šmoulo... :-)))


nevím, jak to máš ty ve své obývákový sektě, kde seš jediným věřícím i sám sobě pastorem, ale my křesťani přijímáme podobojí. asi čteš moc nějaký protikatoilický letáčky, páč ti vynechává poznání faktů, pantáto... :-)))) zkus někdy zajít mezi lid. i katolíc sou lidi :-)))

tak si doplň vzdělání, ať tu netrousíš pouhý protikatolciký slintání jak starej estébák... :-))) pak seš celej zasliněnej od vlasntích lží, kamizolko, a nijak tě to nectí... :-)))


]


Re: a) (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Úterý, 12. květen 2026 @ 17:08:15 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vypláchni si ústa.


]


Re: a) (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Úterý, 12. květen 2026 @ 17:23:15 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
a co když ne, šášulo? co pak?? pozvedneš obočí, nebo řekneš tytyty ??? :-DDDD
rád si hraješ na dominu?? :-)))


]


Re: a) (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Úterý, 12. květen 2026 @ 20:09:57 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Výplach úst plivej do umyvadla, ne do diskuse.


]


Re: a) (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Úterý, 12. květen 2026 @ 20:34:28 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
tak rád bys dirigoval druhý, ale vypadáš u toho směšně. to zamrzí, viď? :-DDD


]


Re: a) (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Středa, 13. květen 2026 @ 01:01:00 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Reaguješ zcela předvídatelně, to proto, že v tobě duch řk klamu reaguje na určitá slova vždy stejně.
Tomu ale ty zatím rozumět nemůžeš. Zkusíme to jinak.
Hele smíšku, jak řešíš ty tvé noční můry a děsy? 


]


Re: a) (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Středa, 13. květen 2026 @ 01:14:49 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
bavíš mě, pokračuj... :-DDD


]


Re: a) (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Středa, 13. květen 2026 @ 18:30:37 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Čekej.


]


Re: a) (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Středa, 13. květen 2026 @ 18:44:12 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
čekej si sám, mýšo... :-)))


]


Re: a) (Skóre: 1)
Vložil: martino v Úterý, 12. květen 2026 @ 18:06:30 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Myslivec 




A když jsi tak u toho pití "krve" tak tu vymlaskne farář, a ne ty,




martino 




Kdybys neměl hlavu zahlcenou zlem, nenávistí a žlučovitou hořkostí, pak by sis položil otázku. Komu to říká Ježíš apoštolům nebo dalším posluchačům a zástupům? 



  • 26 [www.biblenet.cz]Když jedli, vzal Ježíš chléb, požehnal, lámal a dával učedníkům se slovy: „Vezměte, jezte, toto jest mé tělo.“
  • 27 [www.biblenet.cz]Pak vzal kalich, vzdal díky a podal jim ho se slovy: „Pijte z něho všichni.

Ty jako katolík bys měl vědět, že služebník Boží biskup nebo kněz, nositelé svátostného kněžství proměňují chléb v Tělo a víno v Krev Spasitele. Mše svatá není nalévací sklípek kde se pije podle toho, kdo co snese. Církev je strážkyně pokladu jí svěřeného. Jinak u nás je podáváno podobojí denně. To, že ty to nemáš je důsledek tvého smrtelného hříchu. Ty máš vstup zakázán, protože respektuješ slova Kristova. Kdo nehodně toto Tělo jí a z tohoto kalicha pije, zkázu sobě jí a pije. 



]


Re: a) (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Úterý, 12. květen 2026 @ 20:08:21 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Hele Martino, k té ohavné modloshow sebou vezmi k zapíjení sodofku. :-))))


]


Re: a) (Skóre: 1)
Vložil: martino v Úterý, 12. květen 2026 @ 20:38:37 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Myslivec






]


Martino satanův advokát (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Středa, 13. květen 2026 @ 01:07:57 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Kristu věřím a miluji Ho.









Zešměšňuji parodii která církví ani Kristem nikdy nebyla, a produkuje okultní pomlouvačná individua třeba jako jsi ty Martino.

Tohle je jasný okultismus, alespoň vidíš koho na oltáři uctíváš.



]


Re: Martino satanův advokát (Skóre: 1)
Vložil: martino v Středa, 13. květen 2026 @ 10:25:38 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Myslivec






]


Re: Martino satanův advokát (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Středa, 13. květen 2026 @ 19:42:21 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Na vyznání Krista takhle odpovídáš?

 Ty nejsi Bůh Martino aby namísto Něho soudil a vyjadřoval se. Dávej si na to velký pozor! A již to nikdy nedělej!




]


Re: Martino satanův advokát (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Středa, 13. květen 2026 @ 20:03:34 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
tohle že je vyznání krista?:


]


Re: Martino satanův advokát (Skóre: 1)
Vložil: martino v Pátek, 15. květen 2026 @ 11:01:06 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Myslivec






]


Re: Martino satanův advokát (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Středa, 13. květen 2026 @ 13:58:54 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
mýšo, ty jedeš !!! :-DDD
 nechceš se přihlásit do nějaký recitační soutěže ??? :-))) tvůj patos by tam určitě všechny převálcoval !!! :-DDD
...


]


Re: Martino satanův advokát (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Středa, 13. květen 2026 @ 19:54:21 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tvoje reakce jsou čím dál více od věci. Časté vykřičníky v kombinaci se smajlíky svědčí o tvé emocionální labilitě a mnohém dalším. Sleduji to ve tvých hloupých výrocích již delší dobu. Chytáš na brnk, pak zhasneš jako svíčka, deprese, noční můry, strach, zešměšňování, mírná agresivita, katolicismem vymytý mozek.. Neseš těžký náklad sodofko.


]


Re: Martino satanův advokát (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Středa, 13. květen 2026 @ 20:08:08 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
a víš, že si z tebe vůbec nic nedělám, popleto ??? :-DDD


]


Re: Martino satanův advokát (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Středa, 13. květen 2026 @ 23:47:25 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
To je dobře. Nechci aby si ze mne něco dělal. Stačí když budeš dál odpovídat jak odpovídáš. Proč? Nevíš.


]


Re: Martino satanův advokát (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Středa, 13. květen 2026 @ 23:50:24 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
sám nevíš a na druhý to svádíš, bumbrlíčku... :-)))


]


Re: Martino satanův advokát (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Středa, 13. květen 2026 @ 23:53:39 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tvoje slova ukazují na stav tvého ducha, i na přítomnost zlého ducha, který tě neustále pudí k osobním útokům.


]


Re: Martino satanův advokát (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Čtvrtek, 14. květen 2026 @ 00:00:51 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
přidej přidej, furt málo!
pořád ještě je to jenom směšný, co píšeš !! :-DDD
máš tam ještě něco v zásobě, nebo už jsi vystřílel fšechno střelivo, komediante ??? :-DDD
ty myslíš, že někdo něco takovýho, cos tady právě předvedl, fakt vezme vážně ??? :-DDD


]


Re: a) (Skóre: 1)
Vložil: Danny42 v Středa, 13. květen 2026 @ 11:54:55 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Myslivče


A kdy ty jsi rozpoznal , že to učení řk , o proměňování ( viz transsubstanciace a další témata) , je falešné?


]


Re: a) (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Středa, 13. květen 2026 @ 14:03:18 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
on to nerozpoznal, mu to nabulíkovali jiní jako tobě. je to asi podobný "poznání" jako maj např, jehovisti o stočtyřiceti tisísch a tak podobně, kerý někdo vymyslí a druhý to po něm bez nějaký informovanosti a rozmyslu bezmyšlenkovitě a zaujatě papouškujou :-))

"transsubstanciace" je totiž už v písmu, už ve slovech ježíšových, ale to vy přepdojatí lidi, kerý nelnou k pravdě o svejch bratřích, odmítáte přijmout... nic víc v tom nejni, čéče... :-))


]


Rozuměj Danny (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Středa, 13. květen 2026 @ 19:18:02 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Myslivče


A kdy ty jsi rozpoznal , že to učení řk , o proměňování ( viz transsubstanciace a další témata) , je falešné?

  • Matouš 24, 15 [biblenet.cz]Když pak uvidíte ‚znesvěcující ohavnost‘, o níž je řeč u proroka Daniela, jak stojí na místě svatém – kdo čteš, rozuměj –
Rozuměj Danny. Tohle se netýká události v budoucnosti, že se to teprve stane. Ta ohavnost je tady více než 15 století! Problémem je, že to nikdo nevidí. To je problém- duchovní slepota. Klam. Zastření duchovního rozlišování. Spící panny.
Falešná církev, nevěstka a její dcery. Ohavnost v srdci na místě Boha.  Když pak uvidíte ‚znesvěcující ohavnost‘,  to je popis duchovní vize v pravdě Ducha svatého, a ta nastane v okamžiku v celé šíři poznání. 


]


Re: Rozuměj Danny (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Středa, 13. květen 2026 @ 19:20:17 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
jako bavič by ses možná uživil.
někde na oddělení... :-DDD


]


Re: Rozuměj Danny (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Středa, 13. květen 2026 @ 19:45:33 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
To nebylo zábavné. A tvoje hloupá reakce ukazuje na absenci argumentů.


]


Re: Rozuměj Danny (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Středa, 13. květen 2026 @ 20:06:56 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
proti hlouposti se neargumentuje, proto ti už neargumentuju, věděj, vašnosto??? :-)))
páč když jsem argumentoval, jen sis zase nenávistně a zlostně uslintával, takže je nonsens ti argumentovat, vzteklej pse :-)))


]


Re: Rozuměj Danny (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Středa, 13. květen 2026 @ 23:58:42 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Sleduji jak reaguješ když použiju nějaké slovo. 
(hloupost, argument)
Co třeba slova "sprostý katolík", na to máš jakou asociaci?



]


Re: Rozuměj Danny (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Čtvrtek, 14. květen 2026 @ 00:08:25 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
u tebe mám asociaci, že seš čím dál směšnější... :-))
ty bys byl strašně rád dominantní, ale ukazuješ jakej seš obyčejnej subík, kerej si to tady jenom snaží  kompenzovat. ale ani tady tě nikdo, opravdu vůbec nikdo nebere vážně. a proto seš z toho tak zoufalej, že se snažíš čím dál víc přitlačit na nějaký jakože "autoritativnosti" a "vážnosti" a nadřazenosti nad druhejma ve stylu "fšechnovímfšechnoznám", a ani si nestíháš všimnout a uvědomit, jak strašně směšnej pořád seš... :-)))
tak se nediv, že tu tvoji křečovitost vyrovnávaj srandičky ze strany druhejch. páč to je jediná odpovídající reakcie na tu tvoji směšnost, kerou nezakryješ ani tím úproným stylizováním se do nějaký jakože "autoritativnosti" a "zasvěcenosti". seš autoritativní asi jako křemílek a vochehulka a zasvěcenej asi jako babiš do morálních hodnot... :-)))







]


Re: Rozuměj Danny (Skóre: 1)
Vložil: Akuzativ v Středa, 13. květen 2026 @ 19:55:53 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
„Předložil jsem ti život i smrt, požehnání i zlořečení. Vyvol si tedy život, abys byl živ ty i tvé potomstvo.“
— Deuteronomium 30,19To, co nás učí Bůh, to není ohavnost



]


Re: Rozuměj Danny (Skóre: 1)
Vložil: martino v Středa, 13. květen 2026 @ 20:47:42 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Myslivec




  • Matouš 24, 15 [biblenet.cz] [biblenet.cz]Když pak uvidíte ‚znesvěcující ohavnost‘, o níž je řeč u proroka Daniela, jak stojí na místě svatém – kdo čteš, rozuměj –



martino




Neštěstí odpadlíků je skutečnost, že něco předkládají, sami obsahu nerozumí, ale mají drzost to předkládat jako pravdu. Vždyť ten Myslivec  ani neví která bije ohledně toho co má Daniel na mysli. On totiž Daniel předpovídal znesvěcení chrámu v době Makabejců. Matouš upozorňuje na spoušť a znesvěcení chrámu římským vojskem, což se stalo. 


]


Re: Rozuměj Danny (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pátek, 15. květen 2026 @ 09:22:36 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vykládat Písmo je složitější. Protože proroctví se mohou vztahovat v různých rovinách na různé historické události v čase zcela odlišné.  
Pán Ježíš na tomto místě Daniela už neupozorňuje na dobu Makabejskou (která je v jeho době už minulostí), ale předpovídá horší "ohavnost" pustošení chrámu samotnými židy. 

Tu později popisuje historik Josef Flavius. 
Při židovském povstání kolem r. 70. se římská posádka opevnila v Herodově paláci, který těsně sousedil s chrámem. 
Nastala patová situace a došlo k vyjednávání. Římští vojáci mohli bezpečně odejít domů i se svými ženami a dětmi - ale beze zbraní. Když však takto odcházeli, židé je věrolomně napadli a začali je vraždit. Celé rodiny římských vojáků tehdy utekly do azylu židovského chrámu, kde bylo přímo neslýchané prolít lidskou krev. Existoval přísný Boží zákaz. Přesto židé tehdy za nimi vnikli a přímo v chrámových místnostech je všechny povraždili. Včetně žen a dětí!

A to byla ta nejhorší ohavnost v dějinách židovského národa a odplata na sebe nenechala dlouho čekat. 
Římané pak srovnali celý Jeruzalém i s jeho chrámem se zemí a přeživší zbytek židovského obyvatelstva byl rozptýlen do celého světa. 
Jeruzalém pak Římané znovu "zalidnili" řecky mluvícím obyvatelstvem a celou tu krajinu poté přejmenovali po největších nepřátelích židů - po tehdy už vyhynulém národě Pelištejců - Palestinou. Tak je tomu až podnes.




]


Re: Rozuměj Danny (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Pátek, 15. květen 2026 @ 09:58:22 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Aby se něco ohavného mohlo postavit na místo svaté, tak to na sebe musí vzít podobu falešné svatosti.
Logicky přece. Jinak by ohavnost s místem svatým ostře kontrastovala a byla by vidět. Ohavnost na sebe vzala podobu svatosti a nepozorovaně se postavila na místo svaté, a stojí tam přes 15 století.
Ta ohavnost má schopnost lhát o sobě samé a nalhávat lži o sobě svým obětem, má schopnost brát na sebe klamnou podobu, má v sobě bohorovnou pýchu a chce být jako Bůh. 
Ta ohavnost dávno již stojí na místě svatém, a pro velkou moc klamu ji takřka nikdo nevidí, a mnozí jí slouží v mylném domnění, že slouží Bohu.
Kristus řekl až UVIDÍTE něco co tam stojí. Neřekl, že až se to tam postaví tak to uvidíte. Kdo čte rozuměj...
Ta ohavnost stojí! Nemůže zasednout, to jí dovolené není. Může tedy být ze srdce vyhnána.

V té ohavnosti právě žiješ Oko, sloužíš ji, nevidíš ji a nevíš o tom. Závěrečná vize ohavnosti je jedna z posledních událostí doby konce, a také poslední šanci na spásu. A připrav se na to Oko, že to s tebou hluboce otřese, až konečně spatříš tu ohavnost na místě svatém, kterou nyní žel nevidíš a pro mocný klam ani vidět nemůžeš, a nejsi v tom sám. Když ohavnost v srdci zavětří, že by mohla být odhalena, začne útočit, lhát, špinit, pomlouvat, Boha upírat, zatracovat, satansky očerňovat..


]


Re: Rozuměj Danny (Skóre: 1)
Vložil: Akuzativ v Pátek, 15. květen 2026 @ 10:39:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Člověk čistého srdce uvidí Boha


]


Re: Rozuměj Danny (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pátek, 15. květen 2026 @ 13:06:08 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vůbec netuším, o čem to vlastně mluvíš.


]


Re: Rozuměj Danny (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Pátek, 15. květen 2026 @ 14:29:16 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
jen ho nech, ať se vymluví. doma to nemá, tak ať si tady uleví v těch přetlacích... :-))


]


Re: Rozuměj Danny (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Pátek, 15. květen 2026 @ 15:09:14 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
No právě proto, že to nevidíš Oko. Spatření stojící ohavnosti která zde již dávno je není v moci lidské. 
To ti Oko nemůže vysvětlit nikdo z lidí. Tak jako hříšník zaslepený hříchem nevidí své hříchy do okamžiku kdy sám sebe uvidí Božíma očima ve světle pravdy Ducha svatého, zrovna tak jsou mnozí křesťané po celé staletí zaslepení klamem ohavnost stojící na místě svatém. Ohavností kterou nevidí, nemohou ji vidět pro mocný klam kterým ohavnost působí. To se změní při seslání Ducha svatého na konci času při druhých Letnicích. Pak tu ohavnost ve světle pravdy Ducha svatého uvidí všichni. Pro některé však bude pozdě, nebudou mít v zásobě olej. 
Ohavnost stojící na místě svatém vidím od okamžiku, medjugorského zjevení. Je to jedna a ta samá bytost. Z pohledu klamu ve kterém působí je nepopsatelně překrásná a milá, z pohledu Ducha svatého je nesmírně ohavná a nebezpečná! Jako oklamaný jsem viděl krásu, a pak osvícený Bohem vidím duchovní skutečnost za vší tou klamavou krásou. 
Ta klamná krása je falešná svatost, vydávání se za někoho jiného, a nemusí to být jenom Marie, může to být Mohamed, Budha, Krišna atd. Je to ohavnost, duch zla který se snaží usadit v lidském srdci na místě Boha v chrámu těla, a bere na sebe tisíce klamných duchovních podob, samozřejmě krásných, milých a příjemných. 
Ohavnost není Bohem, proto nemůže usednout, může jenom stát, a to co stojí se dá vyhnat, přimět k útěku. Rozumět Božímu slovu je snadné pokud se čte v pravdě Ducha svatého, a rozpoznat ohavnost na místě svatém je také snadné ve světle Boží pravdy. Dnes je ohavnost v lidských srdcích prakticky všude, a brzy nastane okamžik všeobecného prozření, pozdní déšť, ve kterém každý sebe sama uvidí očima Boha.
Modlete se ať Vám Bůh otevře oči.


]


Re: Rozuměj Danny (Skóre: 1)
Vložil: oko v Sobota, 16. květen 2026 @ 09:09:15 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Kristova  matka je celá krásná - bez poskvrny hříchu - "ohavností"  ji tedy může nazvat jenom zlý duch a jeho přisluhovači. 



"Medjugorské zjevení" - katolická církev se dodnes k němu staví pořád rezervovaně - dodnes ho za místo zjevení Panny Marie neuznala. Medjugorie  je v souladu s katolickým učením prohlášena pouze za místo modlitby - nikoli za místo mariánského zjevení, jako třeba Lurdy, či Fatima. Církev nechává tuto záležitost stále otevřenou. Čas ukáže.

Je zcela na svobodě rozhodnutí každého katolíka, zda se vydat na pouť do Medjugorie či nikoli. S učením katolické církve toto nesouvisí naprosto nijak.

Osobně jsem se tam stavil asi třikrát - při cestě na dovolenou k moři. Nemám potřebu tam jezdit - vyhledávat snad jakési senzace. Máme spoustu vlastních míst mariánské úcty - třeba Svatý Hostýn.





]


Re: Rozuměj Danny (Skóre: 1)
Vložil: martino v Sobota, 16. květen 2026 @ 14:08:50 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
oko




"Medjugorské zjevení" - katolická církev se dodnes k němu staví pořád rezervovaně ....





martino




První uznání Medjugorje v "srdci" měl svatý Jan Pavel II. jak o tom svědčil v Medjugorji jeho přítel slovenský biskup ve Vatikánu Hnilica, který dosvědčil, že Jan Pavel II. přemýšlel jak dát zaznít svému hlasu pro Medjugorje, aby i poutníci do Medjugorje měli ovoce jubilejního  roku 2000 a vyřešil to opravdu v souladu s Boží vůlí, aby bylo Medjugorje sice ještě plně ne , církevně uznané, ale povýšené a tak vesnický kostel sv. Jakuba povýšil na poutní baziliku minor, aby všichni poutníci Svatého roku 2000 mohli získat plnomocné odpustky při pouti do Medjugorje. Po smrti sv. Jana Pavla II. papež Benedikt XVI. jmenoval mezinárodní komisi z řad kardinálů ohledně Medjugorje. S kladnými závěry se pak seznámil papež František, který následně posunul vnímání Medjugorje. V září 2024 schválil dokument, kterým Vatikán udělil tomuto bosenskému městu status nihil obstat. 
To znamená, že církev oficiálně povolila a podporuje veřejnou úctu a organizované poutě na toto místo, protože uznala jeho obrovské duchovní plody. Sám papež František v roce 2025 podpořil Medjugorje jako mezinárodní centrum spirituality.



Závěr: Vatikán se dosud nevyjádřil zda údajná zjevení jsou pravá, protože zjevení stále pokračují, ale vyjádřil se v tom, že je to místo modlitby, nesoucí duchovní plody. Medjuigoje získalo jméno "zpovědnice světa" protože je zde nejvíce svátostí smíření na světě. Já jezdím do Medjugorje od roku 1995 a mám tu potřebu stále. Proč? Protože když v roce 1981 PM přišla, oznámila " přišla jsem vás pozvat na obrácení" a tam jsem si uvědomil, že jsem sice katolík, ale ten který dosud nedal Boha na první místo ve svém životě a okamžitě jsem věděl, to se musí změnit. Ale šlo to pomalu, protože ten ZLÝ stále kladl před oči to a to a člověk pak upřednostňuje vše okolo s pocitem, že tak činí vlastně správně. Až mnohem později jsem zjistil, že i když člověk pospíchá a to oprávněně, že pokud před dnem nevloží do úst a do mysli modlitbu, stejně bude jeho den honička, únava a vzdálené duc*****. Ale sportovec také hned nemá svaly a duchovní život s Bohem je náročnější než vypěstovat na těle svaly. Jsem si jistý, že právě Matka Spasitele mě držela a podpírala ve věrnosti, vytrvalosti a jsem za to vděčný. A, že Panna Maria působí i na Hostýně nikdo nezpochybňuje, ale ona právě v Medjugorji řekla: Dokud sem přicházím, je to čas milosti. Až zjevení skončí budu zde přítomna jako na jiných místech svých zjevení. A proto tuto skutečnost je v Medjugorji proud milostí stále otevřen a stále přítomný. 



oko zde si můžeš poslechnout apoštolský list papeže Františka poutníkům do Medjugorje v roce 2024

https://medjugorje.cz/2024/08/01/poselstvi-papeze-frantiska-ucastnikum-festivalu-mladeze-v-medjugorii/




]


Re: Rozuměj Danny (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Sobota, 16. květen 2026 @ 16:13:22 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Maria je mrtvá, spí stejně jako kdysi Lazar před vzkříšením. Všechny zjevení Marie jsou satanský podvod. A všichni kdo věří ve zjevení "marie" se klaní modlám a jsou modláři. Již to klanění se modlám je přímým důkazem toho, že za mariánským zjevením stojí satan! 

Andělu světla není dovoleno představit se jménem "Já jsem Maria". Nikdy se tak žádné mariánské zjevení nepředstavilo. Představuje se jmény které jsou v přímé kolizi s Božím slovem jako třeba: Já jsem Neposkvrněném početí, Spoluvykupitelka, Spolutrpitelka, Matka Boha, Královna Míru.

Na stránkách WS Medjugorje jsou tisíce poselství od anděla světla, a ani v jednom se za desítky let tamní zjevení nepředstavilo jako "Maria"!


Zlým duchům Bůh nedovoluje představovat se jmény svatých! 

To lze snadno ověřit ve vyhledávači slov, po zadání slov "já jsem".
Anděl světla na sebe bere falešnou podobu Marie, a nechá na lidech aby ho za Marii prohlásili. Anděl světla pak podporuje modloslužbu u tzv. mariánských ctitelů. Pod negativním duchovním vlivem zjevení tzv. mariánští ctitelé praktikují modloslužbou, která modloslužbou zcela bezpochyby je. To je nezpochybnitelné. Podívejte se na poslední třetinu videa, hrozný soubor řk modlářských praktik!
K něčemu takovému by věrná Boží služebnice Maria nikdy nikoho nevedla ani nenabádala!



Filmové záběry v závěru tohoto videa jsou velmi pikantní.


]


Re: Rozuměj Danny (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Sobota, 16. květen 2026 @ 17:33:14 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Však on to pan sodofka vysvětlí,  jak to je a jak se mýlíš.
   A při té příležitostí ti vynadá.. :-)



]


Re: Rozuměj Danny (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Sobota, 16. květen 2026 @ 21:44:34 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
to víš, že mu to vysvětlím, páč ty nemůžeš, když tomu nerozumíš, prtajzlíku... :-))))


]


Re: Rozuměj Danny (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Sobota, 16. květen 2026 @ 21:43:33 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
leda tak ty seš mrtvej, nádutče obecnej !!! :-)))

copak jsi ještě od ježíše nečet, že bůh je bohem živých ???
copak jsi nečet, že mariin duch jásá v bohu, jejím spasiteli ???
a že "kdo slyší mé slovo a věří tomu, který mě poslal, má život věčný a neopodléhá soudu, ale přešel již ze smrti do života", natož ten, kdo věčný slovo, kerý je bůh, přijímá duchem, aby se v něm stalo tělem ???
to ještě tak málo věříš evangeliu, heretiku, že ti, kdo jsou ježíšovi, sou živí ???
tak to máš před sebou ještě krok uvěřit evangeliu, že "kdo věří v syna, má život věčný", natož ten, kerej ho přijímá, aby se v něm stal tělem, ty trdlo nepoučený...
vždyť tys ještě evidentně neuvěři v evangelium !!!
kdyžtak se zeptej eliáše a mojžíše, kerý sou v nebi a rozmlouvali s ježíšem, ještě než byl vzkříšenej... páč jejich bůh je bohem živých, a oni sou taky živý, ty věroučný nedochůdče...

kdybys naopak byl ježíšův učedník, pak bys marii blahoslavil, jak nám říká zjevení, a ctil, stejně jako ji ctil bůh, kerej se stal jejím synem, vymejšlivče svévolná... seš myslivec, kerej moc nemyslí...




]


Re: Rozuměj Danny (Skóre: 1)
Vložil: martino v Neděle, 17. květen 2026 @ 17:54:41 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Myslivec 







]


Hledej šmudlo (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Neděle, 17. květen 2026 @ 22:16:27 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jo, a napsali to někde v katolických samozdatech tištěných někde ve sklepě.

Tady si to najdi na těchto stránkách, máš tam všechna zdokumentovaná poselství. Zadej si do vyhledávače "Já jsem"

Zjevení v Medjugorje se představuje "Já jsem královna míru" a ne Maria. Tak se prober modláři.



]


Re: Hledej šmudlo (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Neděle, 17. květen 2026 @ 22:27:19 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Za 32 let zdokumentovaných medjugorských poselství se v níž jméno Maria nevyskytuje ani jednou!!!


Zadej si do vyhledávače slovo "Maria"


]


Re: Hledej šmudlo (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Pondělí, 18. květen 2026 @ 00:26:34 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
no to sou důkazy jak noha !!!! :-DDD

a víš, ty nevzdělanej myslivče, že katolíci vůbec nejsou vázaný nějakýma zjeveníma a klidně jim to může bejt putna??? ty seš evidentně víc věřící v ty zjevení než katolíci !! :-DDDD


]


Re: Hledej šmudlo (Skóre: 1)
Vložil: martino v Pondělí, 18. květen 2026 @ 11:04:23 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Myslivče dáváš odkaz na soukromé stránky. Oficiální stránky farnosti Medjugorje jsou zde:  https://medjugorje.com/


Ve všech spisech a výpovědí se uvádí toto: 26.6,1981  A tehdy se jí Mirjana zeptala, jak se jmenuje, na což Gospa odpověděla: „Já jsem Blahoslavená Panna Maria“. A později se ještě představila jako Královna míru.


Protože jsi méně inteligentní tak tě vyslal Satan pošťuchovat lidi. Ty ve své omezenosti intelektuální nerozlišuješ obsah poselství, které Panna Maria dává vždy na konci dialogu s vizionáři. Ona nejprve vede dialog a pak na rozloučenou dává poselství pro ostatní přítomné a věřící ve světě. Musíš pokud jdeš do diskuse být vybaven informacemi a ne jen jedovatými zuby. Pak ti hrozí, že si je vylámeš a nebudeš moc dále kousat ostatní a Satan ti nakope zadek, protože i pro něj již budeš nepoužitelný nádeník.


]


Re: Hledej šmudlo (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Pondělí, 18. květen 2026 @ 11:35:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Písmo nikdy nikde nepoužívá termín "Panna Maria",  nebo "Panna Marie".

Vždycky  pouze např.:  "jeho matka Marie",  nebo "Marie,  matka Ježíše",  apod.


Katolické vymyšlené tituly nepoužívá.
A už vůbec,  že by se Marie v kontaktu s lidmi představovala     "Já jsem Panna Maria".

Jedině,  že by to slovo "Panna" bylo její příjmení.  Což nebylo.

Vaši biskupi,  faráři,  kardinálové,  papeži  se běžně představují takto ?

    Volá Trump papeži do Vatikánu.  Papež se ozve :  "Tady panic Leon XIV,  dobrý den".
    Nebo oznámení v médiích :  "Zemřel panic Dominik Duka",    atd.

Je úplná zvrácenost představovat se sexuálním statusem.    Natož ještě vylhaným.



]


Re: Hledej šmudlo (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Pondělí, 18. květen 2026 @ 13:18:02 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
ale zo ví, ty neznalče písma a odpírači pravdy že je o matce boží v písmu jak její titul panna, tak i její jméno maria.
ale to bys musel znát písmo a ješte k tomu víc pravdu, ignorante. :-)))

a je to jeden z jejích titulů, stejně jako třeba ježíšův titul slunce spravedlnosti nebo třeba syn člověka, ty hotentote z uhelní sloje... :-)))

a sexuální konotace v tom může vidět jenom tělesnej, neduchovní člověk, kerej si třeba myslí, že bůh má levou a pravou stranu a a že sedí na dřevěným trůně, jako seš ty, uhlíři :-)))) protože seš prostě nepoučenej hotentot... :-))))


]


Re: Hledej šmudlo (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Pondělí, 18. květen 2026 @ 13:36:45 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Říká panic sodofka ..

Nikdy není o Marii v Bibli použitý titul "Panna Maria".
   Kdo zná Písmo,  tak to dobře ví.
   A Marie,  matka Ježíšova,   by se nikdy za žádné poklady světa nikomu nepředstavila "Já jsem Panna Maria".       
       To je vše.




]


Re: Hledej šmudlo (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Pondělí, 18. květen 2026 @ 13:38:44 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
ale je to v písmu, jenom ty ho neznáš, uhelnej jehovisto ....:-)))


]


Re: Hledej šmudlo (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Pondělí, 18. květen 2026 @ 14:07:10 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Pane sodofko,   vy jste farář ?  V celibátu ?
   A představujete se lidem  "Dobrý den,  tady panic sodofka" ?



]


Re: Hledej šmudlo (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Pondělí, 18. květen 2026 @ 14:22:35 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
a ty si myslíš, že pán bůh je jouda jako ty, že ji tak představuje on sám v písmu, ty malé nedomysle ??? :-))))

a ty si fakt myslíš, že biblický tituly sou na představování se na světskecj úřadech, jako kdyby měl podle tebe přijít třeba jan křtitel na matriku a říct: "dobrý den, já jsem předchůdce páně a eliáš, kerej měl přijít" ??? :-DDD
ty seš kominik !!! :-DDD


]


Nabíječ Martino (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Pondělí, 18. květen 2026 @ 14:34:22 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ty spisky samizdatové literatury z dob totality si pamatuji moc dobře. V každém se psalo něco jiného, a tamní biskup byl od začátku proti tomuto zjevení. Pubertální děti vypovídaly pokaždé jinak, a když jim pohrozil božím trestem, tak z nich vypadlo, že se na Podbrdo nešly modlit, ale šly si zakouřit. Taková byla tehdy jejich důvěryhodnost. 

„Já jsem Blahoslavená Panna Maria“ si vymysleli františkáni jako páku na všechny kritiky tohoto od počátku pochybného zjevení. Od začátku to byl charismatický františkánský komplot, který satan posléze využil a začal se skutečně zjevovat jako kralica mira.
A Medjugorje dnes? Zanedbané a neobdělané polnosti v okolí, a všude jenom nechutná komerce a obchůdky v každém "křesťanském" domě s modlářským zbožím.. Sodoma Gomora..
Medjugorje kdysi a dnes je sto a jedna, a i z toho je vidět jaký duch tam vládne.
Ale jinak fajne super krásné pocity, které jako droga působí na ctitele tamního zjevení, a oni se tam musí jezdit opakovaně nabíjet, což je i tvůj případ Martino.


]


Re: Rozuměj Danny (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Neděle, 17. květen 2026 @ 22:34:40 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)


Marie,  maminka Ježíše Krista,  by se v životě nepředstavila jako      "panna Maria".
    Takže to je evidentní lež a svod.




]


Re: Rozuměj Danny (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Neděle, 17. květen 2026 @ 23:47:42 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
To víš, že představila, když je Panna Maria.
Leda tak tvoje kecy jsou evidentní lež a svod, ťumprlíku... :-)))


]


Re: Rozuměj Danny (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Neděle, 17. květen 2026 @ 23:54:32 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

To vám věřím,  že vy se běžně představujete   "Dobrý den,  tady panic sodofka".    Třeba na úřadech.



]


Re: Rozuměj Danny (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Pondělí, 18. květen 2026 @ 00:01:18 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
já vím, že máš divnou víru, dík za potvrzení toho :-))))

kdybys znal bibli, šumáčku vyšumělá, věděl bys, že tak ji představuje samotná bible a je to jedej z jejích titulů, ťulildo titulovaná :-))))



]


Pro znalce bible (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Pondělí, 18. květen 2026 @ 00:33:47 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Blahoslavená mezi ženami, ne pannami. Ty jeden znalče..

A když už jsme u bible. Mariin duch jásal v Bohu mém spasiteli. Když ale prý byla počatá bez dědičného hříchu, tak žádného spasitele nepotřebovala.
A taky bible říká, že všichni zhřešili a jedinou výjimkou je Boží Syn. A kde se vzala tu se vzala ejhle je tu bezhříšná "Marie" ještě před příchodem bezhříšného Krista. Co na tom, že to odporuje bibli, z toho si přece ty nic neděláš, ty jeden "znalče".

Pro ten škraloup na mozku ti to hlava stejně nepobere. Katolický duch klamu mocně působí na mozek.


]


Re: Pro znalce bible (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Pondělí, 18. květen 2026 @ 00:39:28 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
já vím, že neznáš, bibli, jinak bys to věděl. ale že to nevíš, prokazuje, že bibli neznáš, nadutá kamizolko... :-DDD


a je srandovní, jak tady operuješ o nep. početí, ale vlastně vůbec nevíš, co to znamená. víš, že prázdnej sud nejvíc duní? a přesně tak teď duníš ty vlastní neznalostí a nadutostí, prostě jako prázdnej sud, tralaláčku... :-DDD


takže jo, máš už dva škraloupy: neznalost bible a netnalost katolickýho učení, kerý sice kritizuješ, ale vůbec ho neznáš, takže tady jen šaškovatíš ve svůj vlastní neprospěch, "znalče" :-DDDD




]


Re: Rozuměj Danny (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Pondělí, 18. květen 2026 @ 00:19:35 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
A narodila se celá svatá neposkvrněná, před vykoupená, bez dědičného hříchu, nesmrtelná. Zázračně porodila a zůstala pannou. Josef ji nikdy nepoznal, nikdy spolu nežili jako manželé a Ježíšovi bratři nebyli bratři ale bratranci, kteří se svou tetou Marií chodili jakoby byla jejich máma za Ježíšem aby Ho odvedli domů. A pak umřela neumřela, a byla vzatá do nebe, a stala se Matkou!! boha, spolu vykupitelkou a prostřednicí všech milostí. A od té doby se zjevuje a nechá se uctívat v sochách a obrazech a vůbec jí modloslužba nevadí. Představuje se pokaždé jinak a nikdy se nepředstaví jako "Maria". Vždy čeká na to až ji modláři dají jméno Maria. A nikdo ji nevidí krom několika jedinců, a šíří kolem sebe libé pocity stejné libé jako pocity při páchání hříchu. O tom jak dlouhé trvání mají její zázračné uzdravení se zarytě mlčí, protože se ví, že moc dlouhého trvání ne, a konec uzdravených bývá horší než jejich začátky. 
Její vyznavači k ní mantrují nekonečné modlitby aby ji ukecali k tomu aby se u drsňáka boha přimluvila, protože bez její přímluvy by ten necita nikomu nic nedal. 
Své vyznavače motivuje k ďábelskému úpisu duše aby se jí cele odevzdali se svým duchem, duší i tělem zásvětnými slovy, že si s nimi může nakládat jak chce. 
No prostě "Maria" jako vyšitá. Kdo by pochyboval o její pravosti, že. 
A zazvonil zvonec, a byl tam konec anděla světla převlečeného za Marii.
Již brzy.
Dobrou noc


]


Re: Rozuměj Danny (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Pondělí, 18. květen 2026 @ 03:24:22 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
ty už to nehul, už ti z toho zvoněj zvony v uších... :-DDD
píšeš nesmyly jak z opiovýho doupěte... :-DDD


]


Re: Rozuměj Danny (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Sobota, 16. květen 2026 @ 16:30:58 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Oko:
Kristova  matka je celá krásná - bez poskvrny hříchu - "ohavností"  ji tedy může nazvat jenom zlý duch a jeho přisluhovači. 

Myslivec
Maria je mrtvá Oko, čeká na vzkříšení.
Matka Krista by nikdy nepodporovala modloslužbu, uctívání soch, korunování a oblékání soch a obrazů, nepodporovala by klanění se sochám, nenechala by se prohlašovat za Matku!! Boha, za neposkvrněné početí, za spoluvykupitelku! Víš proč Oko?
Protože kdyby to podporovala, stálá by proti Bohu stejně jako satan!
To, že nějaké zjevení je krásné a úchvatné neznamená, že je to Maria. Satan se nebude zjevovat s rohy a kopytem! To, že tzv. mariánští ctitele páchají zcela zjevnou modloslužbu je přímým důkazem, že zjevující se duch je andělem světla, a není Maria.




]


Re: Rozuměj Danny (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Sobota, 16. květen 2026 @ 21:47:34 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
kdybys tak nekecal, kecko, katoliíci nekonaj modloslužbu, to jen nepoučený a zlý lid (páč nehledaj pravdu) je z toho falešně a zlovolně obviňujou...

(a ty fakt věříš, že satan má rohy a kopyto???) :-DDDD





]


Zkus Chocholouška prasklý cveku. :-))))) (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Neděle, 17. květen 2026 @ 14:35:16 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Katolicismus je jedna velká modloslužba, a čert s kopytem a rohy je produktem modlářských  katolických tradic. Zrovna tak jako oblečené a korunované sochy. Nebo jako ohavné vystavování a uctívání lidských ostatků. Nebo třeba Bohem zakázané zobrazování Boha, a klanění se takovému zobrazeni.
Tohle už jsi někde četl? Asi ne, římský katolicismus vymazal z desatera slova která sám Bůh napsal prstem do kamene. 

Nezobrazíš si Boha zpodobením ničeho, co je nahoře na nebi, dole na zemi nebo ve vodách pod zemí. Nebudeš se ničemu takovému klanět ani tomu sloužit. Já jsem Hospodin, tvůj Bůh, Bůh žárlivě milující . Stíhám vinu otců na synech do třetího i čtvrtého pokolení těch, kteří mě nenávidí, ale prokazuji milosrdenství tisícům pokolení těch, kteří mě milují a má přikázání zachovávají.

Proč tohle přikázání Boha zakazující modloslužbu katolíci z desatera vymazali, no naschvál, jestli pak na to přijdeš? A druhá otázka bude ještě těžší, proč je na konci řk devatera ten divný ocásek "aniž požádáš"?

To jsi nevěděl, že katolicismus je modloslužbou?? Máš modly přímo před očima v každém kostele, někdy se nosí v procesí, a ty tohle nevidíš. Divné. Vidět to a přitom nechtít vidět. 
Při přijímání máš pít a nepiješ. To ti taky pořád nedochází. 
Máš na mozku nějaký rozum zatemňující škraloup, a proto se asi furt směješ jako prasklý cvek. Porát kvoká, porát kvoká. Tak tvé komentáře vypadají, jako kvokání o ničem. Zkus Chocholouška.



]


Re: Zkus Chocholouška prasklý cveku. :-))))) (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Neděle, 17. květen 2026 @ 14:39:13 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
já vím, že tomu nerozumíš, buď máš špatný broky, nebo brokovnici, že naprosto míjíš terč, kamizolko !!! :-DDD


]


Re: Rozuměj Danny (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Neděle, 17. květen 2026 @ 22:26:45 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Za 32 let zdokumentovaných medjugorských poselství se v níž jméno Maria nevyskytuje ani jednou!!!


Zadej si do vyhledávače slovo "Maria"


]


Re: Rozuměj Danny (Skóre: 1)
Vložil: oko v Středa, 20. květen 2026 @ 08:19:36 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."
Myslivec
Maria je mrtvá Oko, čeká na vzkříšení.
"...


Náš Bůh není Bohem mrtvých, ale je Bohem živých. 
Skuteční křesťané mají přece věčný život a ti z nich (zemřelí smrtí těla) jsou už dneska spolu s Kristem v nebi.


(Žd 2,9 ...)
Avšak toho, který byl nakrátko postaven níže než andělé, Ježíše, vidíme pro utrpení smrti ověnčeného slávou a ctí; tak z milosti Boží za každého okusil smrti. Slušelo se totiž na toho, pro něhož je všechno a skrze něhož je všechno, když mnoho synů přivedl do slávy, aby skrze utrpení učinil dokonalým původce jejich záchrany. Neboť ten, který posvěcuje, i ti, kdo jsou posvěcováni, jsou všichni z jednoho. Z toho důvodu se nestydí nazývat je bratry, 
když říká: ‚ Budu zvěstovat tvé jméno svým bratřím, uprostřed shromáždění tě budu opěvovat.‘ A opět: ‚Já mu budu důvěřovat;‘ a opět: ‚Hle, já a děti, které mi dal Bůh.‘ Protože děti mají účast na krvi a těle, podobně i on se jich stal účastným, aby skrze smrt zahladil toho, kdo má vládu nad smrtí, totiž Ďábla, a osvobodil ty, kteří byli strachem ze smrti drženi po celý život v otroctví.  




]


Re: Rozuměj Danny (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Středa, 20. květen 2026 @ 08:24:49 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
židům:
"Vy stojíte před horou Siónem a městem Boha živého, nebeským Jeruzalémem, před nesčetným zástupem andělů a slavnostním shromážděním církve prvorozených, jejichž jména jsou zapsána v nebi, a před Bohem, soudcem všech, a před zesnulými spravedlivými, kteří již dosáhli cíle,"


]


Re: Rozuměj Danny (Skóre: 1)
Vložil: oko v Středa, 20. květen 2026 @ 18:42:47 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
(Žd 12,1 ...)

Proto i my, majíce kolem sebe tak veliký oblak svědků, odložme veškerou zátěž a hřích snadno nás ovíjející a s vytrvalostí běžme závod, který je před námi, upřeně hledíce k původci a dokonavateli víry Ježíši, který pro radost, která byla před ním, podstoupil kříž, pohrdnuv hanbou, a sedí po pravici Božího trůnu


]


Re: Rozuměj Danny (Skóre: 1)
Vložil: martino v Středa, 20. květen 2026 @ 10:48:23 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Myslivec












Ano cituješ z učení Satana. Ale věřící Církve vyznávají  závazné dogma, které v roce 1950 vyhlásil papež Pius XII. Svátek Nanebevzetí Panny Marie se slaví každoročně 15. srpna.





]


Re: Rozuměj Danny (Skóre: 1)
Vložil: Danny42 v Čtvrtek, 14. květen 2026 @ 05:27:20 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Myslivec



Za jak dlouhou dobu , jsi pochopil , že to učení řk o jejich eucharistii ( a jiné souvislé vèci , s tím spojené ) je omyl - blud? Brzo po tvém odchodu z ŘKC ? Nebo už i tehdy , kdy jsi byl ještě tam uvnitř této náb organizace? To co píšeš o znesvěcující ohavnosti , vidím jinak. 


]


Re: Rozuměj Danny (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Čtvrtek, 14. květen 2026 @ 09:43:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
nepochopil, páč proměnění chleba v tělo není blud, ale je to prava da zjevená a učiněná kristem, v kerou se věří už od počátku po celým širím křesťanským světě, ne jen u "katolíků", ale všude, kde byli apoštolové a hlásali pravdu evangelia. třeba u pravoslavnecjh a atak dál. takže ne, on nepochopil, on to přijal od podobně mylnejch a zaujatejch učitelů jako ty. pochopit je možný jen to, co skutečně je. ale proměnění není blud, takže ani nejde pochopit jako blud, ale jen si to usmyslet ve svý heretický palici pod vlivem druhejch, že prý to je blud. ale proměnění je počáteční křesťanská víra.
takže zases přiložil polínko, ty nezbedo... :-)))

https://granosalis.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=12409

Justin - 2. století:
"Jako slovem Božím náš Spasitel, Ježíš Kristus, dostal tělo a krev pro naše spasení, stejně tak i eucharistický pokrm se skrze řeč, která pochází od Něho, stal tělem a krví Ježíše Krista vtěleného. Tak jsme byli vyučeni..."

„Tedy tato oběť skrze jméno Ježíšovo, kte­rou Ježíš Kristus přikázal obětovat, totiž oběť Eucha­ristie chleba a kalicha, je obětována na všech místech země. A Bůh ji přijímá ... Eucharistie, konaná posvěcenými osobami, je jediná, dokonalá oběť, a Bůh v ní má zalíbení."

Cyprián - 3. století:
"Neboť Kristus řekl, že kdo bude požívat jeho chléb, bude žít věčně. Z toho je jasné, že bude žít ten, kdo přijímá Eucharistii, aby byl s ním spojen..."

Ambrož - 4 století:
"Snad řekneš: Můj chléb je obyčejný. Avšak to je chléb před svátostnými slovy. Jakmile dojde k posvěcení, stává se z chleba tělo Kristovo. Toto tedy připojme. Jak se může stát tělem Kristovým to, co je chlebem? Posvěcením. Posvěcení - jakými slovy a slovy koho? Pána Ježíše."

"Ve svátosti Eucharistie je Kristus, poněvadž je to Kristovo tělo. Není to tedy obyčejný pokrm, ale pokrm duchovní. Proto také Apoštol říká o předobrazu: „Naši otcové jedli duchovní pokrm a pili duchovní nápoj" (1K 10,3n). Boží tělo je totiž duchovním tělem."

Cyril Jeruzalémský - 4. století:
"Chléb a víno určené k eucharistii před svatým vzýváním uctívané Trojice bylo prostým chlebem a obyčejným vínem. Po vzývání se však chléb stává Kristovým tělem a víno Kristovou Krví. "

"...eucharistický chléb po vzývání Ducha svatého není už prostým chlebem, ale Kristovým tělem..."






]


Re: Rozuměj Danny (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pátek, 15. květen 2026 @ 13:10:52 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."..eucharistický chléb po vzývání Ducha svatého (člověkem, posvěceným k této službě církve)  není už prostým chlebem, ale Kristovým tělem...""...



A toto je ta skutečná křesťanská víra  - víra i celé katolické církve.


]


Re: Rozuměj Danny (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Pátek, 15. květen 2026 @ 14:46:01 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
všech, kerý stojí na apoštolech...
takový poklady tady na granu máte !!!


]


Re: a) (Skóre: 1)
Vložil: Akuzativ v Středa, 13. květen 2026 @ 19:50:30 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Danny
Nebudeš-li jist….. nevejdeš do království


]


Re: a) (Skóre: 1)
Vložil: martino v Středa, 13. květen 2026 @ 20:02:36 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
D42





Ahoj Myslivče
A kdy ty jsi rozpoznal , že to učení řk , o proměňování ( viz transsubstanciace a další témata) , je falešné?





martino





Myslivec nic nerozpoznal, to mu nakukal Satan a on to přijal. 

https://www.youtube.com/watch?v=3ronhYKhfN0








]


Re: a)b)c)d) (Skóre: 1)
Vložil: Akuzativ v Středa, 13. květen 2026 @ 20:48:56 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nejde o opakování oběti Krista, ale zpřítomnění oběti



]


Re: a)b)c)d) (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Středa, 13. květen 2026 @ 23:50:24 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nejde o oběť Krista vůbec, jde o ohavnou modloslužbu, falešnou církev, falešné křesťany a nekřesťanským náboženstvím vymyté mozky od dětství.


]


Re: a)b)c)d) (Skóre: 1)
Vložil: Akuzativ v Čtvrtek, 14. květen 2026 @ 08:45:13 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nezaleží na tom, co ti říká člověk, kazatel
Vycházím z toho, co říká Ježíš
To je napsáno v Bibli a Bible je slovo živého Boha

Takže věřím Bohu


]


Re: a)b)c)d) (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Čtvrtek, 14. květen 2026 @ 09:57:38 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
jde o oběť krista, slintale jedna vymejšlivá a neposlušná slova páně i slova církve:

"Já jsem ten chléb živý, který sestoupil z nebe; kdo jí z toho chleba, živ bude na věky. A chléb, který já dám, je mé tělo, obětované za život světa." J 6:51

"Pak vzal chléb, vzdal díky, lámal a dával jim se slovy: "Toto je mé tělo, které se za vás vydává. To čiňte na mou památku."" LK 22:19
"A právě tak, když bylo po večeři, vzal kalich a řekl: "Tento kalich je nová smlouva zpečetěná mou krví, která se za vás prolévá."" LK 22:20


- tohle sou slova páně, nad kerý ty se ve svý zpupnosti povyšuješ, amatére... :-)))

v chlebu a vínu při večeři páně se nepodává jiný tělo a jiná krev než obětovaný. pavel to píše jasně, vymejšlivče:

"Kdo jí a pije a nerozpoznává, že jde o tělo Páně, jí a pije sám sobě odsouzení."

o jaký jiný tělo a o jakou jinou krev by mělo jít, než o tělo a krev obětované ???
sám pán to říká, sám myslivec to popírá, srandisto... :-)))

fujky fujky za tvý heretický hnůjky ..... :-)))

evidentně máš "nekřesťanským náboženstvím vymyté mozky"... :-)))










]


Re: a)b)c)d) (Skóre: 1)
Vložil: martino v Sobota, 16. květen 2026 @ 14:10:24 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Myslivec






]


Martino kámoš se zlými duchy (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Neděle, 17. květen 2026 @ 14:49:26 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Akuzativ, Sodofka a Martino. Tři modláři, tři největší zlovolníci, tři falešní křesťané. Že jsem vás ale rychle sehnal do houfu. Vaše slova jsou jenom výkřiky zoufalství, a žel také projevem zlého ducha který ve vás působí.

Obzvláště pikantní z této trojice je zloduch Martino kámoš se zlými duchy.







]


Re: Martino kámoš se zlými duchy (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Neděle, 17. květen 2026 @ 14:54:55 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
myslivec, kerej štěká, nekouše :-))))
páč je úplně bezzubej !!! :-DDDD


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Danny42 v Úterý, 12. květen 2026 @ 08:13:48 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Současní řk a ti co odešli z ŘKC ( i když učení řk je i takové ,že odejít od nich není možné) , tedy ti post -řk , ...vy se zde stále požíráte ,a tepete. Děs. Toto jsem nikdy ,nikde nezažil . Jo , lidé někteří odešli z nějakého křesťanského sboru-církve , ale toto , co je tady , to nikdy nebylo potřeba. 



Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Úterý, 12. květen 2026 @ 08:41:51 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
však k tomu taky přikládáš polínka... :-))


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Danny42 v Středa, 13. květen 2026 @ 08:15:25 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Mno..., podle toho , kdo a jak chápe ty polínka. Za mě to nejsou polínka , ale z pohledu mého a i jiných ,dalších křesťanů (mnohých) , je to hlavně ,příkladně ,upozorňování na bludy či falešné učiva , uvnitř ŘKC . To že si tady někteří současní a post-řk , dávají vzájemně zabrat , to je věc jejich. Jo , pravda, mě by se to nemuselo týkat , nikdy jsem nebyl řk. 


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Středa, 13. květen 2026 @ 14:00:23 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
ale ty neupozorňuješ na bludy řkc, ty tady naopak hlásáš tvý bludy o řkc. a ikdyž ti to někdo jasně vysvětlí, že řkc učí něco jinýho, než tady trousíš, tak je stejně hlásáš dál, tak ze sebe nedělej nevlíňátko, ju? :-)))


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Danny42 v Čtvrtek, 14. květen 2026 @ 15:18:52 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Sodofka


Nikdy jsem nebyl a nejsem neviňátko.  Ty kecy si nech pro jiné seminaristy nebo novokněze. Vaše pro-řk vysvětlování , vaše pro-řk argumenty , to si můžete omílat milionkrát. Nezdílím vaše "argumenty" tendenční a nebudu zdílet. To že se snažíš hrát i na emoce-city-pocity, a hraješ si na morálního držitele , vašich jakoby nábožných "pravd" ( tedy jakoby "pravdy" vaší komunity velké - ŘKC), to zkoušet můžeš , ale nemá to u mě účinek. Stejnè jako se snaží Martino , s tím jeho úvazkem a tlačenkou. Vaše pofidérní ,nábožné , jakoby "pravdy" , jsou v určité míře , jen bludy , převlečené , za ty vaše ( jakoby) pravdy. Takových nábož komunit , je více , co takto hrají , na jejich jakoby "pravdy". Ve výsledku jen století a století bludů . Ano , učíte samozřejmě i mnohé biblické pravdy , to je fakt , ale učíte i falza a nesmysly. Ve vaší nábož komunitě , je mnoho opravdových křesťanů. To je také fakt. Sám to vím. Proč tam jsou , to je na delší debaty. Mnozí z rodinné tradice , kvůli přátelům , jiní opravdu věří vašemu nábož systému ,atd atd. Mnozí post-řk , si také stále drží v sobě , ty úvazky z vašeho systému. Nic nového. Na mě Sodofko nezkoušej hrátky na city ,atd. 


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Čtvrtek, 14. květen 2026 @ 15:44:41 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
a kde jakože hraju na city??? nikde, zase si vymejšlíš, tak jako o katolický církvi nebo třeba o katolickým křtu, o kerým kt. c. učí úplně něco jinýho, než ty jí i přes vysvětlení druhejch pořád svéhlavě a zlovolně podsouváš. tak si nehrej na neviňátko... kdyby tě hnalo úsilí po pavdě, zjistíš si, jak to v kat. c. s tím křtem je, obnzvlášť když ti to tady katolíci vysvětlujou. ale pokud i přesto a navzdory pravdě tvrdíš tvrdošíjně a zaujatě pořád to samý, co vlbec není pravda, pak to o tobě vypovídá hodně, ty "hro na city".... a pak to svádíš na druhý. kdo touží po pravdě, drží se jí. kdo touží podsouvat a ořerňovat, odmítá ji....


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: martino v Pátek, 15. květen 2026 @ 10:51:42 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
D42





. Stejnè jako se snaží Martino , s tím jeho úvazkem a tlačenkou. Vaše pofidérní ,nábožné , jakoby "pravdy" , jsou v určité míře , jen bludy , převlečené , za ty vaše ( jakoby) pravdy....





martino




Už jsi zase v křeči, už tě to zase chytá. S touto  tvou magořinou ti to nevychází. Chováš se jako dítě na pískovišti. Vřískáš, pískáš vždy, když ti napíši základní parvu. Křest v ŘKC je svátost nesmazatelná, nezrušitelná, protože je to Boží pečeť. Bůh sám ručí, že je to pravé naroubování ratolesti na kmen, kterým je sám Kristus. Neznáš Písmo sv. kdy nás Ježíš ujišťuje já jsem vinný kmen a vy ratolesti. Můj Otec je sadař a čistí každou ratolest a suché odstraňuje, aby byli vhozeny do ohně. Své sektářské a satanské alibismy, že Boží pečeť zrušíš jen tím, že řekneš já nejsem a nechci být katolíkem, ale sektářem, pak veřejně vzdoruješ Boží lásce, která ti darovala milost být pravým a živým křesťanem. Samozřejmě na své pády máš právo, já ti je nevyčítám, jen tě opakovaně upozorňuji že s Bohem se nežertuje, na Boha nemůžeš plivat a urážet jeho svatost, jakoby jsi nevěděl, že Církev je Boží Tělo jak konstatuje Písmo. Mluv si co chceš, piš si co chceš, ale pokud nejsi buran nebo Satanista , přestaň si "ústa" vyplachovat nepravdou, lží a manipulací o ŘKC a věřících. Nevíš, že na sebe svoláváš Boží spravedlnost? Nepochopil jsi dosud jak  je Bůh Milosrdný, a čeká, kdy konečně si uvědomíš, že když nechceš být součástí jeho Církve můžeš, ale pak se ptám, proč zde stále používáš svůj sračkomet, abys ostatní zneuctil, pomluvil a vysmíval se pravé svaté ŘKC. 


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Danny42 v Sobota, 16. květen 2026 @ 06:43:50 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Martino


Ty jsi , při svém věku , stále nepobral , že to tvoje náboženství ( římsko-katolické ..., se všemi náležitostmi , viz tradice vaše , vaše výklady Písma , vaše různá učiva , atd), je jen tvoje náboženství ( plus samozřejmě miliónů dalších řk , ...ovšem z těch dalších miliónů řk ,  jen někteří věří všemu tomu , co jde z vašeho učitelského úřadu- viz Vatikán a spojené nádoby) , a veškeré tvoje úvahy , názory , výkřiky , jsou čistě jen projev, tvého náboženského přesvědčení ,.... jen tvého opakuji. Tedy tvoje náboženské , i jakoby srceryvné proslovy , poplatné římskému katolicismu , si drž jak chceš , ale netlač to jiným , když už napřed víš , že milióny křesťanů ( ne-římsko-katolických) , tvé názory nezdílí , a právě naopak , je berou jako falzum . Přesně to ,se příkladně týká, té vaší tzv "svátosti křtu" mimin ( jo i dospělích , ale  u vás hlavně mimin). Dokážeš ve svém náboženském uvažování , pobrat , že to je jen a jen vaše ( ŘKC) učivo (tedy o té vaší tzv svátosti křtu a když se to napíše trochu podivně ...., tak dle vašeho učení , i o "výrobě" katolíků......, jo mnohých vašich řk se to může dotknout , ale je to realita staletá..., máte na to své řk nábož dedukce) , a milióny jiných křesťanů tomu jednoznačně nevěří a mají samozřejmě důvody , a zcela jasné.Zatím je znát , že jsi natolik semletý vaším řk náboženstvím , plus máš i navíc , své mnohé soukromé výkřiky nábožné , které ani jiní řk nemají. Tudíž Martino , asi takto : Je už dlouhodobě svoboda vyznání víry. Žádná rekatolizace hochu , už se vzpamatuj. Milióny ne-římsko-katolických křesťanů , mělo a má stále , zcela jiné pohledy na křesťanskou víru , a výklady Písma , křesťanský život , atd , než vy. Milióny křesťanů , mělo a má i velmi negativní zkušenosti , z vaší ŘKC .Je známo dobře proč. A já má svobodu projevu . Tak jako jiní. Tak jako poukazuju na falza v Hnutí víry , u adventistù , u mormonů , kristadelfiánů , Svědků Jehovových , a mnohých dalších , .... tak i u vás ( v ŘKC ) jsou falza...,staletí.


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Sobota, 16. květen 2026 @ 08:49:54 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..." ... to tvoje náboženství ( římsko-katolické ..., se všemi náležitostmi , viz tradice vaše , vaše výklady Písma , vaše různá učiva , atd), je jen tvoje náboženství ( plus samozřejmě miliónů dalších řk , ...ovšem z těch dalších miliónů řk ,  jen někteří věří všemu tomu , co jde z vašeho učitelského úřadu- viz Vatikán a spojené nádoby) , a veškeré tvoje úvahy , názory , výkřiky , jsou čistě jen projev, tvého náboženského přesvědčení ,.... jen tvého opakuji."...


Danny,

Církev Kristova trvá už dva tisíce let - je tedy pochopitelné, že už má jakousi svoji dávnou tradici - na rozdíl od těch dnešních různých  "rychlokvašek" - prý "jediných pravých církví s původním učením", které docela prokazatelně vznikly relativně nedávno a tváři se přitom jako "pokračovatelé" Kristova odkazu.. 

Ale  my, katolíci, hlásáme skutečné evangelium - nezměněné po celé dva tisíce let - ať je to vhod, či nevhod

Máš - li tedy dojem, že tímto někdo na tebe "tlačí", nebudeme to ani tak přímo my, ale bude to možná spíš tvoje vlastní svědomí, které se ti takto ozývá nepříjemným způsobem. Protože vlastní svědomí jen těžko ošálíš a ono alespoň tuší, u koho je pravda..

Římská církevní obec je zde prokazatelně historicky už od apoštolů Petra a Pavla. Trvá nezměněná až dodnes a učí pořád to samé. Má právo takto učit - právo dané od Krista  - právo plynoucí z moci a z darů Ducha svatého. 
Tedy - Učitelský úřad Petrova stolce.





]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: martino v Sobota, 16. květen 2026 @ 13:21:27 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
D42






]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: JirkaB v Sobota, 16. květen 2026 @ 13:27:43 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Martino, nezlob se, ale evangelia v tuto chvíli neznáš ty. Přečti si výklad Pána Ježíše. Ten sám vysvětluje co je pole. nikde ani čárka o tom, že pole je církev. 
Ale tvůj výklad je velmi rozšířený. Netuším proč, proč lidé čtou že pole je církev, když Pán řekl něco jiného.  Myslel jsem že jde o lutherský výklad, od něj jej znám, ale že si to donesl z ŘKC, to jsem netušil. 


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: martino v Neděle, 17. květen 2026 @ 17:44:23 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
JirkaB




Martino, nezlob se, ale evangelia v tuto chvíli neznáš ty. Přečti si výklad Pána Ježíše. Ten sám vysvětluje co je pole. nikde ani čárka o tom, že pole je církev. 
Ale tvůj výklad je velmi rozšířený. Netuším proč, proč lidé čtou že pole je církev, když Pán řekl něco jiného. 






martino


Jirko píšeš, že netušíš, proč jsem tak psal. Asi proto, že neznáš jak podrobně tak povrchně předmět zvaný Patristika, což je obor zabývající se výkladem Písma prvního století a dále, tedy nauky církevních otců. 

V biblických textech nenajdeme konkrétní moment, kdy by se apoštolové přímo zeptali „Pane, co je církev?“, protože ta ještě nebyla a vznikla aý sesláním Ducha Svatého a pokřtěním 3000 lidí a Ježíš jim dal podobenství, abychom my pochopili, protože jak konstatuje mluvil k nim jen v podobenstvích. V evangeliích však Ježíš podstatu církve vysvětluje např. jako Boží království a samotný pojem církev řecky ekklésía , je Boží království, Církev. Atd. Kolik máme výrazů ohledně mše svaté během dějin? Lámání chleba, večeře Páně, eucharistická slavnost apd. ale stále mluvíme celé křesťanské dějiny o jedné a samé věci. 




  • 36 [biblenet.cz]Potom opustil zástupy a vešel do domu. Učedníci za ním přišli a řekli mu: „Vylož nám to podobenství o pleveli na poli!“
  • 37 [biblenet.cz]On jim odpověděl: „Rozsévač, který rozsívá dobré semeno, je Syn člověka
  • 38 [biblenet.cz]a pole je tento svět. Dobré semeno, to jsou synové království, plevel jsou synové toho zlého;
  • 39 [biblenet.cz]nepřítel, který jej nasel, je ďábel. Žeň je skonání věku a ženci jsou andělé.
  • 40 [biblenet.cz]Tak jako se tedy sbírá plevel a pálí ohněm, tak bude i při skonání věku.
  • 41 [biblenet.cz]Syn člověka pošle své anděly, ti vyberou z jeho království každé pohoršení a každého, kdo se dopouští nepravosti,
  • 42 [biblenet.cz]a hodí je do ohnivé pece; tam bude pláč a skřípění zubů.
  • 43 [biblenet.cz]Tehdy spravedliví zazáří jako slunce v království svého Otce. Kdo má uši, slyš!“
  • 44 [biblenet.cz]„Království nebeské je jako poklad ukrytý v poli, který někdo najde a skryje; z radosti nad tím jde, prodá všecko, co má, a koupí to pole.
  • 45 [biblenet.cz]Anebo je království nebeské, jako když obchodník, který kupuje krásné perly,
  • 46 [biblenet.cz]objeví jednu drahocennou perlu; jde, prodá všecko, co má, a koupí ji.
  • 47 [biblenet.cz]Anebo je království nebeské jako síť, která se spustí do moře a zahrne všecko možné;
  • 48 [biblenet.cz]když je plná, vytáhnou ji na břeh, sednou, a co je dobré, vybírají do nádob, co je špatné, vyhazují ven.
  • 49 [biblenet.cz]Tak bude i při skonání věku: vyjdou andělé, oddělí zlé od spravedlivých
  • 50 [biblenet.cz]a hodí je do ohnivé pece; tam bude pláč a skřípění zubů.“
  • 51 [biblenet.cz]„Pochopili jste to všecko?“ Odpověděli: „Ano.“


Jirko, pochopil jsi to, že Církev je součást Božího království a že toto království je Kristus? A co se píše v Písmu? Že Kristus je Tělo Církve a že to Tělo Je Kristus je tedy potvrzeno, a že Kristovo království je Kristus nám zase potvrzuje Písmo. Když Ježíš odpovídá farizeům, kdy to nebeské království přijde, tak co odpovídá Ježíš? "Vždyť království Boží je mezi vámi!“


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: martino v Středa, 13. květen 2026 @ 19:25:45 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
D42







]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Danny42 v Čtvrtek, 14. květen 2026 @ 08:13:33 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Martino


Znal jsem chlapíka , který říkal často : ,, Jo ,já jsem katolík ,byl jsem jako mimino pokřtěný v kostele katolickém. Také jsem chodil ministrovat. Ale na nějakého Boha nevěřím , to je blbost pro hloupé lidi". Tento chlapík , by byl tvůj kolega , Martino. S tímto by jsi si rozuměl.


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Čtvrtek, 14. květen 2026 @ 10:00:00 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
vidíš, tisíckrát ti to tady bylo vysvětlený, jak to je (a je to jinak, než tu porád podsouváš katoiíkům), a stejně pořád máš potřebu přikládádat znovu a znovu to samý polínko, i když ti to bylo jasně vysvětlený. nestydíš se ani trochu??? nejni ti hanba ??? pravda a úcta k ní ti jako "kristovci" nic neříká ????


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: martino v Čtvrtek, 14. květen 2026 @ 10:28:45 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
D42






]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Danny42 v Pondělí, 18. květen 2026 @ 08:13:45 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Martino


Tobě už i základní logika chybí. Když jsem u vás nikdy nebyl , nevěřil jsem nikdy ŘKC , nechodil jsem nikdy na mše a jiné vaše aktivity , . . tak jak bych mohl dezertovat nebo odejít? Tobě to ujíždí fest.


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: martino v Pondělí, 18. květen 2026 @ 10:43:21 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
D42






Tobě už i základní logika chybí. Když jsem u vás nikdy nebyl , nevěřil jsem nikdy ŘKC , nechodil jsem nikdy na mše a jiné vaše aktivity , . . tak jak bych mohl dezertovat nebo odejít? Tobě to ujíždí fest.





martino




A to nám sděluješ co? Že jsi nikdy v Boha nevěřil? Tak proč jsi zde opakovaně popisoval svou náboženskou turistiku jen proto, aby jsi se vyhnul obloukem ŘKC, kde tě nechali rodiče pokřtít. Jak jsem z tvých textů porozuměl v Boha věříš, ale nevěříš v jeho Církev. Tedy něco co je dnes po lidi "populární" Bůh ano, Církev NE. Takže pokud v Boha věříš a odmítáš být součástí ŘKC jediné pravé a svaté Boží Církve, Kristem založené, pak máš prostě smůlu a jdi si světem jak chceš. Ale pokud kdykoliv zde budeš chrlit špínu a pomluvu na ŘKC, vždy ti dám diskusně přes hubu, protože ty jsi nejen nevděčný Bohu, že jsi byl jako ratolest naroubován svátostí křtu na kmen, kterým je Kristus, ale ty jsi ještě navíc nevychovaný buran, který neví jak se společensky chovat k cizímu člověku. Rodiče tě nejen nevychovali ve víře, ale ani ti nedali základy slušnosti a etiky chování ve společnosti. Zamysli se někdy sám nad sebou. Myslím, že nebudeš tak prohnilý jako tví kámoši Cizinec a Myslivec. Každý z nich má už u Satana svoji židličku, takové malé štokrle. 


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Danny42 v Neděle, 31. květen 2026 @ 11:47:16 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jen jeden odkaz ( z mnoha jiných dalších ,nejen na YouTube ,ale i na mnohých jiných místech netu ). Je mě naprosto jasné ,že ti ,co mají silný úvazek na ŘKC ,tak stejně dál půjdou ve své nábožnosti .Ta država je totiž velmi silná.

Každý jak sám chce .Ano tu svobodu má každý. Ovšem je mnoho lidiček ,co pevně věří něčemu kvanta let ,a myslí si i ,že mají svobodu a jako jediní pravdu ( ve smyslu bibl učení ), ale přitom žijí mnoho let v bludech.



https://m.youtube.com/watch?v=l2zcenb9KdU 





]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Pondělí, 01. červen 2026 @ 10:04:54 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
"tak stejně dál půjdou ve své nábožnosti .Ta država je totiž velmi silná.
Ovšem je mnoho lidiček ,co pevně věří něčemu kvanta let, ale přitom žijí mnoho let v bludech."

- to ses hezky vystih, to zas, jo, to se cení, ty "državo" ... :-))))


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Danny42 v Pondělí, 01. červen 2026 @ 18:34:10 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ten muž , co mluví na tom videu , také býval římským katolíkem ( i jeho rodina byla , a někteří od něj z rodiny , jsou stále v této náboženské společnosti ). A tento muž vysvětluje , proč už není v ŘKC ,a kdy odešel . A mluví velmi otevřeně a férově.


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Pondělí, 01. červen 2026 @ 19:06:31 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
já nereaguju na ždáný video, já reaguju na tvý tendenční slova, kerý sou úplně mimo realitu... tož tak.


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Danny42 v Pondělí, 01. červen 2026 @ 05:30:25 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Martino


Mě tvoje náboženská společnost ,nijak zvlášť nezajímala , a tak nebyl důvod ,abych se jí vyhýbal obloukem. Stejně tak mě třeba nezajímali mormoni ,aj.


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Danny42 v Pondělí, 01. červen 2026 @ 08:16:03 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Martino


Někteří katolíci tvrdí ,že své náboženství nikomu netlačili. A jo ,u mnohých tomu tak je ,nechávají si své náboženství pro sebe . Potom jsou jiní ,kteří jsou silněji semletí římským katolicismem ,a ti tlačí jiným dost . Potom není divu ,že i mnozí ateisti ,tyto lidi vidí podobné Svědkům Jehovovým 


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Danny42 v Úterý, 02. červen 2026 @ 08:14:22 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Martno


Běž na stránky ČCE , nebo ECM , nebo JB ,a tam můżeš v komentáŕích , proogovat svou ŘKC. A vyzvedni i Vatikán a vašeho papu. 


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Akuzativ v Úterý, 02. červen 2026 @ 09:17:05 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Danny
Jak propagovat?
Jde přece o učení, které pro svou církev stanovil Pán Ježíš
Tu církev založil Ježíš



]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Danny42 v Úterý, 02. červen 2026 @ 16:26:48 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Akuativ

Ajajaj. Osoba určitého náboženství ,a určitého charakteru ,se opět ozvala . Akuzativ , po zkušenostech , s vaším charakterem , jsem vám už několikrát dal najevo , že si nepřeju , aby jste reagovala na mé texty . Ano , také jsem psal , že nejlépe bude vaši ( blíže neurčenou , inertní , atd) osobu , ignorovat. Ovšem tento váš , již klasický, pro-římsko-katolický text , s uvázaností na vaši big společnost , kterou dokonce nazýváte , jedinou pravou Církví , Krista Ježíše ( opak je pravdou , jen máte staletí bludů , náboženské pýchy ,atd ), mě tedy trochu navedl , k tomuto : ,, Akuzativ , osobo neurčitá , zkuste toto. Někdy se zaregistrujte , na nějaký český , slovenský , ukrajinský , ruský , aj , pravoslavný web . Vyhledejte si některé články , na téma Vatikán , Římský papež , a podobné. Potom tam v komentářích , můžete pravoslavným podbízet , a argumentovat , tím ,,Petros" a skálou a jinými , pro řk tlačivy. A můžete tam i zdůraznit , že pravoslavní , z vašeho hlediska, toho pána , na tzv "stolci" , potŕebují.


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Danny42 v Čtvrtek, 04. červen 2026 @ 22:53:58 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Akuzativ


Osobo , vy někteří řk ,se zde obecně tváříte , a někdy někteří i tak píšete vehementě, že určitě svoje náboženství a speciální řk učiva ( viz již kvanta let , určitá učení ŘKC ), nikomu netlačíte a nevnucujete. A před chvílí jsem četl text , od osoby Akuzativ , která ve svém textu , tlačila Willymu ( který není řk) , toho pána ve Vatikánu ( samozřejmě...,papeže). A od vás , je často ,ta tlačenka , tohoto typu , tedy pro-Vatikán a pro-papu. Nějaké sevření tímto , v tom to asi bude.


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: martino v Úterý, 12. květen 2026 @ 17:23:15 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
D42 je dobře že se přiznáváš, že na tom máš svůj hřích. 


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: martino v Sobota, 16. květen 2026 @ 11:00:12 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
D42





Současní řk a ti co odešli z ŘKC ( i když učení řk je i takové ,že odejít od nich není možné)





martino




Zase píšeš blbosti. Jak není možné odejít. MYslivec, Cizinec, brusle,a další včetně tebe odešli. Já nikdy nikde nepsal, že nelze z ŘKC odejít. Ale vždy jsem tvrdil, že na věky zůstaneš na základě svátosti křtu katolíkem. Pokud máš rodinu a děti a najdeš si jinou ženu, tak jako odpadlíci si našli své sekty, stejně na věky tvé děti budou tvými a nikoliv toho pána, který by přišel po tobě. Vždy b udeš geneticky spojen s vlastním dítětem i kdybys odešel od rodiny až nakonec světa. 


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Neděle, 17. květen 2026 @ 10:13:38 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

O této dědičné vině, smyté ve křtu, píše apoštol Petr: 

(1 Pt 1,18)
Víte, že ze svého marného způsobu života, zděděného po otcích, jste byli vykoupeni ne pomíjejícími věcmi, stříbrem nebo zlatem, nýbrž drahou krví Krista jako beránka bez vady a bez poskvrny. 


  Ahoj Stando.

  Ty jsi po svém otci zdědil marný způsob života?

  Toník





Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Neděle, 17. květen 2026 @ 12:22:43 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
ne, on po svým praotci zdědil smrt a náklonnost ke zlýmu, ty neznalče nepoučená:

"A jako vešla do světa smrt skrze člověka, tak i zmrtvýchvstání:
 jako v Adamovi všichni umírají, tak v Kristu všichni dojdou života."

" celý svět je pod mocí Zlého"
"Proto se zjevil Syn Boží, aby zmařil činy ďáblovy."




]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Neděle, 17. květen 2026 @ 12:32:13 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
a tady to máš ještě jasnějc, neznalče písma. kdybys byl dřív katolíkem a znal její nauku, jak se tady často chlubíš, jen abys mohl katolíky pomlouvat, tak bys to věděl, ale zřejmě to vůbec nevíš, ani z pouhýho písma:

"Skrze jednoho člověka totiž vešel do světa hřích a skrze hřích smrt; a tak smrt zasáhla všechny, protože všichni zhřešili.
 Hřích byl ve světě už před zákonem, ač se hřích nezapočítává, pokud není zákon.
 Smrt však vládla od Adama až po Mojžíše i nad těmi, kdo hřešili jiným způsobem než Adam. On je protějšek toho, který měl přijít.
 S milostí tomu však není tak jako s proviněním. Proviněním toho jediného, totiž Adama, mnozí propadli smrti; oč spíše zahrnula mnohé Boží milost, milost darovaná v jediném člověku, Ježíši Kristu.
 A s darem milosti tomu není jako s následky toho, že jeden zhřešil. Soud nad jedním proviněním vedl k odsouzení, kdežto milost po mnohých proviněních vede k ospravedlnění.
 Jestliže proviněním Adamovým smrt se zmocnila vlády skrze jednoho člověka, tím spíše ti, kteří přijímají hojnost milosti a darované spravedlnosti, budou vládnout v životě věčném skrze jednoho jediného, Ježíše Krista."

a taky jan ti k tomu něco píše:
"Kdo věří v Syna, má život věčný. Kdo Syna odmítá, neuzří život, ale hněv Boží na něm zůstává."





]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Neděle, 17. květen 2026 @ 12:54:36 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

No vidíte to pane Tolstoji

Pán Ježíš je člověk - počátek nového rodu lidí zrozených z Boha.   Analogie k Adamovi.



]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Neděle, 17. květen 2026 @ 12:56:55 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
ty už nepij, všude vidíš mrtvý ruský spisovatele, pantáto !!! :-DDD

a co blábolíš o adamovi, mi není známo... :-)))


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pondělí, 18. květen 2026 @ 03:08:09 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Toníku, i ty jsi (jako každý jiný člověk) zdědil po svém praotci Adamovi vyhnanství z ráje. I ty jsi zdědil Bohem prokletou zemi, kde v potu tváře musíš dobývat svůj chléb a země ti bude rodit jen trní a hloží.

Proto apoštol Petr říká: „ Učiňte pokání a každý z vás ať se dá pokřtít na základě jména Ježíše Mesiáše na odpuštění svých hříchů, a přijmete dar Ducha Svatého. Neboť to zaslíbení platí vám a vašim dětem  ...A ještě mnoha jinými slovy to dosvědčil a vyzýval je: „Zachraňte se z tohoto zvráceného pokolení!“ 


Zvráceným pokolením nazval Izraelce - Boží lid , národ vyvolený, potomky Abraháma!   ....
Petr učí, že křest nás zachraňuje ze stavu "Zvráceného pokolení" (1 Pt 3,21), Pavel učí, že z nedědiců jsme se skrze křest stali dědici věčného života - syny Božími.


(1 Pt 2,9 ...)
Vy však jste ‚rod vyvolený, královské kněžstvo, národ svatý, lid určený k Božímu vlastnictví, abyste rozhlásili mocné skutky ‘ toho, jenž vás povolal ze tmy do svého podivuhodného světla. 
Vy, kdysi ‚Ne-lid‘, jste nyní lid Boží; vy, kdysi ‚ Ne-slitovaní‘, jste však nyní došli slitování




Takový až je rozdíl mezi pokřtěným a nepokřtěným člověkem.







]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 19. květen 2026 @ 10:45:02 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

Proto apoštol Petr říká: „ Učiňte pokání a každý z vás ať se dá pokřtít na základě jména Ježíše Mesiáše na odpuštění svých hříchů, a přijmete dar Ducha Svatého. Neboť to zaslíbení platí vám a vašim dětem  ...A ještě mnoha jinými slovy to dosvědčil a vyzýval je: „Zachraňte se z tohoto zvráceného pokolení!“ 

  Stando, proto jsem také učinil pokání a dal se pokřtít.


Zvráceným pokolením nazval Izraelce - Boží lid , národ vyvolený, potomky Abraháma!   ....

  A ty jsi tedy taky to zvrácené pokolení, že se tvoje děti museli zachraňovat z toho, co ty žiješ a zdědily to po tobě?

Petr učí, že křest nás zachraňuje ze stavu "Zvráceného pokolení" (1 Pt 3,21), Pavel učí, že z nedědiců jsme se skrze křest stali dědici věčného života - syny Božími.

  A co svátost křtu, Stando? 

  Když se ti narodilo miminko, tak to miminko pro tebe bylo "zvrácené pokolení", bereš to tak nějak?

  Toník



]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Středa, 20. květen 2026 @ 21:23:05 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Proto apoštol Petr říká: „ Učiňte pokání a každý z vás ať se dá pokřtít na základě jména Ježíše Mesiáše na odpuštění svých hříchů, a přijmete dar Ducha Svatého. Neboť to zaslíbení platí vám a vašim dětem  ...A ještě mnoha jinými slovy to dosvědčil a vyzýval je: „Zachraňte se z tohoto zvráceného pokolení!“ 

  Stando, proto jsem také učinil pokání a dal se pokřtít.

Ale nějak jsi k tomu Cizinče zapomenul dodat, že prý tě Bůh zbavil hříchu dávno již předtím a napořád jak tady demonstruješ.  Přibitím úpisu na kříž. A všimni si dobře, že apoštol Petr říká: na odpuštění hříchůůůů. 



]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pondělí, 18. květen 2026 @ 08:29:34 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

  Ahoj Stando.

  Píšeš:

O této dědičné vině, smyté ve křtu, píše apoštol Petr: 

(1 Pt 1,18)
Víte, že ze svého marného způsobu života, zděděného po otcích, jste byli vykoupeni ne pomíjejícími věcmi, stříbrem nebo zlatem, nýbrž drahou krví Krista jako beránka bez vady a bez poskvrny. 



  Tak se ptám: Ty jsi po svém otci zdědil marný způsob života?

  Toník




Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Pondělí, 18. květen 2026 @ 13:19:21 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

ne, on po svým praotci zdědil smrt a náklonnost ke zlýmu, ty neznalče nepoučená:

"A jako vešla do světa smrt skrze člověka, tak i zmrtvýchvstání:
 jako v Adamovi všichni umírají, tak v Kristu všichni dojdou života."

" celý svět je pod mocí Zlého"
"Proto se zjevil Syn Boží, aby zmařil činy ďáblovy."


a tady to máš ještě jasnějc, neznalče písma. kdybys byl dřív katolíkem a znal její nauku, jak se tady často chlubíš, jen abys mohl katolíky pomlouvat, tak bys to věděl, ale zřejmě to vůbec nevíš, ani z pouhýho písma:

"Skrze jednoho člověka totiž vešel do světa hřích a skrze hřích smrt; a tak smrt zasáhla všechny, protože všichni zhřešili.
 Hřích byl ve světě už před zákonem, ač se hřích nezapočítává, pokud není zákon.
 Smrt však vládla od Adama až po Mojžíše i nad těmi, kdo hřešili jiným způsobem než Adam. On je protějšek toho, který měl přijít.
 S milostí tomu však není tak jako s proviněním. Proviněním toho jediného, totiž Adama, mnozí propadli smrti; oč spíše zahrnula mnohé Boží milost, milost darovaná v jediném člověku, Ježíši Kristu.
 A s darem milosti tomu není jako s následky toho, že jeden zhřešil. Soud nad jedním proviněním vedl k odsouzení, kdežto milost po mnohých proviněních vede k ospravedlnění.
 Jestliže proviněním Adamovým smrt se zmocnila vlády skrze jednoho člověka, tím spíše ti, kteří přijímají hojnost milosti a darované spravedlnosti, budou vládnout v životě věčném skrze jednoho jediného, Ježíše Krista."

a taky jan ti k tomu něco píše:
"Kdo věří v Syna, má život věčný. Kdo Syna odmítá, neuzří život, ale hněv Boží na něm zůstává."





]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Pondělí, 18. květen 2026 @ 13:30:27 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

No vidíte to pane sodofko  (při své slepotě spíš nevidíte..    to je spíš pro ostatní čtenáře..)

Pán Ježíš je člověk - počátek nového rodu lidí zrozených z Boha.   Analogie k Adamovi.


On je počátek, prvorozený z mrtvých,    Počátek Božího stvoření.

Analogicky jako je Adam počátek lidského rodu.



]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Pondělí, 18. květen 2026 @ 13:32:56 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
a někdo z křesťanů snad popírám, že by byl člověk, ty uhlířskej hotentote ??? :-))))


]


TÁHNĚTE SE SVÝMI BLUDY NA VÁŠ BLUDAŘSKÝ SERVER, KDE JSTE DOMA !!! (Skóre: 1)
Vložil: Ekrazit v Pondělí, 18. květen 2026 @ 22:58:36 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Skutky apoštolů 13, 10 [biblenet.cz]   „Ty svůdce všeho schopný, synu ďáblův, nepříteli Boží spravedlnosti, kdy už přestaneš podvracet přímé cesty Páně?




]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Čtvrtek, 21. květen 2026 @ 07:20:35 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

Taková hereze o "bezpodmínečném odpuštění" je nebezpečná v tom, že člověka ukolébává ve zdání vlastní bezhříšnosti. Jako by už nebylo z čeho činit pokání ...... 
Tak se raduji z "vysvobození Kristem",  že zavírám oči před svými novými selháními a bagatelizuji si je. To je ale jistá cesta do pekel....

  Ahoj Stando.

  Když jsem se před třiceti lety bavil s lidmi z náboženství o tom,
jak se pozná člověk, který je součástí Nové smlouvy, uváděl jsem
jako první znamení "reakci na milost". 




  Napsal jsem: Člověk, který se narodil znovu, reaguje na milost
vděčností a chválou, pokáním, vírou a důvěrou, proměnou života, 
pokorou a dalšími podobnými postoji života. 

  Křesťané se radují z toho, když Bůh někoho zachání, dá mu milost,
on přijme odpuštění, čím horší je ten člověk hříšník, tím více se 
radují a jsou rádi.

  Protože přesně to Boží milost působí.


  Jiní lidé pak reagují vypočítavostí - jakou jsi předvedl i ty, ale 
jsou i horší, typická reakce "když mi Bůh odpustil, tak si mohu hřešit?", 
pochybnostmi, někdy i zlobou,, agresí, ... 


  Ke křtu: Bůh mi ve křtu, při křu, během křtu odpustil seznam provinění,
jehož délka byla nula. Pří svátosti křtu, když mi pan farář políval hlavičku, 
stejně tak. Žádné odpuštění a vymazání seznamu hříchu se při křtu nekonalo.

  A apeluji Stando na tvůj rozum: Když se Pán Bůh dotkne člověka, dá mu nový život,
on se obrátí, činí pokání, proč by Bůh čekal až na křest, aby  mu odpustil?


  Nepřipadá ti zdravým rozumem takové jednání trošku vadné, padlé na hlavu?

  Toník

  



Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Čtvrtek, 28. květen 2026 @ 07:29:14 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."
Když se Pán Bůh dotkne člověka, dá mu nový život,
on se obrátí, činí pokání, proč by Bůh čekal až na křest, aby  mu odpustil?
"...


Ahoj Toníku. 
Protože člověk potřebuje mít svoji jistotu potvrzenou "zvenčí" - nějakým viditelným znamením a pod. Je to lidská přirozenost - psychologie, se kterou Bůh jistě počítal. Aby pravdivost všeho neležela jenom na "lidském přesvědčení" - na domněnkách člověka. Aby se pak trápil, zda  už má odpuštěné hříchy - zda pokání bylo dostatečné, či nikoli.

Proč tedy Bůh čeká na křest, aby člověku odpustil hříchy? 

Protože to právě takto ustanovil:
(Sk 2,38)
Učiňte pokání a každý z vás ať se dá pokřtít na základě jména Ježíše Mesiáše na odpuštění svých hříchů, a přijmete dar Ducha Svatého.

(Sk 22,16)
A proč nyní váháš? Vstaň, dej se pokřtít a smyj své hříchy vzývaje jeho jméno.‘

A protože to takto církev učí.

Samozřejmě Boží milost přesahuje i toto. Kdyby takový člověk náhle zemřel, Bůh by mu jistě v hodině smrti hříchy odpustil ("křest touhy").





]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Čtvrtek, 28. květen 2026 @ 08:55:33 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

 proč by Bůh čekal až na křest, aby  mu odpustil?

  Stando, to byla řečnická otázka na zamyšlení. 

  Jestli  postoj "odpustím ti teprve až ti pan farář za rok 
a půl katechumenátu udělí svátost křtu" a do té doby 
bude chudák katechumen nosit všechny své hříchy s sebou, 
není tak trochu proti zdravému rozumu, na který 
se tak často odvoláváš. 


  Byla to otázka k zamyšlení, ne k výmluvám.


  Teď k tomu, co píšeš.

Protože člověk potřebuje mít svoji jistotu potvrzenou "zvenčí" - nějakým viditelným znamením a pod. 

  A ty máš skutečně potřebu mít tvoji jistotu potvrzenou "zvenčí"?

  Skutečně to tak máš??

  A máš tu jistotu potvrzenou "zvenčí"? Jak jsi jí získal?

  Jak víš, Stando, že ti pan farář udělil platnou svátost křtu? 

  Co když pan farář v té nemocniční kapli použil špatnou formuli 
a ta svátost křtu tobě udělená vůbec nebyla svátost ale jen simulace?

  Nemusíš odpovídat, opět jen otázka na zamyšlení, na zdravý rozum.


  Napíšu ti svůj postoj.

  Stando, já jsem nikdy nepotřeboval nějaké jistoty "zvenčí". 
Ani nevím, k čemu by mi takové "jistoty" byly. Ani když nás faráři
při přípravě na teologii ujišťovali, že prý potřebujeme takovou jistotu,
tak jsem takovou jistotu nepotřeboval. 

  To, co jsem potřeboval bylo aby mne Pán Bůh ujistil uvnitř
V srdci. V nitru. A tak moje jistota nemusí být závislá 
na lidských formulích a jiných lidských nápadech, 
ale na tom, co udělal a co říká Bůh.

  Toník
 


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Akuzativ v Čtvrtek, 28. květen 2026 @ 09:43:37 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Cizinec
Ano, Bůh nečeká na to, až ty nějaký křest, ze své lidské nicotnosti uznáš
Pleteš se
Ty nejsi ten, který má moc rozhodovat
Ty nejsi Petr, který má pověření pást beránky


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 29. květen 2026 @ 15:29:06 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Akuzativ, to máte pravdu, že Bůh nečeká na to, až ty nějaký křest, ze své lidské nicotnosti uznáš. A že vás takové ptákoviny vůbec 𝓷𝓪𝓹𝓪𝓭𝓷𝓸𝓾?

  Nevím, v čem se pletete, co nemůžete rozhodovat.

  Jednu věc jste se trefil(a) i do mého života. Já skutečně nejsem Petr. Jsem Antonín.

  Hezký den
  Cizinec


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: martino v Pátek, 29. květen 2026 @ 16:47:50 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Cizinec





  Akuzativ, to máte pravdu, že Bůh nečeká na to, až ty nějaký křest, ze své lidské nicotnosti uznáš. A že vás takové ptákoviny vůbec 𝓷𝓪𝓹𝓪𝓭𝓷𝓸𝓾?



marrtino





Cizinče jsi retardovaný nebo není čeština tvá mateřština? Akuzativ psal o tobě ne o sobě. Akuzativ  má ve svátostech jako katolík jasno. Ty jako zjevně poškozený na mozku svátosti mažeš, jakoby to nebyly Boží pečetě a pak to má následky, že se chodíš do rybníka znovu pokřtít. Urážíš tím Boha ten toto neomlouvá, pokud je tak činěno na základě úmyslu zlého. Bůh smývá tvoji vinnu v tomto případě, jen pokud máš na hlavu papíry - přesněni, jsi zdravotně nezpůsobilý, protože nemocní na mozek hříchy nečiní. 






]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Sobota, 30. květen 2026 @ 08:30:48 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

Cizinče jsi retardovaný nebo není čeština tvá mateřština?

  Ani jedno, ani druhém, Martino.

  A Skuzativ popisoval(a) svůj svět, nějaký její či jeho problém s uznáváním křtů.

  Vy, když píšete o konkubínách, poškození na mozku, prášcích, alkoholu, satanech a doupatech s chlupy, mazání svátostí, urážení bohů, popisujete také váš svět. 

  Ne můj.

  Hezký den
  Cizinec


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Čtvrtek, 28. květen 2026 @ 13:52:31 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
"uvnitř
V srdci. V nitru"

- tak přesně na týhle bázi mnozí mluvěj s mimozemšťanama.
nebo poznávaj minulý životy.
nebo se prohlásej za spasitele německýho národa a rozjedou holokaust...

jó srdce
už písmo o jeho nespolehlivosti jasně píše:

"„Nadlidsky klamné je srdce, ba zrádné, kdo se v něm vyzná?"
"Kdo spoléhá na vlastní srdce, je blázen"
"Lidské srdce je ze všeho nejzrádnější, je nenapravitelné – kdo mu rozumí?“
"Srdce je lstivé nade vše, je nevyléčitelné"

spolehnout se máš na boží slovo vírou, kerá jasně říká:








]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Čtvrtek, 28. květen 2026 @ 13:46:40 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
"proč by Bůh čekal až na křest, aby  mu odpustil?"

protože tot ak pán bůh řekl.
a tvý slovo je oproti tomu božímu pouhá hovniválova kulička .... :-)))



:-)))


]


Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Neděle, 31. květen 2026 @ 09:55:44 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

moc odpouštět hříchy způsobem, jakoby se nikdy nestaly, má jedině sám Bůh


  Ahoj Stando.

  K tomu nejdůležitějšímu: Tu moc odpustit svěřil Bůh nám, lidem.

  Když byl Pán Ježíš vzkříšený, ukázal se učedníkům a řekl jim

„Pokoj vám. Jako mne poslal Otec, i já posílám vás.“  

Po těchto slovech na ně dechl a řekl jim: 

„Přijměte Ducha Svatého. Komu odpustíte hříchy, tomu jsou odpuštěny, komu je zadržíte, tomu jsou zadrženy.“  

  Tu stejnou moc odpouštět mají od té doby i lidé.
A je to docela základní, esenciální součást nového stvoření.
Když dá Bůh člověku nový život. Když ho přijme do Nové smlouvy.

  Proto mohou lidé s touhle moci splnit příkaz apoštola:

Jako Pán odpustil vám, odpusťte i vy.

  Bez té Boží moci uvnitř nás, bez téhle součásti nového stvoření,
bychom toho my lidé nebyli schopni.

  Toník




Re: Kdo odpouští hříchy? (Skóre: 1)
Vložil: sodofka v Neděle, 31. květen 2026 @ 11:59:00 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
chápu, že rád vymejšlíš cizinecký fantasy a manipuluješ nejen lidma , ale i slovem pána.
ale sluší se dodat že tu moc dal ne všem lidem, ale tehdy jenom apoštolům, věděj, milej zlatej?
proto se chodí k rozhřešení jenom do zpovědnice ane k paní na na nádraží za pultíkem nebo ke kdejakýmu joudovi, kerej si usmyslí, že je najednou prorok.
člověk si tu moc nebere, tu moc dodstává - jedině od krista přímo jako apoštolové na počátku nebo od těch, kerým to dál  delegovali sami pověření apoštolové.

to jsou zasejc srandovní cizincovy tanečky, jak se má vlk nažrat a koza zůstat celá, když cizinec hce, aby slovo boží platilo, ale ne tak, jak má, ale aby se to hodilo zasejc cizincovy do těch jeho pokřivenejch nekřesťanskejch vymyšlenin a bludů... :-DDD


no tak to zase nevyšlo tondo, to se tak někdy stává.... :-))))

ona to to totiž není žádná "moc uvnitř nás", ale zmocnění v moci boží zbavovat kajícníky hříchu a dávát jím mocí Bohu rozhřešení hříchu...
přesně jak to říiká pán apoštolům nebo jak to dosvědčuje třeba jakub:
"Je někdo z vás nemocen? Ať zavolá starší církve ... a dopustil-li se hříchů, bude mu odpuštěno."






]


Stránka vygenerována za: 3.46 sekundy